Skip to main content

Thailand Balenie zoznam: Čo zabaliť do Thajska a čo kúpiť lokálne

Čo je potrebné zabaliť do Thajska a čo kúpiť lokálne
Thajsko baliaci zoznamy sa líšia medzi cestujúci, ale časom preverené mantra “priniesť menej, kúpiť lokálne” drží veľmi pravdivý pri výbere toho, čo zabaliť do Thajska. Prečo nosiť niečo 8,000 mil cez Tichý oceán, keď si môžete kúpiť za menej peňazí, akonáhle dorazí?

Niet pochýb o tom, bude overpacking vás strašiť celú cestu. Vyhnúť za každú cenu. Ako cestujúci, máme tendenciu ísť do prežitie režimu pri balení pre prvú návštevu do miesta určenia v zahraničí. Pretekajúcej what-if scenáre výsledkov v vreciach plnené položky prvej pomoci, druhotné zálohy, atď

Tu je to vec: Ak plánujete stráviť cestu hacking džungľou, budete pravdepodobne na dohľad 7-Eleven minimarket po celú dobu pobytu v Thajsku.

V prípade, že telefón Nabíjačka prestávok, budete ľahko nájsť iný; nebudú musieť zabaliť zálohu. Anglicky hovoriaci lekárne predávajú všetko potrebné pre akéhokoľvek ochorenia môže vzniknúť – nie je nutné zadávať predpis. Keď prší, niekto predáva dáždnik alebo pláštenku bude pravdepodobne už sa pýtať, či chcete kúpiť. Máte predstavu.

Thajsko môže byť ďaleko od domova, ale miestni obyvatelia už majú všetko, čo potrebujú na prežitie a vychutnať si nezabudnuteľný výlet!

Bring It alebo kúpiť lokálne?

Ako väčšina zahraničných príjazdov, budete pravdepodobne začať svoju návštevu v Thajsku v Bangkoku – krajine nekonečné nákupy a lacné falzifikáty. Budete mať veľa príležitostí k úniku tepla dňa skúmaním rozľahlé centier výhodnejšie.

Ak ste ochotní vyčleniť jeden deň alebo tak v Bangkoku, nájdete ponuky pre užitočných vecí, ktoré môžu byť použité na zvyšok cesty. Je zrejmé, že budete chcieť uložiť vážne nákupy za tesne predtým, než budete lietať von. Nie je potrebné vykonať nové nákupy po celej krajine.

Skôr než riskovať stratu alebo rozbitiu drahé slnečné okuliare, sandále, tašky, atď z domova, môžete ich zakúpiť v Bangkoku, aby pomohli miestnu ekonomiku. Plus, vyberanie prostredníctvom nových možností k dispozícii doma je zábava! Baliť menej oblečenia a plánujú kúpiť dobrý pár lacných žabkách / obuv, akonáhle dorazí.

Ako už bolo povedané, značky pre niektoré toaletné potreby a ďalšie položky môžu byť neznáme, alebo sa kvalita môže byť nižšia. Stále budete chcieť, aby zvážila prinášať niektoré položky do Ázie so sebou z domu. Napríklad dezodorant predáva v Thajsku často obsahuje kože bieliacich prostriedkov. Pokiaľ chcete podpazuší byť divne nevyčinené oproti všade inde, čítal ingrediencie alebo zabaľte ju z domova!

Tip: Ak plánujete navštíviť Chiang Mai, počkajte robiť suvenír nakupovanie tam. Budete často nájsť lacná remesiel a unikátnych predmetov z miestnych remeselníkov tam vo vonkajších / víkendové trhy.

Aké druhy oblečenia pre Thajska?

Thajsko je buď teplé alebo spaľujúce horúco, v závislosti na tom, čo čas roka navštíviť. Budete len zriedka za studena, iné ako pri rokovaní so super-poháňal klimatizáciou na verejnú dopravu. Ľahká, rýchloschnúci oblečenie je spôsob, ako ísť. Nájdete zábavné tričká na predaj všade US $ 5 alebo menej.

