Skip to main content

Tayland’da Ulaştırma için en Options – Tayland Çevreyi Tanıma

Tayland'da Ulaştırma için en Options - Tayland Çevreyi Tanıma
Tayland’da etrafında alınıyor, mükemmel turistik altyapı ve yolcuları yüksek hacimli sayesinde son derece kolaydır. Bu fiyat ve güçlük geldiğinde Ancak tüm ulaşım seçenekleri eşittir.

Tuk-Tuk

tuk-tuk Binicilik Tayland’da kaçırılmaması gereken eşsiz bir deneyimdir. senin hızlı konuşan sürücüye Dinleme ve egzoz dumanları içinde emme deneyiminin bir parçasıdır. Eğer gerçekten rahat hareket etmek gerekiyorsa, aynı fiyata etrafında ölçülü taksi alabilirsiniz – veya daha az!

Tayland’da Tuk-tuk sürücüleri onların dolandırıcılığı ünlüdür. İçinde almadan önce sizin ücretinizi pazarlık yapmalı ve sürücü yol boyunca önerir dükkanlarında durdurmak asla kabul edeceğiz.

 • Kullanmayla ilgili daha fazla gör Tayland tuk tuks .

Taksi

Tayland’da taksiler genellikle daha ucuz ve sürücünün kullandığı metre emin varsayarak tuk-tuk gitmekten daha rahattır. Sadece üst işareti sürücü metre kullanacağı garanti etmez ‘Taksi Meter’ okur çünkü.

Bir taksiye binmeden önce sayaç kullanılacaktır emin olun. Bir sürücü reddederse – ve özellikle yoğun saatlerde olabilir – Eğer dürüst bir sürücü bulana kadar sadece taksiler vurgulayan devam edin. Havaalanından kupon taksiler kullanırken ek bir ücret ödemek gerekecek. Ayrıca karşılaşılan geçiş ücretleri ödemek beklenecektir.

Motosiklet Taksi

bazı hain sahipleri onların motosiklet üzerinde gezmeye sunabilir, Tayland resmi motosiklet taksi sürücüleri renkli bir yelek giymek gerekir. tüyleri diken diken eden bir deneyim olabilir meşgul şehirlerde bir motosiklet taksi alarak – Sen sıkı tutun, sonra biniyor önce ücreti anlaşması gerekir!

Not: Şoförünüz muhtemelen kullanılabilen tek kask takacak. Seyahat sigortası nadiren motosiklet üzerinde meydana kazaları kapsar.

Tayland’da Trenler

Tayland’da trenle yolculuk özellikle böyle Bangkok ve Ayutthaya arasındaki streç olarak kısa, doğal jaunts çok keyifli bir deneyim olabilir. Uzun mesafe otobüslerin aksine, sık sık Tayland hızla dolmaya trenler; önceden bilet birkaç gün kitap deneyin.

Yeni, modern bir taşıyıcı ya da gıcırtılı ile bitirmek yüzden ister Tayland, raylar çalışan trenlerin bir ürün yelpazesine sahiptir, biri yaşlanma sadece şans meselesidir. Ne olursa olsun, trenler manzara ve yürüyüşe bacaklarını uzatmak için özgürlük her ikisi için otobüsler daha iyidir.

Gece turları için gezginler genellikle ikinci sınıf uyuyan otomobil varsayılan. Bir görevli gizlilik perdeler ile iki ranza içine bakan tezgah koltuk açmak için etrafında gelecektir. En ranzalar uzunluğunda biraz daha ucuz ama daha kısadır; Uzun bacaklı gezginler sıkışık edilecektir.

Saldırgan görevlileri uyuyan trenlerde düşük kaliteli gıda ve overpriced içecek satan. Kendi atıştırmalık getirmek trenin arkasındaki vagondan ziyaret edebilirsiniz.

 • Bütün öğrenin Tayland’da tren seyahati .

Uçak

kesinlikle olmasa da ucuz, bütçe uçuşlar hep Tayland dolaşmak için en güvenli ve en rahat yoldur. ne kadar erken bütçe taşıyıcıları, yaşam alanına daha fazla para ile kitap. Hala bagaj için ekstra ücret ödemek ve havaalanına kendi ulaşım almak gerekecek.

Tayland’da ulaşım için bazı önemli havaalanları:

 • Bangkok (BKK)
 • Chiang Mai (CNX) – Kuzeydeki Pai ve diğer noktaları için
 • Samui (USM) – gibi Phangan Koh Tao olarak adalar erişim için
 • Phuket (HKT) – Tayland’ın batı tarafında adalara erişim için
 • Krabi (KBV) – Böyle Railay olarak batı kıyısında adalar ve yerlere erişim için
 • Surat Thani (URT) – Tayland Körfezinde adalara erişim için

Hakkında okuyun Bangkok’un Suvarnabhumi Havaalanı ve ne olacağını.

Turist otobüsü veya Hükümet Otobüs?

daha sık Tayland ziyaretçileri seyahat acenteleri ve resepsiyon masaları tarafından satılan biletleri ile sadece turistik otobüslere kadar bitmez. hacim bazen hükümet otobüsler daha turist fiyatları daha ucuzdur kılarken, turist otobüsleri genellikle tatsız olan – yolcular sığır gibi herded – ve hırsızlık hatta bazen hedefleri.

daha konforlu, uzun mesafe otobüs deneyimi için, daha doğrusu bir acente geçmekte daha, otobüs terminaline taksi veya tuk-tuk kendi yolunu yapmak ve kendi bilet satın gerekir. istasyonu gezinme ve sağ kuyruk bazen zor olabilir bulgu ise hükümet otobüsler genellikle daha konforludur ve su ve atıştırmalık bulunur.

Tayland’da Gece Otobüsler

Tayland’da bir gece otobüsü alarak bazı büyük avantajlara sahiptir. Sen, konaklama bir gece kaydetmek hedefinize uyanmak ve noktalar arasında hareket eden güzel bir gün israf olmaz edeceğiz. İyi uygulanan sürece sürücü korna çalarak ve kaba yollarda careens gibi, bir gece otobüse kadar uyumaya beklemeyin. Bacak oda önünüzde yolcu tamamen kendi koltuğunu reclines, özellikle sıkışık olabilir.

küçücük bodur tuvalet genellikle tahta gece otobüslerde bulunacaktır rağmen sürücü bir mola böylece, umarım bir veya iki durak yapacağız. yayılan yol kenarında seyahat merkezlerinde durdurur tipik çok kısa olan – daha sonra ilk tuvaleti kullanmak yiyecek ve içecekler için alışveriş!

İpucu: bir Polar getir veya otobüste yanınızda battaniye. Bir battaniye bazen sağlanmasına rağmen, genellikle kirli. Sen klima genellikle dondurucu sıcaklıkları ulaştığı bazı sıcak giysiler getiren memnuniyet duyarız.

Tayland’da Gece Otobüslerinde Hırsızlık

Eğer turist gece otobüsle seçerseniz, altında saklanacaktır bagaj herhangi bir değerli bırakmazlar. O yolda yuvarlanan ve çanta açar iken bir onyıllardır sorun, sürücünün yardımcısı da otobüsün bagaj bölmesine tırmanıyor. Böyle marka çakı ve telefon şarj gibi küçük parçalar genellikle eksik girince, biraz gitmiş keşfetmek önce otobüs uzun yolda olacaktır.

Bazı ipuçları gece otobüslerde hırsızlığı önlemek için:

 • Hırsızlar her zaman büyük öğeler için gitmez. Hatta pahalı güneş kremi bazen çalınması.
 • Bagaj kilitleme veya fermuarları bağlamak için plastik zip bağları kullanın; Geldiğiniz sonra bunları devre kesebilir.
 • Sadece çamaşırları Paketi – tercihen kirli – çantanıza üstündeki.
 • onlar açılmıştır olmadığını anlamanın böylece gizli bir şekilde çanta kapatın.
 • merkezi koridorda yakın çanta yerleştirmeyin ve elinizde bir telefon veya MP3 çalar ile uykuya dalmak asla vermeyin.
 • Otobüs şirketi, plaka yazın ve bilet tutun.

gece otobüsü hırsızlık problemi Tay adalar ve Chiang Mai için Bangkok’taki Khao San Road’dan turist otobüslerde özellikle yaygındır. Ne yazık ki, hatta geri öğeleri almazsınız turist polise hırsızlık raporlanması.

Kiralama Scooter

Sen ABD arasındaki için Tayland boyunca scooter kiralayabilirsiniz 5 $ – $ 10 günlük. Bir sürüş rahat iseniz, motosiklet kiralama büyük, ucuz bir yolu adaları keşfetmek için ve şehir dışında sitelerini ziyaret etmek olabilir. Deneyimli bir binici değilseniz, başka bir gezi için büyük şehirlerde sürüş bırakın. Ve unutmayın: Tayland’da soldaki sür!

Ne yazık ki, Dünya Sağlık Örgütü başına, Tayland dünyada kişi başına ölümcül trafik kazalarının en yüksek sayıların birine sahiptir.

Tayland’da yaklaşık Başlarken

Popüler yolları boyunca hareket için bu özel talimatları kullanın:

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *