Skip to main content

Thailand Temple Etiketa: Dos a nerobiť pre návštevu chrámov v Thajsku

Thailand Temple Etiketa: Dos a nerobiť pre návštevu chrámov v Thajsku
Ako zložité je Thajsko chrám etiketa? Všetci Ak prvýkrát cestujúci cítiť trochu nervózny pri vstupe do jedného z mnohých budhistických chrámov v Thajsku prvýkrát.

Je to v poriadku, aby fotografie z Budhu? Mali by ste behajú rýchlo, keď mnísi vstúpiť do miestnosti uctievať?

Ak ste budhista – a uvedenie na niekoľkých náramky, ako budete cestovať cez juhovýchodnej Ázii nepočíta – celá scéna môže byť trochu mätúce. Vo chvíli, kedy ste začal cítiť v pohode, starý mních začne mlátiť do gongu hlasno a pošle vám miešať do boj alebo útek paniky pre vaše topánky vonku.

Nikto nechce byť nezdvorilý turista, ktorý náhodne priniesť chaos do tej inak pokojné miesto. Našťastie dos a nerobiť z chrámu etikety sú jednoduché nasledovať.

Thajské chrámy, známy ako wats, sú doslova všade. Viac ako 90 percent obyvateľov Thajska nasleduje Theravada školu budhizmu. Niektoré chrámy sú staré a mätúce. Iní, ako napríklad chrám Biela v Chiang Rai, majú Batman a Kung Fu Panda namaľované na stenách. Bez ohľadu na to, že väčšina chrámy v Thajsku sú veľmi krásne a majú mimoriadny historický a kultúrny význam.

To nie sú miesta fungujú ako nepríjemný turista a pokaziť dobrú vec.

Hosťujúci Thajsko chrámy

Žiadny výlet do Thajska je kompletný bez návštevy vybranú hrsť slávnych chrámov. Len pozor na stav, ktorý trápi mnoho cestovateľov v Thajsku: ” WAT . Vyhorenie”

Sa snaží vidieť príliš veľa chrámov v jednom týždni je istý spôsob, ako sa stať vyhorel! Urobte si čas vstrebať, čo ste videli v chráme pred rúti navštíviť ďalšie. V ideálnom prípade, pozrite sa údaje (vek, účel, význam, etc) pred návštevou chrámu – oceníte zážitok ešte viac.

Každý chrám má niečo, čo je unikátny. Napríklad, ležiaci Budha sochy nie sú určené pre znázornenie Buddha lenivosti – jeho pozemské telo umiera z dôvodu choroby, potenciálne otravu jedlom. Wat Naphrameru v Ayutthaya obsahuje staroveké sochy zobrazujúce Buddha ako princ v pozemskom odeve pred osvietením – tieto obrazy sú stále vzácnejšie.

Existuje niekoľko výnimiek, ale hosťujúci chrámov je zvyčajne zadarmo čo robiť v Thajsku. Proste nespálili príliš skoro!

Nastavenie

Ak ste na návšteve bizarné Biely chrám v Chiang Rai, neočakávajte verziu Hollywood budhizmu v Thajsku chrámoch. Určite neuvidíte žiadne mnísi cvičiť kung-fu.

Chrámy nie sú vždy diaľkový, mystická miesta nachádzajúce sa na vrchole hory. Slávny svätyne Erawan v Bangkoku je doslova uprostred rušného chodníka. Wat Lan Khuat v Isaan je konštruovaný výhradne z recyklovaných fliaš od piva!

Chystáte sa apriórneho obraz by mohol spôsobiť, že odísť sklamaný.

Mnísi v Thajsku

Mnísi v Thajsku sú často Videli na mobilné telefóny, fajčenie, alebo prichádza z internetových kaviarní po kontrolu e-mailov a hranie hier!

Odhadom 200.000 – 30.000 mnísi chodia po uliciach Thajska v danom okamihu. Slúžiace ako mních je považovaný za súčasť vývoja mladého muža, ale len hŕstka zostať mníchmi. Potom, čo slúžil stanovený termín (často tri mesiace) väčšina sa vráti do spoločnosti, začať kariéru a vydávať.

