Skip to main content

Tayland’da Yi Peng ve Loi Krathong Festivalleri

 Tayland'da Yi Peng ve Loi Krathong Festivalleri
Belki dünyanın en görsel büyüleyici kutlamalar biri olan Tayland’da (ayrıca Loy Krathong olarak yazıldığından) Loi Krathong festivali hem de yerli turistler için bir favori. Hiç şüphesiz, Loi Krathong sonbaharda Tayland için en popüler festival.

Küçük, mumlarla yüzen Binlerce nehir ruhları açılmalar gibi nehirler ve su yolları üzerinde serbest bırakılır. Chiang Mai ve Kuzey Tayland diğer bölgelerinde, Loi Krathong Festivalde ayrıca iyi şans için havaya ateş çalışan kağıt fenerler binlerce hayata geçirilmesidir Yi Peng olarak bilinen Lanna festivali ile çakışmaktadır. gökyüzü gerçek olamayacak kadar gerçeküstü ve güzel görünen bir rüya dünyasının yaratarak yanan yıldız dolu olduğu anlaşılıyor.

Ping Nehri ve gökyüzü her ikisi de aynı anda yanıyor olduğu görüldüğünden Loi Krathong ve Yi Peng sırasında Chiang Mai bir köprü üzerinde duran gerçekten unutulmaz olduğunu. güzelliğe daimi havai fişek vardır ekleme görüntüler-hem onaylanmış ve yasadışı-o ayarın daha ateş ve parlak ışıklar katkıda!

Krathongs Hakkında

Krathongs bir teklif olarak bir mum ile nehir yerleştirilir kurutulmuş ekmek ya da muz yaprakları yapılmış küçük, süslü yüzer vardır. niyet Su Tanrıçası’na şükranlarını göstermek için hem de kutlama sonucunda kirliliğin için af istemektir. talihsizlik uzakta yüzer olarak Bazen bir sikke iyi şans için şamandıra yerleştirilir.

Nehre kendi sunan yapmak istiyorsanız, çeşitli boyutlarda ve maliyet krathongs satın almak için sokak satıcılarından temin edebilirsiniz. Sadece biyolojik olarak parçalanabilen malzemelerden yapılmış krathongs satın alarak büyük bir festival sonrasında ele çevresel sorunlara katkıda kaçının. biyobozunur olmayan Strafor yapılanlar cheapies kaçının.

Yi Peng Festivali

Yi Peng Festival aslında Kuzey Tayland Lanna kişi tarafından kutlanan ayrı tatil, ancak Loi Krathong denk ve iki eşzamanlı kutlanır. Renkli fenerler evleri ve tapınaklar süslüyor, bu arada, rahipler, halk ve turistler göğe kağıt fenerler başlatın. Tapınaklar para toplamak için yoğun satış fenerler ve insanlara yardım çalıştırmanız yeterli.

Olarak bilinen gök fenerleri, khom loi,  ince pirinç kağıttan yapılır ve bir yakıt diski ile ısıtılmaktadır. Doğru yapıldığı zaman, büyük fenerler onlar zirve yükseklik çarptıktan sonra sık sık ateşli yıldızlar gibi görünen şaşırtıcı yüksek uçarlar. İyi şans için Mesajlar, dualar ve dilekler lansmandan önce fenerler üzerinde yazılır.

Kendi fener başlatma festivale katılan bir parçasıdır. Fenerler Loi Krathong Festivali sırasında neredeyse her yerde satın alınabilir; tapınaklar para üreten bir yolu olarak turistlere satıyorlar. Yakıt bobini Yak kendi üzerine çıkarmak için yeterli sıcak hava ile doldurana kadar sonra eşit fener tutun. fener yukarı zorlamak ya da çok fazla eğmeyin; İnce kağıt kolayca ateşe yakalayabilirsiniz.

Bazı fenerler tabanına tutturulmuş havai fişek bir dize ile birlikte gelir. havai fişek değil daha yanlış daha sık gidip bu yüzden fırlatma fenerler etrafında dikkat masum kalabalıklarla patlayan bırakın.

Tayland’da Loi Krathong ne bekleyin

Her iki turist ve Thais kalmak ve kutlamalara katılmak için bir yer bulmak için akın olarak Chiang Mai Loi Krathong sırasında olağanüstü meşgul hale gelecektir. Eğer çok erken gelmesi veya eteklerinde kalmak sürece otellerde herhangi fırsatları bulmak için beklemeyin. Ulaştırma kalabalık olacak ve birçok yollar olay için kapalıdır. Songkran ve kalabalık çizmek Tayland’da diğer popüler festivaller olduğu gibi, sadece sağ zihniyet içine almak ve kaos zevk var.

gökyüzü hem parlayan fenerler ve havai karışımı olarak ateşle dolu olmasını bekliyoruz. fener benzetilen yeterince yüksek uçmak, bu arada, Nawarat Köprüsü altında nehir yüzer krathongs ve mumlarla doldurulacaktır. insanlar neşeyle alışılmadık bir ortam kutlamak olarak ayar ürkütücü ve romantik hem de.

Bir gürültülü, renkli alayı hendekten Tapae Kapısı kendine yol yapmadan önce Eski Şehir meydanına geçmesine ve nehir doğru olacaktır.

Genç Taylandlılar her yöne havai fişek ateş ederek kutlama içine almak; herhangi bir “güvenli” havai fişek muhtemelen Batı’da yaşadıysanız görüntüler aksine sürekli bir gümbürtü ve karmaşa. Polis büyük ölçüde yasadışı havai fişek çökertti var.

Şehirde pek çok ek seyahat ile Chiang Mai gece hayatı canlı olmalıdır.

Nerede Loi Krathong ve Yi Peng Kutlayacak

Bazı boyuttaki kutlamaları tüm Tayland genelinde ve hatta Laos ve Myanmar bazı bölgelerinde gerçekleşecek olsa da, merkez üssü tartışmasız Chiang Mai kuzey başkentidir. Chiang Mai Lanna insanların büyük nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Neyse ki, Chiang Mai ve ayrıca Chiang Rai (kutlamak için bir başka popüler bir yer) almak her zamankinden daha kolay.

Chiang Mai, bir sahne (sadece Tay dilinde) açılış töreni gerçekleşecek eski şehir doğu tarafındaki ana Tha Phae kapısında inşa edilecektir. alayı sonra kapıdan dışarı, kasabanın içinden hareket eder ve Chiang Mai Belediyesi doğru Tha Phae Yolu aşağı. göğe kendi fenerler başlatılması olacaktır birçoğu insanların, bir kalabalık, geçit şu olacaktır.

çok hendek etrafında gerçekleşecek kutluyor rağmen, en iyi yer yüzen krathongs, havai fişek görmek ve fenerler Ping Nehri üzerinde Nawarat Köprüsü üzerinde bulunmaktadır. Tha Phae Kapısı yürürken ve 15 dakika boyunca ana yolda düz devam ederek köprü ulaşın.

Festivalden sonra, Pai daha huzurlu kasaba sadece birkaç saat kuzeye kaçan düşünün. Başka büyük bir seçenek Koh Phangan Chiang Mai dan başkanlık edecek; Kasım dolunay partisi bittikten sonra ada sakinleşme edilmelidir.

Chang Mai Loi Krathong için Tarihler

Teknik olarak, Loi Krathong festivali 12. kameri ayın dolunay akşamı düzenlenmektedir. Yani Loi Krathong ve Yi Peng genellikle Kasım ayında gerçekleşmesi anlamına gelir, ancak tarih nedeniyle ay-güneş takvimi doğaya her yıl değişmektedir.

hazırlıkları ve dekorasyonlar bir hafta kadar önce için yerinde olmasına rağmen festivali genellikle üç gün civarında sürer.

Loy Krathong Tayland’da resmi resmi tatil değildir. Çoğu faaliyetleri karardıktan sonra gerçekleşecek. 2019 yılında tarihleri 11 Kasım 12 ve 13. Bu siteye göz atın  Chang Mai ayrıntıları kutlamaları.

gökyüzü fenerler serbest bırakılması sadece 7 de ve 1 am 12 Kasım ve 13 2019 tarihinde gökyüzü fenerler için bu yıl görünüm arasındaki Festivalin ikinci ve üçüncü günlerde izin verilir.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *