Top 10 měst byste měli navštívit v Itálii

Posted on

Italské města jsou na mnoha seznamu kbelíku cestujícího, a to z dobrého důvodu – oni nabízejí lákavou kombinaci scenérie, historických a starověkých památek, muzeí a samozřejmě, vynikající kuchyní. A co víc, v Itálii velkých měst může být snadno navštívit vlakem.

To jsou naše tipy pro deset nejlepších italských měst, z nichž každý má svou zvláštní charakter a půvab.

Řím

Řím (Roma) je hlavním městem Itálie a s největší pravděpodobností, vaše první zastávka v zemi. Řím nabízí oslnivou řadu památek a zkušeností. Na každém kroku, budete objevovat historické památky, ozdobený středověké a barokní kostely, krásné fontány, muzea klíčovými naplněné a renesančních paláců. Starobylé Colosseum je jedním z nejznámějších míst na světě, a moderní Řím je rušné a živé město, a má několik vynikajících restaurací a nočního života. Náměstí svatého Petra a Vatikán jsou také snadno navštívit, když v Římě. Doporučujeme alespoň 3 dny v Římě.

Benátky

Na rozdíl od kdekoli jinde ve světě, Benátky (Venezia) je unikátní město postavené na vodě uprostřed laguny. Benátky jsou jedním z italských nejkrásnějších a nejromantičtějších měst, stejně jako jeden z nejvíce populární pro návštěvníky Itálii. Srdcem Benátek je Piazza San Marco s krásným kostelem, Bazilika svatého Marka. Existuje mnoho muzeí, paláců a kostelů k návštěvě a putování po benátských kanálech a ztratí ve svém labyrintu úzkých uliček je vždy okouzlující. Venice se nachází v severovýchodní části Itálie a historicky byl most mezi Východem a Západem – jeho architektura zachovává byzantského pocit, že opravdu našel jinde v Itálii.

Florence

Florencie (Firenze) je jedním z italských nejvýznamnějších renesančních architektonických a uměleckých center. Jeho Duomo a křtitelnice jsou nádherné, ale přeplněné turisty, stejně jako jejich velké náměstí. Florence má několik vynikajících muzeí s mnoha slavných obrazů a soch, včetně Michelangelova „Davida“ a Botticelli je „Zrození Venuše“. K dispozici jsou také Medici paláce a zahrady. Florence je v regionu Toskánsko a je vstupní branou pro objevování Toskánska menších měst a venkova.

Milán

Milan (Milán), jeden z nejbohatších měst Evropy, je známý pro stylových obchodů, galerií a restaurací a má rychlejší tempo života než většina italských měst. Má také bohatou uměleckou a kulturní dědictví. Jeho gotická Duomo, s jeho krásné mramorové fasády, je nádherné. Malba da Vinciho Poslední večeře je jedním z hlavních turistických atrakcí v Miláně a La Scala je jedním z nejslavnějších světových operních domů.

Neapol

Neapol (Napoli) je jedním z italských nejživějších měst. Rozkládá se na pobřeží jižně od Říma a je nejvýznamnějším městem v jižní Itálii. Naples udrží hodně z jeho barokní charakter a je výchozím bodem pro výlety do Pompejí, Herculaneum a pobřeží Amalfi. To má mnoho historických a uměleckých pokladů, a je známý pro své pizzy a dezertů!

Verona

Verona je známý příběh Romea a Julie a jeho římské arény, třetí největší v Itálii a místo konání nejvyšší operní festival. Verona má dobrou středověké centrum, Roman zůstává zajímavý hrad komplexní, a mnoho high-end nakupování. Je to čtvrtá nejnavštěvovanější město v Itálii a rozhodně stojí za zastavení na severu Itálie vlak cestovního itineráře.

Turin

Turín (Torino), v regionu Piemont severozápadní Itálii, je významným kulturním centrem s vynikajícími muzeí, elegantních obchodů a dobrých restaurací. Existuje také několik velmi pěkných příkladů barokní architektury a historických paláců, známých kaváren, řemeslnických dílen, a ulice s krytými arkádami.

Bologna

Bologna je známá pro svou krásu, bohatství, kuchyně a levicovou politiku. Její ploché ulice jsou lemovány arkádami, což je dobrá walking město v každém druhu počasí. To má jeden z nejstarších evropských univerzit. pěkný středověké centrum a několik atraktivních náměstí, lemované budovy s arkádami. Bologna je největší město v severní Itálii v oblasti Emilia-Romagna a jeho Piazza Maggiore je jedním z největších náměstí v Evropě. Dokonce i mezi Italy, je to považováno za kulinářské hlavní město země.

Janov

Janov (Genova), v Ligurii na severozápadním pobřeží Itálie, je italský hlavní přístav. Janov má fascinující moderní akvárium, zajímavou oblast přístavu a historického centra řekl, aby byl největší středověké čtvrtletí v Evropě s množstvím kostelů, paláců a muzeí.

Perugia

Perugia, ve střední Itálii v regionu Umbria, je velmi kosmopolitní město a domov pro dvě vysoké školy. To hostí světoznámý jazzový festival v létě a jeho univerzita pro cizince je skvělým místem se učit italsky. Je to opevněné město na kopci s krásným výhledem do údolí a má několik významných památek a dobrou centrální náměstí. Jeho historie sahá až do devátého století před naším letopočtem.

Menší města na návštěvě v Itálii

Pokud jste viděli vrchol památek v italských velkých městech nebo raději cestovat do menších měst s méně návštěvníků, zvažte následující doporučení pro méně navštěvovaných, ale zajímavých italských městech.

Cestování vlakem v Itálii

Cestování mezi velkých měst se nejlépe provádí vlakem jako jízda v italských městech může být velmi obtížné a rozsáhlý italský železniční systém je poměrně levná. Většina městských center jsou vhodné pro pěší turistiku a částí městských center jsou uzavřeny do auta bez povolení. Velká italská města mají obecně dobrou veřejnou dopravu, taky.