Top 30 Atrakcje w Paryżu

Posted on

Pierwsze wizyty w Paryżu może być tak trudne i dezorientujące, ponieważ są one inspirujące. Jest to często trudno wiedzieć, od czego zacząć: co powinno być priorytetowe na swoich pierwszych dni zwiedzania i odkrywania w stolicy? To jest po prostu tak łatwo dać się wyciągnąć dół urocze małe brukowane uliczki i stare kanały, lub czuć się przytłoczeni przez niekończącą się listę muzeów i zabytków miasta sugerowanych w swoim przewodniku.

Większość miasta jest, oczywiście, warto zobaczyć i poznać. Ale  zwłaszcza  jeśli jesteś pierwszym razem gościem do francuskiej stolicy, istnieje kilka atrakcji turystycznych, które będziesz prawdopodobnie chcesz skupić się na po przyjeździe.

Bez zbędnych ceregieli, oto nasze wybory dla miasta 22 najbardziej niezapomnianych atrakcji i zabytków, wyróżniona za ich masowej popularności, historycznego znaczenia, a sama „wow” czynnik. I tak, zgadliście: Jednym z nich jest wzniosły Katedra Notre Dame, na zdjęciu powyżej.

1. Wizyta Luwr i Old Palace

Aby dowiedzieć się Luwr wewnątrz i na zewnątrz, może zajść potrzeba pół życia. Mimo to, każdy musi od czegoś zacząć. Miejscu najszerszych i najbardziej zróżnicowaną kolekcję malarstwa pre-20th-wieku, rzeźby i przedmioty dekoracyjne, Luwr jest światowym turystycznym drawcard. Nie zapominając o  Mona Lisa  oraz  Wenus z Milo , upewnij się, aby odwiedzić mniej zatłoczonych skrzydła, aby wygrzać się w twórczości Vermeera, Caravaggia, Rembrandta i niezliczonych innych. Sam wieków pałac jest świadectwem bogatej historii trwającej od okresu średniowiecza do chwili obecnej.

2. Zobacz Notre Dame, gotycki Marvel

Nie pierwsza podróż do Paryża nie jest kompletna bez wizyty w tym cud architektury gotyckiej, pochodzący z 12 wieku. Jednym z najbardziej niezwykłych i pięknych katedr Europy, dramatyczne wieże, Iglica, witraże i posągi Notre Dame są gwarantowane do zapiera dech w piersiach.

Świadkami na własne oczy miejsce, które niegdyś tętno średniowiecznym Paryżu, która miała ponad 100 lat ciężkiej pracy, aby zakończyć. Wspinaczka północnej wieży, aby zobaczyć Paryż z garbusa Quasimodo Vantage jest niezbędna, too. Wkrótce zrozumieć dlaczego Notre Dame jest jednym z największych atrakcji Paryża.

3. Przejdź na szczycie wieży Eiffla

Więcej niż jakikolwiek inny punkt orientacyjny, wieża Eiffla doszła do reprezentowania eleganckie i nowoczesne Paris-ale to nie zawsze tak było. Wieża żelaza, który został zbudowany na Wystawie Światowej 1889 Gustave Eiffel, był szalenie niepopularne wśród paryżan, kiedy został odsłonięty i był prawie rozebrany.

Od tego czasu wzięło udział ponad 220 milionów użytkowników, a trudno byłoby sobie wyobrazić teraz Paryż bez niego. Wieżę wieńczy nocne niebo Paryżu z jego uroczysty światła i błyszczy się burza co godzinę. To również niedawno mocno wszedł w XXI wieku, zmodernizowana z paneli słonecznych i platform obserwacyjnych szklanymi podłogami, ku uciesze jednych i zawroty głowy innych. Frazes? Tak, może. Ale niezbędna.

4. Patrz piersiach Impressionist Art w Musée d’Orsay

Spacer przez most od Luwru do Musee d’Orsay i świadkami dosłownym i przenośnym pomost między klasycznej i nowoczesnej sztuki. Obudowa na świecie najważniejszy zbiór impresjonistów i post-malarstwa impresjonistycznego, światło Muzeum d’Orsay, w przestronne pokoje Whir cię przez trzy piętra współczesnych cudów, od Degas’ zwiewnych tancerzy liliami wodnymi Moneta, aż do zieleni dżungli Gauguina za. Znaczące prace Van Gogha, Delacroix, Manet, a inni czekają na ciebie.

5. Spacer po Sorbonie i Dzielnicy Łacińskiej

Sorbony jest historyczną duszą Dzielnicy Łacińskiej, gdzie wyższe uczenie się rozwinęły od wieków. Założona w 1257 roku przez małą grupę studentów teologii, Sorbona jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie. To był gospodarzem licznych wielkich myślicieli, w tym filozofów René Descartes, Jean-Paul Sartre i Simone de Beauvoir. Wypić drinka na tarasie kawiarni przed kolegium przed odkrywania krętych uliczek Dzielnicy Łacińskiej za nim.

6. Marvel przy Łuku Triumfalnego i Pól Elizejskich

164-metrowy Łuk Triumfalny zlecone przez cesarza Napoleona I robi dokładnie to co zostało wykonane do zrobienia: Evoke czystą siłę militarną i triumfu. Został on zbudowany w czasach, gdy wzniesiono pomniki liderów w swoim honorem i skalowane do ich ego. piękne rzeźby i płaskorzeźby łuku za upamiętnienia generałów i żołnierzy Napoleona. Odwiedź Łuk Triumfalny, aby rozpocząć lub zakończą się na spacer w dół równie imponująca Avenue des Champs-Elysées. Nie można pomóc, ale czuję wielki siebie.

7. Odwiedź Centrum Pompidou i Beaubourg sąsiedztwa

Paryżanie rozważyć Centre Georges Pompidou być impuls kulturalny miasta. To nowoczesne muzeum sztuki i centrum kultury, położony w sąsiedztwie pieszczotliwie nazwany Beaubourg przez miejscowych, otwarty w 1977 roku na cześć prezydenta Pompidou.

podpis szkieletowa konstrukcja Centrum, który przywołuje kości i naczynia krwionośne, to kocha lub nie drwił-in-pośredników. Jeśli głupi projekt nie jest twoim filiżanki herbaty, stałej kolekcji w Narodowym Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest koniecznością i oferuje prace Modigliani i Matisse’a. widokiem na dachy miasta są również w porządku.

8. Przeglądaj Sacre Coeur i Montmartre

Dzięki niepowtarzalnym białą kopułą, że niektóre porównać do bezy wieńczący miasto, Sacre Coeursits w najwyższym punkcie w Paryżu na wzgórzu Montmartre lub  Butte . Ta bazylika, który został konsekrowany w 1909 roku, jest najlepiej znany ze swoich jaskrawych wnętrz złota mozaiki i jego dramatyczny taras, z którego można spodziewać się przepiękne widoki Paryża w dniu jasne.

Zapoznaj się z kolejką linową z biletem metra i przystanek w Sacré Coeur przed zwiedzaniem kręte uliczki wioski-jak Montmartre. I po wydatkowaniu całą swoją energię wspinaczki ogromnych wzgórza Montmartre i schody za rozważyć spędzenie wieczoru w tradycyjnym paryskim kabarecie, takich jak legendarnym Moulin Rouge lub ultra-folksy Au Lapin Agile.

9. dopłynąć Tour Sekwany

Widząc niektóre z najpiękniejszych miejsc Paryża schodzenia przeszłości jak dryfować w dół rzeki Seine jest niezapomnianym i niezbędne doświadczenie. Firmy takie jak Bateaux-Mouches Bateaux Parisiens i oferują jeden-godzinne wycieczki po Sekwanie całorocznego na około 10 euro. można wskoczyć w pobliżu Notre Dame i Wieża Eiffla. Idź w nocy, aby cieszyć się lśniącą grę światła na wodzie, i ubierać przytulnie wiatr z off Sekwany może być chłodno. Można także wziąć wycieczki do niektórych kanałów i dróg wodnych Paryża, który pozwoli Ci zobaczyć bok semi-ukryte miasta światła.

10. spacer po Cmentarzu Père Lachaise

Paryż liczy się w jego murach wielu z najbardziej poetyckich cmentarzy na świecie, ale Père-Lachaise wyprzedza je wszystkie. Niezliczonych dane są pochowani tutaj: najbardziej popularne są  The Doors  wokalista Jim Morrison, którego grób jest utrzymywane stałe czuwanie przez fanów. Francuski dramaturg Molier, Oscar Wilde, Edith Piaf i Richard Wright kilka innych. W słoneczny dzień, wspinając się na szczyt cmentarza i patrząc w dół na bogato zaprojektowany kryptach może być zaskakująco radosny.

11. podziwiać rzeźby w Musée Rodin

Tour studio wielkiego rzeźbiarza w romantycznej scenerii w Musée Rodin, całkowicie odnowiony i ponownie otwarty dla zwiedzających w listopadzie 2015 roku mieści się w rezydencji 18th-wieku, muzeum jest domem dla ponad 6000 dzieł Rodina, w tym „Myśliciel i  “ The kiss ”.  Istnieje również 15 rzeźby w stałej kolekcji z francuskiego rzeźbiarza Camille Claudel, inny master.

Po obejrzeniu rzeźb, upewnij się, aby spędzić trochę czasu podziwiając bogaty zbiór rysunków i form odlewniczych na wyświetlaczu. Bujne tereny są domem dla ogrodu różanego, kawiarni i fontann. Więcej ikony rzeźby od Rodina zdobią ogrody, w tym „Orfeusz” i badań brązu dla „Mieszczanie z Calais”.

12. See World-Class Sztuki Współczesnej Fundacji Louis Vuitton

Ten niezwykły nowy fundament zaprojektowany przez Franka Gehry oferuje światowej klasy pokazy sztuki współczesnej i jeden z najbardziej unikalnych dodatków do paryskiego panoramę w ostatnich latach. Praca domy kolekcja należąca Bernard Arnault, prezes i CEO LVMH. Zobaczysz wszystko od olbrzymich obrazów Gerhard Richter do instalacji interaktywnych przez duński artysta Olafur Eliasson. Potem piknik lub spacer w rozległym parku i lesie zwanym Bois de Boulogne.

13. Sklep (lub okno-Shop) na Rue du Faubourg Saint-Honoré

Jeśli chcesz w sklepie jak paryski wysokiej rolki albo przynajmniej udawać, że to-head do Rue du Faubourg Saint-Honoré i otaczającym dzielnicy. Dołączenie do 1 i 8 arrondissements (powiaty) , ulica jest wyłożona największych domów mody i luksusu, począwszy od starej szkoły couture etykiet jak Goyard, Hermes, Gucci i Prada, jak i współczesnych, interesujących domów i projektantów (apostrof czerwiec Ashida). Można również znaleźć zamówienie perfumy, wysokiej klasy biżuterię, przepyszne ciasta, a nawet starego świata, wyśmienitą bagaż. To nic dziwnego, to jest wliczone w naszym przewodnikiem do najlepszych centrów handlowych w stolicy Francji.

14. Znajdź Vintage Treasure na Marché aux Puces de Clignancourt / St Ouen

Łatwo się zagubić w tym rozległym paryskim pchlim targu. Po tym wszystkim, 150-letni Puces – dosłownie „pchły” – jest jednym z największych na świecie. Ale z odrobiną ostrości i wytrwałości, można znaleźć skarb w labiryncie straganów, niezależnie od tego, czy jesteś polowanie na antyczne srebro sztućców lub rocznika Chanel Couture. Na rynku znajduje się na skraju północnej części Paryża, gdzie spotyka się z 18. dzielnicy przedmieście Saint Ouen.

Najprostszym sposobem, aby się tam dostać?  Metrem linii 4 na „Porte de Clignancourt” i kierujemy się na rynku. Można także wziąć linia 13 do stacji Porte de St Ouen (i na stronie „Puces”, które rozciągają się na przedmieściach).

15. wędrować po dzielnicy Marais

Jeśli istnieje lepszy francuski okolica na spacery, zwiedzanie, zakupy, degustacji i oglądać ludzi wszystko w jednym rano lub po południu, nie znaleźliśmy go. Marais, który rozciąga się na 3. i 4. arrondissements, ma bogatą historię w Paryżu: To jest domem dla historycznej dzielnicy żydowskiej miasta ( pletzl ), a także służy jako pulsu z życiem społeczności LGBT miasta.

