Tayland’ın Yağmur Mevsimi Hakkında Truth

Posted on

 Tayland'ın Yağmur Mevsimi Hakkında Truth

Sen yağışlı sezonunda Tayland seyahat edebilirsiniz ve şansını harika bir tatil olacak, ancak yolculuk planlarında bulutlar, yağışlar ve en kötü durum senaryosunda, olası ciddi aksamalar için hazırlanacak bulunmaktadır. Tayland ve Güneydoğu Asya’da çoğu Haziran ve Ekim ayları arasında yaklaşık yarım yıl için ıslak.

Ne Sıklıkla It Rain ve Yağmur Like mu?

nadiren bütün gün yağmurlar olsa Bangkok, Phuket ve Chiang Mai, yağmur mevsiminde (hemen hemen her gün) çok sık yağmur yağar. Dünyanın bu bölümünde fırtınalar çok şiddetli yağış yüksek sesle gök gürültüsü ve şimşek dolu, yoğun olabilir. sabah bazen yağmur yok ama sağanak yağış tipik da, öğleden sonra ya da akşam erken görülür. yağmur yağmadığı dahi, gökyüzü genellikle bulutlu ve hava çok nemli olabilir.

Common Sel mı?

Evet. Sel turistler arasında popüler olan yerlerde her zaman olmasa da her yıl Tayland’da olur. Bangkok parçaları hep yağışlı mevsimlerde en az minör sel muzdarip. Güney Tayland sakinleri genellikle evlerinden olan şiddetli yeterince sel yaşar.

Bir Muson Nedir?

Tayland’ın yağmur mevsimi bölgenin ıslak muson sezonu denk ve sıklıkla insanların birbirlerinin yağmur mevsimi ve muson sezonu bakın duyarsınız. kelime muson yoğun yağışlar imgeler yaratır rağmen, terim aslında Asya kıtasının değil, sık eşlik yağışlı hava Hint Okyanusu nemi çeker sezonluk rüzgar desen anlamına gelir.

Daha ucuz Yağmur Mevsimi sırasında Seyahat mı?

Evet. Bu yüksek sezonda seyahat daha kesinlikle ucuzdur ve güzergah bağlı olarak, serin mevsim otel fiyatları kapalı 50’ye kadar% kurtarabilir. Ayrıca daha az diğer yolcular göreceksiniz.

Yağmurlu Sezon My Seyahat Planları etkileyecek?

O olabilir. ziyaret etmekte yere bağlı olarak, yağmur mevsimi tüm adresinden seyahat planları üzerinde hiçbir etkisi olabilir. Ama aynı zamanda tamamen tatil mahvedebilir. Mevsimsel sel ve son yıllarda bazı özellikle yoğun fırtınalar turistler için değil, aynı zamanda ülkede yaşayan kişiler için sadece önemli sorunlara neden olmuştur. 2011 yılının Mart ayında, Koh Tao ve Koh Pha Ngan çünkü yoğun yağmurlar boşaltıldı (ve bu yağışlı sezonunda bile değildi). Bu kendi başına bir eğlence macera olabilir iken sakinleri ve turistler, karaya uçak gemisi aracılığıyla taşınan ve edildi Kurtarma Sen gelen birine beklerken bir adada mahsur olma konusunda eğlenceli bir şey yok.

2011 yılının Ekim ayında, Tayland parçaları yıllarda en kötü sel bazı yaşadı. Ayutthaya eyaletinde çoğu su altında idi ve eyaletin önde gelen turistik rağmen, eski başkenti kalıntıları, çevredeki çok sular altında ve ulaşım yolları da günlerce kapatıldı, çoğunlukla etkilenmemiştir. Ana otoyolların Hatta bazı uzanır kuzeyinde Bangkok kapatıldı.

Bu olayların rağmen binlerce turist her yıl yağışlı sezonunda Tayland seyahat ve büyük çoğunluğu kendilerini denizden kurtarıldı veya eserler görüntülerken diz boyu suyun içinden geçerek bulamazlar. Eğer esnek olması ve daha ucuz fiyatlarla ve daha küçük kalabalıkların yararlanmak isteyen varsa, o riske değer olabilir. Bir ömür boyu tatil bir kez planlıyorsanız veya plajda çoğu zaman harcamak Tayland seyahat ediyorsanız, muhtemelen daha mutlu ya sıcak mevsiminde ya da serin sezonunda geliyor olacaktır.

Serin mevsim “cool” sadece baskıcı sıcak değil bile fazla değildir ve iklim koşulları bakımından, bu Tayland’ı ziyaret etmek mutlak iyi zamanı. Yılın en iken bütün ülke sadece keyifli ve rahat ama plajlar ve adaları zevk için hala yeterince sıcak soğuk mevsiminde, yapışkan ve sıcak hisseder. Bu sizin için önemliyse, Kasım sonu ve erken Şubat tarihleri ​​arasında Tayland’da bir tatil planı.

Ben Yağmur Mevsimi sırasında ziyaret bir yer var mı?

Evet. Samui için baş, Koh Pha Ngan veya Koh Tao. Tamamen kuru olmayacak ama ülkenin geri kalanından daha yağışlı mevsimlerde çok daha az yağmur alır. Tayland’ın mevsimler ülke genelinde tutarlı olma eğilimi olsa da, Samui Takımadaları, Tayland Körfezi’nin batı kesiminde, biraz daha farklı bir yağmur mevsimi vardır ve çoğu yağış Ekim ve Ocak arasında oluşur. Eğer Haziran ve Ekim ayları arasında Tayland’a seyahat etmek istiyorsanız, bölgenin adaları iyi bir alternatiftir.

Eğer bulutlu gökyüzü, yağış ve nem adil biraz karşılaşabilir böylece Samui olsa da, ülkenin yağmurlu sezonun geri kalanı boyunca tamamen kuru değildir. Tabii ki, Samui bitişik adalar kötü sezon dışı yağmurlar bazı sahne ve ülkeyi sel 2011 yılında bir süre görmüştü, bu nedenle hava gelince garantisi yoktur!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *