Tayland’da Sürüş: Bilmeniz Gerekenler

Posted on

Tayland'da Sürüş: Bilmeniz Gerekenler
Herhangi bir yabancı yerde direksiyonuna olmanın size Bangkok başkenti çıkmak ve büyük şehirler-nerede trafik Bilet kuyrukları ve yolunuzu gezinmek olabilir kez alışmak biraz zaman alıyor olsa tropikal Tayland bulmak zor-you’ll Güneydoğu Asya’da aslında götürmek için hoş bir yer, hem de dost insanlarla güzel bir alandır. Genel olarak, bu ülkede karayolları bakımlı ve ülkenin en hizmet ve yol gümrük anlamak çok zor değildir. tuk tuks (otomatik Rickshaws), trenler, motosiklet taksiler, otobüsler ve daha fazlasını içeren seyahatiniz kısmını yapabilir birçok ek ulaşım seçeneği vardır.

Yine de, Tayland’da araba kiralama ülkeyi keşfetmek için uygun bir yol olabilir ve size yolculuk nerede ve ne zaman üzerinde daha fazla kontrol verecektir. Bu kılavuz nasıl güvenle ve etkili Tayland yollarda üzerinden yol yapmak için size gösterecektir.

Gereksinimleri Sürüş

Eğer bir araba kiralamak için plan minimum yaş şirketi tarafından değişse de, sen en az 21 olması gerekir Eğer Tayland’da araba için, 18. olmalıdır; Ayrıca bir yıl en az bir ehliyet vardı ve yanınızda pasaport taşımaları olması gerekir. Kendi ülkenizden bir ehliyet İngilizce’de ve fotoğraf getirecek, özellikle işe yarayabilir. sigorta kapsamı dışında kalmasına riski olduğundan Ama, (yerel otomobil derneği bir IDP) Uluslararası Sürücü Belgesi almak isteyebilirsiniz.

Birden fazla altı ay süreyle Tayland iseniz, IDP veya Tayland lisansa sahip olmalıdır ya. Her zaman isabet ederken pasaport ile birlikte ehliyetini taşıyan karayolu-eğer bu belgeleri getirmeyi unutmayın ve Tay polis tarafından durdurulur, büyük bir para cezası ile sona erebilir.

Yolun kuralları

dünyanın diğer bölgelerinden gelen farklardan biri Tayland’da, İngiltere’deki gibi, yolun sol tarafındaki sürücü olması ve sürücü koltuğu sağda, yani ABD veya birbirinden ziyaret ettiğiniz insanlar caddenin sağ tarafında sürücü ülke, başlangıçta bu garip hissedebilirsiniz. Buna ek olarak, Tay yollarda çıkmadan önce bazı kurallara alışmak için yararlı olur.

 • Hız limitleri: kentsel yollarda hız sınırı 60 kilometre / saat (37 mil / saat) genellikle. Köy yolları 90 kilometre / saat (56 mil / saat), ve karayolu üzerinde 120 kilometre / saat maksimum (75 mil / saat) tahrik edebilir.
 • Emniyet kemerleri: Sürücüler ve ön ve arka koltukta oturan yolcular emniyet kemerlerini takmaları zorunludur. uymayan edenler para cezası alabilirsiniz.
 • Araba koltuklar: Modern taksiler ya da araba olarak, araba koltukları düzgün takılabilir mümkün olabilir. Ne yazık ki, eski model arabalar arka koltuk kemerlerini veya araba koltuğu bağlanması için doğru kurulumu olmayabilir.
 • Agresif sürüş: Eğer Tayland’da direksiyonuna ulaşmadan görgü kurallarını sürüş farklılıklar vardır unutmayın. Tailgating ve insan keserek çok daha yaygın ve biraz kabul edilebilir.
 • İçme ve sürüş: 5 yıldır kendi lisansı oldu sürücüler için yasal kan alkol limiti kanın litre başına 0.5 gram. kuralları ihlal olanlar para cezası ve / veya hapis cezasının ile sona erebilir.
 • Cep telefonu kullanımı: Bir ahizesiz telefon yoksa Tayland’da sürerken, mobil telefonu kullanmak yasaktır. Sadece sürücü olarak dikkat etmek pek çok şey vardır, ama aynı zamanda bir telefon kullanıyorsanız, bir bilet alma ve lisans el koydu sahip risk.
 • Benzin (gaz) istasyonları: Genellikle bir görevli ödeme almak, tank doldurun ve gerekirse ön camı temiz olacaktır. Biraz daha kırsal alanlarda sadece nakit kabul edilir olsa da Kredi veya banka kartları, daha büyük gaz istasyonlarında ve en Tay şehirlerde ve kasabalarda kullanılabilir.
 • Ücretli yollar: Tayland’da çevre yollarında bazı yollarda ucuz gişelerinden ücret. yollar ülkenin farklı bölgelerinde arasında daha hızlı bağlantı kurmasına yardımcı olarak ücret, buna değer.
 • Yanıp sönen ışıklar: Bir sürücü kendi ışıklarını yanıp sönmesiyle Tayland’da, onlar onlar durdurmak düşünmüyoruz biliyoruz ve yoldan gitmeni istiyorum izin vardır. Bu defansif sürüş için başka bir nedendir.
 • Honking: Bazı bölgelerde trafik rağmen, bazı hızlı dostu bip başka sürücünün varlığının sürücüleri bilinçlendirmek dışındaki Tayland’da sık honking duymayacaksınız. onlar türbelerini veya dini alanlar geçerken yerlilerin çoğu zaman onların boynuzları honk Ancak, şaşırmayın.
 • Acil bir durumda: ambulans ve kurtarma hizmetleri için arama 1155. tarafından, 1554 dial bir kaza varsa 191. dial, genel acil durum için polis çağırmak için, Tayland turist polis 24 saat ulusal çağrı merkezi ulaşılabilir.