Mnísi sú obvykle veľmi príjemný. Nejedia turistov. Tí, ktorí nie sú príliš hanblivá požiadať precvičovať angličtinu s vami. Navštevovať sedenie Monk chát v Chiang Mai by mohlo znamenať, že vymení e-mailové adresy s mníchom. Neprepadajte panike! Využite interakcie pritom preukazovania úcty. Toto je vaša šanca žiadať o každodennom živote, budhizmus, alebo čokoľvek iné, čo vás zaujíma.

Rešpekt Tip: Keď pozdrav alebo poďakovanie mnícha na svoju dobu, dať im väčšiu wai – Thajsko slávnu modlitebné podobné gesto s ľahkou úklonom – ako je obvyklé. Mnísi sa neočakáva návrat gesto.

Uctievanie Area Temple

Thajsko chrámy majú zvyčajne pokojné zázemie v nádvorí, že House je koordinačná sála ( topánok ), modlitebňa ( viharn ), stúpy ( Chedi ), obývacia rezidencie ( Kuti ), kuchyňa, a možno dokonca aj učebne alebo administratívne budovy.

Primárne priestor pre mníchov, ktorý obsahuje socha Budhu je známy ako topánok . Bot je často len pre mníchov, zatiaľ čo návštevníci – Turisti v cene – ísť do viharn (modlitebne), aby sa modlili alebo zobraziť obraz Budhu. Problém je v tom, že mních-jediná oblasť a oblasť laik často vyzerajú veľmi podobne v interiéri a architektúry.

V pokojnom chrámu, aby sa ubezpečil, že ste zadávanie miesto otvorené pre verejnosť (v viharn ), stačí sa pozrieť na tieto veci:

 • Známky v angličtine (napr výzvou, aby sa odstránili svoje topánky) je dobrým ukazovateľom.
 • darovanie boxy
 • Ostatné ctitelia, ktorí nie sú mnísi

Tradične, Mních iba roboty sú obklopené ôsmimi sema kamene vonku v pravouhlom tvare. Ak vidíte veľké ozdobné kamene do štvorca okolo modlitebne, že pravdepodobne nie je pre vás.

Ako k zákonu Near Budhu

Tieto oblasti sú zrejme viac posvätné než iné miesta v chráme. Niekoľko pravidiel chrámu etikety by mali byť dodržiavané, pokiaľ vstúpite do hlavného uctievanie plocha:

 • Pred vstupom do zložiť topánky viharn ak už zameraná nechať vonku.
 • Nevstupujte alebo stojí na prahu deje vo vnútri.
 • Prechádzka okolo sakrálnych objektov iba smeru hodinových ručičiek.
 • Nedostanú do cesty miestnych ľudí, ktorí sú v skutočnosti tam uctievania.
 • Skúste ustupovať od sochy Budhu na krátku vzdialenosť obrátil chrbtom.
 • Neotáčajte chrbtom, zatiaľ čo v blízkosti sochy Budhov snap selfie!
 • Nedotýkajte posvätné predmety uctievania oblasti.
 • Nebuďte nahlas, flákať, alebo vtipkovať.
 • Neukazujú na obrazy Budhu.
 • Nedvíhajte sami vyššia ako obraz Budhu (napr sedí na vyvýšenej plošine pre fotografiu).
 • Vezmite hlučný alebo nešťastné deti z uctievania oblasti.

Pokiaľ chcete vyraziť – mnísi naozaj nevadí, keď vy – správny spôsob, ako sedí v prednej časti Budhu je mať nohy zastrčené pod z vás, ako ctitelia robia. Kým sedí, vyhnúť sa ukázal svoje nohy na obraz Budhu alebo iných ľudí. Ak mnísi prišli do haly, vstať, kým sa dokončí svoje poklony.

Až budete pripravení odísť, nezvyšujte sami vyššia ako socha Budhu a pokúsiť sa otočiť chrbtom k nemu; ustupovať miesto.

Fotenie Vnútri chrámov

Pre cestujúcich, z ktorých najčastejšie priestupok je pózovať pre fotografiu alebo selfie sa chrbtom k Budhu.

Na rozdiel od Japonska, kde fotenie sôch Budhu alebo uctievanie oblasti je typicky odsudzovaný, pritom je v poriadku v Thajsku – ak znamienko ukáže, nemali by ste. Snažte sa fotiť ostatných veriacich, zatiaľ čo oni sa modlí.

Áno, mnísi v Thajsku sú úžasne fotogenická, ale štekať fotografie, bez toho, aby požiadal nie je pekné. Si vo svojom dome a miesto výkonu práce.

Dos pri návšteve chrám Thajsko

 • Pri vstupe do uctievania oblasť Ešte odstrániť klobúky, slnečné okuliare a topánky.
 • Ešte stíšiť svoj mobilný telefón, vyberte slúchadlá, a znížiť svoj hlas.
 • Ešte ukázať rešpekt; Teraz nie je čas zdieľať najnovšie vtip ste práve počuli.
 • Ešte krok cez drevený prah do chrámu, skôr než na neho.
 • Ešte vstať, keď mnísi alebo mníšky vstúpi do miestnosti.

šaty Skromne

# 1 pravidlo etikety pre návštevu thajských chrámoch je obliekať skromne! Uložiť plávať šortky a tielko na pláži.

Hoci mnoho WATS v turistických oblastiach majú uvoľnila svoje štandardy kvôli vysokému počtu návštevníkov, byť odlišné! Preukazovať úctu. Teraz nie je čas na seba, že bez rukávov Full Moon Party košeli stále napustené žeraviace farbou a telesnými tekutinami. Šortky alebo nohavice majú pokryť kolena. Tesné strečové nohavice a priliehavé topy môže byť tiež považovaná za príliš “sexy”.

Naozaj Dôležité: Veľa populárne “Iste” a “No Time” značky odevov predávaných backpackers v Thajsku líči témy z budhizmu a hinduizmu. Jedna košeľa dokonca ukazuje Budha fajčenia tupý. Môžete si predstaviť, ako mnísi myslia o tejto móde.

Nerobiť pri návšteve chrám Thajsko

 • Neukazujú na mníchovi alebo Buddhove sochy, a to buď pomocou prstov alebo nôh.
 • Nedotýkajte sa otočiť chrbtom ku obraz Budhu.
 • Nefajčite, sliny, žuť žuvačku, alebo občerstvenie pri chôdzi okolo. Mnoho Theravada mnísi nejedia po poludní.
 • Nerušiť mníchmi alebo niekto iný, kto prišiel k uctievaniu – zahŕňa ich fotografovanie.

Ženy v thajských chrámoch

Ženy môžu nikdy dotknúť mníchom alebo habit. Dokonca objatie od svojej vlastnej matke sú tabu, zatiaľ čo on je v mníšstva. Dotýka mnícha o nehode (tj otrela šiat v preplnenom mieste) vyžaduje mnícha vykonať dlhý očistný proces (v prípade, že berie na vedomie, kontakt).

Pokiaľ si musí odovzdať mnícha niečo (napr peniaze pri platení za cetku), dal objekt dolu a umožní mnícha, aby si ju vyzdvihnúť. Pravou rukou.

Darcovstvo v thajských chrámoch

Skoro každý chrám v Thajsku má jednu alebo viac darcov políčok kovov. Dary nie sú ani potrebné, ani očakávať. Nikto nebude škoda, že za to, že darovanie. Ale ak ste fotili a teší na Vašu návštevu, tak prečo nie klesnúť 10 – 20 bahtov v poli na ceste von?

Niektoré chrámy predávajú čačky a tak získať peniaze. Hoci nákup malé sochy Budhu je legálne v Thajsku, ich vybratí zo zeme je technicky nezákonné. Za predpokladu, že ste nezakúpili zvláštne relikvie alebo starožitnosti, pravdepodobne nebude mať žiadnu námahu. Len v prípade, že nie sú ukázať im off pre imigračných úradníkov, ako ste vyrazené z Thajska.

Monk Chat

Niektoré thajskej chrámy, najmä v Chiang Mai, ktoré naplánované “Monk Chat” časy, keď sa turisti umožnené stretnúť sa s anglicky hovoriacej mníchov zadarmo. Môžete klásť otázky týkajúce sa budhizmu alebo aké to je žiť v chráme.

Nebojte sa, budú mnísi sa snažiť previesť na buddhizmus na mieste. Skúsenosti môžu byť kultúrne a zapamätateľné, najmä ak ste na niečo opýtať.

Ak máte sedieť v skupine hovoriť s mníchom, nikdy sedieť vyššie ako on. Snažte sa sedieť s nohami pod teba preukázať náležitú úctu. Nechajte mních sa dohovorí pred prerušenia s dotazom alebo komentárom.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *