Top 11 Atrakcje w Phuket, Tajlandia

Posted on

 Top 11 Atrakcje w Phuket, Tajlandia

Jeśli nigdy nie zostały do tajskiej wyspie Phuket (wymawiane „Poo-get”), Twoja koncepcja jest to chyba dość niejasne. Dla wielu ludzi, Phuket jest równoznaczne z tsunami 2004 (który faktycznie dotkniętego kilku krajach, a miliony ludzi na całym obrzeżu Oceanie Indyjskim), podczas gdy inni wyobrazić go bardziej ogólnie, jako tropikalny ale run-of-the-mill Paradise Beach ,

Rzeczywistość Phuket jest bardziej skomplikowana. Części wyspy przypominają zajęty miasta i inne wydają się bardziej jak relaks miejsca wypoczynku.

1. Get On James Bond

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie widział James Bond Filmowa 1974 „Człowiek ze złotym pistoletem” wyspa z tego filmu (potocznie znanej jako „James Bond Island”) jest jednym z najbardziej znanych malowniczych miejscach na świecie. Zdarza się również, aby były łatwo dostępne na dzień-podróż z Phuket. Wystarczy zapytać o swój hotel wycieczki łodzią do Koh Khao Phing Kan (เกาะ เขา พิง กัน w Thai skryptu), aby dostać się na Jamesa Bonda!

2. Bliss u podstawy ogromnego Buddy

Dziedzictwo buddyjskiej nigdy nie jest daleko bez względu na to, gdzie jesteś w Tajlandii i Phuket nie jest wyjątkiem. Chociaż wyspa jest domem dla wielu zwykłych buddyjskich świątyń, najbardziej imponujący pomnik znajduje się na szczycie wzgórza w południowo-zachodniej części wyspy, w formie trafnej nazwie „Big Buddha”. Oprócz samego posągu z marmuru, 150-metrowej wysokości Big Buddha Phuket oferuje jedną z najbardziej zadziwiających panoram wyspy, czy przyjść w ciągu dnia lub przebywać aż do zachodu słońca.

3. Fly przez dżunglę

Nigdy nie jesteś strasznie daleko od plaży w Phuket (i my się do tych, w minutę), ale duża wyspa posiada również górzysty, zielony wnętrze nie będzie chciał przegapić. Jednym z najbardziej ryzykownych sposobów odkrywania zieleń Phuket jest za pośrednictwem linii zip wycieczki z Latający Hanuman oferty firmy.

4. opłynąć Wyspy

Tajlandii Sceneria jest ponadczasowa, a więc jest jego apel do twórców filmowych. Aby mieć pewność, Ko Phi Phi Le (znany również jako Maya Bay) może stałeś się sławny wcześniej niż Koh Khao Phing Kan (w 2000 „The Beach” z Leonardo DiCaprio), ale widząc to jest tak ekscytujące przeżycie. WSKAZÓWKA: Zamiast wyjazdem na wycieczkę i zobaczyć wyspy pełno długi ogon łodzi, rezerwacji snu na pokładzie rejsu , który pozwala zobaczyć wyspę wszystkich, ale pusty, i daje szansę zobaczyć jego słynną bioluminescencyjnych plankton!

5. Dołącz Jednym Wildest Stron Tajlandii

Jeśli chodzi o kontynent Phuket plaże są zainteresowane, Patong jest prawdopodobnie najbardziej znany, choćby ze względu na to, jak szeroko materiał z niego w następstwie wspomnianego tsunami krążyły w mediach międzynarodowych. Z drugiej strony, podczas gdy Patong Beach jest doskonale pływać, sama Patong jest bardziej znany ze swojego życia nocnego, szczególnie na ulicy Bangla. Nie lubisz się bawić? Patong jest żywy w ciągu dnia i jest domem dla wielu wysokiej klasy restauracji i centrów handlowych.

6. Weź lekcja historii

Tajlandia jest znana jako jedyny kraj w Azji Południowo-Wschodniej nigdy nie przyjść pod panowaniem obcego mocarstwa. Z drugiej strony, wpływ obcej obfituje w Tajlandii. Dla części Phuket, tak zwany „Phuket Town” (który jest jednym z wielu miast na wyspie dzisiaj) ma talent portugalsko-kolonialne, które można podziwiać podczas traipsing między muzeami, butików i kawiarni. Phuket jest blisko przystani Rassada Pier wyspy (gdzie można odstąpić na wycieczki do Koh Phi Phi), dzięki czemu można spędzać czas tutaj na kilka godzin, nawet jeśli nie masz czasu na specjalnej podróży.

7. Idź pogoni Wodospady

Kolejny piękny efekt uboczny względnej dużych rozmiarów Phuket i gęstej dżungli wnętrza jest wodospady. Phuket znajduje się zbyt wielu wodospadów liczyć, ale jego najbardziej znanych należą Bang PAE, Ton Sai i Kathu. Można połączyć te wodospady z wolnymi Hanuman zip linii przygody lub zatrudnić kierowcę taksówki na cały dzień, aby spróbować i zobaczyć jak najwięcej!

8. Eat Yourself Chorych

Nie jest tajemnicą, że tajskie jedzenie jest niesamowite, ale Phuket jest stolicą kulinarną samą w sobie. Czy szalki-Thai ulubionych jak Pad Thai i zielone curry z kurczaka, południowych specjałów, takich jak żółty curry z krabów (Bu Pad Pong Kuree) lub Phuket inspirowane nabiera azjatyckich klasyki jak owsianka congee wieprzowina i Hainanese ryżu kurczaka, Phuket jest tyle raj dla podniebienia, jak i dla swojego wewnętrznego bum plaży. W szczególności rynki Phuket jak Banzaan Fresh Market i Phuket Weekend Market są idealnym miejscem, aby rozpocząć swoją przygodę kulinarną.

9. aby zwierzęta (odpowiedzialnie)

Podobnie jak wiele innych miejsc w Tajlandii, Phuket znajduje się kontrowersyjny „Tiger Kingdom”, którego wielu uważa imiennik critters są pod wpływem narkotyków. Nie trzeba do nadużyć zwierząt w celu uzyskania dzikiej Spotkanie w Phuket, jednak. Odwiedź popularny akwarium wyspy mieć doświadczenie nurkowanie bez wchodzenia pod wodą, lub pograć w Dino Park Mini Golf wstać-bliskie i osobiste z drapieżnikami wymarłego rodzaju.

10. Weź Surf Board (lub krzesło plażowe)

W przypadku Phuket, znajdziesz kilka kartka idealny plaż. Czy wolisz bardziej aktywnego czasu na plaży (oprócz surfingu, Phuket stała się ośrodkiem stand-up paddle wyżywienia) lub po prostu leniuchować przy piwie Chang lub owocowy napój, będziesz guście. Popularne Phuket plaże należą Karon i Kamala, natomiast Surin, Bang Tao i Mai Khao (gdzie, jeśli masz szczęście, można zwolnić dzieci żółw morski) są bardziej alternatywne wybory.

11. Doświadczenie Kultury

Phuket ma kilka niesamowitych doświadczeń kulturowych, takich jak Siam  Niramit , spektaklu gościnnie Tajlandia kultury i dziedzictwa, albo Boxing Stadium Bangla oglądać  Muay Thai  mecz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *