Tipy Paris Bezpečnosť: rady a varovania pre turistov

Posted on

Ako sa vyhnúť nepríjemným incidenty Počas svojej cesty

Tipy Paris Bezpečnosť: rady a varovania pre turistov

Paris je štatisticky jednou z najbezpečnejších metropolitných oblastí v Európe. Násilnej kriminality sú tu pomerne nízkej úrovni, hoci niektoré zločiny, vrátane vreckových krádeží, sú pomerne rozšírené. V nadväznosti na tieto základné Paris bezpečnostné tipy môže ísť dlhú cestu pri zabezpečovaní vyhnúť sa nebezpečenstvu a nepríjemnosti do Paríža pre vašu cestu.

Vreckové krádeže je najčastejšou Crime

Vreckové krádeže je najčastejšia forma trestnej činnosti cielenie turistov vo francúzskom hlavnom meste.

V dôsledku toho, mali by ste byť vždy na pozore so svojimi osobnými záležitosťami, a to najmä v preplnených oblastiach, ako sú vlaky, staníc metra, a všetky populárnych turistických oblastiach. Opasky na peniaze a cestovné šeky sú vynikajúci spôsob, ako sa chrániť. Tiež sa vyhli viac ako 100 $ v hotovosti s vami naraz. Ak váš hotelová izba je vybavený trezorom, zvážte jeho použitie pre ukladanie cenností alebo hotovosť.

Nikdy nenechávajte svoje batožinu alebo cennosti bez dozoru na metro, autobus, alebo iných verejných miestach. Nielen, že budete riskovať krádež tým, že robí to, ale bez dozoru vrecia môžu byť považované za bezpečnostné riziko a môže byť okamžite zničená bezpečnostných činiteľov.

Cestovné poistenie je nevyhnutné . Zvyčajne môžete kúpiť cestovné poistenie spolu s vašou letenku. Medzinárodná zdravotné poistenie je tiež dobrou voľbou. Väčšina cestovné poistenie balíčkov ponúkajú voliteľné zdravotné poistenie.

Mal som vyhnúť určitej oblasti?

Radi by sme povedať, že všetky časti mesta sú 100% bezpečné.

Ale je potrebná opatrnosť v niektorých, najmä v noci, alebo keď cestuje sám ako žena.

Zvlášť, keď cestujú sami, vyhnúť sa oblasti okolo stanice metra Les Halles, Chatelet, Gare du Nord, Stalingrade a Jaures neskoro v noci, alebo keď v uliciach objavujú menej ako preplnený. Kým všeobecne bezpečné, majú občas známe, tieto oblasti do prístavu gangu činnosť alebo byť pozemok zločinov z nenávisti.

Navyše, vyhnúť sa cestovania do severnej časti Paríža predmestí Saint-Denis, Aubervilliers, Saint-Ouen, atď po zotmení . Návštevníci spomínaných oblastiach môžu tiež prijať preventívne opatrenia tým, že drží nízky profil a vyhýbať sa nosí veľmi viditeľné šperky alebo oblečenie, ktoré je identifikovať ako členovia náboženské vyznanie alebo politické hnutie. Ako to ide do tlače, antisemitské a iné zločiny z nenávisti boli na vzostupe v parížskom regióne, ale boli z veľkej časti spáchané mimo mestské hradby.

Sú Niektoré Travelers zraniteľnejšie ako iné?

Jedným slovom, a bohužiaľ, áno.

Ženy by mali byť obzvlášť na pozore pri chôdzi v noci sám a mal by zostať v dobre osvetlených miestach. Tiež, zatiaľ čo Paris je štatisticky bezpečné miesto pre ženy, je to dobrý nápad, aby sa zabránilo sa usmieva na alebo pri dlhotrvajúcej očný kontakt s ľuďmi nepoznáte: vo Francúzsku, to je (bohužiaľ) často interpretovaný ako pozvanie, aby zálohy.

LGBT návštevníci a páry rovnakého pohlavia návšteve Paríža  sú celkovo privítali v meste, a mali cítiť bezpečne a pohodlne na väčšine miest a situácií. Avšak, tam sú niektorí navrhli opatrenia, aby za určitých podmienok a oblastiach.

V posledných mesiacoch a rokoch došlo bohužiaľ k nárastu antisemitských útokov na židovské bohoslužby a podnikania v Paríži.

Aj keď sa jedná o závažný problém a polícia významne posilnená ochrana synagóg, židovských škôl a častí mesta počítanie veľkých židovských komunít (napríklad Rue des Rosiers v Marais), chcem uistiť návštevníkov, že žiadne útoky na turistov židovskej viery boli hlásené. Aj silne odporúčam židovskej návštevníkov pocit bezpečia prichádza do Paríža. To má jeden z najväčších a najživších európskych židovských dejín a komunít, a vy by ste mali v celku, pocit bezpečia v meste, ktoré na mnohých miestach a inštancie oslavuje židovskú kultúru. Bdelosť je vždy odporúča, a to najmä v nočných hodinách.

Po nedávnych teroristických útokov v Paríži a v Európe, je na návšteve v bezpečí?

Po tragických a desivé teroristických útokov v posledných rokoch, mnoho ľudí sa pochopiteľne otrasený a cíti obavy o návšteve.

Prečítajte si viac informácií o útokoch, vrátane mojej rady o tom, či odložiť alebo zrušiť cestu.

V bezpečí na cestách a riešenia dopravných

Chodci by mali byť obzvlášť opatrní pri prechode ulice a rušné križovatky. Vodiči môžu byť veľmi agresívne v Paríži a dopravné predpisy sú často rozbité. Dokonca aj keď kontrolka svieti na zeleno, dbať na zvýšenú opatrnosť pri prechode na ulici. Tiež pozor na autá v určitých oblastiach, ktoré sa zdajú byť pre chodcov len (a možno sú, teoreticky).

Jazda v Paríži nie je vhodné a môže byť aj nebezpečné a priťažujúce. Parkovacích miest je obmedzený, prevádzka je hustý, a nevyrovnaný riadenie je bežné. Ak musíte riadiť, skontrolujte, či máte up-to-date medzinárodnej poistenia.

Pri cestovaní taxíkom , uistite sa, že na účely overenia minimálnu cenu taxi jazdy, než sa dostane do taxi. To nie je nezvyčajné, že taxikári Paríž preplatok nič netušiaci turistov, tak sa určite pozerať na meter, a pýtať sa, či musíte. Tiež dávať vodiči navrhol cesta dopredu s pomocou mapy je to dobrý nápad.

Núdzové volanie Poznámka: V Paríži

Nasledujúce čísla môžu byť všetky vytočil bezplatná z každého telefónu vo Francúzsku (vrátane z telefónnych automatov, kde sú k dispozícii):

  • Lekárske pohotovosti: Voľte “15”
  • Hasiči: Voľte “18”
  • Police: Voľte “17”
  • Drug Infoservis: 0 800 23 13 13
  • AIDS / HIV Infoservis: 0 800 840 800
  • Jed liečba centrum: 01 40 05 48 48
  • Sexuálne prenosné choroby: 01 40 78 26 00
  • SOS Lekárov (lekári): 01 47 07 77 77
  • SOS dentaire (zubní lekári): 01 43 37 51 00
  • SOS popáleniny (Hôpital Cochin): 01 58 41 41 41

Lekárne v hlavnom meste

Väčšina Paríž susedstve majú mnoho lekární, ktoré môžu byť ľahko rozpoznateľné podľa ich blikajúcimi zelenými krížiky. Mnoho Parížske lekárnici hovorí anglicky a môžu poskytnúť vám s viac ako-the-counter lieky proti bolesti, ako sú lieky proti alebo sirup proti kašľu. Paris nemá severoamerický štýl drogérií, takže budete musieť zamieriť do lekárne pre väčšinu over-the-counter lieky.

Embassy čísla a kontaktné údaje:

Pri cestách do zahraničia, vrátane vo Francúzsku, je to vždy dobré mať veľvyslanectva kontaktných údajov vo vašej krajine po ruke, mali by ste naraziť na nejaké problémy, je potrebné nahradiť stratené alebo ukradnuté cestovný pas, alebo v prípade inej núdzovej situácie. Konzultovať náš kompletný návod na veľvyslanectve v Paríži nájsť tie detaily.