Skip to main content

Top 11 Čo robiť v Phuket, Thajsko

 Top 11 Čo robiť v Phuket, Thajsko

Ak ste nikdy nebol na thajský ostrov Phuket (vyslovuje sa “Poo-get”), vaša predstava o tom je zrejme pomerne vágne. Pre mnoho ľudí, Phuket je synonymom pre tsunami v roku 2004 (ktoré v skutočnosti ovplyvnená niekoľkých krajín a milióny ľudí po celom okraji Indického oceánu), zatiaľ čo iní ho predstaviť všeobecnejšie, ako tropická ale run-of-the-mlyn Beach Paradise ,

Realita Phuket je zložitejšia. Časti ostrova podobajú rušné veľkomesto a iní sa zdá skôr ako relaxačné destinácia pre dovolenku.

1. Get Your James Bond Na

Dokonca aj keď ste nikdy nevideli 1974 film Jamesa Bonda “Muž so zlatou zbraňou,” ostrov z tohto filmu (hovorovo známy ako “James Bond Island”) je jedným z najznámejších scénických miest na svete. Stáva sa tiež, aby bola ľahko dostupná na jednodenný výlet z Phuketu. Len požiadajte hotel o výlety loďou na Koh Khao Phing Kan (เกาะ เขา พิง กัน v thajskom písme), ako dostať svoje Jamesa Bonda on!

2. Bliss Out pri základe Obrovské Budhu

Budhistické dedičstvo nie je nikdy ďaleko, bez ohľadu na to, kde ste v Thajsku, a Phuket nie je výnimkou. Hoci ostrov je domovom nespočetných obyčajných budhistických chrámov, najpôsobivejšie pamiatka stojí na kopci v juhozápadnom cípe ostrova, v podobe príhodne pomenovanej “Big Buddha.” Okrem samotného mramorová socha, Phuket 150 centimetrov vysoký Big Budha ponúka jeden z najviac ohromujúcich panorám ostrova, či už príde počas dňa, alebo zostať až do západu slnka.

3. Fly džungľou

Vy ste nikdy strašne ďaleko od pláže v meste Phuket (a dostaneme sa k tým za minútu), ale veľký ostrov má tiež hornaté, zelený interiér nebudete chcieť nechať ujsť. Jedným z najodvážnejších spôsobov, ako preskúmať zeleň Phuket je cez zips line zájazdy na Flying Hanuman spoločnosť ponúka.

4. Sail okolo ostrovov

Thajsko scenérie je nadčasový, a preto je jeho príťažlivosť pre filmových tvorcov. Aby bolo jasno, Koh Phi Phi Le (tiež známy ako Maya Bay), môže sa stali slávny novšie než Koh Khao Phing Kan (v roku 2000 je “The Beach”, v hlavnej úlohe Leonardo DiCaprio), ale vidieť to je rovnako vzrušujúci zážitok. TIP: Skôr než ísť na výlet a vidieť ostrov preplnené s dlhým chvostom loďou, si spánok na palube výletnej , ktorý vám umožní vidieť ostrov všetci ale opustený, a dáva vám možnosť vidieť jeho slávny bioluminiscenční planktón!

5. Vstup do jednej zo zmluvných strán najdivokejšie Thajska

Pokiaľ ide o pevnina Phuket pláže Patong je pravdepodobne najznámejší, aj keby len preto, že o tom, ako široko zábery z nej v nadväznosti na vyššie uvedené cunami cirkuluje v medzinárodných médiách. Na druhej strane, zatiaľ čo Patong Beach je dokonale swimmable, Patong sama o sebe je viac známy pre jeho nočný život, najmä pokiaľ ide o Bangla ulici. Neradi párty? Patong je tiež živá počas dňa a je domovom niekoľkých high-end reštaurácií a nákupných centier.

6. Vezmite dejepisu

Thajsko je známy ako jediná krajina v juhovýchodnej Ázii nikdy prísť pod nadvládou cudzej mocnosti. Na druhú stranu, cudzie vplyv je plná v Thajsku. Pre Phukete časti takzvaný “Phuket Town” (čo je jeden z mnohých mestských oblastí na ostrove dnes) má portugalskej koloniálnej atmosféru, ktorú si môžete vychutnať, zatiaľ čo traipsing medzi múzeami, butiky a kaviarne. Phuket Town sa nachádza v blízkosti ostrova Rassada Mólo (kde budete odchádza na výlet na Koh Phi Phi), takže si môžete zavesiť tu na pár hodín aj v prípade, že nemáte čas na špecializované cestu.

7. Go Chasing Vodopády

Ďalšie krásny vedľajším účinkom relatívnej veľké veľkosti Phuketu a hustej džungli interiéru je vodopády. Phuket je domovom príliš veľa vodopádov počítať, ale jeho najznámejšie patrí Bang PAE Ton Sai a Kathu. Dalo by sa kombinovať tieto vodopády s Lietajúci Hanuman zips linky dobrodružstvo, alebo najať taxikára na deň s cieľom vyskúšať a zistiť, čo najviac je to možné!

8. Jedzte Yourself Sick

Nie je žiadnym tajomstvom, že thajské jedlo je úžasné, ale Phuket je kulinársky kapitál v jeho vlastnej pravý. Či už ochutnať pan-thajskej favoritov ako Pad Thai a zelené kari kurča, južných špecialít, ako sú žlté karí s krabím (Bu Pad Pong kurčaťa), alebo v Phukete inšpirované berie na ázijské klasiky ako congee bravčového kašu a Hainanese kuracie ryžu, Phuket je toľko raj pre vaše chuťové poháriky, lebo je pre svoje vnútorné pláži zadok. Najmä Phuket trhy ako Banzaan Fresh Market a Phuket Weekend trhu sú veľké objekty začať svoju kulinárske dobrodružstvo.

9. zvieratkami (zodpovedne)

Rovnako ako mnoho ďalších destinácií v Thajsku, Phuket je domovom kontroverzný “Tiger kráľovstvo”, ktorého menovec zvieratka mnohí domnievajú, že sú pod vplyvom drog. Nemusíte zneužívania zvierat, aby boli divoké stretnutie v meste Phuket, však. Navštívte populárne akvárium ostrova mať skúsenosti potápanie, bez toho aby sa pod vodou, alebo si zahrať na Dino Park Mini Golf získať zblízka a osobnú s predátormi vyhynutého druhu.

10. Chyť Surf Board (alebo Chair Beach)

V prípade, že Phuketu, nájdete nejaké pohľadnice-perfektné pláže. Či už dávate prednosť aktívnejší čas na pláži (okrem surfovanie, Phuket sa stala centrom stand-up pádlo stravovanie), alebo len chcete leňošiť s pivom Chang alebo ovocným nápojom, budete mať z čoho vyberať. Popular Phuket pláže patria Karon a Kamala, zatiaľ čo Surin, Bang Tao a Mai Khao (kde, ak budete mať šťastie, môžete uvoľniť morská korytnačka deti) sú viac alternatívnych možností.

11. Skúsenosti Culture

Phuket má niektoré neuveriteľné kultúrne zážitky, ako je Siam  Niramit , predstavenie predstavovať Thajsko kultúru a dedičstvo, alebo Boxing Stadium Bangla sledovať  Muay Thai  zápasu.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *