Top 5 miest k návšteve v južnom Taliansku

Posted on

Amalfi Coast, Popular Južné Taliansko na dovolenku Destination

 Top 5 miest k návšteve v južnom Taliansku

Južné Taliansko scénické pobreží Amalfi je top destinácia pre dovolenku, a to najmä v lete. Cliffs vzrastie výrazne nad morom a malebnými dedinkami lipnúť na útesy, čo pre veľkolepé scenérie.

Jeden z najpopulárnejších miest Amalfi Coast je Positano, vidieť vo filme Talentovaný pán Ripley . Ďalším dobrým letovisko na návštevu je Amalfi. Potom, čo jedna zo štyroch výkonných Námorné republiky je teraz pôvabné mestečko so zaujímavou stredovekou architektúrou.

Kým úzka, veterné pobreží cesty ponúka dobrý výhľad na to môže byť tiež veľmi preplnené, a to najmä v hlavnej sezóne. Trajekty pripojiť niekoľko dedín a môže byť oveľa pohodlnejší spôsob, ako cestovať. Tých, ktorí cestujú mestskou hromadnou dopravou môže pripadať výhodnejšie, aby zostali v meste Sorrento, na opačnej strane polostrova.

Použitie polostrov Amalfi ako základ, existuje niekoľko dobrých miest k návšteve, ako výlety, vrátane archeologické náleziská Pompeje a ostrov Capri. Môžete vidieť všetky z nich na našom pobreží Amalfi Mapa.

Matera, Sassi jaskyne domy a Stredoveké mesto

Matera je jedna z mojich najobľúbenejších miest v Taliansku a to ako pre fascinujúce štvrti Sassi, rokliny s dávnych jaskynných obydlí a kostolov a pre moderného mesta nad Sassi, pochádzajúce z 13. storočia. Štvrť Sassi je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Niekoľko filmov bolo natočené v Matera, vrátane Mela Gibsona Umučenie Krista .

Dobrý prvý pohľad na Sassi je z vyhliadky v blízkosti Piazza Vittorio Veneto a Piazza Sedile. Odtiaľ sa môžete prejsť po schodoch dolu k objavovaniu vinutia uličky Sassi a navštíviť jeden alebo dva zo skalných útvarov, kostolov, niektoré s stredovekými freskami. Hotely Cave ponúkajú jedinečné ubytovanie v Sassi.

Matera je v regióne Basilicata, priehlavok obuvi a jeden z talianskych najmenej navštevovaných oblastí. Ak máte auto, je to zaujímavá oblasť preskúmať. Matera sa dostanete autobusom z väčšiny veľkých miest v Basilicata alebo susednej Apúlii alebo vlakom z Bari. Podrobnosti a ďalšie informácie o tom, čo vidieť a robiť, pozrite si našu Matera Travel Guide

Naples, južné Taliansko Top City k návšteve

Neapol je južnom Taliansku je najväčšie mesto a má nepreberné množstvo zaujímavých pamiatok. Neapol je známa ako miesto narodenia pizze a je skvelé mesto pre jesť čerstvé morské plody. Mesto tiež robí dobrú základňu pre Neapolskom zálive výlety.

Začínať prechádzku okolo Neapola historického centra mesta, na ploche úzkymi uličkami plnými zaujímavých vecí vidieť a robiť. Neapol je známa pre svoje bohaté betlehemov a remeselníckych dielní, ktoré vytvárajú terakotovej figúrky pre narodeniami. Budete nájsť mnoho z nich na Via San Gregorio Armeno.

Národné múzeum archeológie v Neapole má jeden z najlepších svetových zbierok gréckych a rímskych artefaktov, mnoho pochádzajúce z neďalekých vykopávok v Pompejach a Herculaneum. Existuje niekoľko ďalších múzeí v Neapole dobre stojí za návštevu. Nezabudnite navštíviť kráľovský palác, alebo Palazzo Reale a vidieť dve hradov, Castel dell’Ovo a Castel Nuovo, taky.

Alberobello a Salento polostrov Puglia, päte Boot

Unikátny Trulli Puglia sú jedným z južnom Taliansku najneobvyklejších pamiatok. Trulli sú sústredené v okolí Alberobello a trulli zóna mesto je bol vyhlásený UNESCO svetového dedičstva.

Južne od Alberobello Salento polostrov ponúka čisté pláže, pôvabných prímorských miest, ako je Gallipoli a Otranto a barokového mesta Lecce. Pozrite sa na Puglia mapy a sprievodca pre prehľad.

Puglia ponúka niekoľko zaujímavých možností ubytovania. Okolo Alberobello, niektoré trulli bol zrekonštruovaný a premenil v hoteloch alebo apartmánoch, zatiaľ čo v celom regióne, môžete zostať v Masseria obnovený zámok, ktorý bol urobený na pohodlné, a niekedy dokonca aj luxusné, ubytovanie. Pozri Trulli Hotely a Masseria ubytovanie pre návrhy.

Gréckych chrámov a barokové mesta juhovýchodnej Sicílii

Sicília, najväčší v Stredozemnom mori je ostrov, má mnoho stránok, pláží a mestá, aby preskúmala, takže je odporúčané, aby si vybrať jednu časť ostrova. Juhovýchodná Sicília má dobrú rad zaujímavých miest k návšteve. Táto oblasť je ľahko dosiahnuteľná tým, že trajektom auto alebo lietajúce na letisko Catania.

Agrientském Údolie chrámy archeologického parku je skupina gréckych chrámov datovať od 5. – 4. storočia pred naším letopočtom, že je to miesto svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Malé múzeum domy nálezy z parku. malé historické centrum Agrigento je tiež stojí za návštevu.

Na barokový mestá v údolí Val di Noto, aj zoznamu svetového dedičstva UNESCO, bol prestavaný v sicílskom barokovom slohu po zemetrasení v roku 1693. Môj obľúbený je Ragusa Ibla, očarujúce staré mesto na úpätí Ragusa, novšie mesta. Modica a Scicli sú dve menšie mestá, ktoré sú tiež súčasťou Val di Noto.

Bola založená v roku 733 pred naším letopočtom, Syracuse má niekoľko zaujímavých archeologických nálezísk, vrátane grécke divadlo, rímsky amfiteáter, starobylého hradu, katakomby, a ulice hrobov s byzantských hrobov. Vibrujúca Moderné mesto je zaujímavé, ako dobre a je vhodným miestom k jedlu čerstvé morské plody. V blízkosti Ortygia Island má tiež ruiny a malé historické centrum.