Top 10 Atrakcje w Manchesterze w Anglii

Posted on

Top 10 Atrakcje w Manchesterze w Anglii

Głowica do Manchester doświadczyć najnowsze wcielenie jednego z najbardziej tętniących życiem miast w Anglii. W tych dziesięciu najlepszych rzeczy do zrobienia w Manchester wykazać, że jest to miasto przedsiębiorczy, który przemienił się w kółko.

Po północno potęgi Anglii, w wieku 18 i 19 było siłą napędową rewolucji przemysłowej. Jego bogatych potentatów przemysłowych obdarzony miasto z muzeów, galerii, sal koncertowych, uniwersytetów i innych. Instytucje kreatywnie rasy tak, że dzisiaj, Manchester ma jedne z najbardziej ekscytujących architektury w Wielkiej Brytanii, a także żywą muzyką i sztuką scenę na równi z Londynu.

Te dziesięć rzeczy do zrobienia w Manchesterze będzie Cię zajęte.

Dowiedz się więcej o brytyjskiej Narodowej Sport: piłka nożna

Można nazwać to piłka nożna, ale w Wielkiej Brytanii gra nazywa futbol i dla wielu jest to jedyna gra w mieście. W Manchesterze futbol naprawdę liczy. Miasto ma dwa zespoły, które grają na najwyższym poziomie gry – Premier League –  Manchester United i Manchester City . Oba zespoły oferują fanom Football Mad turystom różnorodne wycieczki. Man United historyczny stadion, Old Trafford, w pobliżu Salford nabrzeży, jest muzeum i oferuje różnorodne muzeum i stadion podróży pakietów , w tym kanał i muzealne wycieczki, które rozpoczynają się w centrum miasta. Man City gra na Etihad Stadium, w odległości około 25 minut spacerem od dworca kolejowego Manchester Piccadilly w centrum miasta. Ich stadion wycieczka zabierze Cię za kulisami chodzić śladami ulubionych graczy.

Jeśli nie można wycisnąć wycieczki stadion w swoim itinerarium, nadal można chłonąć atmosferę piłkarskiego Manchester w Narodowym Muzeum Piłki Nożnej. Znajduje się w Urbis, ultra nowoczesnego budynku wystawowego w centrum miasta, jest największym muzeum na świecie poświęcone tym sporcie. I to za darmo.

Zanurz się w świecie muzyki

Manchester jest “Music City UK”. Dziesiątki międzynarodowo znanych indie, rock i pop zespołów, ale ich start tutaj – powrót do lat 60-tych z pustelników i Freddie Hermana i marzycieli, aż do dzisiaj z Morrissey, Oasis, Take That, The Stone Roses i The Smiths. Miasto ma dużą społeczność studencką i mnóstwo muzyki miejsce, aby zaspokoić wszystkie gusta. Wynoszą one od gigant Manchester Aren a (niedawno ponownie otwarty po tragicznej maja 2017 r ataku terrorystycznego) i średnich salach, takich jak Lowry w Salford nabrzeży, setki małych, intymnych miejsc i klubów, które pozostają Cieplarnie dla nowego niezależnego talentu. Znajdź najnowsze koncerty Manchester, koncerty na żywo i klub nocy na  Skiddle  lub od co na łamach Manchester Evening News.

Jeśli muzyka klasyczna jest bardziej swoje rzeczy, można odwiedzić The Bridgewater Hall , gdzie Manchester własny Halle Orchestra i BBC Philharmonic wykonania wraz z pełnym harmonogramem odwiedzających firm i solistów. Dla muzyki klasycznej, opery, baletu i tańca, sprawdź na stronie internetowej ofertę BachTrack .

Przeglądać galerie sztuki

„Baronowie” Manchesteru przemysłu wierzył w kulturze i filantropii. Są one obdarzone miasto z wspaniałych muzeów i opuścił swoje wspaniałe kolekcje dla wszystkich cieszyć. Że tradycja trwa, z galerie publiczne i komercyjne pojawiają się w całym mieście. Wśród najwybitniejszych, Manchester Art Gallery  słynie z kolekcji dzieł sztuki, designu i strój, 13.000 dzieł sztuki zgromadzonych ponad 200 lat. Galeria Sztuki Whitworth , na Uniwersytecie w Manchesterze właśnie przeszedł wiele milionów funtów przebudowy, przy pełnym wykorzystaniu jego parku jak ustawienie. Nie można rozpoznać natychmiast rozpoznawalne romantycznych pejzaży Turnera, obok europejskich dawnych mistrzów i prerafaelitów obrazów i rysunków Rosetti, Millais, William Blake, Holman Hunt i Burne-Jonesa. Oba są otwarte codziennie, a wstęp jest wolny.

Fani Manchesteru ulubionego syna, artysty LS Lowry’ego, znajdzie największą na świecie kolekcję publiczną swoich niepowtarzalnych obrazów i rysunków na wdzięcznej nazwie Lowry , na Salford nabrzeży. Galeria tłumaczy prowadzić bezpłatne pół godzinne zwiedzanie wystawy Lowry codziennie w południe i 2 pm

Złożyć wizytę na Mummy

Dwadzieścia mumie, rzeczywiście. Wśród wielu kolekcjach The Museum Manchester jest szczególnie znany ze swojej kolekcji egipskich, w tym ponad 16.000 artefaktów i 20 ludzkich mumii.

Są to tylko niewielka część z czterech milionów obiektów, które wypełniają tego fascynującego miejsca z historii naturalnej, nauki, technologii środowiskowych, etnografii oraz – aby wszyscy w rodzinie szczęśliwy – dinozaury.

Muzeum, jak Whitworth Art Gallery jest częścią Uniwersytetu w Manchesterze. Jest otwarta codziennie od 10 rano do 5 po południu i to za darmo.

Głowica do Przyszłości na Salford Quays

Gdzie Trafford (home of Man United na Old Trafford i Lancashire County Cricket Club) spotkał opuszczone Docklands Manchesterze w Salford, futurystyczne Salford Quays wyrósł ze stali nierdzewnej i szkła od tysiącleci. Kombinacja rozrywka, sport i media społeczne, ze sklepów i restauracji rzucony w środek na dobre, jest więcej niż wystarczająco, żeby zachować zajęty przez cały dzień, a nawet więcej.

Przede wszystkim, w dzień iw nocy, jest to święto nowoczesnej architektury. Imperial War Museum North  – Pomimo nazwy raczej anty-wojennych doświadczeń niż jednego cesarskiego – został zaprojektowany przez architekta Daniela Libeskinda wiodącym. I Lowry , wykonującemu i sztuki wizualne centrum przez architekta Michaela Wilford, siedzi na trójkątnym miejscu z widokiem na Manchester Ship Canal. Istnieją dwa niesamowite mosty: Media Miasto kładka, modernistyczny huśtawka most, który otwiera się, aby umożliwić kanału nawigacyjnego 48-metrowy i Salford Quays Millennium kładka, most windy, która wznosi się 18 metrów, aby umożliwić większe statki wskroś.

Ponad 200 firm medialnych – projektanci, firmy produkcyjne telewizyjnych i filmowych wypełnić wysoki wzrost Mediacityuk . Można zobaczyć niektóre z nich, i to, co dzieje się tam w drodze zwiedzanie BBC .

Można nawet zobaczyć to wszystko z wody, biorąc rejs. Manchester River Cruises odejść regularnie od Salford nabrzeży, a wizyta Manchester może polecić kilka innych centrum miasta i River Cruises, które odwiedzają ten futurystyczny narożnik Manchesterze.

Znaleźć diabła kopyt Drukuj tylko niektóre bardzo stare książki

Na skraju ultra nowoczesny, stali nierdzewnej i szkła centrum Manchesteru jest niezwykły zbiór średniowiecznych budynków z okresu od 1471 roku, a od 1960 zajmowanej przez szkoły muzycznej.

Ale jeden z budynków, najstarszy nienaruszony średniowieczny budynek w północnej Anglii, ma znacznie bardziej fascynującą historię. To była wolna biblioteka publiczna, w ciągłym użytku, od 1653 roku – najstarszej biblioteki publicznej w anglojęzycznym świecie.

Biblioteka Chetham został założony przez Sir Humphrey Chetham, magnata 16th- i 17-wiecznego tekstylnego (zrobił majątek w barchan). Wszystko zaczęło się zbieranie książek w 1655 roku i nadal buduje swoje zbiory przedmiotów specjalistycznych. Notabli, którzy studiowali tam m.in. Karol Marks i Fryderyk Engels – można nawet zobaczyć na biurko pracowali razem. I spojrzeć na sali kontroli gdzie elżbietański okultysta wezwany diabła. Tabela z nadrukiem kopyt diabła spalone do niej jest nadal.

Zarejestrowaną organizacją charytatywną, biblioteka jest otwarta dla zwiedzających i czytelników bezpłatnie (jeśli darowizna od £ 3 sugeruje). Niektóre pokoje są regularnie otwarty, ale goście, którzy chcą głębiej zajrzeć do biblioteki i to skarby można zarezerwować wycieczkę z przewodnikiem. Odwiedź stronę internetową biblioteki w celu uzyskania informacji na temat godzin otwarcia i zwiedzanie plus fascynującej historii tego miejsca.

Weź piesza

Manchester wyszkolonych Niebieskie Badge Guides są dobrze poinformowany i zabawny. Mogą one prowadzić na całej gamy fascynujących wycieczek , od przeglądów specjalnych wycieczek krajoznawczych do procentowych o historii i dziedzictwie, sztuka uliczna, muzyki, architektury i polityce – Marksa i Engelsa ponownie lub ślady sufrażystek. Niestety, zwiedzanie wspaniałego gotyckiego ratusza Neo są z menu od połowy stycznia 2018 roku, kiedy to zamknięty przez pięć lat remontami. Jednak nadal istnieje wiele dobrych spacery spróbować, niektóre wolne i najbardziej za stosunkowo niewielką opłatą. Na szczęście, Manchester jest dość płaski, więc długie spacery są łatwe.

Spadek na Festiwalu

Manchester jest prawdopodobnie drugi tylko do Edynburga na festiwalach w ofercie. Miasto kołowrotki z jednym głównym sztuki, żywności lub hodowli zdarzenia do drugiego. Najważniejsze festiwale należą Międzynarodowy Festiwal Manchester – trzy tygodnie występów i premierów, wysokim i niskim czole, popularnych i ezoterycznych, odbywają się co dwa lata (następne w 2019 roku). Istnieje również festiwal jazzowy festiwal literatury i kilka różnych żywności i napojów skupia festiwale do wyboru – jest coś dzieje się prawie przez cały rok. Jest nawet rzucanie MŚ Black Pudding.

Zanurzyć Coffee Culture

Tak, wiemy, że są kawiarnie i kawiarnie niemal na każdym rogu w każdym większym mieście na świecie w tych dniach. Manchester jest szczególnie bogaty w niezależnych kawiarniach, każdy z własnym szczególnym atmosferze.

Ale głównym powodem pojawiały rundę na filiżankę jest nie tyle napar (tak dobre, jak to może być), ale dla ludzi oglądających. sklepy w Manchesterze kawy są świetne miejsca do zobaczenia miejskie plemiona miasta w ich naturalnych siedlisk, aby podsłuchiwać rozmowy lokalnej w lokalnych akcentów Mancunian, aby sprawdzić najnowsze mody ulicy.

Sprawdzić:

  • TAKK : Nordic styl espresso, pod wpływem podróży założyciela w Skandynawii i Islandii (choć kawa pochodzi z palarni kawy w innym szalonym mieście, Bristol).
  • Garnek czajnik Czarny : Założona przez dwóch St. Helens profesjonalnych graczy rugby i znajduje się w Barton Arcade – blisko Deansgate wiktoriański pasaż handlowy. Przekąski i smakołyki mieć zdrowe krawędzi.
  • Grindsmith : młodzieńczy i zobowiązuje się do jednostek kaw, obsługujących Manchester palonych ziaren z trzech miejsc, w tym sklepie na Deansgate.

Świętuj Chiński Nowy Rok

Manchester pretenduje do największego Chinatown w Europie. Ma kilkadziesiąt wysoce polecane restauracje – nie tylko Chin, ale także tajskich i japońskich – specjalista sklepów i chińskich kinach. Spróbuj Michelin zaleca Wings , gdzie gracze mogą na miejscu Man United chowając się lub Tai Pan , ulubiony z chińskich studentów.

Manchester Chinatown posiada ogromny, trzydniowy festiwal Chiński Nowy Rok w całej Albert Square, Exchange Square, Market Street i wiele z centrum miasta (16-18 lutego 2018). Są występy, żywności i targi rzemieślnicze, mnóstwo hałasu i wszystko kończy się wielkiego smoka parady.