Skip to main content

Tayland’ın Yağmur Mevsimi için 7 Şaşırtıcı Etkinlikleri

Tayland’ın düşük sezon boyunca eğlence ve macera için yeni yükseklikleri

Tayland'ın Yağmur Mevsimi için 7 Şaşırtıcı Etkinlikleri
Haziran-Ekim ayları itibaren Tayland’ın en turistik yerlerinden en yoğun yağış vurgulanmaya bulutlu gökyüzü ile birlikte, muson mevsiminin darbesini yaşamaktadır. Tayland’ın yağmur mevsimi turistler için o kadar da kötü değil: turistik hizmetler ve daha düşük oranları için daha az rekabet her yerinde, Tayland seyahat yarı fiyatına kolaylığı katına sahip.

Ama yağmurlu mevsim güzergah kurma yanal düşünme bir dereceye gerektirir. Plajlar ve adalar soruya (bunun için yağışlı sezon dalgalı denizler suçlamak) dışında çoğunlukla, böylece hayal gücünü egzersiz gerekecek. Neyse ki, eğlence bol havaya rağmen dolaşmak için hala var!

Bangkok 1. Git Alışveriş

Tay başkenti Bangkok’ta üst uç alışveriş merkezleri ve yayılan pazarlarda BTS ve MRT hafif raylı sistemleri tarafından bağlı tüm ikisi ile, bir alışveriş hayalidir.

Bangkok’un alışveriş merkezleri ve marketler herkes için bir şey sunuyoruz. Moda severler Pratunam’ın, Tayland’ın en büyük giyim perakende bölgesi olan toplandığı; hipsters Talat Rot Fai, bağbozumu öğelerin bir bıkkınlık ile bir açık hava gece piyasada yakınsama; ve lüks arayanlar onlar sürekli gelişen Sukhumvit semtinde ihtiyaç, Siam BTS istasyonu (MBK Center alışveriş merkezi ve aralarında Siam Center) etrafında kümelenmiş merkezleri neler bulacaksınız.

Sırf ölçek için, hiçbir Bangkok alışveriş deneyimi gıdaya kitaplara modaya Chatuchak Weekend Market, mobilya her şeyi hawking yayılan çarşının olduğu eşit olabilir. görmek için 15,000 tezgahları ile isabet Chatuchak bir dayanıklılık olayın daha az rahat bir yolculuk olduğunu!

2. Tay kültürüne A Sınıfı kaydolma

Ne Tay kültürüne seyirci olmaktan daha iyi? Öğrenci olmak! Bunun nedeni yalnızca Thais kendi sanat ilk elden görmek için turist karşılama, onlar da birinci elden bu sanatları öğrenme fırsatı sunuyoruz. Tay sanatlar üzerine Sınıflar aylarca süren bire-bir öğretim için tek oturumlu sınıflardan yoğunluğu değişir.

Chiang Mai, gezginler Kuzey Tayland pişirme malzemeler ve tekniklere tomurcuklanan şefler tanıtmak yemek dersleri kayıt olabilirler. Bazı sınıflar bile vegan dostu vardır! Bir organik çiftlikte bilgi Tay Çiftliği Cooking School , ya Tay ev pişirme almak Thai A Lot .

Sermaye Bangkok geleneksel Tay dans ve gibi çeşitli ilgi alanlarına hitap eden, turistler için sınıfların daha da büyük bir seçim var Muay Thai kickboks .

3. Bir Yağmurlu-Sezon Festivali katıl

festivallerinden Tayland’ın takvimi de yağışlı mevsime üzerinde uzanır: yağmurlar pek şenlikli eğlenceli kırmak!

Loei Phi Ta Kon Festivali, kuzeydoğu Tayland, Bun Luang Budist tatil gününe rastlaması. Festival halk çan ve penis şeklindeki muska ile tam fırsat için girift dekore maskeleri, donning hayaletler ve ruhlar gibi giyinmeye ile bir Tay Halloween benzer.

Yasothon, doğu Tayland, Bun Bangfai Festivali havaya dev füze tarafından kurak mevsim sonunu. havai fişek karşılığında yağmur bol aşağı gönderir Phaya Thaen, yağmur tanrısı, yatıştırmak için tasarlanmıştır.

Şenlikler ayrıca sokaklarda sarhoş şarkı içerir ve hafta sonu geçit gününde bir doruk çarptı: büyük roketler onların eş içinde halk tarafından kuşatılmış ana cadde, aşağı doğru döndürün taşıyan yüzer.

