Tipping מסעדה בצרפת פריז

Posted on

Tipping מסעדה בצרפת פריז
יושב על המרפסת של בית קפה המדרכה בפריז לוגם Perrier, או שתיית כוס יין תוך כדי צפייה-ידי עוברי אורח תענוג רבים נוסעים מבטיחים לעצמם לחוות. אבל אז מגיע הצ’ק והשאלה שיכולה להיות כל כך כרוך בקשיים: לתת טיפ או לא לתת טיפ, וכמה?

הנה כמה כללים פשוטים כדי לעקוב.

האם הצעת החוק במסעדת הכל כלול?

בניגוד באמריקה, בתי קפה ומסעדות בפריז ושאר צרפת ישירות כוללים דמי שירות 15 אחוז את ההמחאה. זה נדרש על ידי החוק הצרפתי כמו טיפים מוערכים לצורכי מיסוי.

דמי השירות 15 אחוז יש פירוט ברור על הצ’ק שלך, על גבי המס רשות עמק טנסי (גרסה צרפתית של מס מכירה). מילות compris השירות (הטיפ כלול במחיר) עולה כי הקצה כבר נכלל הכולל שישולם אז יסתכל טוב על הצעת החוק כשזה מגיע.

החדשות הטובות הן כי מחירים מדורגים על התפריטים הם מכילים כלול: הם כוללים הם את הטיפ 15 אחוז ואת מס המכירה. אין הפתעה לא קדושה של הרגע האחרון כאשר אתם מקבלים צ’ק שלך. מה שראית בתפריט זה מה שאתה מקבל מחויב עבור, אין תוספות נסתרות.

אז אין טיפים נוספים אז?

ובכן, טיפ קטן נוסף מוערך תמיד, כמובן. זהו סימן כי היית מרוצה מאיך שאתה הוגשו על ידי המלצר שלכם ( Garcon בצרפתית, מבוטא “גאר-בן” עם “על” נשמע כמו ב “צופרות” לא אוהב “בנו”). זהו מעין פתק “תודה”. אבל יש לזכור כי אתה לא מחויב כאן.

טיפים נוספים קטנים גם זוכים להערכה כי הם הולכים ישירות לתוך הכיסים של המלצר שלכם, בניגוד תשלום טיפ 15 אחוזים אשר בדרך כלל תאם עד לסוף היום מחולק בין כל המלצרים. בשנת ברים מסוימים, הבעלים עשויים אפילו לשמור על השלמות או חלק תשלום טיפ ואתה לא יודע אם זה המקרה.

החוק הצרפתי אינו מחייב כי דמי השירות יחולקו מלצרים. אז המלצר שלך לא יכול אפילו לראות אגורה ממנו. אבל שוב, זכרו שאתם שילמו דמי חבר שלך כאשר משלמים הצ’ק שלך, ואתה לא מחויב טיפ נוסף.

כמה צריכה עצה הנוספת להיות?

טיפים נוספים עשויים לנוע בין כמה סנטים עבור כוס קפה או משקה קל, כדי 1 עד 5 יורו לארוחת צהריים או ערב. נחמד מאוד נדיב “Thank You” הוא 5 עד 10 אחוזים מכלל הסכום הכללי כי זה יוצא דופן. אבל שוב, אין חובה, ואין שלטון איתן ככל שהאחוז הולך.

איך אתה מזמין חשבון?

אל תתביישו לשאול את הצעת החוק בצרפתית. זהו הגורם העיקרי בנוסף l’, s’il vous קֶפֶשׁ ‘.

מה לגבי מפנה במצבים אחרים?

טיפ הוא הכנסה נוספת יקרה עבור המוטבים שלהם.

המקרה שלפנינו: נהגי מוניות . הנהג הממוצע מועסק על ידי חברת מונית אינו מרוויח סכום גדול. זהו עבור 10 שעות של עבודה קשה בכל יום. לפני כמה שנים, נהגי מוניות נהגו לעבוד 14-15 שעות ביום, 6 ימים בשבוע כדי לרפד את שכרם. החוק הצרפתי אוסר עכשיו זה. אז תזרוק אותם 5-10 אחוז הנסיעה שלך הוא נדיב.

נהוג לתת תשר סַדרָנִית בבית האופרה . כמה יוריו בסדר (את הסדרניות גם משלמות על מכירות של תוכניות הערב). נתן אירו אל הסדרנים בקולנוע. היתה תקופה, לא כל כך מזמן, כאשר סדרניות בבתי הקולנוע לא שולמו כלל על ידי מפעילי תיאטרון. הם חיו על טיפים בלבד. זהו לא יותר במקרה היום הם על שכר, אבל בדרך כלל לא יותר משכר המינימום.

שניים עד שלושה היורים לכל שקית כדי שלך שוער במלון הוא הנורמה וקצת יותר אם הם מאוד נעימים ומועילים.

בחלק מסעדות יקרות, באולמות קונצרטים קלאסיים או דיסקוטקים, גבירותי בלובי בדרך כלל לטפל מעילים שלך. נהוג לתת טיפ אירו אחד עבור כל פריט גדול כשתחזרו להרים את החפצים שלך.

אם אתה לוקח סיור מודרך במוזיאון, אתה עלול להשאיר כמה יורו למדריך שלך כדי להודות לו על הקניית הידע שלו אליך.

אם אתה לסיור המאמן והמדריך כבר טוב, חמישה יורו יביא חיוך.

סיכום

אלו הן ההנחיות מבוססות על המנהג וניסיון. עם זאת, הם אינם אחריו בקפדנות בצרפת. ייעוץ זה חל גם בפריס בחלקים אחרים של צרפת, שבו טיפים שלך ייחשב סימן של נדיבות מצידך כמו רמת החיים שם אינם גבוהים כמו בפריז.

זה מה מפנה באמת: הפגנה של נדיבות, ודרך להביע שביעות רצון עבור השירות שאתה פשוט נמסרת.

לאמריקאים יש מוניטין של מפנה גם, אז רק להוסיף כמה סנטים או יורו ותקבל חיוך על הנדיבות שלך.