Top 5 miejsc do odwiedzenia w południowych Włoszech

Posted on

Wybrzeże Amalfi, Włochy Południowe Popularne miejsca wypoczynku

 Top 5 miejsc do odwiedzenia w południowych Włoszech

Południowe Włochy Wybrzeże Amalfi malowniczej to najlepsze miejsce na urlop, zwłaszcza w okresie letnim. Cliffs drastycznie wzrosnąć powyżej morza i malownicze wioski przylgnąć do urwisk, przyczyniając się do spektakularnej scenerii.

Jednym z najbardziej popularnych miast wybrzeża Amalfi w Positano, widziany w filmie Utalentowany pan Ripley . Kolejny ośrodek dobre miasto do odwiedzenia jest Amalfi. Po jednej z czterech potężnych Republik Morskich to teraz urocze miasteczko o ciekawej architektury średniowiecznej.

Natomiast wąskie, wietrzne wybrzeża droga oferuje dobre widoki to może być bardzo tłoczno, szczególnie w sezonie. Promy połączyć kilka wsi i może być bardziej komfortowy sposób podróżowania. Osób podróżujących środkami transportu publicznego mogą uznać za bardziej wygodne, aby zatrzymać się w mieście Sorrento, po przeciwnej stronie półwyspu.

Korzystanie półwysep Amalfi jako baza, istnieje kilka dobrych miejsc do odwiedzenia jak wycieczki, w tym archeologicznych z Pompei i wyspę Capri. Można zobaczyć wszystko to na naszym wybrzeżu Amalfi mapą.

Matera, Sassi Cave Houses i Medieval City

Matera jest jednym z moich ulubionych miejsc we Włoszech zarówno dla fascynującej dzielnicy Sassi, wąwozu z starożytnych groty i kościołach i dla współczesnego miasta nad Sassi, pochodzący z 13 wieku. Dzielnica Sassi jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kilka filmów zostały sfilmowane w Matera, w tym Mela Gibsona Pasja .

Dobry pierwszy rzut oka na Sassi jest z Settlers w pobliżu Piazza Vittorio Veneto i Piazza Sedile. Stamtąd można chodzić po schodach do zbadania kręte alejki Sassi i odwiedzić jeden lub dwa z Rupestrian kościołów, niektóre ze średniowiecznymi freskami. hotele Cave oferują wyjątkową zakwaterowanie w Sassi.

Matera w regionie Basilicata, podbicia buta i jednym z najmniej odwiedzanych regionów Włoch. Jeśli masz samochód, to ciekawy obszar do zbadania. Matera można dotrzeć autobusem z większości dużych miast w Basilicata lub końcu Apulii lub pociągiem z Bari. Aby uzyskać szczegółowe informacje i więcej o tym, co warto zobaczyć i zrobić, zobacz naszą Matera Przewodnik

Neapol, południowe Włochy Top miasto do odwiedzenia

Neapol jest największym miastem w południowych Włoszech i ma wiele ciekawych zabytków. Neapol jest znany jako miejsce narodzin pizzy i to wielkie miasto do jedzenia świeżych owoców morza. Miasto jest także doskonałą bazą wypadową do Zatoki Neapolitańskiej wycieczki.

Zacznij od spaceru po zabytkowym centrum Neapolu, teren uliczek wypełnionych ciekawych rzeczy do zrobienia i zobaczenia. Neapol słynie z obfitych szopek i warsztatów rzemieślniczych, które tworzą terra cotta figurki dla nativities. Znajdziesz wiele z nich na Via San Gregorio Armeno.

Narodowe Muzeum Archeologiczne w Neapolu posiada jedną z najlepszych na świecie kolekcji greckich i rzymskich artefaktów, pochodzących z wielu pobliskich wykopalisk w Pompei i Herkulanum. Istnieje kilka innych muzeów w Neapolu warte odwiedzenia. Pamiętaj, aby odwiedzić Pałac Królewski lub Palazzo Reale i zobaczyć dwa zamki, Castel dell’Ovo i Castel Nuovo, too.

Alberobello i Półwysep Salento w Apulii, obcasa buta

Unikalna Trulli w Apulii są jednym z najbardziej niezwykłych miejsc na południu Włoch. Trulli są skoncentrowane w okolicach Alberobello i Trulli strefa miasta został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa.

Na południe od Alberobello Półwysep Salento oferuje czyste plaże, urokliwe nadmorskie miasteczka jak Gallipoli i Otranto i barokowego miasta Lecce. Sprawdź Puglia Mapa i Przewodnik dla przegląd.

Puglia oferuje kilka interesujących opcji zakwaterowania. Około Alberobello, niektóre Trulli zostały odnowione i przekształcone hoteli i apartamentów wakacyjnych natomiast w całym regionie można zatrzymać się w masseria się w odrestaurowanym dworku, który został wykonany w wygodne, a czasem nawet luksusowe, zakwaterowanie. Zobacz Trulli Masseria hotele i zakwaterowanie na sugestie.

Świątyń greckich i Barok Miasta Południowo Sycylii

Sycylia, największa wyspa na Morzu Śródziemnym, ma wiele miejsc, plaż i miast do zwiedzania, dlatego zaleca się wybrać jedną część wyspy. Południowo-wschodnia Sycylia ma dobry wybór ciekawych miejsc do odwiedzenia. Obszar ten jest łatwo dotrzeć promem lub samochód latający na lotnisko w Katanii.

Agrigento Dolina Świątyń Parku Archeologicznego to grupa greckich świątyń datowanych od 5 – 4 wieku pne, który jest na Listę Światowego Dziedzictwa. A małe domy muzeum znajdzie z parku. małym, zabytkowym centrum miejscowości Agrigento jest również warto odwiedzić.

Barokowe miast w Val di Noto, również na Listę Światowego Dziedzictwa, zostały odbudowane w sycylijskim stylu barokowym w następstwie trzęsienia ziemi w 1693. Moim ulubionym jest Ragusa Ibla, urokliwa starówka u podnóża Ragusa, nowszych miasta. Modica i Scicli są dwa mniejsze miejscowości, które są również częścią Val di Noto.

Założona w 733 rpne, Syracuse ma kilka ciekawych stanowisk archeologicznych w tym teatru greckiego, rzymskiego amfiteatru, starożytnego zamku, katakumb, a ulicy Grobów z bizantyjskich grobów. Tętniące życiem nowoczesne miasto jest ciekawe, jak również i to dobre miejsce do jedzenia świeżych owoców morza. Najbliższe Ortygia Island ma również ruiny i małego zabytkowego centrum miasta.