Tipy pre zaobchádzanie s peniazmi vo Francúzsku

Posted on

Tipy pre zaobchádzanie s peniazmi vo Francúzsku

Predtým, než sa dostanete na lietadlom alebo vlakom do Paríža, budete chcieť uistiť, že máte dobrý prehľad o tom, ako nakladať s peniazmi, keď ste v zahraničí. Mnoho návštevníkov do mesta svetla sú vyviedlo až zistí, že ich predpoklady o tom, ako vyberať hotovosť, platiť kreditnými alebo debetnými kartami, alebo dokonca preklopeniu by mali fungovať jednoducho nie vždy platí vo Francúzsku. Budete vyhnúť sa stresu, ak sa naučíte dopredu, čo môže očakávať.

Prečítajte si o odpovede na niektoré najčastejšie otázky týkajúce sa zaobchádzania s peniazmi, zatiaľ čo v Paríži, a zabezpečiť, aby problémy v hotovosti nedávajte kŕč vo vašej cesty.

Hotovosť, kreditné karty, alebo Cestovné šeky?

Plánuje zaplatiť kombináciou hotovosti, kreditných alebo debetných kariet a cestovných šekov môže byť najlepšou stratégiou pri návšteve francúzskeho hlavného mesta. Tu je prečo: bankomaty nie sú vždy ľahko dostupné na niektorých miestach v Paríži a jej okolí, a tak spoliehať len na hotovosti môže viesť k problémom. A čo viac, väčšina bankomatov účtovať mierne až prudké poplatkov za vybratie peňazí, okrem tých, ktoré účtujú svoje vlastné banky doma.

Podobne nosiť veľké čiastky v hotovosti nie je najbezpečnejšie prístup: Vreckové krádeže je parížsky najčastejším zločinom.

Teraz môžete predpokladať, že platí výlučne s kreditnými alebo debetnými kartami bude vaše najlepšie stávka, ale vaše plány budú pravdepodobne zmarený. V Paríži sa bude niekoľko obchodov, reštaurácií, alebo trhy prijímať platby kreditnou kartou pre sumy nižšie ako 15 alebo 20 eur.

Navyše, niektoré kreditnej karty, najmä American Express a Discover, nie sú akceptované v mnohých predajných miest v Paríži. Visa je najrozšírenejší kreditných kariet v obchodoch a reštauráciách v Paríži, s Mastercard padajúce tesne za sebou. Pokiaľ máte kartu Visa, v pláne používať túto kartu často.

Pokiaľ ide o cestovné šeky, vedia, že sú teraz zriedka prijíma ako platobný prostriedok podľa predajcov v Paríži aj keď American Express má kanceláriu v centre Paríža!

Vo väčšine prípadov budete musieť inkasovať ako prvý.

Tip: zamedziť spätnému odkupu cestovné šeky na menovom zmenárňach na letisku alebo v turistických ťažkej oblastí v Paríži, alebo budete vzniknú statný poplatky za služby. Rovno pre agentúru American Express v dňoch 11. Rue Scribe (Metro: opera alebo RER linka A, Auber). Vám nebudú účtované žiadne poplatky navyše tú a linky sú často túžia po tom presnom dôvodu.

Príprava pre vašu cestu: 3 Dôležité Kroky

Bez ohľadu na spôsob platby ste nakoniec rozhodne pre svoje budúce Paríži dovolenku, uistite sa, aby sa tieto 3 základné kroky, aby vás finančne pripravení na cestu.

  1. Poraďte sa so svojím banky a spoločnosti vydávajúce kreditné karty a dajte im vedieť, že ste na cestách v zahraničí a je potrebné overiť abstinenčné a úverových limitov. Uistite sa, že všetky obmedzenia, ktorá vám bráni byť schopní získať peniaze alebo vykonávať platby v Paríži sa dvíhajú pred odchodom: Mnoho dorazí na miesto určenia, len aby zistil, že nemôžu používať svoje karty v dôsledku obmedzení na medzinárodných platieb. Tiež sa uistite, že ste pochopili systém poplatok za služby svojej banky: Ak tak neurobíte, bude mať za následok nepríjemných prekvapení na svojom ďalšom výpise z účtu.
  2. Na vykonávanie platieb a výber hotovosti v Paríži, budete musieť použiť svoj PIN kód vo väčšine prípadov . Paris ATM a kreditných kariet stroje sú zvyčajne vybavené na pin kódy zložené iba z čísel. Ak váš kód PIN obsahuje písmená, uistite sa, že zmeniť svoj kód pred odchodom. Snaží robiť tak, akonáhle v zahraničí nemusí byť možné, závisí na politike svojej banky. Tiež sa uistite, že na zapamätanie kódu PIN pred vašej cesty. Zadanie nesprávny kód trikrát za sebou v bankomate bude mať za následok vaše karta je “jedol” strojom ako bezpečnostné opatrenie.
  3. Ak si napriek tomu radšej spoliehajú hlavne na peniaze, kúpiť peniaze pás . Peniaze pásy sú jedným z najlepších spôsobov, ako chrániť sami seba od vreckových krádeží.

Musím vedieť French používať bankomaty?

Nie. Drvivá väčšina bankomatov v Paríži mať možnosť je v angličtine. Navyše, mnoho elektronických platobných terminálov, vrátane cestovných lístkov terminály v parížskom metre, vám umožní vybrať jazyk pred vykonaním výberu a platenia.

Ako môžem komunikovať s mojím banky Back Home?

Požiadajte banku, aby vám medzinárodné bezplatné číslo, ktoré budete môcť volať v prípade, narazíte na nejaké problémy. Tiež skontrolujte, či u svojej banky, aby zistili, či majú “sestra” banku alebo pobočku vo Francúzsku. Môžete byť schopný zvládnuť prípadné núdzové finančnej situácie v sesterskom agentúry v Paríži.

Ako môžem zistiť, aký je aktuálny výmenný kurz?

Zvlášť silné euro v posledných rokoch urobila peňazí a rozpočtovanie boľavé miesto pre severoamerické cestujúcich, ktorí sú často prekvapený, keď videl, ako veľmi ich parížsky dovolenka štát im v amerických či kanadských dolároch.

Aby sa predišlo nepríjemným prekvapením, môžete nahliadnuť do online zdroje Rovnako ako zistiť, koľko stojí v eurách Vaše mena.

Kontrola účtov on-line alebo telefonicky niekoľkokrát počas svojej cesty sledovať svoje výdavky a kurz môže tiež pomôcť pri správe svojho rozpočtu počas vašej cesty.

What About Sklápacia Etiketa?

Sklápanie v Paríži nie je povinnosť môže byť v severnej Amerike. servisný poplatok 15 percent sa automaticky pridá do vášho účtu v kaviarňach a reštauráciách. Avšak waitstaff v Paríži nie sú zvyčajne dostávať tento poplatok za služby ako dodatočné mzdy, takže v prípade, že služba je dobrá, pridáva ďalšie 5-10% na celkovú sumu, je odporúčané.

Ako sa vyhnúť podvodom?

Bohužiaľ, malá menšina predajcov v Paríži sa môže pokúsiť využiť návštevníkov, ktorí nehovoria po francúzsky, turistika predajnú cenu tovaru alebo služieb. To môže byť pravda, najmä v malých podnikoch, blšie trhy a ďalších miestach non-reťazca predaja. Uistite sa, že na overenie ceny sa pred zaplatením, a požiadať dodávateľa, aby zobrazoval celkom v registri alebo na papieri v prípade, že tak neurobí. S možnou výnimkou blšie trhy, nie však pokúsi vymeniť. Francúzsko nie je Maroko, a snaží sa zjednávať cenu môže vyvolať kyslú reakciu. Ak zistíte, že ste sa nabíja viac, než je cena označeného, ​​ale zdvorilo upozorniť na to.

Bankomaty môžu byť obľúbené miesta pre potenciálnych podvodníkov a vreckárov v Paríži. Zostať veľmi ostražití pri výbere hotovosti a nemajú ponúknuť pomoc každému, kto si želá, aby “naučiť sa používať počítač” alebo kto sa zaoberá vás v rozhovore počas zadávania kódu PIN. Zadajte svoj kód v úplnom súkromí.