Tehlikeli Yollar

Tay yol kuralları muhtemelen alışkın olduğunuz çok farklıdır. yerel yollar sık ​​sık, özellikle büyük şehirlerde, öngörülemeyen trafik modelleri ve sürücülerin dolu olduğundan, her zaman çevresi ve diğer sürücülerin dikkatli olun. Tay yollarda güvende kalmak için şu ipuçlarını izleyin.

 • bir dönüş yapmadan veya şerit değiştirirken Değişiklikleri yap yavaş-yavaş yavaş ve dikkatli bir şekilde hız veya yönünü değiştirmek için yardımcı olur.
 • , Motosikletler ve bisikletler-Motosiklet, Tayland etrafında almanın bir ortak yöntem için uyarı Be aniden önünüzde ya da araba ve bazen tehlikeli geçirerek arasındaki sıkıştırma, her yönden görünür. Aynı şekilde, bisikletler için bir göz atar.
 • sokak köpekleri bazen (sokakta veya uyku) yola dolaşmaya üzerinde Köpekler yana yolun-, gözlerinizi açık tutun.
 • Önlemek gece sürüş-Mümkünse, daha kamyon ve ağır yük tipik Gece yolculuk taşıyan araçlar olarak, özellikle kırsal kesimde, karanlıkta sürüş önlemek ve yolda engelleri görmek genelde zordur.
 • Çift yönlü ve tek yönlü yol günün belirli saatlerinde tek yönlü yollar haline yollar için bakmak dışarı değişiklikler-Be.

Araba kiralamak

Bazı büyük araba kiralama şirketleri Tayland işletmek ve havaalanı ve en yaygın turistik bölgelerde ofisleri var. Yerel araba kiralama firmaları da vardır. maliyet Tayland’da konumu, hem de aracın büyüklüğüne ve stiline bağlı olarak değişecektir. Eğer otomatik bir araba değilse rahat sürüş sopa vardiya istiyorum belirtmek için emin olun.

Tüm sürücüler en azından üçüncü taraf sigortası olması gerekir, ancak kapsamlı sigortası tavsiye edilir. Kişisel araba sigortası başka bir ülkede sürüş eğer başına gelebilecek herhangi bir kaza veya hasar kapsayacak emin olun. Bir motosiklet kiralamak tercih ederseniz, bir eğlence macera olacak, ancak bazı güvenlik sorunları farkında olması gerekir.

Otopark

Tipik büyük şehirlerde, özellikle Bangkok, biraz şehir merkezinden aracınızı park ve hedefinize toplu taşıma almak isteyebilirsiniz park yeri bulmak zordur. Birçok dükkan, alışveriş merkezleri, restoranlar ve oteller park yerleri vardır ve genellikle pahalı (değilse serbest) değildir. çok kalabalık yerlerde-örneğin Bangkok-sürücülerinde Siam Square gibi de gerekirse kurtuImak itilebilir böylece nötr kendi araçları ayrılması bekleniyor. Bozulmamış tamponlar koşullar altında muhafaza edilmesi zordur.

o, kırmızı, sarı veya beyaz boyalı bordürler yanında park etmek yasaktır dikkatinizi çekeriz.

Kullanışlı Kelimeler Know

bazı insanlar çeşitli düzeylerde Tayland’da İngilizce konuşan rağmen sürüş ve seyahat ederken, bu Tayland’a yolculuk başlamadan önce birkaç anahtar sözcük bilmek kullanışlıdır.

 • Polis karakolu nerede? – S̄t̄hānī tảrwc xyū thīh̄ịn ?
 • Ben düz bir lastik var – Chan Mi Yang Baen
 • Bir kaza olmuş – Chan di Rab nı Kâr’ın keid xubạtih̄etu
 • Nerede? – xyū thīh̄ịn ?
 • Nerede petrol satın alabileceğini? – Chan SAMARTH Sux Naman thīh̄ịn ?