Top 30 Čo robiť v Paríži, Francúzsko

Posted on

Prvé návštevy Paríža môže byť skľučujúca a mätúce, ako sú očarujúce. To je často ťažké zistiť, kde začať: čo by ste mali byť priority na svojich prvých dňoch pamiatok a skúmanie v hlavnom meste? Je to tak ľahké sa vyčerpanú očarujúce dláždenými ulicami a starých chodieb, alebo sa cítiť zahltení nekonečný zoznam mestských múzeí a pamiatok navrhovaných vo svojom sprievodcovi.

Väčšina mesta je samozrejme stojí za to vidieť a preskúmať. Ale  najmä  ak ste prvý-time návštevník do francúzskeho hlavného mesta, existuje niekoľko turistických zaujímavostí, ktoré budete pravdepodobne chcieť zamerať sa na, keď prídete.

Bez ďalších okolkov, tu sú naše tipy na mestských 22 najviac nezabudnuteľných pamiatok a zaujímavostí, vytipovali pre ich masovú popularitu, historického významu a číre “wow” faktor. A áno, uhádli ste: Jedným z nich je úžasný katedrála Notre-Dame, na snímke hore.

1. Navštívte Louvre múzeum a Starý palác

Ak sa chcete dozvedieť Louvre dovnútra a von, možno budete potrebovať polovicu svojho života. Napriek tomu sa človek musí niekde začať. Miesto na svete najrozsiahlejší a najviac rôznorodá zbierka maľby pre-20th storočia, plastiky a dekoratívnych predmetov, Louvre je globálna turistické drawcard. Nezabudnete  Mona Lisa  a  Venuša de Milo , uistite sa, že k návšteve menej preplnených krídla, aby vyhrievať v prácach Vermeer, Caravaggio, Rembrandt, a nespočetné množstvo ďalších. Samotný stáročia starý palác je svedectvom o bohatou históriou trvajúce od obdobia stredoveku až po súčasnosť.

2. Pozri katedrálu Notre Dame, gotickú Marvel

No prvý výlet do Paríža je kompletný bez návštevy tejto zázrak gotickej architektúry, pochádzajúci z 12. storočia. Jedným z najunikátnejších a krásnych katedrálach v Európe, Notre Dame dramatický veže, veža, vitráže a sochy sú zaručene vyrazí dych.

Svedkom z prvej ruky miesto, ktorý bol raz tep stredoveké Paríži, a to trvalo viac ako 100 rokov tvrdej práce dokončiť. Lezenie severnej veže vidieť Paríž z hrbáč Quasimodo je Vantage je nevyhnutné, taky. Čoskoro pochopíte, prečo Notre Dame je jednou z hlavných parížskych atrakcií.

3. Prejdite na vrchol Eiffelovej veže

Viac než ktorýkoľvek iný orientačný bod, Eiffelova veža prišiel predstavujú elegantné a moderné Paríži, ale to nebolo vždy tak. Železná veža, ktorá bola postavená na 1889 Svetovú výstavu Gustave Eiffel, bol divoko nepopulárne s Parížanov, kedy bol odhalený a bola takmer strhnutý.

Od tej doby prilákala viac ako 220 miliónov návštevníkov, a to by bolo ťažké si predstaviť, Paríž teraz bez nej. Veža korunuje Paríž nočnej oblohy s jeho slávnostné svetlo a blyští búrke každú hodinu. To má tiež nedávno pevne vstúpil do dvadsiateho prvého storočia, dodatočne sa solárnymi panelmi a sklenenými podlahami vyhliadkami, k radosti niektorí a závratoch druhých. Klišé? Áno možno. Ale zásadný.

4. Pozri Strhujúce impresionistických umenia v Musée d’Orsay

Pešo cez most od Louvru k Musée d’Orsay a svedkami doslovný a obrazný most medzi klasickým a moderným umením. Puzdro svetovo najvýznamnejšie zbierku impresionistov a post-impresionistov maľba, Musée d’Orsay je ľahké, vzdušné miestnosti vrčanie vás cez tri poschodia moderných divov, od éterické tanečnice Degas ‘na lekná Monet, celú cestu až do zelených džunglí Gauguin je. Významné diela Van Gogh, Delacroix, Manet, a iní na vás čakajú tiež.

