Top 5 tipov pre krásne prežitie parížsku Musée d’Orsay

Posted on

 Top 5 tipov pre krásne prežitie parížsku Musée d'Orsay

Musée d’Orsay je, hands-dole, jeden z najbohatších a najzaujímavejších svetových múzeí. Jeho neustála zbierka domov nespočet skvelých diela majstrov ranne novovekej a impresionistické umenie, vrátane Matissa, Moneta, Degas, Van Gogha a Rodin. Múzeum tiež vikári niekoľko významných dočasných výstav po celý rok, rovnako ako hosting ne-k-byť-zmeškané špeciálne akcie. Zo všetkých týchto dôvodov predstavujú prečo toto múzeum pravidelne zaujíma prvé miesto na zozname najzaujímavejších parížskych pamiatok.

Ale ako každá kolekcia prvotriedne,  Orsay môže byť ohromujúca na návštevu. Použitie týchto stratégií, aby sa na Vašu návštevu, ako obohacujúce a zábavná, ako je to možné. Preklikať vidieť všetky naše rady.

Orsay Visitor Tip # 1: sústrediť na jednu alebo dve krídla

Kým Musee d’Orsay je nepatrný v porovnaní s Louvre, stála zbierka zaberá štyri podlažia a niekoľko dôležitých období. Zamerať sa na Vašu návštevu! Získať predstavu o tom, ako je kolekcia stanovené, zoznámte sa s niektorými z kľúčových autorov uvádzaných v Orsay, a potom plánujete stráviť viac času na zvolenom období alebo nastaviť umelcov. Máte zaručené, že pochádzajú od Vašu návštevu pocit, ako keby ste skutočne “stretol” niektoré z works– a budete tiež vyhnúť zmyslové preťaženie.

Orsay Tip # 2: vyhnúť davom

S niektorými 2 milióny návštevníkov ročne , priznajme si to: Orsay je  vždy  bude pomerne preplnené. Ale ak ste opatrní, zvoliť čas dobre, budete oveľa pravdepodobnejšie, aby dôkladne vychutnať návštevu a budú môcť tráviť viac času uvažuje o svoje obľúbené práce. V múzeu je spravidla najmenej preplnené:

  • Pri nízkom parížskej obdobie (november až marec)
  • Od 9:30 do poludnia (pri miernom poklese v čase obeda)
  • Vo večerných hodinách (štvrtok iba)
  • Vo všedné dni

Orsay Tip # 3: Získajte v pravom riadku

Existujú samostatné položky pre jednotlivcov, skupiny a členov alebo odborníkov mimo múzea. Vyhnúť strácať čas tým, že sa v pravom riadku.

  • Jednotliví návštevníci bez vstupeniek:  Seine rieka strana, vstup 
  • Členovia, návštevníci s lístkami prihrá či sa vstupom priority:  Rue de Lille bočným vchodom,  C
  • Pre dospelých v skupinách:  Seine strane, vstup  B
  • Pre školské skupiny:  Rue de Lille boku, vstupné  D

Viac informácií o Musée d’Orsay prístup a prijatie

Tip # 4: Prvýkrát v Orsay? Podniknúť výlet so sprievodcom

Ak ste na návšteve Orsay prvýkrát, jeden z najlepších spôsobov, ako získať vzrušujúce prehľad o období a umelci vystupoval v múzeu je vziať si prehliadku. Múzeum ponúka prehliadky pre jednotlivcov i skupiny. Všimnite si, že zájazdy sú ponúkané na selektívnych dňoch sa môžu zmeniť.

  • Orsay Masterpiece Tour  ponúka návštevníkom prehľad 1,5 hodiny stálych zbierok.
  • V 19. storočí Art Tour  je cielenejšie a umožňuje návštevníkom získať väčší vhľad do 19. storočia umeleckých smerov. Ak chcete hlbšie do predných umelcov a obdobie, táto prehliadka je pre vás.

Viac informácií o turné  (na oficiálnych webových stránkach)

Orsay Tip # 5: Využite dočasné výstavy a sprievodné akcie

Stála expozícia v Orsay môže byť to, čo láka návštevníkov v húfoch, ale tam je  oveľa viac vidieť  , ak chcete natiahnuť svoju návštevu do celého dňa.

V múzeu sa pravidelne vikári veľké dočasné exponáty na významných umelcov a hnutia z obdobia 1848-1914, čo návštevníkom čerstvý pohľad do vzrušujúce vývoja 19. storočia.

Okrem dočasných výstav, Orsay pravidelne programy, špeciálne udalosti, ako sú  koncertypremietanie filmov a festivalovumeleckých inšpirované šou .