Skip to main content

Top 15 Things Pai, Tayland Yapılacak

Top 15 Things Pai, Tayland Yapılacak
Pai, Tayland yapılacak en iyi şeylerden bir çoğu ücretsizdir. Hatta sadece manzaraları arasında iki tekerlek üzerinde yeşil kırsal seyir keyifli. durmadan Chiang Mai hendek dolaşan trafik aniden hoş uzak görünüyor.

Pai, Kuzey Tayland’da yoğun küçük ama-turizm kenti, yıllar içinde ilginç bir hedef haline geldi. Pai’nin “hippi” kökler beri koparıp olmasına rağmen huzurlu vibe gibi, bütünsel sağlık ve doğal gıda sahne, hala çok canlıdır. Ama Pai sadece tüm erken sabah yoga değildir: tercih gece hayatı ve gece eğer sosyalleşme-meydan okurcasına bol katılmak-vardır.

Chiang Mai ziyaret ederken, Pai sadece dört saat kuzeyinde birkaç gün geçirmek planlıyoruz. Ancak uyarılmak: Birçok gezginler Pai bir veya iki gün planlamak ve orada vizelerini yanan sonunda!

1. Bir Scooter ile keşfedin

iyi şeylerden Bütün bir harita scooter kepçeyle sayesinde kolayca ulaşılabilir ve gidin bu listede Pai yapmak! Küçük yerler ve konumlar macera eğlenceli bir gün için kombine edilebilir. yeşil manzara, köy yolları ve temiz hava Pai gerçek bir sevinç sürüş yapmak.

Scooter kiralama günde kadar az 5 $ maliyeti. Daha önce bir scooter üzerinde olmamıştım eğer Gayri dersleri mevcuttur. seyahat sürü Pai sürücü öğrenmek ve birkaç da orada iken çökmesine öğrenirler. Yerliler nadiren yapmak olsa da, bir kask takmak gerekir.

Şeyler Öğrenin 2.

Pai geldikten sonra, bir Pai Olaylar Planlayıcısı’nı kapma ederek seçeneklerini genişletmek. ücretsiz, uzun süren kitapçık Pai keyfi için seçenekler ev sahibi ile düzenli olarak yayınlanmaktadır. Yürüyüş Caddesi boyunca PEP’lerden ve çeşitli kafe ve restoranlarda bak.

Olayların haritası ve takvim Pai ziyaretiniz sırasında kullanışlı olacaktır. Böyle pişirme gibi konuları, fermente kombucha, yoga, tai chi, meditasyon, dövüş sanatları, permakültürü, kerpiç ev bina ve diğer ilginç disiplinleri içermektedir sınıflar ve atölyeler için haftalık listesi de bulunur.

3. Ziyaret Arazi Bölünmüş

2008 yılında, sismik aktivite hemen güneyindeki Pai, bir çiftçinin tarlasında bir bıçak yarası yırtık. jeolojik gösteri yürürken belki zaman sadece 20 dakika tüketecektir ama onların çiftliklerden çiftçi misafirperverliği ve sağlıklı davranır dinlenmeye ve bir süre sohbet etmek istiyorum yapacaktır.

Bazı yörede yetiştirilen kurutulmuş meyve ve atıştırmalıklar için de durdurun. Giriş ücretsizdir, ancak küçük bir bağış teşvik edilmektedir.

Highway 1095 tarihinde Chiang Mai yukarı sürüş varsa, aslında arazi bölünme sol dönüş geçmek gerekir. Bu kısa durağıdır.

4. Ziyaret Pai Canyon

adından da anlaşılacağı gibi, aynı zamanda şehrin güneyindeki Highway 1095 tarihinde Pai Canyon, kadar büyük ya da büyük olmamasına rağmen, bu Pai yapılması en popüler şeylerden biridir. şartlar uygun olduğunda batımı orada güzel, ama büyük gruplar açtığınızda bu da zamanı. turist kamyonlar gelmeden önce kısa zam ve bazı huzur keyfini daha erken gidin.

yol keskin waterways arasında daraltır ve bazı kolay devam etmek için gerekli hale gelir her karıştırma. Bu parçalar küçük çocuklar için uygun olmayabilir, ama herkes bir görünüm için “kenarına” ana yolu yürüyüş yapabilirsiniz. kanyon tozlu ve sıcak mevsiminde maruz olduğunu. Bir şapka takmak ve çok gölge beklemeyin emin olun!

5. Boon Ko Ku Yani köprüsünde Görünüm Enjoy

Boon Ko Ku Yani Köprüsü Pirinç tarlasında üzerine inşa menderes bambu köprüdür. Islak yetişme sezonu boyunca Görüntüleme yeşil ve büyüleyici. Kuru sezon aylarında barış, kahverengi kese ve birkaç ziyaretçiler çok daha fazla beklemeyin.

Giriş ücretsizdir ve yemyeşil sahne kasabadan 25 dakikalık mesafededir değer. Köprünün başında küçük bir kafe huzur içinde içerik su bufalo izlerken zevk soğuk içecekler sunmaktadır.

Şehrin Otoyol 1095 güneyindeki bir işareti bakarak köprüyü bulun. Pai gelirken dönüş sağda olacak.

Kaplıca 6. kaynatın

Pai Mart ve nisan yüksek sıcaklıklar Chiang Mai olanlar rakip olabilecek olsa da, gezginler hala sülfürik suyla ıslatmak için kaplıcalar içine kalabalık ve volkanik çamur smear. Sai Ngam Kaplıca çok daha az meşgul alternatiftir, ancak kuzey şehrin 30 dakika.

Memorial Köprüsü ve Pai Canyon yakın Pai Hot Springs reklam işaretler taşıyan kişileri bulun. Kaplıca sabah 8 akşam 6 arası açıktır ve giriş 200 baht olduğunu.

7. Şelaleleri altında Cool Off

Pai kolay scooter mesafesinde birçok şelale bulunuyor. Sen Wade ve Nisan ve Mayıs öğle sıcaklarında düşmeler-özellikle iyi seçenekler altında serin aşağı. düşmeler muson sezonu getiri düzenli duşlar kadar fazla bir damlama biraz fazla olabilir: Bir Niagara deneyimi beklemeyin.

Yeterince su olmadığı zaman, yerel çocuklar, gezginler hem Mo Paeng şelale doğal havuza yumuşak kayaların kayma keyfini çıkarın. uyardı: Su çok sığ olur ve kurak mevsim sırasında güvenli dalış için yeterince derin değildir.

Pam Bok Şelale, diğer yakın seçenek, macera ekleyerek dar kanyonun doğal ucunda yer alır.

8. Git Balıkçılık

Değil nehirde! Bunun yerine, dost gidin Pai Farm birçok büyük türler ile dolu oluyor gölde balık ödeme yapabilirsiniz. Ekipman, yem, kovalar ve talimatlar mevcuttur; yakalar elbette serbest bırakılır.

Balık ısırma değilse çoğu zaman olduğu gibi, deneyim ayarı hakkında çok fazla. Eğer soğutucu sabahları şehir ve balık biraz dışında kalmak istiyorsanız bungalov Soğuk içecekler mevcuttur.

Overlook at 9. İçecek Çay

Sadece “Çin Village” turistik ötesinde gözden kaçırmak birkaç banklar ve vadi hoş manzaralı bir çimenlik bir tepedir. Yetersiz giriş ücreti tepenin üstüne kendi sakin köşesinde zevk çay, küçük bir pot (bunun için sormak gerekebilir) içerir.

Tayland’da Santichon Köyü, sen okçuluk, binicilik, ya da diğer turistik faaliyetlerin birinde bir el denemeye karar sürece çok-sadece zaman 20 dakika işgal edecek değil “Çin Village” olarak da anılır.

Çin Village sadece 15 dakikalık mesafede kuzeybatısında Pai taşımaktadır. overlook köy ötesinde aynı yol üzerindedir.

Beyaz Buda Heykeli itibaren 10. İzle Sunset

Pai Canyon için harika gün batımı alternatif kasabadan görünür büyük beyaz Buda heykeli (Wat Phra Mae Yen O) ‘dir. Üstten Görüntüleme mükemmel ve yarım lotus pozisyonunda poz dingin heykel tırmanış sonra nefes yakalamak için sakin bir ortam yaratır.

heykele kadar birçok adımlar sabah büyük bir kardiyo egzersiz için yapmak. Sadece Kırsal Yolu 4024 den böler dik yolda Pai köşeyi büyük Buda heykelini bulun.

11. Ziyaret Öğleden sonra Pazar

Tasarruf ve taze satın almak için öğleden sonra pazara yürüyerek yerel bir deneyimi yaşamasını meyve-o arabaları nereye birçok var ve Walking Street üzerinde restoran onların olsun!

Birçok pazarda olduğu gibi, kalbin derinliklerine dolaşmak ve biraz pazarlık kadar cesur yolcuları daha iyi fiyatlarla ödüllendirilir. Mayıs ve Ağustos ayları arasında, mangost için Meyve Kraliçesi göz kulak.

hemen güneyinde yürüme caddenin Pai kasabasında öğleden sonra pazar bulun.

12. Sağlıklı alın

Pai Kuzey Tayland’da bütünsel sağlık ve doğal yaşam için bir merkez olarak tanınıyor. Lezzetli vegan ve vejetaryen seçenekler bol bile isteksiz otobur taze, yörede yetiştirilen ürün takdir edecektir.

Suyu mağazaları ve şifalı çaylar bulmak kolaydır. Sabah ve gün batımı yoga seansları reklam sayısız tanıtımlarında göreceksiniz.

Toprak Tone Cafe doğal ilaçlar ve satışı zor bulmak maddeler vardır. Chai, Om Garden Cafe Sanat ve Xin Jai (vegan) Chew çok sağlıklı, ilginç seçenekler birkaçıdır.

13. Have Fun Being Sağlıksız

Hey, bu doğru, her yin ve yang ilgili? Pai bir anomali bir parçasıdır. Birçok gezginler organik meyve suyu musluk yerine Tayland’ın zamanki üç bira üzerindeki tek seçenektir sakin, “hippi” kasaba bekliyor açın. Yakında Pai gece hayatı Chiang Mai de bu kadar olduğunu keşfeder. Genellikle de güneş doğana kadar gidiyor!

Böyle küçük bir yer için, sosyalleşme için açık hava seçenekleri arasında mükemmel. Mojo Cafe’de canlı performanslar ve serseri-rock Bla Bla Bar sert vuran melodileri ve dekorasyonu için Yenilebilir Caz cafe itibaren Pai tüm ruh halleri için seçeneği vardır. sonrası saat Bar çok geç herkes ayakta kalan gider ağlamaz.

14. Dövüş sanatı deneyin

Yoga ve Reiki Pai tek seçenek değildir. Sen tai chi, qi gong ve diğer iç disiplinler için reklam göreceksiniz. Birçok yakındaki sağlık inziva de özel sınıflar sunuyoruz Pai yaşayan öğretmenler tarafından yayınlanmaktadır.

Öz savunma ve ciddi terleme için, orada iki mükemmel Muay Thai kampları ve Çinli kung fu yakın çekilmek. Bütün her seviyedeki öğrenciler hitap; konaklama paketleri ve eğitim paketleri mevcuttur.

15. Kitsch emdirin

Pai unapologetically beyan kasıtlı, ilginç, dil-yanak kitsch bol: evet, bu bir turizm, ama biz mümkün olduğunca sevimli yap.

Yol kenarında Kitsch mekanlar Pai ulaşmadan mil başlar. Highway 1095 sol tarafında bulunan Cadılar Bayramı ve cadılar adanmış bir kafe var. Eğer yakın şehre yaklaşırken, bu tür in Love Coffee and Love Çilek Pai olarak yayılan henüz adı davet seçenekler arasında seçim yapmak gerekecek. Bu yerler eğlenceli Selfie’ler ayırdığınız için arka planında davranır, içecek, mal ve bol var.

şüphesiz Hatta Otoyol onun 762 Katlanmış 1095-ve bazı araba tuttu yolcuyu döner mal sayılır-vardır. şehir genelinde peddled tişörtler ve mıknatıslar örneğin “1095. I Heart Highway”, “Ben Pai yol atlattı” ve mesajlar övünme

tüm ilginç şeyler Pai yapmak Of, İlginç kombinasyonu bu şehre böyle bir eğlenceli bir kişilik katıyor çizer var.

You may also like