The Complete Guide to Airports Paryża

Posted on

 The Complete Guide to Airports Paryża
Będziesz pływające do lub z Paryża na następne wakacje? Jeśli tak, to chyba dobry pomysł, aby zapoznać się z głównych lotnisk miejskich. Przetwarzanie miliony turystów i tysiące lotów rocznie, są globalne węzłów komunikacyjnych, które mogą być stresujące, aby poruszać się, gdy nie jesteś zaznajomiony z nich.

Nie martw się: podjęliśmy wiele zgadywanie to za Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystko, czego potrzeba, aby wiedzieć na gładkiej, bezproblemowej podróży do lub z trzech głównych lotnisk w Paryżu.

Na początek: Które lotnisko wybrać?

Jeśli podróżujesz z północy lub Ameryce Południowej, Azji czy Australii, są szanse, że lot będzie działać od lotniska Charles de Gaulle (CDG), największy w aglomeracji paryskiej, a głównym europejskim centrum dla przewoźników długodystansowych , Międzynarodowe lotnisko Orly (ORY) obsługuje również kilka poważnych lotów międzynarodowych, w tym Air France.

Jednak dla tych podróżnych, pochodzących z lub udać się do innych miejsc we Francji i Europie, lot może dobrze wylądować na lub zdjąć z Orly lub znacznie mniejszym międzynarodowego lotniska Beauvais (BVA). Ten ostatni jest piasta regionalny kilku tanich europejskich linie oraz Ryanair.

Paryż-Charles de Gaulle International Airport: masywny Globalny Hub

Obok London Heathrow i Frankfurt Airport Niemiec, Paryż-Charles de Gaulle jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w Europie dla transportu lotniczego i Francji najbardziej rozległym przez długie ujęcie. Ponad 50 milionów podróżnych latać do iz tego zawsze ruchliwego lotniska każdego roku i znajduje się w sumie z trzech masywnych terminali rozłożone ponad milę, połączone darmowych autobusów wahadłowych i automatycznych pociągów.

Zaleca się, aby przed lądowania na lub zdjąć z CDG, można dostać się zapoznać z układem i zaplanować przejazd tam z góry. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli trzeba zmienić samoloty i zaciski przełącznika. Trochę planowanie z wyprzedzeniem wizyty nie zapewni znacznie płynniejsze.

Linie lotnicze i Trasy w CDG

CDG jest węzłem większość głównych linii lotniczych na świecie, a głównym domu przez francuski narodowy przewoźnik Air France . Przewoźników międzynarodowych, takich jak KLM, Lufthansa, Delta, American Airlines, British Airways, Air China, Air India, Singapore Airlines i dziesiątki innych oferują codzienny serwis międzynarodowym i krajowym do iz tego lotniska.

Ponadto, tanich linii lotniczych, takich jak Easyjet i Iberia Express, oferuje wygodny i niedrogi loty do iz miejsc w Europie.

Aby uzyskać pełną listę linii lotniczych międzynarodowych i regionalnych działających na CDG, zobacz tę stronę na oficjalnej stronie internetowej. Aby uzyskać listę bieżących lotów, miejsc i harmonogramów, odwiedź tę stronę .

Zaciski i dojazd z jednego do drugiego

Chociaż istnieją tylko trzy terminale w CDG, są masywne, bardzo ruchliwych miejsc, które mogą być przytłaczające dla zwiedzających po raz pierwszy. Zobacz tę mapę na oficjalnej stronie Paryż Aeroports na przegląd, w jaki sposób połączyć. Można również pobrać szczegółowe mapy dla każdego terminala na tej samej stronie.

Upewnij się, aby skorzystać z bezpłatnego autobus i metro kursują pociągi przewożącego pasażerów pomiędzy każdym terminalu. Wystarczy postępować zgodnie z drogowskazami do wolnych „CDGVal” pociągów metra lub autobusów wahadłowych zaparkowane poza odlotów salonach.

Terminal 1 jest najstarszą z terminali, ogromna, okrągła przestrzeń z bronią „ośmiornicy-like” rozłożone na pięciu piętrach. Większość obszarów check-in znajduje się na trzecim piętrze, podczas gdy sklepy wolnocłowe, restauracje i inne udogodnienia są w większości znajduje się na czwartym piętrze. Pasażerowie i odbioru bagażu koncentruje się na ostatnim piętrze.

CDGVal metro pociąg do zacisków 2 i 3 znajduje się na drugim piętrze, obok kilku sklepów i restauracji.

Terminal 2 jest, gdy większość Air France i partnerskie linie odstąpić od. Jest to największy z końcówek jest podzielony na kilka sekcji, 2A do 2G. Można dostać się między 2a do 2f korzystając chodniki inter-końcowych, ale 2G jest terminal satelitarny, które muszą być osiągnięte przez autobus lub pociąg metra wolnego.

Każda sekcja zacisku 2 oferuje udogodnienia, w tym restauracji, sklepów, WiFi i sale modlitewne. Od tego terminala, można złapać CDGVAL inter-końcową pociągu metra, a także RER i TGV pociągi do centrum Paryża i innych miejsc we Francji. Stacja TGV można znaleźć między zaciskami 2C i 2E.

Zacisk 3 na CDG jest najmniejszym z terminali, składający się z jednego budynku oraz nie pokład bramy. Pasażerowie, którzy opuszczają się lub kończą w Terminalu 3 są automatycznie transportowane przez autobus do wylotu lub przylotu bram gdzie indziej na lotnisku.

CDGVal pociąg metra to darmowy i skuteczny sposób, aby dostać się między terminalem 3 i pozostali na Charles de Gaulle.

Aby uzyskać więcej informacji na temat kontroli w, przyloty i usługi na każdym z terminali, można znaleźć na oficjalnej stronie lub ściągnąć aplikację Paryż Aérports na smartfonie (coś Gorąco polecam na poruszanie się bez stresu).

Udogodnienia w hotelu Paris-Charles de Gaulle

Home to rozległa i imponującego kompleksu restauracji, wolnocłowych i wysokiej klasy sklepów, CDG oferuje zaawansowane udogodnienia, które pozwolą Ci zostać zajęte przez wiele godzin. Od fast food do dużej gastronomii oraz budżetu zakupy do butików, znajdzie się coś dla każdego, w tym ogromnego kompleksu handlowo-rozrywkowego.

Aby uzyskać pełną listę restauracji, barów i kawiarni przez terminal, zobacz tę stronę . Dla bezcłowych sklepów i butików znajdujących się w każdym terminalu, odwiedź tę stronę.

Inne główne usługi i udogodnienia w CDG obejmuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu, stacje ładowania telefonów, urodę i dobre samopoczucie usług i sale modlitewne.

Aby uzyskać więcej informacji na temat innych usług dostępnych na CDG, w tym wyjazdu i przyjazdu pomocy dla małoletnich bez opieki i osób podróżujących z niepełnosprawnością, zobacz tę stronę.

Lotnisko Orly: połączenia krajowe i międzynarodowe loty

Położony zaledwie osiem mil na południe od Paryża i łatwo dojechać pociągiem podmiejskim (RER) Linia B, międzynarodowe lotnisko Orly jest dla wielu pasażerów, mniej stresujące-opcja dla dostania się do Paryża samolotem. Przetwarza on miliony turystów rocznie, ale jakoś czuje się mniej szalony na przeciętnym dniu niż CDG robi. I zajmuje znacznie mniej czasu, aby dostać się do iz centrum Paryża z Orly-co czyni go atrakcyjnym rozwiązaniem dla tych, którzy uważają transportu lądowego do być trudne i przytłaczające.

Linie lotnicze i Trasy

Orly jest drugim ośrodkiem Air France, który działa wielu swoich lotów krajowych i europejskich z tego lotniska, a także międzynarodowych lotów z lotniska JFK w Nowym Jorku do iz Paryża.

Inne linie lotnicze działające od Orly m.in. British Airways, Iberia, Icelandair, Alitalia i Transavia i Royal Air Maroc (loty do iz Maroka). Inne linie lotnicze oferują loty do Europy Wschodniej, Rosji i Skandynawii.

tanie linie lotnicze oferujące loty do iz innych miejsc w Europie obejmują Vueling oraz easyJet.

Aby uzyskać pełną listę lotów i linie lotnicze działające na Orly, zobacz tę stronę . W celu uzyskania pełnych i aktualnych rozkładów lotów, odwiedź tę stronę na oficjalnej stronie internetowej.

Terminale w Orly (I Poruszanie)

Istnieją dwa terminale na lotnisku Orly, Południe i Zachód. Air France leci z obu; aby sprawdzić, które gniazdo potrzeba do lotu, zweryfikować z linii lotniczych i / lub  na oficjalnej stronie internetowej.

Do łatwego i bezpłatnego transportu pomiędzy terminalami i dworca kolejowego RER w Antony (który zabierze cię do centrum Paryża poprzez linia B), użyj Orlyval zautomatyzowany pociąg. Kierujemy się do Orlyval na każdym terminalu. Można również użyć bezpłatny transfer parking znajduje się poza zarówno Wschodu i Orly Orly Zachodzie.

Udogodnienia w Orly

Podczas zakupów i restauracja oferująca Orly jest mniej istotna niż znalezionego na CDG, to nadal znaczna. Czy chcesz szybki kanapkę lub formalny posiłek sit-dół wraz z winami, lotniska za liczne bary, restauracje i restauracje oferują szeroki wachlarz możliwości.

Pełną listę sklepów i butików oraz sklepów wolnocłowych i kioskach, znaleźć na tej stronie .

Aby uzyskać więcej informacji na temat usług dla pasażerów na Orly, z wifi do pomocy dla podróżnych o ograniczonej sprawności ruchowej, odwiedź tę stronę na oficjalnej stronie Paryż Aeroports .

Hotele w okolicy Orly

Istnieje wiele hoteli położonych w bliskiej odległości od lotniska Orly, ale z Paryża, zaledwie kilka minut, jest to mniej prawdopodobne, musisz zatrzymać się w hotelu lotniskowego. Niemniej jednak, istnieje wiele hoteli w okolicy, które zostały wysoko ocenione przez niezmiennie towarzyszy podróży.

Lotnisko Beauvais: Krótsze i ekonomiczne loty europejskie

Znajduje się około 50 mil na północny zachód od Paryża w miejscowości Tillé, Beauvais (BVA) jest najmniejszym z regionalnych portów lotniczych Paryża, a najdalej od centrum miasta. Wielu podróżnych latających z zagranicy nigdy nie spotkać go w ogóle, ale to jest popularnym wyborem dla budżetu lotów krajowych i europejskich w tanich linii lotniczych. Niemniej jednak, to wciąż zajęty lotnisko: 10. co do wielkości we Francji według liczby lotów, które lądują i zdjąć tutaj.

Linie lotnicze i Trasy

Paryż-Beauvais Airport oferuje loty z łącznie sześciu europejskich, głównie niskokosztowych i nie fanaberie lotnicze: Ryanair, Air Moldova, Blue Air, Laudamotion, Express oraz Wizz Air. Starty w Terminalu 1 i Terminalu 2.

Kierunki obsługiwane przez te linie obejmują Brytanii i Irlandii, Niemczech i Austrii, Hiszpanii i Portugalii, w większości krajów Europy Wschodniej.

Udogodnienia w Beauvais

Obiekty, w tym lotniska są znacznie mniej rozległe niż przy Charles de Gaulle i Orly, ale jeśli chcesz coś przekąsić, nadrobić zaległości w globalnej nowości, sklep dla prezentów lub znaleźć dobrą książkę dla swojego lotu, jest mnóstwo do siebie zajęty.

Oba terminale w Beauvais obejmują sklepy wolnocłowe, międzynarodowe czasopismami, restauracje i automaty. Istnieje również bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Można wyświetlić listę innych usług w Beauvais tutaj (w tym dla osób podróżujących z ograniczoną mobilnością lub niepełnosprawnych).

Hotele w pobliżu lotniska

Ponieważ lotnisko nie jest szczególnie blisko do centrum Paryża, zalecamy pobyt w hotelu w pobliżu tylko wtedy, kiedy trzeba złapać lot wcześnie rano lub w środku nocy z Beauvais. Od wielu operatorów niskokosztowych latać w czasach niskiego popytu, to może okazać się prawdą.

Hotele konsekwentnie doskonałe ocenie podróżnych wokół tego lotniska obejmować  Hotel Ibis Beauvais Aeroport oraz Inter-City Hotel (oba 3 gwiazdki i oferuje rozsądne ceny overnight).

Jak dostać się z lotniska do centrum miasta

Aby uzyskać pełne informacje na dotarcie do iz centrum miasta Paryż z Charles de Gaulle i Orly, w tym metrem i autobusem, zobacz pełną przewodnik transportu naziemnego lotniska. Można również korzystać z tego wygodnego sprawdzania trasy w miejscu Paryż Aeroports znaleźć najszybszą i najbardziej ekonomiczny sposób dostać się z miasta do lotniska trzeba, i vice-versa.

Jeśli podróżujesz do lub z Beauvais i potrzebują informacji na temat transportu naziemnego autobusem lub pociągiem, zobacz tę stronę na oficjalnej stronie lotniska. To lotnisko jest około półtorej godziny od centrum miasta środkami transportu publicznego; czas podróży może być nieco mniej lub więcej w zależności od warunków drogowych.