Lacný Pranie bielizne je k dispozícii všade. Bielizeň je zvyčajne účtovaná podľa hmotnosti a trvá celý deň na žmýkanie, ak priplatiť za dvojhodinový expresnou službou.

Tip: Hoci lacný, tieto služby práčovne často pletú oblečenie medzi zákazníkmi. Spočítať počet kusov pred vypadnutiu bielizeň, a starostlivo skontrolujte, či chýbajúce položky na vyzdvihnutie pred vami odísť.

 • Priniesť jednu bundu alebo teplý predmet: diaľková doprava, ako je nočné autobusy a vlaky skutočne nahodiť klimatizáciu. Budete očakávať mráz tvorí na oknách kedykoľvek! Ľahká bunda mohla fungovať ako pláštenka a vás udrží v teple.
 • Pack konzervatívne oblečenie: Vyhnite sa oblečenie s náboženskými alebo potenciálne nevhodných tém. Hoci chrámy v turistických oblastiach sú stále laxer, mali by ste ukázať rešpekt tým, že pokryje ramená a na sebe dlhé nohavice (nie jóga nohavice).

Ktoré topánky Take?

Nechať tie vysoké podpätky doma: Východisková obuvi v Thajsku je stále užitočný pár flip-flop sandále. Ako môžete hádať, lacná sandále sú v ponuke všade v Thajsku, ale môžu trvať len dobu trvania cesty. Ísť na večeru alebo -most- bary v žabkách je prijateľné. Iba viac domýšľavý nočné kluby alebo skybars môžu vyžadovať uzavretou špičkou topánky. Ak plánujete robiť nejaké trekking, prináša pár turistických sandále alebo ľahké turistické topánky.

Budete sa očakáva, že topánky nechajte mimo všetkých chrámov, rovnako ako niekoľko reštaurácií, obchodov a barov. Sandále bez ramienok je ľahšie sa dostať ďalej a rýchlo preč. Drahý, značkové sandále, ktoré vystupujú v obuvníckom hromade majú väčšiu šancu záhadne odchádzal, keď ste vo vnútri.

Balenie First Aid

Môžete chodiť do každej lekárni v Thajsku a kúpiť to, čo potrebujete – vrátane antibiotík a za-the-counter lieky, – bez lekárskeho predpisu. Značenie môže byť odlišná ako v Spojených štátoch, ale lekárnici budú oboznámení so všetkými hlavnými lieky.

Ak ste závislí na denných liekov priniesť dosť po dobu trvania cesty len v prípade. Uchovávať kópiu predpisu pri prenášaní veľkého množstva tabliet.

Tip: Známe lieky sú často lacnejšie kúpiť v Thajsku, ako sú predpis okuliarov a kontaktných šošoviek. Zásobili pred odletom domov!

Prenosná cestovné doklady

Budete chcieť pripraviť a realizovať tieto dokumenty so sebou:

 • 2 kópia pasu (vykonáva oddelene od pasu)
 • Cestovné poistenie dokumenty
 • Príjem / sériové čísla pre všetkých cestovateľov šekov
 • Oficiálne veľkosti pasové fotografie

Zvlášť pasovej fotky hodiť pre vybavovanie žiadostí o víza, ak chcete navštíviť susedné Laos alebo Kambodža. Sú tiež niekedy používa pre povolenie a ďalších aplikácií.

Nosenie peňazí v Thajsku

Diverzifikovať vaše cestovné hotovosť je dôležité. Mať aspoň dva spôsoby, ako prístup k finančným prostriedkom. Miestne bankomaty sú zvyčajne najlepší spôsob, ako získať miestne meny, aj keď poplatok za transakciu v Thajsku vyletel do USA 6-7 $ za použitia. Tie by mali mať americké doláre alebo cestovné šeky pre zálohovanie pre ATM sieť spadne.

Americké doláre sú stále najlepšou formou preddavku v hotovosti. Prinášajú mix denominácií v dobrom stave. Doláre môžu byť vymenené, alebo v niektorých prípadoch, strávil priamo. Ceny Visa sú často uvádzané v amerických dolároch.

Kreditné karty sú užitočné pre platiacich hotelov, obchodov skoku a cestovné agenti, ale budete sa takmer vždy účtovaná provízia za platenie plastom. Rozhodnúť používať hotovosť, ak je to možné. Visa a Mastercard sú najčastejšie prijímané.

Musíte mať položky niesť

Či už si ich kúpiť na mieste, alebo priviesť z domova, budete určite chcieť každý z týchto základov s vami:

 • Opaľovací krém: Ceny pre ochranu proti slnečnému žiareniu často odrážajú skutočnosť, že miestni obyvatelia zriedka používajú.
 • Slnečné okuliare: slnečné okuliare si často zneužívané, aby zvážila nákup lacné dvojica lokálne.
 • Repelent proti komárom: Horúčka dengue je vážnym problémom po celom Thajsku. Najlepšou obranou je chrániť pred uhryznutím. Mosquito cievky možno zakúpiť všade; vypáliť, zatiaľ čo sedí na verande alebo balkón.
 • Toaletný papier: Nájdete ju na stoloch v reštauráciách, ale nie vždy v kúpeľni!
 • LED svietidlo: Výpadky prúdu sú bežné v niektorých miestach, najmä ostrovov, ktoré sú závislé na výkone generátora.

Ďalšie užitočné položky na zváženie Uvedenie

 • Hand Sanitizer: Mydlo nie je záruka, a to aj v príjemných reštaurácií. Budete iste chcieť trochu po svojom prvom záchod skúsenosti.
 • Napájací adaptér: Väčšina zásuviek v Thajsku sú teraz univerzálne; prijímajú obaja US-style-ploché hrotmi zátky rovnako ako zaoblené elektrické zástrčky v európskom štýle. Aby sa zabezpečilo, že sa môžete pripojiť všade, zvážiť podanie univerzálny napájací adaptér a nechajte rating napätia (Thailand používa 220 voltov systém) na vašom zariadení / nabíjačky. Čokoľvek, čo sa spolieha na nabíjanie USB alebo má transformátor dual-napätie by malo byť v poriadku.
 • Malý nôž: Nepotrebujete prežitie nôž s 30-tich funkčné, ale budete chcieť niečo pre rezanie lahodné miestne ovocie. Jednoducho nechať v batožine!
 • Elektrolyt pitie Zmesi: Budete piť veľa balenej vody v horúčave. Nápojové zmesi môžu pomôcť doplniť elektrolyty stratené v extra vlhkosti a môže voda trochu zaujímavejšie bez pridania cukru.
 • Sprievodca: Keď už nič iné, mapy a história miestach príde vhod.
 • MP3 prehrávač: Niektoré hudobné súbory alebo špunty do uší vám pomôže prežiť hlučné dopravy alebo susedov, ktorí chceli zostať nahor.
 • Malý Visiaci zámok: Niektoré cenovo dostupné hotely a bungalovy vám umožní používať svoj vlastný zámok na dverách. Budete tiež chcieť visiaci zámok na použitie pre skrinky a úschovňu batožiny v určitých okolností.

Toto pole nechajte doma

Tieto lacné predmety je možné zakúpiť na mieste, keď ich budete potrebovať:

 • Dáždnik / pončo
 • Beach Sarong
 • šnorchel gear
 • plážová taška
 • Aloe vera / mlieko po opaľovaní (alebo zvážiť možnosť použitia vynikajúce miestne kokosový olej miesto!)

Nasledujúce položky budú buď k ničomu, alebo môže dôjsť k vám nejaké problémy: čističe vody, GPS, zbraň / pepřový sprej, prenosný DVD prehrávač, drahé šperky alebo honosné bling, že priťahuje pozornosť. Udržujte je z vášho zoznamu balenia Thajsku!

 

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *