Thajsko Travel Information – Vital Informácie pre subjekty prvýkrát návštevníka

Posted on

Thajsko Travel Information - Vital Informácie pre subjekty prvýkrát návštevníka

Ak plánujete cestu do Thajska, ste pravdepodobne viac nadšená pláží, chrámy a pouličné jedlo, než ste o víza a očkovanie. Avšak, existuje niekoľko vecí, ktoré je potrebné sa postarať o ešte pred môžete kick späť a užite si dovolenku.

Víza a colné

Budete mať možnosť len do Thajska, ak váš pas je platný po dobu najmenej šiestich mesiacov po príchode, s dostatkom stránkach na nalodenie pečiatka po prílete, a musí preukázať, že majú dostatočné prostriedky a ďalej alebo sa vrátiť priechod.

Americké, kanadské a britské občania nepotrebujú k získaniu víza pre pobyty nie dlhšie ako 30 dní. Pre viac informácií, môžete navštíviť kráľovstva Ministerstvo zahraničných vecí Thajska na vstupných požiadaviek.

O predĺženie víz je potrebné použiť jednej z imigračných úradov thajských. Pre podrobnosti, obrátiť sa na Úrad Immigration Bureau Adresa: Soi Suan-plu, South Sathorn Rd, Bangkok, Thajsko Phone: 66 (0) 2 287 3101 až 287 3110; Fax: 66 (0) 2 287 1310, 66 (0) 2 287 1516

Zvyky. Možno vziať so sebou tieto položky do Thajska bez platenia cla:

  • 200 cigariet, alebo nie viac ako 500 gramov tabaku na fajčenie
  • Jeden liter liehovín / vína / alkoholický nápoj.
  • Až 10.000 bahtov hodnote kozmetiku, parfumy, mydlá, zubné pasty a ďalších osobných vecí – za predpokladu, že tieto sú len pre osobnú potrebu
  • Film: primerané množstvo pre osobnú potrebu

Oficiálne stránky Thajský colné oddelenie vám môže vyplniť na to, čo môže a nemôže priniesť.

obchodu s drogami v Thajsku nesie trest smrti – za žiadnych okolností by ste niekedy chytí niesť akýkoľvek na vašej ceste v!

Airport Tax. Vám bude účtovaná daň z letiska 500 bahtov pri odchode na žiadnom medzinárodnom letu. Cestujúci domácich letov bude účtované 40 bahtov.

Health & Očkovanie

Budete požiadaní iba ukázať zdravotné osvedčenie o očkovaní proti kiahňam, cholere a žltej zimnici, ak idete zo známych infikovaných oblastí.

Viac informácií o Thajsko špecifických zdravotných problémov sú diskutované na strane CDC v Thajsku a na MDTravelHealth webové stránky.

bezpečnosť

Thajsko je veľmi bezpečný pre zahraničných návštevníkov, aj keď krajina sa nachádza v oblasti so zvýšeným rizikom terorizmu. Thajská polícia boli veľmi účinné pri ochrane bezpečnosti svojich turistov.

Vzhľadom na pokračujúcu krízu v južných provincií Thajska (Yala, Pattani, Narathiwat a Songkhla), cestujúci sa neodporúča k návšteve týchto oblastiach alebo cestovanie po súši cez malajzijskej hranicu s Thajskom.

Násilie páchané na turistov je našťastie vzácna, ale návštevníci môžu byť ohrozené vreckové krádeže, podvody a triky spoľahlivosti. Jedna obyčajná lesť spočíva nerozumný turistov do nákupu falošný “pašovaný barmskými drahokamy” za veľmi nízke ceny. Akonáhle sa turista zistí, že sú falošné, dodávatelia majú zvyčajne zmizol bez stopy.

Sexuálne útoky na ženy, je známe, že sa vyskytujú, takže samica cestujúci by mali zostať ostražití. Dávajte pozor na prijatie nápoja od cudzích ľudí, dávať pozor na svoje cestovné pasy a kreditné karty, a nenoste príliš veľa hotovosti alebo šperky.

Thai zákon zdieľa drakonické postoj k drogám bežné v juhovýchodnej Ázii. Pre viac informácií, prečítajte si o drogovej zákony a sankcie v juhovýchodnej Ázii – podľa jednotlivých krajín.

Na peniazoch záleží

Thajský jednotka meny sa nazýva bahtov (THB) a je rozdelený do 100 Satang. Zmienky v 10 baht, 20 bahtov na 50 baht, 100 bahtov a 1000 bahtov označenie. Skontrolujte, či kurz baht voči americkému doláru, ako pôjdete. Menu možno premeniť na letisku, bánk, hotelov a akreditovaných peňazomencom.

American Express, Diners Club, MasterCard a VISA kreditnej karty sú všeobecne prijímané, ale nie všeobecne. Lacnejšie penzióny a reštaurácie neprijímajú plastov.

Bankomaty sú vo väčšine (ak nie všetky), miest a turistických oblastí, vrátane Phuket, Ko Pha Ngan, Ko Samui, Ko Tao, Ko Chang a Ko Phi Phi. V závislosti na banke, limit výberu sa môže pohybovať od 20,000B do 100,000B.

Prepitné:  Prepitné nie je bežná prax v Thajsku, takže nie ste povinní tip, ak požiadal.

Všetky hlavné hotely a reštaurácie presné servisný poplatok vo výške 10%. taxikári neočakávajú, že sa naklonil, ale nebude sa sťažovať, ak zaokrúhliť meter cestovné von najbližších piatich alebo 10 baht.

podnebie

Thajsko je tropická krajina s teplým a vlhkým podnebím po celý rok. V krajine je u jeho najteplejšie od marca do mája, s priemernou teplotou okolo 93 ° F (34 ° C). Od novembra do februára, severovýchodnej monzún rýchlo znižuje teplotu až 65 ° F-90 ° F (18 ° C-32 ° C) Celzia v Bangkoku, a dokonca nižšia v severných oblastiach krajiny. Počasie v Thajsku je v celej svojej kráse od februára do marca; počasie je v jeho najmiernejšie a pláže sú v ich najlepšom.

Keď / Kam:  Thajsko je najlepšie skúsenosti v období od novembra do februára, vzhľadom k suchu a vetru monzún severovýchodu je. Chladné noci – a teplotách pod bodom mrazu vo vysokých nadmorských výškach – nie sú neslýchané.

Od marca do júna, Thajsko prechádza jeho horúce, suché letá s teplotami zálievka von na 104ºF (40 ° C). Vyhnúť Thajska v lete – a to aj miestni obyvatelia sa sťažujú na teplo!

Čo na seba:  Používajte ľahký, chladný a oblečenie pre voľný čas na väčšine príležitostiach. Na slávnostných príležitostiach, sa odporúča saká a kravaty pre mužov, zatiaľ čo ženy by mali nosiť šaty.

Nenosí šortky a plážové oblečenie vonku na pláži, a to najmä ak sa chystáte na návštevu chrámu alebo iné miesto uctievania.

Ženy navštevujú chrámy mali šaty úctivo, držať ramená a nohy na ktoré sa vzťahuje.

Dostať sa do Thajska

Od Air
Väčšina cestujúcich vstúpiť Thajsku cez  letisko Suvarnabhumi ; zvyšok dorazí do Chiang Mai, Phuket a Hat Yai. Väčšina krajín s pripojením v Ázii tiež letieť do Bangkoku.

Overland
Turisti môžu vstúpiť do Thajska z Malajzie troch križovatkách: Songkhla, Yala a Narathiwat. Vzhľadom k nepokojom v južných provincií Thajska, cestovať do týchto častiach krajiny môže byť nerozumné.

Jediný legálny hraničný prechod medzi Thajskom a Kambodžou sa nachádza v Aranyaprathet, blízko kambodžskej mesta Poi Pet. Kríženie sa otvorí od 8 do 6pm každý deň.

Rieka Mekong vymedzuje hranicu medzi Thajskom a Laosom a preteká ním Thai-Lao most priateľstva v blízkosti Nong Khai.

Železnice
Thajska a Malajzie sú spojené spojenie železničnej dopravy, aj keď len  Eastern & Oriental Express  premáva nonstop zo Singapuru do Bangkoku na 41-hodinová cesta z jedného konca na druhý. Je to pokojná, ale luxusné výlet, ktorý zahŕňa dvojhodinový medzipristátí v Butterworth, prehliadka Penang, výlet cez rieku Kwai a výlet loďou pozdĺž legendárny rieky. Ceny leteniek začínajú na US $ 1,200.

Po mori
Thailand slúži ako hlavný prístav výzvy na niekoľkých regionálnych plavebných spoločností, vrátane:

Plavby z Hongkongu, Singapure, Austrálii a Európe pravidelne zastaviť na Laem Chabang a Phuket. Shore výlety sú ľahko usporiadané pre výletné cestujúcich pri príchode na Thajska.

Getting Around Thajsku

Letecky
Turisti môžu lietať z letiska Suvarnabhumi v Bangkoku a starým  Don Muang medzinárodné letisko  hlavných turistických destinácií v rámci pravidelných vnútroštátnych letoch prevádzkovaných spoločnosťou  Thai AirwaysPB AirNok AirOne-Two-Go AirlinesBangkok Airways . Včasnú rezerváciu pri cestovaní počas turistickej hlavnej sezóne a štátnych sviatkov.

Železničná Štátne železnice z Thajska  prevádzkuje štyri vlakové linky siahnuť každý thajskej provincii okrem Phuket. Ubytovanie oscilujú pohodlie, od pohodlnými klimatizovaných autách prvej triedy do preplnených tretej triedy vozidiel. Cestovné bude závisieť od dĺžky cesty a zvolenej vozňovej triede.

Vnútri Bangkoku, moderné jednokoľajovej dráhy a metro systém slúži kľúčové metropolitnej oblasti. Tarify sa pohybujú od 10-45 bahtov, v závislosti na dĺžke cesty.

Autobusom
Autobusy jazdia z Bangkoku do takmer všetkých miest v Thajsku. Možnosti Comfort siahajú od obyčajných klimatizovanými autobusmi až po luxusné vozy s občerstvením. Väčšina veľkých hotelov alebo cestovnej kancelárie budú radi si výlet pre vás.

Od prenajaté vozidlo 
Turisti, ktorí chcú prenajať svoj vlastný vozidlo sa môže obrátiť na niektorú z autopožičovne pôsobiaci v hlavných turistických destinácií v Thajsku. Hertz, Avis a ďalšie renomované autopožičovne majú pobočky v Thajsku.

Taxíkom alebo tuk-tuk
taxi a všadeprítomné trojkolesové mini-taxi zvané “tuk-tukšo” možno nájsť kdekoľvek v Bangkoku. Tuk-tukšo sú lacnejšie a efektívnejšie pre kratšie výlety – každá cesta na tuk-tuk vás bude stáť minimálne 35 bahtov, pričom cestovné ísť hore čím ďalej idete. Zákon ukladá vodičom poskytujú ochrannej prilby pre cestujúcich – je to nezákonné jazdiť na tuk-tuk, bez toho jeden!

Loďou
Bangkok je polený rieky Chao Phraya a preliezol skrz s cestách zvaných “klongs” – to by malo prísť ako žiadne prekvapenie, že riečne kompy a vodné taxíky sú jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako sa dostať okolo mesta.

Chao Phraya Rieka ferry jazdiaci medzi Krung Thep mostom a Nonthaburi účtuje medzi 6 až 10 baht. Niektoré hotely Riverside môžu poskytovať svoje vlastné vodnej dopravy.

Staré štvrti Thonburi možno vidieť z mnohých klongs. Tha Chang pristátie, v blízkosti Veľkého paláca, slúži ako hlavný východiskový bod pre dlhé chvostom taxi servisných Thonburi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *