The Complete Travel Guide na Le Havre, Francúzsko

Posted on

 The Complete Travel Guide na Le Havre, Francúzsko

Normandie mesta Le Havre je prekvapivo vzrušujúce miesto určenia, a rozhodne stojí za krátkodobý pobyt. Druhý najväčší prístav vo Francúzsku, stojí pri ústí ústí Seiny. I keď existujú niektoré staré budovy a ohromujúci múzeum s druhou najvýznamnejšou zbierkou impresionistov malieb vo Francúzsku po Musée d’Orsay v Paríži, to je predovšetkým mestom pre priaznivcov soudobé architektúry.

História Za modernity

Le Havre (ďalej len, prístav ‘) bol založený v roku 1517 kráľom François I. Predpokladané ako obaja komerčné a vojenský prístav, to sa stalo srdcom koloniálnej a medzinárodný obchod s kávou, bavlny a dreva. V polovici 19. storočia nechal prvý zaoceánske parníky do Nového sveta s Le Havre hlavný východiskový bod, pomáhal železničné trate vybudované medzi Paris Gare Saint-Lazare a prístavu. Le Havre bol tiež významným mestom impresionistov, ktorí zobrazili svetlo na ústí rieky, kde Seina vlieva do oceánu ako jednu zo svojich veľkých inšpiráciou.

Ako významný prístav v severnom Francúzsku, Le Havre bol bombardovaný takmer prestane existovať v septembri 1944. Mesto bolo prestavané v rokoch 1946 a 1964 podľa plánov jediného architekta, Auguste Perret, keď nemal žiť vidieť všetky budovy on navrhol.

100 medzinárodnej architekti pracovali na projekte po vojne.

Približne 150 betónové obytné bloky boli postavené v mestských zničených dokov k presťahovať mestský bezdomovci. S niekoľkými starých budov stále stojí, nové verejné budovy boli postavené a robia impozantný zbierku spolu s niektorými neskoršími stavbami Oscar Niemeyer a Le Volcan (sopky), divadla a knižnicou.

V roku 2005 Le Havre sa stal zozname svetového dedičstva UNESCO, ktorá bola uznaná ako mimoriadny urbanistický celok.

Ako sa dostať do Le Havre trajektom z Veľkej Británie

Brittany trajekty a DFDS Seaways pracovať časté odchodov z Portsmouthu.

Ako sa dostať do Le Havre trajektom z Veľkej Británie

Stanica SNCF je 10 minút pešo od centra mesta a neďaleko prístavu. Tam sú časté vlaky do Paríža a Rouene, ako aj ďalšie ciele.

Čo je k videniu v Le Havre

Zarytí architektonické fanúšikovia si prechádzku s Tourist Office za účelom získania odborného pohľadu. Ale ak máte málo času, alebo chcete staré i nové, tu je to, čo vidieť.

povojnová architektúra

Hotel de Ville (radnica) stojany, kde je prestavaný mesto a staré mesto sa stretnú a bol kľúčovým bodom pre rekonštrukciu Auguste Perret je. Radnica sama o sebe je dlhá nízka budova s ​​17-story betónová veža stojí atraktívny veľký štvorec s pergolou chodníky, fontán a kvetinových záhonov. Celá zhŕňa želanie architekta, že by sme mali byť obklopený mier, vzduch, slnko a priestoru.

St-Joseph Church bol posledný hlavné dizajn Perret. Zvonku to vyzerá hrozivo: budovu slzičkový betónu s 107m zvonica týčiaci sa k nebu, poskytuje maják od súši i na mori.

Bolo by doma v New Yorku. Vnútri oltár stojí v centre s vežou týčiaci sa nad podporovaná piliere a stĺpiky.

All svieti 12,768 tabúľ farebného skla, ktoré sa líšia na každej zo štyroch strán: na východ a na sever farby sú v pohode, zatiaľ čo zlaté odtiene a jasné farby vyplniť na západe a juhu okná. Kostol, zasvätený pamiatke tých, ktorí zomreli v bombardovania bola určená ako symbol pre prestavbu Európy a je teraz považovaný za jeden z 20 -tého veľkých architektonických úspechy storočia. Urobte si čas pozrieť sa na Perret vzorový byt na južnej strane námestia Place. To vám ukáže, čo modernita vyzeralo ako v roku 1940.

André Malraux Museum of Modern Art – Muma

Stojaci s výhľadom vstup prístavu a veľmi blízko miesta, kde Monet maľoval mesto je múzeum moderného umenia je zatopené s prirodzeným svetlom, čo je ideálne prostredie pre 19 th a 20. storočia obrazy múzea je slávny.

Prejdite sa okolo impresionistických diel Courbet, Monet, Pissarro, Sisley a ďalšie, a viac ako 200 plátien Eugene Boudin. Neskoršie umelci zahŕňajú likes Dufy, Van Dongen a Derain.

Krok späť do minulosti

Pozdĺž nábreží v Bassin de la Manche, priamo oproti prístavu, Maison de L’Armateur je jedným z mála historických budov, ktoré prežili bombardovanie. Postavený v roku 1790 podľa návrhu architekta zodpovedný za budovanie opevnenia mesta, Paul-Michel Thibault (1735-1799), potom bola kúpil bohatý majiteľ plavidla.

Budete krok do minulosti, ako si prejsť miestností. Existuje čitáreň a knižnica z 18. storočia kabinet kuriozít, ktorá v sebe každý pán musel predviesť poklady získané v priebehu rokov, starý model lode a ďalšie, dokonale ilustruje históriu Le Havre.

Procházka Le Havre

V centre mesta bola postavená na vzore mriežky, takže je ľahké sa orientovať cestu ulicami. Vyzdvihnúť mapy a informácie z turistickej kancelárie potom prejsť Quartier Saint Francois, jednej z najstarších častí Le Havre, kde sa minulosť sedí pohodlne vedľa rekonštrukciu. Živý rybí trh je otvorený každý deň od 9 do 7:30 hod

K dispozícii je viac vidieť pozdĺž Avenue Foch, ktorý beží od Place de l’Hotel de Ville k oceánu, kde bytových domov sú v rovnakej výške a koncept, ale majú rôzne farby, okná, stĺpy a okenice. To všetko prispieva k mimoriadne živej a sympatického štýlu.

Nakupovanie v Le Havre

Najlepším riešením je, že Vauban doky, postavený na konci 19. th a čoskoro 20 th storočia, pôvodne pre uloženie vzácnych náklad kávy a bavlny. Tieto obrovské priemyselné budovy sa teraz nachádzajú obchody, kaviarne a reštaurácie.

Kde zostať

Best Western Art Hotel stojí sopky kultúrne centrum, jeden z ikonických stavieb od brazílskeho architekta Oscara Niemeyer. Vďaka štýlové izby a v spoločných priestoroch a dramatické fotografické kresby na stenách, to je dobrá stávka. Niektoré izby majú balkón s krásnym výhľadom na prístav.

Hotel Oscar je skvelým miestom pre trochu výstredný. Jeho svojrázny 1950 štýl a minimálna výzdoba bude vyhovovať niektoré; jeho dobré ceny hodnota bude vyhovovať všetkým.

Hotel Vent D’Ouest je nádherný hotel hneď vedľa mora. Štýlové a pohodlné námorné tematikou izby sú dostatočne veľké; existujú 3 dlhoročnú pobyt apartmány a kúpele s použitím francúzskej toaletný Nuxe.

Kde sa najesť

La Taverne Paillette je skvelý bavorskej piváreň u všetkých klasikov ponúkaných špecializácií na pokrmy z morských plodov a Choucroute, plus dobrý výber piva. Je otvorené na poludnie do polnoci. 22 rue Georges Braque, 00 33 (0) 2 35 41 31 50.

Café Restaurant Des Grands Bassins je ďalším Le Havre inštitúcie, neďaleko dokov nákupného centra Vauban. Veľký dekor, tradičné Normandy varenie, rovnako ako pokrmy z morských plodov a dobrý servis. 23 BVD Amiral Mouchez, 00 33 (0) 2 35 55 55 10.