4. Bir Tay Meyve Binge Devam

meyve sezonu ve yağmur mevsimi el ele; Yağış gelip Tayland’ın zengin avanta zevk Bangkok’un meyve pazarları ve meyve büfeleri ziyaret edin.

Rambutan, mangosten, ejderha meyve ve benzeri Güneydoğu Asya meyveler ünlü kokmuş Durian Bangkok üzerinde hasat yakınsak çok ile, Tayland’da bolca yetişir. Eğer bütün yayılma yoluyla şekilde tat izin istekli satıcılarla, masif miktarlarda olgun meyveler: başkentte, onun mal kontrol etmek Veya Tor Kor Market gibi meyve pazarlara gittiğimde.

Daha lüks bir meyve yiyen deneyimi için, Baiyoke Sky Hotel bir meyve büfesi sunmaktadır bir pazar ziyareti daha pahalı, tabii, ama sen temkinli için Durian çalışırken ücretleri klima ve muhteşem gökdelen görünümü için ödeme: foodies İlk kez!

5. meydan Khek River’ın Rapids

Ağır yağmurlar ile gelen şişme nehirler rafting için mükemmel koşullar yaratır. Phitsanulok kuzey Tay şehir 1 Temmuz-31 Ekim, yağışlı mevsimin süresini çalışır Khek Nehri Rafting Festivali ile adrenalin aşıklarını zorlamaktadır.

Khek Nehri’nin Beş millik hızla kemik sarsan seviye IV ve V yolculuğu sakin sulardan iletin onsekiz aktığı dahil çatı kirişleri keyfi için kenara koyun olmuştur. hızlı hareket eden akımlar hata az yer verir: korkunç yolculuğu sağ Kaeng Thap Khun Tai’deki dersin bitiminden önce Düzey II yürüyüş için yerleşmeden önce, olumlu tehlikeli Kaeng Yao Rapids zirveye ulaşır.

Rafting sezonu denk Kaeng Şarkı Kahve Sipping Festivali süresince, yerel Arabica kahve bir fincan sıcak yudumlayarak sizin Phitsanulok deneyimini bitirin.

6. Yakalama Canlı Muay Thai Maç

Ünlü Tay temas sporu Bangkok mekanlarından hiçbir sıkıntısı vardır: Başkentin büyük Muay Thai arenalarda, hem Lumpinee Stadyumu’nda ve Rajadamnern Stadyumu , ev sahibi neredeyse her gün eşleşir.

Ayrıca Khao San backpacker bölgesinin yakınında Sanam Luang Park gerçekleşir Ağustos ayında Kraliçe’nin Kupası Muay Thai turnuvası ile denk konumuna planlayabilirsiniz; Daha önce de belirttiğimiz diğer Muay Thai etkinliklerinden farklı olarak, Kraliçe’nin Kupası yabancı savaşçıların rekabet sağlar.

Daha bir yarışma daha performanslı olan bir showier Muay Thai maç için, nehir Asiatique pazar düzenli “sunuyor Muay Thai Canlı maçları“Yükselen Warriors”, mükemmel alışveriş ve yemek tamamlayan bir çift fatura olduğu için götürür” göstermek bölgenin birçok tezgahları.

7. Ziyaret Müzeler & Tapınaklar

yağmurlar dışında öfke olarak Bangkok’un kraliyet sarayları ve müzeleri size kapalı eğlence birkaç gün değerinden fazla vermek.

Bangkok layık müzeler ve turistik Grand Palace ve ekli Zümrüt Buda Tapınağı bulunur; Nehir kenarındaki Wat Pho; ve Siriraj Tıp Müzesi, formaldehit korunmuş fetüs için ev ve bir mumyalanmış seri katil gibi hatta garip ürpertici seyrekler.

Çeşitli Budist tapınakları yerel dini uygulamalarına ilginç bir görünüm sunmak ve önyükleme için, ziyaret etmek serbesttir. Bunlar, 100 metrelik-yüksek duran Buda ünlüdür Dusit Wat Indraviharn (Intharawihan) içerir; Chinatown, Tayland’ın en büyük Çin tarzı Budist tapınağında Wat Mangkon Kamalawat; ve Siam Meydanı’na yan-gezi Bangkok merkezinde Wat Pathum Wanaran, kolay erişilebilir.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *