Tenisówkach we Francji – należy ubierać się dopasować podczas wizyty w Paryżu?

Posted on

Tenisówkach we Francji - należy ubierać się dopasować podczas wizyty w Paryżu?

Nie mogę policzyć liczbę razy podróżnych zapytał mnie: „Czy mogę nosić trampki w Paryżu?” i wiele innych odmian tego samego pytania. Amerykańscy turyści szczególnie są zaniepokojeni „nie mieszczące się” z nieodpowiednich butów.

Taka postawa jest rzeczywiście niezwykłe. Opatrunek, żeby nie szokować wrażliwość mieszkańców. Ile bardziej taktowny można dostać? Mogę dać tylko uznanie dla wszystkich, którzy kiedykolwiek zadał pytanie, czy myślał o tym!

Paryżanie i trampki

Wielu odwiedzających po raz pierwszy do Francji i Paryża są przekonani, że wszystkie Francuzki są obraz-idealne fashionistki. To jest znacznie przesadzone, choć dostęp do stylowej odzieży jest łatwy w Paryżu, gdzie Vogue  Magazine nadal dyktuje co jest i obecnie.

Jeszcze nie znajdę taką dużą różnicę w wieloletnich smaków na ulicach Paryża i Nowego Jorku w alei. Nawet jeśli istnieją różnice, wiodące marki to międzynarodowy charakter i są naśladowane wszędzie. Globalizacja i imitacje tendencję do homogenizacji modę, dzięki czemu codziennie nosić wyglądać podobnie w dużych miastach takich jak Paryż, Londyn, Mediolan i Nowy Jork.

Trampki jak modą

Ale pytanie o trampki pozostaje ważny. Trampki stały się takim towarem w USA, ale jak to jest w Paryżu?

Na pierwszy rzut oka, Zaryzykowałbym nie ma prawie tyle samo kobiet noszących trampki w Paryżu, w Nowym Jorku w ciągu tygodnia pracy.

Ogólnie przyjęty Kodeks sukienka we Francji patrzy na trampki. Dlatego, o ile pracodawca kultywuje młodszego, sportowy wizerunek, paryski kobieta nosi dyskretne wyglądające buty miejskie iść do pracy.

Trampki są jeszcze „to” buta, gdy stają się projektować ikony. Adidas, Puma i Nike każdy ma swoje własne sklepy w Paryżu, gdzie dziesiątki różnych modeli na wystawie.

Sądząc po tłumie te sklepy przyciągają, żadna z tych marek cierpią na zaburzenia deficytu popularność w Paryżu.

Więc jaka jest zasadnicza różnica w postawie między buta-amerykańskiego konsumenta i żeńskiej płci żeńskiej francuskiego konsumenta? Jest to dość proste: Główną różnicą jest to, że ten ostatni będzie nosić trampki jako elementów konstrukcyjnych, a nie jako praktyczne pożytki płynące z butów. Nie chce kupić tenisówki dla wygody. Ona będzie kupić tenisówki jeśli uzupełniają spodnie sukienka-dół i uczynić je wyglądają mądrzejszy. Ona będzie kupić buty, które sprawiają, że jej nogi wyglądają chudy, mały i elegancki.

Samo spojrzenie na rodzaje trampki najczęściej postrzegane na nogi kobiet w Paryżu mówi: nie będzie widać żadnych szeroki, wygodny, wygodne wyglądające, zwykłe tenisówki wanilii. widać małe, cienkie wyglądające, płaska podeszwa, markowe trampki.

Dla tych samych powodów, parę „escarpins” Stephane Kelian czy Prada zawsze będzie faworyzowany przez parę Pumas. Buty są modą, a tym bardziej zaniżone, tym lepiej.

A to już inna duża różnica między francuskim i amerykańskim kobiety. Niedopowiedzenie jest reguła kardynał w francuskiej mody. Wszystko, co jest zbyt widoczny jest uważany krzykliwy. Dlatego Francuzi mała czarna jest taka ikona mody i dlaczego Audrey Hepburn i Grace Kelly zawsze będzie pamiętany jako z amerykańskich modnych pań.

Turyści i trampki

Czy to wszystko oznacza, że ​​nie może nosić trampki podczas podróży do Paryża? Oczywiście nie!

Przede wszystkim trampki mogą być wygodne buty do chodzenia. I chodzić będzie. Najlepszym sposobem na zwiedzanie Paryża jest chodzić po ulicach. Noszenie butów, w którym czujesz się komfortowo chodzenia 10 mil dziennie w pośpiechu jest Majorly ważna decyzja dla ogólnego nastroju pobytu w stolicy Francji, a nie będziesz żałować tej decyzji.

Nie wycofać z tenisówkach jeśli te są najlepsze buty do chodzenia. A jeśli masz jeszcze lepsze buty do chodzenia, zapakować je, nawet jeśli sprawiają, że wyglądają jak jesteś w podróży trekkingowe!

Szczerze mówiąc, nie należy zadać sobie to pytanie. Kogo obchodzi, jak wyglądasz na ulicy? Nie być świadomym, po prostu być wygodne w butach.

Jesteś gościem, to są twoje wakacje, jest to własny czas! Dżinsy i trampki są międzynarodowe. Ludzie nie będzie obrażony przez swój wygląd. Chyba ubierać w różowe topy i elektrycznych niebieskie spodnie ze złotymi trampki i odcieni Jackie-O, nikt wokół będzie miał żadnych wątpliwości co stroju.

A jeśli kiedykolwiek zauważysz, dżinsy, buty trekkingowe LL Bean i Patagonia kurtkę, dobrze, jeśli przyjdzie co do czego, to może pomyśleć, że jesteś Amerykaninem. No i co? Według wszelkiego prawdopodobieństwa będą wdzięczni za zwiedzanie Paryża.

Restauracje i trampki

Teraz, to znaczy można nosić trampki wszędzie, na każdym i każdą okazję? Prawdopodobnie nie. Restauracje są dobrym przykładem. Można zjeść w trampkach?

Powiedzmy, spacerując wzdłuż w swoich zwykłych dżinsach i wygodne Lands End buty. Nadszedł czas, kolacja i szukasz wspaniałego restauracji. Tu jest! Menu wyświetlane na zewnątrz jest apetyczny, ceny są dość drogie, to miejsce nie jest zbyt tłoczno …

ale goście są ubrani elegancko. Pozwolą ci w? Będzie pasować?

Mam jeszcze zobaczyć w Paryżu restaurację lub bar nawet znak wskazujący drzwi „nie Sneakers dozwolone w.” To prawda, że ​​niektóre miejsca wysokiej czoło będzie fachowo zostawiają cię na dystans: „Czy masz rezerwację Niestety, jesteśmy pełni dziś wieczorem.” Ale ogólnie rzecz biorąc, nie ma restauracji odmówi posadzić cię, bo nosić trampki.

Dlatego właściwe pytanie nie brzmi: „Czy oni pozwalają mi?” ale „Czy czuję się komfortowo wprowadzając szykowny miejsce w trampkach?” I prawdopodobnie nie przypuszczam. I będąc świadomym nie jest to najlepszy sposób, by cieszyć się posiłkiem. Twoja uwaga powinna być w talerzu i na jedzenie, a nie na buty i strój.

Więc moja praktyczna zasada jest ubrać stosownie do miejsca, udać się. Jeśli masz zamiar zjeść obiad w drogich restauracjach, szykowny, gdy jesteś w Paryżu, po prostu spakować Pradas. Nawet lepiej: Stephane Kelian odwiedzić butiki i Robert Clergerie w Paryżu, i kupić sobie buty świetnie wyglądający przez te typowo paryskich projektantów.

Inne miejsca i trampki

Są inne miejsca, gdzie trampki po prostu nie będzie go wyciąć.

Opera jest z pewnością jedną z nich. Ale kto byłby na tyle głupi, aby nie ubierać na noc opera? Punktem sneaker jest dyskusyjna.

Co o kabarecie? Powiedziałbym, że jest znacznie lepiej się ubrać, gdy masz obiad w kabarecie Moulin Rouge „jak”, „Lido” oraz „Paradis Latin”. Choć tylko scena jest dobrze oświetlone w tych miejscach, faktem jest, ludzie wokół ciebie będzie zwykle przebrany. poczujesz się znacznie bardziej komfortowo w jakiś bardziej wizytowym.

Jak o łodzi na Sekwanie? Jeśli pokład łodzi na kolację rejs, nie noszą trampki. Jest to romantyczny doświadczenie, będziemy chcieli, aby większość z nich i na pewno nie będzie kodowania w górę iw dół po schodach i dzieje się na pokładzie. Strój wieczorowy jest de rigueur . Z drugiej strony, jeśli po prostu chcesz rejs w górę iw dół strumienia, trampki są w porządku.

Muzea? Zapomnij styl, nosić bardzo wygodne buty. Nikt nie będzie patrzeć na buty, to jest sztuka na ścianach, które odbędzie się uwagę. Ale chodzenie w górę iw dół jest męczące doświadczenie: tyle też zobaczyć, tak wiele galerii, więc zwolnić tempo. rada Dobrego lekarza: idź z poduszką i komfortu.

Galeria sztuki wernisaże ? Twój styl jest cue. Galerie sztuki są małe, wieczory wernisaż są krótkie. Wieczorowa, czarna korzystnie nic nadzwyczajnego, i dobre wyglądające buty projektowe. Brak trampki.

Zakończyć

Ubrać stosownie do miejsca, w którym zamierzamy.

W razie wątpliwości, należy zadzwonić z wyprzedzeniem, aby zrozumieć ubioru. Spakować ładne parę butów, a nawet lepiej, kupić, gdy jesteś w Paryżu. Wprowadzą miłą, dyskretną strój wieczorowy.

Ale nie uciekaj od tenisówek dla każdego nie-tak-formalnych okazji. Noś je na ulicy, bez wstydu. Będziesz mieszają się bez problemu, jeśli nosisz dżinsy i parę adidasów. Nike to amerykańska marka, i to jest bardzo popularny we Francji. Leviego, Diesel, Wrangler i Calvin Klein są amerykańskie marki, a oni rządzą światem dżinsy we Francji też.

Więc być wygodne w swoich trampkach, i cieszyć się widokiem.