W ramach zawsze tętniącej życiem, można również znaleźć wspaniałe  hôtel  particuliers  (Dwory old-school), liczne średniowieczne miejsc i zabytków, mnóstwo wysokiej klasy i butików, a wiele z najlepszych muzeów, w tym Muzeum Picassa.

16. Relax & Spacer w Ogrodzie Luksemburskim

Nawet jeśli bardzo mało wiedzą o stolicy Francji, można mieć wyobrażenie paryżan relaks w leżaki na tarasach wychodzą ozdobne, utrzymanych trawników i stawy. Jest to charakterystyczny obraz można grać dla siebie odwiedzając Ogrodu Luksemburskiego, włoską i francuskim stylu schronienie że był kiedyś Stomping podstawy królowej Marie da Medici.

Choć jest to ulubione miejsce na relaks z piknikiem, renesansu-era formalne ogrody są popularne wśród biegaczy i spacerowiczów, jak i dzieci, którzy wyścigu swoje żaglówki tył Senatu. Również należy podziwiać kolekcję rzeźb: niektóre z naszych ulubionych zawierać okazałe rzeźbione wizerunki różnych królowych i innych królewskich kobiet we Francji na przestrzeni dziejów.

17. Zobacz największa publiczna Collection of Work Picassa

Po zamknięciu przez prawie pięć lat, Musée Picasso w Paryżu ponownie otwarty pod koniec 2014 roku, świeżo po renowacji drogie. Teraz, to światowej klasy muzeum obejmuje ponad 50.000 stóp kwadratowych i domy tysiące prac przez niepowtarzalnym hiszpańskiego artysty. Główny budynek, dwór w 17-wiecznej dzielnicy Marais (patrz nr 15), wyposażony jest w meble zaprojektowane przez legendarnego Diego Giacometti.

arcydzieła mieszkaniowych, a także prace z mniej znanych okresów pracy Picassa, Muzeum oferuje również wystawy czasowe prezentujących prace artystów takich jak Giacometti. To trzeba zobaczyć dla wszystkich zainteresowanych w historii 20th-wiecznej sztuki.

18. zjeść słynnych paryskich Ice Cream

Schowany na Ile Saint-Louis, znajdziesz prawie 100 smaków lodów w słynnym Berthillon . W zależności od sezonu, można spróbować wszystkiego od dzikiej truskawki do brzoskwiń, orzechów laskowych, pistacji i białą czekoladą. Idylliczny sklepu zakładania położony na małej wyspie na Sekwanie, naprzeciwko katedry Notre-Dame-sprawia, że trzeba odwiedzić. Można spacerować po ulicach, pokryte 17-wiecznej rezydencji, podczas cieszyć się stożek.

19. zaspokoić przyrodnicze w DEYROLLE

Szukam trochę staromodny i dziwne? DEYROLLE jest stary paryski butik (otwarty od 1831 roku), który specjalizuje się w szczególności zwierząt taxidermied (nikt nie jest aktualne, choć potencjalnie uspokajający punkt dla zainteresowanych z prawa zwierząt).

Znajduje się w 7. dzielnicy, to prawdziwy gabinet osobliwości mieści naturalnej wielkości tygrysy, niedźwiedzie, ptaki i inne, a także niezliczoną ilość szuflad wypełnionych każdym możliwym motyl, błąd lub owada można sobie wyobrazić. Wiele przedmiotów butiku zostały wykorzystane w badaniu botaniki, entomologii i zoologii. Jest to z pewnością jedna z najdziwniejszych sklepów w Paris– i dobrze warto odwiedzić, jeśli można obsłużyć wypychanie.

20. Sklep na francuskim Food Market

Francuski wziąć ich jedzenie bardzo poważnie i nie ma lepszego sposobu, aby doświadczyć pierwszej ręki niż do odwiedzenia jednego z wielu plenerowych rynkach żywności miasta . Rynki te są zazwyczaj odbywają się kilka razy w ciągu tygodnia, a tam jeden w niemal każdym otoczeniu. Nawet jeśli mieszkasz w hotelu, można zaopatrzyć się na od świeżych owoców, serów, wędlin i innych przekąsek idealny do robienia w pikniku wzdłuż Sekwany.

Również z naszych pysznych przewodnik Marché d’Aligre, rynku ulubionym rolnika wśród mieszkańców w mieście.

21. Get Lost Wewnątrz starego świata francuskiego Department Store

Oprócz tego, że panom wszechrzeczy kuchni i gastronomii, Paryżanie są również klienci ekspert. Dowodem na to jest ich rozległym, eleganckich domów towarowych.

Te wielo-piętrowych molochów – wiele zbudowany w eleganckim okres turn-of-the-XX wieku znany jako „Belle Epoque” – Zdjęcie wszystko od wina do haute couture do domowego sprzętu i materiałów eksploatacyjnych. Wśród naszych ulubionych: BHV, w Le Marais, Galeries Lafayette oraz Le Bon Marché , pierwszy w historii nowoczesny dom towarowy.

22. Amble Wokół Dzielnicy Łacińskiej

Nic nie mówi dość Paryż jak dzień spacerując po Dzielnicy Łacińskiej, jeden z najbardziej piętrowych i lubianych dzielnic. Rozpocząć przeglądanie książek w księgarni ukochanego angielskiego Shakespeare and Company, a następnie udać się do placu Sorbony na kawę. Następnie sprawdź średniowieczne skarby w Musée Cluny, przeglądać rzadkich książek i antyków w pobliżu Ogrodu Luksemburskiego i wiatr po wąskich uliczkach za Panteonem do Place de la Contrescarpe.

Czy po prostu wędrować i zrobić dowolną liczbę własnych odkryciach: poranne światło uderza szczyty budynków; radość degustacji świeże pieczywo, ciasta i owoce na rynku-centric Rue Mouffetard lub Place Monge … możliwości są prawie nieograniczone.

23. Poznaj Canal St Martin & Its Hip sklepy, restauracje

Każdy, kto chce zrozumieć współczesny Paryż powinien spędzić trochę czasu spacerujących wokół Canal St Martin, jeden z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych obszarach miejskich. Spacer do centrum jednego z wdzięku, metaliczny zielonych mostów oglądać łodzie płyną w dół kanału (i przyjść poprzez złożonych systemów blokujących).

Wypić lampkę wina i kilka małych płytek w winiarni lub Nosh na eklektycznej kuchni w jednej z okolicznych, niezliczonych biodrowych zupełnie nowych restauracji. Przeglądaj butiki i księgarnie plastyczne dla najnowszym stylu i wzornictwa. Można nawet mieć prawo pikniku water– ulubionej lokalnej rozrywki.

24. Patrz Część Moneta najpiękniejsze dzieło w tym małym muzeum

Wielu odwiedzających Paryż całkowicie przeoczyć niewielką kolekcję na zachodnim końcu z ogrodów Tuileries, że przystanie jeden najwspanialszych dzieł impresjonistów mistrza Claude’a Moneta sztuki. Ale nie powinno.

Wizytę w Muzeum Orangerie i świadkami zamiatanie, poetyckie piękno Nympheas , serię murali, które zabierze cię w charakterystycznym świata Moneta koloru, światła i wodnistych krajobrazów. Jego waterlilies są symbolem pokoju na świecie, malowane po zakończeniu pierwszej wojny światowej jako gest nadziei i pojednania.

Oprócz Moneta mieszania arcydzieło muzeum Oranżeria również gospodarze Jean Walter – kolekcja Paul Guillaume z niezwykłych prac z takimi Cézanne, Renoir, Picasso, Matisse, Sisley i Modiglianiego. Po widziałem Orsay oraz kolekcje Centrum Pompidou, popołudnie tutaj oferuje kolejną dawkę inspiration– artystycznego i edukacji.

25. Weź wycieczkę do Wersalu

Wersal i jego słynny pałac i ogrody są szybkie jedną godzinę podróż poza miasto, dzięki czemu jest on niezbędny i łatwy dzień podróży z Paryża.

This 17th-wieczny pałac miał skromne początki jak myśliwski przed zamienia się w przepysznym pałacu pod panowaniem Ludwika XIV, znany również jako „Króla Słońce”. Dziś, spacerując przez rozległe ogrody i zwiedzanie niesamowitej Sali Lustrzanej to doświadczenie nie będzie prawdopodobnie zapomnieć. Upewnij się także, aby zarezerwować trochę czasu na cichsze, mniej znanych budynków i ogrodów, w tym Petit Trianon i królowej Hamlet, gdzie Marie Antoinette emeryturze od presji życia dworskiego i nawet udawał czasami być pokorną pasterka lub dojarka.

26. Idź do podziemnych katakumb

To nie musi być Halloween, aby dokładnie cieszyć się przerażający doświadczenie będzie głęboko pod ziemią, aby zobaczyć Katakumby Paryża. Istnieją dziesiątki mil tuneli wykopanych dużo poniżej poziomu ulicy, ale tylko niewielka część z nich może (legalnie) odwiedzają.

Tutaj, po zakupie biletu i malejącym długi spiralne schody, będziesz pogrążyła się w dziwnym świecie śmierci. Miliony ludzkich kości i czaszki są starannie ułożone (w ciekawy, bardzo francuskiej mody) obok pathways– dusz, które zostały przeniesione z przepełnionych cmentarzy w 18 i 19 wieku. Niektórzy uważają tę atrakcję zdecydowanie chłodzenie, podczas gdy inni będą mieli go jako ciekawostkę archeologicznych i społecznej. Tak czy inaczej, jest to warte kilka godzin.

27. Jedz pyszne French Bread & Pastries

Podróż do stolicy Francji byłaby niepełna bez wyciszenia na kilka ciepłych, zapraszając piekarnie i cukiernie (cukierniach), aby spróbować swoich kuszące kreacje. Od wszystkich rogaliki z masłem i ból au chocolat , które oferują idealną równowagę między łuszczenie i miękkości, na chrupiący, nieskazitelnie pieczone bagietki, kremowy mini tarty cytrynowe i puszyste eclairs, istnieje cały świat smakoszy odkryć tam.

Jednak nie powinno być zastraszani. Choć oszałamiające, produkty te są nieodłączną częścią codziennego życia w Paryżu.

28. Wizyta Stary Paryż Operahouse i zobaczyć Ballet Nie

dość myląco, Palais Garnier Opera nie faktycznie gospodarzem spektakli operowych te days– to zadanie nowszej Opera Bastille. Ale tym historycznym miejscu, teraz domem dla francuskiej Baletu Narodowego, jest znakomitym miejscem do odwiedzenia, w środku i na zewnątrz.

Jego obfite, elegancki design można podziwiać z daleka dół równie królewskiej Avenue de l’Opéra– charakterystycznym wzrok warto poszukać. Wewnątrz, wspaniały schody w teatrze i wejście główne, zwieńczony jadącego plafonu z francuskiego malarza Marca Chagalla, jest po prostu wspaniały.

29. cieszyć się świeżym powietrzem w Bois de Boulogne

Czasami trochę miejsca do oddychania z dala od stresu i zgiełku miasta jest w porządku. Kiedy nie jesteś w górę do pełnego dnia podróży, ale nie przeszkadza trochę zielone i świeże powietrze, udać się do Lasku Boulogne– i ogromnym zalesionego parku dłuta ze starego lasu.

Ogromne zielone trawniki, zadrzewionej ścieżki spacerowe, stawy zamieszkałe przez kaczki i dzikiego ptactwa, teatr na wolnym powietrzu, lalek pokazuje dla dzieci, a nawet staromodny horceracing utwór (Hipodrom) czekają tutaj. Spakować piknik, umieścić na buty do chodzenia, weź aparat i spędzić dzień z dala od city– tuż przy samym brzegu.

30. Toast jak Francuzi w miejscowym Wine Bar

Jak można się spodziewać, Paryż szczyci się niezwykłą liczbę doskonałych winiarni. Idź wypić kieliszek lub dwa proste na jednym z tych barów niefrasobliwe, gdzie można także delektować talerz pachnących, kremowych serów francuskich lub pikantne wędliny. Niektórzy z tych, które zrobiliśmy naszą listę najlepszych Specjalizujemy się również w małych płyt, które odpowiadają definicji smakoszy.

Czy degustacji lekki, świeży Beaujolais Nouveau do żniw lub próbuje bardziej skomplikowane, „trudnych” czerwienie i biele z Burgundii lub Bordeaux, znajdzie się coś dla każdego w tych barach. Po tym wszystkim, we Francji, wino nie jest snobistyczny affair– to coś większość ludzi cieszyć.