5. Prechádzka okolo Sorbonny a Latinskej štvrti

Sorbonny je historické dušou Latinskej štvrti, kde má vyššie vzdelanie rozkvitala po celé stáročia. Spoločnosť bola založená v roku 1257 pre malú skupinu študentov teológie je Sorbonne je jedným z najstarších európskych univerzít. To hostilo nespočet veľkých mysliteľov, vrátane filozofov René Descartes, Jean-Paul Sartre a Simone de Beauvoir. Vychutnajte si drink na terase kaviarne v prednej časti koľaje, než sa vydáte na kľukatých uličiek Latinskej štvrti za sebou.

6. Marvel pri Víťaznom oblúku a Champs-Elysées

164-noha Arc de Triomphe poverený cisár Napoleon I. robí presne to, čo bolo, že robí: Evoke úplnú vojenskú silu a triumf. Bola postavená v čase, keď predstavitelia postavená pamiatok vo svojom vlastnom cti a upravený tak, aby ich ega. krásne sochy a reliéfy oblúka je pripomínať Napoleonova generálov a vojakov. Navštívte Arc de Triomphe začať alebo vyvrcholiť na prechádzku nadol nemenej grandiózny Avenue des Champs-Elysées. Môžete si pomôcť, ale cítim grand sami.

7. Návšteva Centre Pompidou a Beaubourg susedstve

Parížania zvážiť Centre Georges Pompidou, že je kultúrne tep mesta. Toto múzeum moderného umenia a kultúrne centrum, ktoré sa nachádza v susedstve láskyplne prezývaná Beaubourg podľa miestnych obyvateľov, sa otvoril v roku 1977 na počesť prezidenta Georges Pompidou.

Strediská podpis skeletová konštrukcia, ktorá evokuje kosti a cievy, je buď milovali, alebo nadával-no in-betweens. Ak nezvyčajný dizajn nie je váš šálka čaju, stála zbierka v Národnom múzeu moderného umenia je nutnosťou a ponúka diela Modiglianiho a Matissa. pohľady strešné mestá sú tiež v poriadku.

8. Preskúmať Sacré Coeur a Montmartre

So svojím nezameniteľným bielou kopulou, že niektoré prirovnať k peny korunovať mesto, Sacré Coeursits na najvyššom mieste Paríža na Montmartre Knoll, alebo  kopca . Táto bazilika, ktorá bola vysvätená v roku 1909, je najznámejší pre svoje krikľavé interiérov zlato mozaikových a jeho dramatický terasu, z ktorej môžete očakávať radikálne názory Paríži za jasného dňa.

Vezmite lanovka s cestovným lístkom metra a zastaviť na Sacré Coeur, než sa vydáte vinutia, obec-like uliciach Montmartru. A po vynaložení všetku svoju energiu horolezecké Montmartre je impozantný kopca a po schodoch, zvážiť stráviť večer v tradičnom parížskom kabarete, ako legendárny Moulin Rouge alebo ultra-priateľský Au Lapin Agile.

9. Vezmite si výlet loďou na rieke Seine

Vidieť niektoré z najkrajších miest Paríža kĺzať okolo, ako si drift dole rieky Seiny, je nezabudnuteľný a zásadný zážitok. Spoločnosti ako Bateaux-Mouches a Bateaux Parisiens ponúkajú hodinové prehliadky Seine celoročne po dobu asi 10 eur. Môžete naskočiť v blízkosti Notre Dame a Eiffelova veža. Ísť v noci teraz trblietavé hra svetla na vode, a šaty v teplých vietor z off Seine môže byť chladno. Môžete si tiež vziať prehliadky niektorých parížskych kanálov a vodných ciest, ktoré vám umožnia vidieť semi-skrytá časť mesta svetla.

10. Stroll Through cintorína Père Lachaise

Paris sa počíta vo svojich múroch mnohých svetovo najviac poetických cintorínov, ale Père-Lachaise ich všetky prekonáva. Nespočetné Slávne postavy sú pochovaní tu: najviac populárne bytia  The Doors  spevák Jim Morrison, ktorého hrob je udržiavaná konštantná hliadku fanúšikov. Francúzsky dramatik Molière, Oscar Wilde, Edith Piaf, a Richard Wright je niekoľko ďalších. Za slnečného dňa, lezenie na vrchol cintorína a pozerať sa dole na štedro navrhnutý krýpt môže byť prekvapivo radostný.

11. obdivovať sochy v Musée Rodin

Prehliadka štúdio veľkú sochárskou v romantickom prostredí v Musée Rodin, kompletne zrekonštruované a re-sa otvoril pre návštevníkov v novembri 2015. Sa odohráva v 18. storočí zámok, múzeum je domovom viac ako 6000 diel Rodin, vrátane “mysliteľ a  “ bozk “.  Existujú tiež 15 sôch v stálej zbierke od francúzskej sochárky Camille Claudel, ďalšie master.

Potom, čo videl sochy, uistite sa, že stráviť nejaký čas obdivovať rozsiahlu zbierku kresieb a zlievarenských foriem na displeji. Svieža dôvody sú domovom ružovou záhradu, kaviarne a fontány. Viac kultový sochy z Rodin ozdobou záhrady, vrátane “Orpheus” a bronzové štúdií “mešťanmi Calais”.

12. Pozri World-Class Contemporary Art v nadačnom Louis Vuitton

Tento úžasný nový základ navrhnutý Frank Gehry ponúka prvotriedne súčasného umenia show a jeden z najunikátnejších dodatky k parížskej panorámu v posledných rokoch. Kolekcia domov práce vlastnený Bernard Arnault, predseda a CEO spoločnosti LVMH. Uvidíte všetko od obrích Gerhard Richter obrazy do interaktívnych inštalácií dánsky umelec Olafur Eliasson. Potom, piknik alebo prechádzku na rozľahlom parku a dreva známy ako Bois de Boulogne.

13. Obchod (alebo okno-shop), na Rue du Faubourg Saint-Honoré

Pokiaľ chcete nakupovať ako parížskej valčekom, alebo aspoň predstierať, že to-head na Rue du Faubourg Saint-Honoré a okolité štvrte. Spájajúcej 1. a 8. arrondissements (okresy) , ulica je lemovaná z najväčších mien v móde a luxus, a to od old-school couture labeloch ako Goyard, Hermès, Gucci a Prada, rovnako ako moderné, prestížne domov a návrhárov (Apostrophe júna Ashida). Môžete si tiež nájsť zákazku parfum, high-end šperky, báječný pečivo a dokonca aj starosvetskej, jemné batožinu. Niet divu, že je to súčasťou nášho sprievodcu po najlepších nákupných štvrtí vo francúzskom hlavnom meste.

14. Nájsť Vintage poklad na Marché aux Puces de Clignancourt / St Ouen

Je ľahké sa dostať ohromený v tejto rozľahlej parížskej blší trh. Koniec koncov, 150 rokov staré Puces – doslovne, “blchy” – patrí medzi najväčšie na svete. Ale s trochou sústredenia a vytrvalosti, môžete nájsť poklad vnútri labyrintu stánkov, bez ohľadu na to, či ste na lov starožitné strieborné príbory či vinobranie Chanel couture. Na trhu sa nachádza na okraji severe Paríža, kde 18. okrsku spĺňa predmestí St. Ouen.

Najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať?  Metrom 4 na “Porte de Clignancourt” a sledovať ukazovatele na trhu. Môžete si tiež vziať linka 13 na stanici Porte de St Ouen (a na strane “Puces”, ktoré sa tiahnu do predmestia).

15. Wander Prostredníctvom Marais

Ak je lepšie Francúzska štvrť pre prechádzky, nákupy, ochutnávky a ľudia-sledovať to všetko v jedinom dopoludnia alebo popoludní, sme nenašli. Marais, ktorý sa klenie nad 3. a 4. arrondissements, má bohatú históriu v Paríži: Je to domov pre mesto je historické židovskej štvrti ( pletzl ), a tiež slúži ako tlkot srdca mesta je pulzujúce LGBT komunity.

Vnútri stále-živé, nájdete úžasný  hotel  particuliers  (old-school panské sídla), mnoho stredovekých lokalít a pamiatok, nepreberné množstvo high-end a butikov, a mnoho z mestských najlepších múzeí, vrátane Musée Picasso.

16. Relax & Procházka v Luxemburskej záhrady

Dokonca aj keď viete veľmi málo o francúzskom hlavnom meste, môžete mať mentálny obraz Parížania relaxáciu v záhradnej stoličky na terasách s výhľadom vyšperkovaný, pestované trávniky a rybníky. To je ikonická môžete hrať sami návštevou Luxemburské záhrady, taliansku a francúzskom štýle útočisko, ktorá bola jednou dupanie dôvody kráľovnej Márie da Medici.

Aj keď je to obľúbené miesto k odpočinku s piknikom, je renesančný formálne záhrady sú populárne medzi bežcov a chodcov, a detí, ktoré pretekať svoje plachetnica za sebou Senátu. Tiež sa uistite, že obdivovať zbierku sôch: niektoré z našich obľúbených patrí majestátne tesané obrazy rôznych kráľovien a ďalších kráľovských žien vo Francúzsku v celej histórii.

17. Pozrite sa na najväčšie verejná zbierka diela Picassa

Po uzavretí takmer päť rokov Musée Picasso v Paríži znovu otvorený na konci roka 2014, čerstvé off draho renováciu. Teraz, to world-class múzeum zaberá viac ako 50.000 štvorcových stôp a domov tisíce diel nenapodobiteľné španielskeho umelca. V hlavnej budove, zo 17. storočia zámok v Marais (pozri # 15), vybavený nábytkom navrhol legendárny Diego Giacometti.

Bytová majstrovské diela, ako aj diela z menej známych obdobiach Picassove diela, múzeum tiež ponúka dočasné výstavy predstaví diela umelcov, ako Giacometti. Je to must-pozri pre každého, kto sa zaujíma o históriu umenia 20. storočia.

18. Jedzte niektoré slávne parížskej Zmrzlina

Zastrčený na Ile Saint-Louis, nájdete takmer 100 príchuťou zmrzliny na slávnu Berthillon . V závislosti na ročnom období, môžete vyskúšať všetko od lesné jahody do broskyňa, lieskové orechy, pistácie a bielej čokolády. Idylický obchode je nastavenie, situovaný na malom ostrove v Seine, naproti Notre-Dame-robí to must-návštevu. Môžete sa prechádzať po uliciach, lemované s nájomnom domy zo 17. storočia, a pritom si užívať svoj kužeľ.

19. Uspokojovať prírodné kuriozity na Deyrolle

Hľadám trochu staromódny a divné? Deyrolle je starý parížsky butik (otvorený od roku 1831), ktoré najmä sa špecializuje na taxidermied zvierat (žiadna z nich nedávno, aj keď potenciálne upokojujúce bodom pre tých, zaoberajúce sa právami zvierat).

Nachádza sa v 7. okrsku, tento skutočný kabinet kuriozít sídli v životnej veľkosti tigre, medvede, vtáky a ďalšie, rovnako ako nespočetné množstvo zásuviek naplnených všetkými možnými motýľa, chyba, alebo hmyzu si možno predstaviť. Mnoho predmetov butiku boli použité pri štúdiu botaniky, entomológia a zoológie. To je určite jedným z najpodivnejšie obchodov v Paris– a stojí za návštevu, ak môžete zvládnuť preparovanie zvierat.

20. Obchod na francúzskom trhu s potravinami

Francúzi sa ich potravu vážne a nie je lepší spôsob, ako spoznať, že z prvej ruky, ako k návšteve jedného z mestských mnohých trhoch pod holým nebom potravín . Tieto trhy sú zvyčajne konajú niekoľkokrát v priebehu týždňa, a je tu ešte jedna v takmer každej časti. Dokonca aj keď ste ubytovaní v hoteli, môžete skladovať až na čerstvé ovocie, syry, údeniny a ďalšie občerstvenie perfektné pre prevzatie piknik pozdĺž Seiny.

Pozrite sa tiež na chutné vodidlo na Marché d’Aligre, obľúbená farmárskeho trhu medzi miestnymi obyvateľmi v meste.

21. stratiť Vnútri starosvetského francúzskeho Department Store

Okrem toho, že pánmi všetkých vecí kuchyne a gastronómie, Parížania sú tiež odborné nakupujúci. Dôkazom toho je ich rozľahlé, elegantný obchodných domoch.

Tieto multi-preslávené monštrá – mnoho postavená v elegantnej turn-of-the-dvadsiateho storočia, obdobie, známy ako “Belle Epoque” – akciovej všetko od vína Haute Couture na hardvérové a domácich potrieb. Medzi naše obľúbené: BHV, v Le Marais, Galeries Lafayette a Le Bon Marché , vôbec prvý moderný obchodný dom.

22. Amble Okolo Latinskej štvrti

Nič také, hovorí, že v Paríži ako deň prechádzal v Latinskej štvrti, jedna z miest najviac preslávený a milovaných okresov. Začnite tým, že prehliadanie kníh milované anglickej kníhkupectvo Shakespeare and Company, predtým, než zamieri na námestí Sorbonny mať kávu. Potom vyskúšať stredoveké poklady v Musée Cluny, prezerať vzácne knihy a starožitnosti v blízkosti Luxemburské záhrady a vietor úzkymi uličkami za Pantheonu na Place de la Contrescarpe.

Alebo len blúdiť a vykonať ľubovoľný počet svojich vlastných objavov: ranné svetlo dopadajúce na vrcholky budov; Radosť z ochutnávka čerstvého chleba, pečivo a ovocie na trhu-centric Rue Mouffetard alebo Place Monge … možnosti sú takmer nekonečné.

23. Preskúmať Canal St Martin & jeho Hip obchody, reštaurácie

Každý, kto chce pochopiť súčasnú Paríž by mal stráviť nejaký čas prechádzky a okolo Canal St Martin, jeden z mestských najživších a inovatívnych oblastiach. Chôdze do centra jedného z pôvabných, kovových zelených mostov sa pozerať na lode plávať pozdĺž kanála (a prejsť zložitými zámkových systémov).

Vychutnajte si pohár vína a niekoľko malých doštičiek pri vinárni alebo Nosh na eklektické kuchyne v jednej z tejto oblasti bezpočet, úplne hip nových reštaurácií. Prechádzať butiky a umelecké kníhkupectvo pre najnovšie štýl a dizajn. Môžete mať dokonca aj piknik priamo pri water– obľúbené miestne zábavy.

24. Pozrite sa na niektoré z Monet Najkrajšie práce na tomto malom múzeu

Mnoho návštevníkov do Paríža úplne prehliadať malú zbierku na západnom konci Tuileries záhrady, ktoré prechováva jeden z impresionistov majstra Claude Monet najúžasnejších umeleckých diel. Ale oni nemali.

Navštíviť Orangerie múzeá a svedkami zametanie, poetickú krásu Nympheas , séria nástenných malieb, ktoré vás ponoriť do Monet výraznú svet farieb, svetla a vodnaté krajiny. Jeho lekná sú symbolom svetového mieru, maľoval po skončení prvej svetovej vojny ako gesto nádeje a zmierenia.

Okrem Monet miešacej majstrovské múzeum Orangerie tiež hostí Jean Walter – Paul Guillaume zbierku, s pozoruhodnými prácou z likes Cézanne, Renoir, Picassa, Sisley, Matisse a Modigliani. Potom, čo ste videli Orsay a zbierky Centre Pompidou, popoludňajšie tu ponúkajú ďalšiu dávku umeleckého inspiration– a vzdelávanie.

25. Urobte si výlet do Versailles

Versailles a jeho svetovo preslávený zámok a záhrady sú rýchle hodinový výlet mimo mesto, takže je zásadné a ľahko celodenný výlet z Paríža.

Tento palác zo 17. storočia mal skromné ​​začiatky ako lovecký zámoček pred zapnutím do opulentné paláca za vlády Ľudovíta XIV, tiež známy ako “kráľ slnko”. Dnes prechádzal rozsiahlymi záhradami a hosťujúci neuveriteľné Zrkadlový sála je zážitok nebudete pravdepodobne zabudnúť. Tiež sa uistite, vyhradiť určitý čas pre pokojnejšiu, menej známych budov a záhrad, vrátane Petit Trianon a kráľovnej Hamlet, kde Marie Antoinette odišiel z tlakov dvorského života, a dokonca predstieral občas byť pokorný pastierka či dojička.

26. do podzemia do katakomb

Nemusí to byť Halloween pre vás dôkladne teraz strašidelný zážitok ísť hlboko pod zemou vidieť Katakomby v Paríži. Existujú desiatky míľ tunely vykopané cestu pod úrovňou ulice, ale len malá časť z nich môžu (legálne) navštíviť.

Odtiaľ po zakúpení cestovného lístka a klesajúci dlhé točité schodisko, budete sa vrhal do podivného sveta smrti. Milióny ľudských kostí a lebiek sú úhľadne naskladané (v kuriózne, veľmi francúzskej módy) pozdĺž pathways– dušami, ktoré boli prevedené z preplnených cintorínov v 18. a 19. storočí. Niektorí nájdu táto príťažlivosť rozhodne chladenia, zatiaľ čo iní budú mať ako archeologické a sociálne zvedavosti. Či tak alebo onak, je to stojí za pár hodín.

27. Jedzte nejaké lahodné rožok & Cestoviny

Výlet do francúzskeho hlavného mesta by bola neúplná bez vyhýbal do niekoľkých teplej, pozývajúcej pekárne a cukrárne (cukrárne) ochutnať ich lákavé kreácie. Zo všetkých maslom croissanty a bolesti au chocolat , ktoré sa pýši ideálnu rovnováhu medzi šupinateniu a mäkkosť, aby chrumkavý, bezchybne zapečené bagety, smotanový citróna mini tort a nadýchané zákusky, je tu celý svet gurmán objaviť tam vonku.

Napriek tomu by ste nemali nechať zastrašiť. Kým ohromujúci, tieto produkty sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života v Paríži.

28. Návšteva starej Paris Operahouse a Pozrite sa na Ballet tu

dosť Mätúce, Palais Garnier Opera nie je v skutočnosti hostiť operných predstavení týchto days– to je práca na novšie Opera Bastille. Ale toto historické miesto, teraz domovom francúzskeho národného baletu, je pozoruhodné miesto k návšteve, dovnútra a von.

Jeho bohatá, elegantný dizajn je možné obdivovať z diaľky baní rovnako kráľovskej Avenue de l’Opéra– kultový pamiatka stojí za hľadaním. Vnútri je nádherné schodisko vo vstupnej a hlavné divadla, korunovaný s pohyblivým nástropné maľbou od francúzskeho maliara Marca Chagalla, je jednoducho úžasný.

29. Užite si čerstvý vzduch Bois de Boulogne

Niekedy trochu dýchanie miestnosť ďaleko od stresu a hluku mesta, je v poriadku. Keď nie si sa na celodenný výlet, ale nebude vadiť malý zelený a čerstvý vzduch, zamierte do Bois de Boulogne– a obrovským lesoparku vyrezával zo starého lesa.

Obrovské zelené trávniky, stromy lemované turistické cesty, rybníky obývané kačíc a voľne žijúcich vtákov, pod holým nebom divadlo, bábkové predstavenia pre deti a čakajú tu dokonca staromódny horceracing track (Hipodrom). Zbaliť piknik, obuť si pohodlné topánky, priniesť fotoaparát a užiť si deň od city– práva na jeho samom okraji.

30. Toast Rovnako ako Francúzi v miestnej vinárni

Ako sa dalo očakávať, Paris sa môže pochváliť pozoruhodnou rad vynikajúcich vinární. Choď teraz jednoduché sklo alebo dva v jednom z týchto pohodových barov, kde môžete tiež zastrčiť do dosky voňavých, krémovo francúzskych syrov alebo pikantné údenín. Niektorí z tých, ktoré urobil náš zoznam toho najlepšieho Špecializujeme sa aj na menších porciách, ktoré zodpovedajú definícii labužníka.

Či ochutnávka ľahké, svieže Beaujolais Nouveau pre úrody alebo sa snaží zložitejšie, “náročné” červené a biele z Burgundska a Bordeaux, je tu niečo pre každého v týchto tyčí. Koniec koncov, vo Francúzsku, víno nie je snobský affair– to je niečo, čo väčšina ľudí si.