Tayland’da Yaz: Hava, paketi ne ve ne görmek için

Posted on

Tayland'da Yaz: Hava, paketi ne ve ne görmek için
Tayland’da Yaz (Haziran, Temmuz, Ağustos) muson sezonunda öncüsü oluyor. Southwest Muson yağmurlu günler Ekim ayına kadar istikrarlı bir şekilde artan kurar. Ama bazı iyi haberler de var: Yağmur toz ve duman puslu havayı temizler. Turist sayıları alt hafifçe belki puanlama indirimler şansını arttırır.

Yaz Yağmur mevsimi de turizm için “düşük sezon” olmasına rağmen, Tayland üst yerlerin çoğu hala eskisi kadar meşgul hissedeceksiniz ziyaret etmek edilen bir hedef olduğunu! Birçok öğrenci okuldan bir mola ve dünyayı görmek Aslında, sırt çantalı sayısı biraz artar. Güney yarımkürede kış kaçan Avustralyalı gezginler genellikle Bali gezileri başlayacak, ancak en fazla bazı kapmak ucuz uçuşlar Tayland’ın adaları zevk.

Kuzey Tayland’da Mevsimsel Yangınlar

Her yıl yangınlar (bazı doğal, ancak birçok yasadışı ayarlanır) Chiang Mai, Chiang Rai ve Pai boğulmaya korkunç duman ve pus neden Kuzey Tayland’da kontrolden çıkmasına. Partikül seviyelerinin sürekli maske kullanması yerli isteyen tehlikeli eşiklere ulaşması.

Mart ve nisan yangınları kaynaklanan kirliliğin için en kötü ay ikisidir. Hava kalitesi haziran yenileyebilir, ama muson gecikmesi halinde, partiküler madde hala bir sağlık riski olabilir. Solunum koşullarla Gezginler gereken durum kontrol Chiang Mai veya Pai bir gezi rezervasyonu önce.

Ko Lanta Mevsimsel Yavaşlamama başlar

fırtınalar Andaman kıyılarında vuran başlarken, Koh Lanta popüler adada birçok işletme sezonu için yukarı kapatın. Batı işletme sahipleri ve seyahat veya eve dönmek. Ada asla tamamen “kapatır,” Her ne kadar sen yeme ve çare dışında içme için daha az seçenek olacak. fırtınalar çöpe yıkayın olarak iyi plajlarından çoğu dağınık olsun.

Haziran ayında Tayland Hava

Mayıs ile birlikte, Haziran, sıcak, nemli ve giderek ıslak olacaktır Tayland-havalarda muson sezonunun başlangıcını kabul edilir. Hala Tayland’da bir tatil keyfi için güneşli saat bol olacak söyledi.

İlginç bir şekilde, Haziran ayında ortalama yağış Mayıs ayında biraz daha azdır. sayılarda daldırma neredeyse Southwest Muson sürekli Eylül ve Ekim aylarında fırtınalı bir doruk noktasına oluşturmadan önce bir nefes alarak karşıdan karşıya gelir.

Ortalama Yüksek / Düşük Sıcaklıklar

 • Bangkok 94 F (34.4 ° C) / 79 F (26.1 ° C)
 • Chiang Mai: 91 F (32.8 ° C) / 76 F (24.4 ° C)
 • Phuket 91 F (32.8 ° C) / 78 F (25.6 ° C)
 • Ko Samui 91 F (32.8 ° C) / 78 F (25.6 ° C)

Haziran ayında Yağmur

 • Bangkok: 7.3 inç (16 ortalama yağışlı gün)
 • Chiang Mai: 2.4 inç (17 ortalama yağışlı gün)
 • Phuket: 7.7 inç (18 ortalama yağışlı gün)
 • Ko Samui 4 inç (14 ortalama yağışlı gün)

Temmuz ayında Tayland Hava

yağışlı gün sayısı Temmuz artar ama çok sıcaklıklarını düşürmek için yeterli değil. Artık, hava kalitesi iyi olmalıdır, ancak günler hala çok sıcak olacak.

Ortalama Yüksek / Düşük Sıcaklıklar

 • Bangkok 93 F (33.9 ° C) / 79 F (26.1 ° C)
 • Chiang Mai: 90 F (32.2 ° C) / 75 F (23.9 ° C)
 • Phuket 90 F (32.2 ° C) / 78 F (25.6 ° C)
 • Ko Samui 90 F (32.2 ° C) / 77 ° F (25 ° C)

Temmuz ayında Yağmur

 • Bangkok: 8.7 inç (17 ortalama yağışlı gün)
 • Chiang Mai: 2.6 inç (19 ortalama yağışlı gün)
 • Phuket: 8 inç (20 ortalama yağışlı gün)
 • Ko Samui 5 inç (14 ortalama yağışlı gün)

Ağustos ayında Tayland Hava

Sağanak Ağustos ayı boyunca gücü büyümeye devam ediyor. Samui Takımadaları Ada Tayland (Phuket, Koh Lanta, Koh Phi Phi) batı kıyısında göre biraz daha az yağmur alırlar.

Ortalama Yüksek / Düşük Sıcaklıklar

 • Bangkok 93 F (33.9 ° C) / 78 F (25.6 ° C)
 • Chiang Mai: 89 F (31.7 ° C) / 75 F (23.9 ° C)
 • Phuket 90 F (32.2 ° C) / 78 F (25.6 ° C)
 • Ko Samui 91 F (32.8 ° C) / 77 ° F (25 ° C)

Ağustos ayında Yağmur

 • Bangkok: 7.3 inç (20 ortalama yağışlı gün)
 • Chiang Mai: 4.2 inç (21 ortalama yağışlı gün)
 • Phuket: 8 inç (19 ortalama yağışlı gün)
 • Ko Samui 2.8 inç (15 ortalama yağışlı gün)

Ne Pakete

muson duşlar açılır zaman için bagaj, sırt çantası / çanta, telefon ve pasaport hızla su geçirmez bir araç var. Böyle dalgıçlar kullananlar gibi su geçirmez çanta, yerel satın alınabilir.

yağışlı sezonunda seyahat olacak olsa da, gerek bir panço veya paketlemek için şemsiye-hem bolca yerel olarak kullanılabilir. Bir seçenek kaliteli yağmur vites olduğu getiren ancak, yalıtımlı olmayan öğeleri isteyeceksiniz!

şehir etrafında yürürken Açıkçası bu üç-duş gün boyunca nefes, bol bir giysi isteyeceksiniz. Bangkok kentsel ısı dayanılmaz hale gelirse, şehir dışına almak için yakındaki bazı kaçar vardır.

Tayland’da Yaz Etkinlikleri

Önemli kraliyet doğum günü Birkaç Tayland’da yaz aylarında meydana fakat olaylar böyle Songkran (Nisan) ve Loi Krathong (Kasım) olarak festivallerde kadar büyük değildir.

 • Kral Maha Vajiralongkorn Doğum Günü (28 Temmuz): yolcular için en önemli olay Kral Maha Vajiralongkorn Doğum Günü Bu tatil Kral Bhumibol en (Tayland eski Kral) doğum günü 5 Aralık’ta ile karıştırılmamalıdır değil 28 Temmuz’da kutlanan olduğunu.
 • Queen Sirikit Doğum Günü (12 Ağustos): Vâlide doğum günü de Tayland’da anneler günü olarak hizmet vermektedir. Kamu aşamaları kültürel gösteriler ile dikilir; Bir mum töreni bazen (1932 doğumlu) Kraliçe Sirikit şerefine havai fişek ardından akşam tutulur.
 • Budist Lent (tarihleri değişir): Böyle Budist gibi bazı Budist resmi tatil Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleşecek Lent. Gezginler pek alkol satış yasağı o gün ötesinde dikkat edin. Sen kamu birkaç az rahipler görmek ve iyi tapınak görgü aşağıdaki bu süre içinde özellikle önemlidir olabilir.

Yaz Seyahat İpuçları

 • Yağmur Böyle Koh Samui, Koh Tao ve Koh Phangan olarak adalar için yaz aylarında biraz daha az yoğundur.
 • Yağmur çok ağır aldığında Bangkok Chao Phraya Nehri sel tabidir. Sel normalde yaz aylarında bir sorun değildir, ancak her ihtimale karşı uçuşlar için ekstra zaman izin verir.
 • Sen turist dağılmaya başladıkça yaz aylarında özellikle sonradan, otel ve misafirhanesi düşük sezon oranlarını müzakere mümkün olabilir.
 • Yağmur saksı ve diğer kaplarda inşa etmek durgun su neden olarak, sivrisinek popülasyonu artar. Özellikle alacakaranlıkta, ısırıkları kaçınmak için gerekli tedbirleri alın.

Yaz Tay Adaları

İklim Tayland hangi tarafında bağlı olarak yaz aylarında Tay adalar için farklıdır.

Tayland Körfezi Koh Chang haziran, temmuz ve ağustos ayında en fazla yağış alıyor, ancak yağmur ekim etrafında kadar Koh Samui ve çevresindeki adalar (Koh Phangan ve Koh Tao) neyde çok kötü değil. Koh Samui en sulak ay genellikle Ekim, Kasım ve Aralık vardır.

Bu arada, Tayland, diğer tarafta, muson Phuket ve Mayıs etrafında Andaman Denizi adalar (Koh Phi Phi Koh Lanta) vurur. Yağmur Aralık ayına kadar hızla düşüp.

fırtınalar dolaşırken böyle Tayland batı kıyısında Koh Lanta gibi bazı adalar, çoğunlukla haziran sonra kapatıldı. Birkaç işletmeler açık kalacak, ancak Yemek ve yatma gibi birçok seçenek olmayacaktır.

Yaz Partileri

Yaz yağışlı ve Tayland’da bu nedenle “düşük sezon” olduğunu, ancak popüler parti adalar meşgul kalır. Dünyanın dört bir yanından üniversite öğrencileri backpacking gidip böyle Koh Tao, Koh Phi Phi gibi Koh Samui üzerinde Haad Rin de adalarda sert partiye yaz tatilleri yararlanmak. Seyahat aileler de çocukların okul dışında iken seyahat etmek fırsatı kaçırmamak.

Tayland yaz aylarında sırt çantalı gezginler için parti tek yer değildir. Malezya’nın Perhentian Adaları ve Endonezya’nın Gili Adaları hava yaz aylarında aslında daha iyidir. gezginler Güneydoğu Asya güney kesiminde kurak mevsim yararlanmak gitmek gibi sürekli meşgul Bali daha yaz aylarında kalabalık oluyor.

Şaşırtıcı Tayland Grand Satış

Her yaz, Tayland Turizm Otoritesi düşük sezon aylarında turizm teşvik amacıyla ortasından Ağustos Haziran ortasından itibaren inanılmaz Tayland Grand Satış barındırır.

Yaz satışı parçası olan Mağazalar özel logosunu göstermek ve ileri sürülen düzenli fiyatları kapalı 80 oranında varan indirimler sunuyoruz.