Thailand Full Moon Party

Posted on

Váš sprievodca na thajský menej slávnych Beach Party v Haad Rin, Koh Phangan

Váš sprievodca na thajský menej slávnych Beach Party v Haad Rin, Koh Phangan
Pôda vibrácie, chaotický hluk a zmätok, orgány roztrúsené na piesku, oheň všade …

Geologická katastrofa? Apokalypsa? Nie úplne. Tisíce cestujúcich dobrovoľne prísť svedčiť slávny Full Moon Party v Thajsku, pravdepodobne jedno z najdivokejších plážové párty na svete!

Tancuje s 10 – 30.000 cestujúcich na pláži za splnu je celkom zážitok. Ale nie každý má na hedonizmus a zhýralosť. Drogy, krádeže a úrazy sú samozrejmosťou. Mnoho cestovateľov vyhnúť zmrzačenie zámerne. Milovať, alebo nenávidieť, mesačná plážové party na ostrove Koh Phangan je tak veľká, že doslova ovplyvňuje tok backpacking turistov v Thajsku!

Nenechajte sa chytiť nevedomý; Doprava a ubytovanie stala veľmi zaneprázdnený na ostrovoch. Vezmite fázy mesiaca do úvahy pri plánovaní vašej Thajsko dovolenku. Ak si nie ste záujem o Full Moon Party, zvážte vyhnúť Haad Rin-or ostrovy okolo Koh Samui, v priebehu týždňa vedúce k splnu.

Aký je Koh Phangan Full Moon Party?

Áno, znie to ako nejaká stretnutie pohanské na tropickom ostrove. Epos udalosť začala ako malá stretnutie priateľov v 80. a vyrástol do jedného z najväčších a najznámejších strán na planéte. Teraz viac ako 30.000 partygoers-niektorí na sebe trochu viac než laku-hit na pláž Haad Rin zdieľať potu a lopaty nápoje s ľuďmi z celého sveta. Píky strán pri východe slnka a nakoniec zužuje off neskoro budúci popoludní, opúšťať scénu masakru a odpadky za na pláži.

Mnoho hodokvas doslova spať, kam dopadnú, stále zvieral svoje vedierka!

Niektorí cestujúci volať na scéne Full Moon Party hotová vec tvrdením, že strana zmenila príliš komerčne od svojich skromných začiatkov v roku 1985. Bez ohľadu na to, zažíva jednu z Thajska spln strany v celej svojej chaotické, prvotné sláve pod horúcim mesiacom je považovaný rituál pre backpackers na Banana Pancake Trail.

Tipy pre Účasť na Koh Phangan Full Moon Party

 • Plná dáta Moon Party sú nastavené okolo budhistických sviatkov; nie len predpokladať, že strana je o skutočnom noci splnu.
 • Ak ste si niečo, alebo dorazí dni vopred, hľadanie ubytovania v rušnej sezóne, je ťažké. Nie je prekvapením, že ceny ubytovania strojnásobiť včas na Full Moon Party. Mnoho ľudí sa rozhodnú zostať na Koh Samui, potom trajektom do strany. Počas náročného obdobia, cestujúci často zdieľajú izby, spať na podlahe, spať na pláži, alebo nespí vôbec!
 • Ak nie je váš plán na párty celú noc, nájsť ubytovanie od Sunrise Beach a hlavné cesty pre akúkoľvek nádej na spánok.
 • Niektorí podnikaví obyvatelia zablokovali hlavné prístupové cesty k pláži účtovať vstupný poplatok. Ste v podstate požiadal kúpiť predražené náramok, ktorý slúži ako “lístok.” Platenie neoficiálne poplatok je voliteľné; nájdete mnoho ciest k pláži. Niektorí cestujúci chcú náramok nosiť na pamiatku niekoľko mesiacov neskôr.
 • Dánsky-run Same Same-dom v blízkosti pláže je populárny pre epické zahrievacích strán a voľný laku pred Full Moon Party.

Bezpečnostné tipy pre Full Moon Party

Full Moon Party je a mala by byť zábavná skúsenosť. Nedostanú zlý dojem: To je všeobecne dobromyseľný akcie. Ale uvedenie desaťtisíce intoxikovaných ľudí na jednom mieste, je povinný vygenerovať nejaké zlej situácie.

Je smutné, Koh Phangan je Full Moon Party tvrdia, niekoľko životov každý rok, väčšinou v dôsledku utopenia a predávkovania. Mesiac ovplyvňuje príliv a vytvoria silné prúdy; nemajú plávať pod vplyvom alkoholu.

Lieky všetkého druhu sú všadeprítomné. Kvalita a etikety nemôže byť dôveryhodný. Zrejme by nemali prijímať záhadnú pilulku od kohokoľvek, bez ohľadu na zdroj alebo nárokov. Dokonca aj ostrovné lekárňach predávajú falošné a nedôveryhodné voľne predajných liekov, aby cestujúci, ktorí sú ochotní zaplatiť.

Kliniky zaplní počas párty s hodokvas, ktorí majú zlomené kosti skočí vecí. Iní vypil príliš veľa, alebo zmiešané s alkoholom a prášky na predpis. Popáleniny sú bežné. Oheň švihadlo je obľúbenou atrakciou počas párty, a nevyhnutne niekoľko ľudí skončí s vážnymi popáleninami, keď to sa zalomia okolo nôh.

Našťastie pobytu z problémov je ľahké s trochou ostražitosti.

 • Neberte nič strana, ktorá vás zaujímajú. Toto pravidlo sa vzťahuje na peniaze, telefóny, fotoaparáty, slnečné okuliare a obuvi.
 • Pred opustením bungalov alebo penzión, zabezpečiť svoje cennosti na recepcii. Penzión a krádeže hostel je problém počas Full Moon Party.
 • Hoci ľahko dostupné drogy sú nezákonné v Thajsku. Polícia záťah na spln strán; plain-oblečení tajní policajti strážiť stranu.
 • Zdržiavať von z vody! Väčšina úmrtí, ku ktorým došlo v priebehu Full Moon strany sú kvôli utopenia.
 • Nápoj z výberu na Full Moon strany je slávny thajský vedro. Dávajte pozor na svoje pitie ako vedro druggings nie sú neobvyklé. Kupovali od renomovaných miestach je bezpečnejšie ako z mnohých chatrčí s humornými menami na pláži.
 • Ak si myslíte, že máte k havárii na pláži, to Vnútro z “určených” spací priestor s páskou okolo nich.

Ako sa dostať do Full Moon Party

Full Moon Party sa koná na ostrove Koh Phangan v zálive Thajska. Doprava je možné rezervovať v autobuse lodí a vlakov, lodí combo balíčky, alebo si môžete vytvoriť svoju vlastnú cestu na ostrov.

Začnite tým, že cez noc autobusom alebo vlakom z Bangkoku do mesta Surat Thani. Lety z Bangkok trvať menej ako dve hodiny, a dostať sa na Koh Phangan od Chiang Mai je ľahké. Surat Thani (letiskové kód: URT) je skok-off bodom ostrova.

Potom, čo v Surat Thani, môžete si štvorhodinovú trajektu alebo rýchlejší člnom na ostrov. Koh Phangan, početné songthaew (červený pickup taxi) vodiči budú čakať na príchod trajektu. Zviesť na Haad Rin-, kde bude väčšina ľudí ísť-polostrov na južnom cípe ostrova.

Strana je roztrúsené pozdĺž Haad Rin Nok- “Sunrise Beach.” Haad Rin je dosť úzky na prechádzku medzi Sunrise Beach a Sunset Beach (Haad Rin Nai). Neočakávajte, že sa dostať moc spať, ak si pobyt v blízkosti pláže Sunrise alebo na východnej strane polostrova! Hluk pokračuje po celú noc a cez ďalšie rana.

Cenovo dostupné ubytovanie na ostrove vyplní kapacity. Niektorí ľudia sa rozhodnú zostať na priľahlom ostrove Koh Tao alebo na Koh Samui a potom sa cez noc strany.

Ostatné miesta v Koh Phangan

Hoci mnohí cestujúci nemusia blúdiť ďaleko od scény strany v Haad Rin, Koh Phangan je skutočne veľký, krásny ostrov s veľkým množstvom zátok a pláží. Sever ostrova je pokrytá súkromných pozemkov, ktoré sú prístupné iba loďou alebo drsnými džungle chodníky.

Full Moon Party hity polostrov Haad Rin na južnom konci ostrova. Nevyhýbajú Koh Phangan výhradne zo strachu, že niekto bude maľovať svoju tvár a ruky vám vedro rumu a Redbull!

Sa nachádza v Haad Tien Bay, Sanctuary je krásny zdravie ustúpiť len 15 minút taxíkom loďou od Haad Rin. Môžete sa dostať preč od scény strany po dobu niekoľkých dní, detox, a stretnúť zaujímavých ľudí v mnohých dielňach tam. Susedný Haad Yuan Beach je ďalší dobrou alternatívou pre dostať preč od Haad Rin po dobu niekoľkých dní.

kedy ísť

Koh Phangan Full Moon Party maxes počas Thajska rušnú sezónu medzi novembrom a aprílom. December, január a február sú často najväčšími mesiacmi. Strana zvyčajne zistí vrchol účasť na Silvestra.

Vzhľadom k tomu, veľa dôležitých budhistických sviatkov sú založené na mesačných udalostiach a dôjsť počas splnu, niekedy Full Moon Party Je to deň pred alebo po skutočnom splne.

Nahromadenie na Full Moon Party je rovnako divoký a príjemný, ako je strany. Ľudia sa zhromažďujú vo väčšom a väčšom počte za týždeň vedúce až do splnu.

Budúcnosť Full Moon Party v Thajsku

Thajsko vládnuca vojenská vláda dala jasne najavo, že nie sú fanúšik búrlivý udalosti na ostrove Koh Phangan. Početné snahy potlačiť mnoho ďalších strán moon fázami na ostrove (Half Moon, New Moon, Shiva mesiac, etc) boli čiastočne úspešné. Full Moon Party žije len preto, že živobytie mnohých ostrovných obyvateľov závisí od udalosti.

Ako sa vláda snaží získať handle na chaos a komercializácia stále vkrádať, budúcnosť Full Moon Party v Thajsku je neistý prinajlepšom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *