Top 8 Świątynie można robić w Bangkoku

Posted on

Top 8 Świątynie można robić w Bangkoku
Wybór wśród najlepszych świątyń do odwiedzenia w Bangkoku nie jest łatwe. Wszystkie posiadają unikalne historie, starożytne posągi Buddy, i intryg.

Lepiej wybrać kilka świątyń, aby dokładnie cieszyć zamiast próbować zobaczyć je wszystkie. Odwiedzenie zbyt wiele może prowadzić do strasznych Wat (świątynia) wypalenia, który wpływa na podróżnych w Tajlandii. Wiesz, że doświadcza go, gdy 400-letnia świątynia nie budzi swoją wewnętrzną archeologa! Aby zwiększyć doświadczenie, poczytać trochę o historii świątyni wcześniej, i mieszać w niektórych innych ciekawych rzeczy do zrobienia w Bangkoku.

Chociaż istnieją setki buddyjskich świątyń do odwiedzenia w Bangkoku, większość turystów kończy się wizytą w pierwszej trójce: Wat Phra Kaew, Wat Pho, oraz Wat Arun, ale jest spokojny, a mniej zatłoczone, alternatywy.

Wskazówki dla Zwiedzając świątynię

Buddyzm Theravada jest integralną częścią codziennego życia w Tajlandii. Aby pokazać odpowiedni szacunek i wrażliwość kulturową podczas wizyty w najważniejszych świątyń w Bangkoku – czy gdziekolwiek – należy przestrzegać pewnych etykiety. Oto niektóre z podstaw:

 • Przykryć kolana i ramiona. Unikaj noszenia szorty, topy bez rękawów, spodnie rozciągania itd
 • Zdjąć buty przed wejściem.
 • Bądź cicho i taktowny. Unikać zakłócania rytuałów i wiernych.
 • Nie jeść, nie pić, żuć gumy, nie palić, założyć słuchawki, lub działać hałaśliwych w świątyniach.
 • Nie odwracaj się plecami do posągu Buddy do przechwytywania autoportretów. Zdjęcia są ogólnie OK, chyba że pojawi się znak wysłana.

1. Wat Phra Kaew

Wat Phra Kaew w Bangkoku: Kompletny przewodnik

Adres: Na Phra Lan Rd , Khwaeng Phra Maha Ratchawang Borom , Khet Phra Nakhon , Krung Thep Maha Nakhon 10200 , Tajlandia

Telefon: +66 2 224 3290

WWW: Odwiedź stronę

Znajduje się na terenie Grand Palace w Bangkoku, Wat Phra Kaew jest najczęściej odwiedzanym świątynia w Tajlandii. Sens – świątynia jest domem dla Szmaragdowego Buddy, posąg jade z 1400 uznaje się za obrońcą całej Tajlandii. Budda posąg zdobi w ubraniu złota, która zmienia się sezonowo przez króla Tajlandii.

Oficjalna nazwa Wat Phra Kaew jest rzeczywiście Wat Phra Si Rattana Satsadaram. Jak najbardziej ruchliwych świątyni kraju, nie należy oczekiwać, aby znaleźć dużo spokoju w środku. Zamiast oczekiwać turyści wpadając i przepychanki o pozycję przystawki Autoportrety.

W przeciwieństwie do innych świątyń w Bangkoku, właściwy strój jest ściśle egzekwowane w Wat Phra Kaew. Po włączeniu się w szorty, top bez rękawów lub spodni typu stretch, zostanie odesłana kupić lub wynająć odpowiednią odzież z okolicznych straganów.

 • Lokalizacja: Wewnątrz Grand Palace
 • Co trzeba wiedzieć: Godziny do Wat Phra Kaew są takie same jak Grand Palace: od 8:30 AM-4: 30 pm Okno bilet zamyka o 3:30 pm

2. Wat Arun

Adres: 158 Thanon Wang Doem , Khwaeng Wat Arun , Khet Bangkok Yai , Krung Thep Maha Nakhon 10600 , Tajlandia

Telefon: +66 2 891 2185

WWW: Odwiedź stronę

Scenic Wat Arun, Temple of Dawn siedzi na brzegu rzeki Menam naprzeciwko Wat Pho. Chociaż Wat Arun jest oczywiście świątynia buddyjska, architektura i malowidła są pod wpływem hinduizmu. Nawet nazwa pochodzi od Aruna, woźnicą hinduskiego boga słońca.

Wat Arun jest tak ceniona w Bangkoku obraz świątyni, jest wybity na 10 baht monet . Po czterech latach prac remontowych, które gotowe w 2017 roku świątynia została zwrócona do dawnej chwały, świecące.

 • Lokalizacja: Wat Arun znajduje się na zachodnim brzegu rzeki Chao Phraya, tylko w dół rzeki od Wielkiego Pałacu. Rzeka taxi jest najbardziej przyjemny i tani sposób, aby się tam dostać. Prom krzyżuje od Tha Thien Pier.
 • Co warto wiedzieć: Wpisowe w Wat Arun jest 50 bahtów.

3. Wat Pho

Adres: 2 Sanam Chai Rd , Khwaeng Phra Maha Ratchawang Borom , Khet Phra Nakhon , Krung Thep Maha Nakhon 10200 , Tajlandia

Telefon: +66 2 225 9595

WWW: Odwiedź stronę

Wat Pho jest jednym z najbardziej popularnych świątyń w Bangkoku. Uważa się siedziba świat studiowania tajskiego masażu i medycyny tradycyjnej.

Ogromna rozkładane posąg Buddy w Wat Pho opisuje ostatnie chwile Gautama Budda na ziemi przed ulegając co jest powszechnie uważane za zatrucie pokarmowe. Wat Pho stał już przy Bangkok powstał nową stolicę w 1782 roku, jednak wielu z obecnych struktur dodano lat później.

Wskazówka: W Thai The h w ph milczy. Wat Pho jest prawidłowo wymawiane jako „waht Poe”, nie „waht wroga” lub «wat FUH», jak to jest smaczne Wietnamska zupa z makaronem o tej samej pisowni.

 • Lokalizacja: Wat Pho jest na południe od Wielkiego Pałacu. Jest on oznaczony na Mapach Google, oficjalna nazwa: Wat Phra chetuphon Vimolmangklararm Rajwaramahaviharn.
 • Co trzeba wiedzieć: od godziny 8 rano do 6:30 pm Brak spodenki dozwolony. Wpisowe dla zagranicznych turystów została podniesiona do 200 bahtów w styczniu 2019 r.

4. Wat Saket

Adres: 344 ถนน บริพัตร Khwaeng Ban Bat , Khet Pom Prap Sattru Phai , Krung Thep Maha Nakhon 10100 , Tajlandia

Wat Saket jest domem dla Phu Khao Thong, lepiej znany jako Golden Mountain. Duży, sztuczne wzgórze ma oty Chedi na top powiedział zawierać relikt z Buddy.

Wspinaczka po 344 schodach na chedi i oglądania platforma jest wynagradzany z panoramicznym widokiem części Bangkoku. Ludzie dzwonić dzwonki i gongi dźwiękowe po drodze do zasług. Wat Saket jest często mniej zatłoczone i łatwiej cieszyć niż Wat Pho i Wat Phra Kaew.

 • Lokalizacja: Około 20 minut spacerem od Khao San Road przeszłości Democracy Monument i białej Mahakarn Fort.
 • Co warto wiedzieć: Beat the sun, przechodząc wcześniej. Wpisowe dla zagranicznych turystów jest 50 bahtów.

5. Wat Traimit

Adres: 661 Charoen Krung Rd , Khwaeng Talat Noi , Khet Samphanthawong , Krung Thep Maha Nakhon 10100 , Tajlandia

Telefon: +66 89 002 2700

WWW: Odwiedź stronę

Wat Traimit jest często określane jako „Świątynia Złotego Buddy”, ponieważ jest to nowy dom jednego z najcenniejszych (w kategoriach pieniężnych) posągów Buddy na świecie. Złoty Budda, wykonany z 18-karatowego złota, waży 11.000 funtów! Wartość samego złota jest gdzieś około $ 250 milionów dolarów.

Nikt nie wie na pewno, jak stary posąg Złotego Buddy jest naprawdę. Teorie sugerują, że pochodzi z 13. lub 14. wieku. Fascynująco, Golden Buddha została odkryta przypadkowo w 1955 roku pomnik został pokryty tynkiem i sztukaterie, aby ukryć swoją rzeczywistą wartość. Kiedy załoga próbowała przenieść figurę, skrajna waga złamał lin. Spadek spowodowany niektóre z tynkiem do odpryskuje i ujawnić prawdziwą składu ku zaskoczeniu wszystkich!

 • Lokalizacja: Na szkolenia Mit Road w dzielnicy Chinatown w Bangkoku
 • Co trzeba wiedzieć: godziny są 9 rano do 5 po południu

6. Erawan Shrine

Adres: Ratchadamri Rd , Khwaeng Lumphini , Khet Pathum Wan , Krung Thep Maha Nakhon 10330 , Tajlandia

Jak sama nazwa wskazuje, Erawan Sanktuarium w rzeczywistości nie jest świątynią, ale nadal jest ważnym miejscem religijnym w Bangkoku i na pewno warto zobaczyć.

Zajęty chodnik Sanktuarium jest domem dla nie-tak-stary posąg Phra Phrom, tajskiej wersji hinduskiego boga bhrama. Erawan Shrine jest popularnym przystankiem dla ludzi biznesu w drodze do pracy. Modlą się za szczęściem, kadzenia, i zrobić małe ofiary. Niektórzy wyznawcy zatrudnić tradycyjne zespoły taneczne, aby tam wykonać, pokazując wdzięczność za modlitwy odpowiedział.

 • Lokalizacja: Przecięcie Ratchadamri Road i Rama I Road, przez Grand Hyatt Erawan Hotel. Najbliższy stacji BTS jest Chit Lom.
 • Co trzeba wiedzieć: Erawan świątynia zyskała rozgłos jako niefortunne miejscu zamachu terrorystycznego w 2015 roku.

7. Wat Mahahat

Adres: 3 Maha Rat Rd , Khwaeng Phra Maha Ratchawang Borom , Khet Phra Nakhon , Krung Thep Maha Nakhon 10200 , Tajlandia

Telefon: +66 2 222 6011

WWW: Odwiedź stronę

Wat Mahahat w Bangkoku, nie należy mylić z świątyń o tej samej nazwie w Ayutthaya, a także Sukhothai, jest jedną z najważniejszych świątyń w Bangkoku królewskich. Świątynia jest siedzibą najstarszego instytutu Tajlandii dla mnichów buddyjskich, a także centrum medytacji vipasana.

Niedziele są najbardziej ruchliwych dni jako największy rynek Bangkoku amulet odbywa się na obrzeżach Wat Mahahat. Ludzie przyjeżdżają z całego kupić i amulety handlowe mają pomóc w miłości, szczęścia, zdrowia i ochrony.

 • Lokalizacja: Na północ od Wielkiego Pałacu i na zachód od Sanam Luang, trawiastego parku.
 • Co trzeba wiedzieć: godziny są 9 rano do 5 po południu

8. Wat Bowon Niwet Wihan

Adres: 248 Phra Sumen Rd , Khwaeng Wat Bowon Niwet , Khet Phra Nakhon , Krung Thep Maha Nakhon 10200 , Tajlandia

Chociaż rozwalony podstawy tej świątyni i szkoły są dosłownie za rogiem od szaleństwa Khao San Road i Soi Rambuttri, wielu turystów przegap go całkowicie. Wat Bowon Niwet Wihan może być spokojny odpoczynek w godzinach porannych i wieczornych; to często otwarte do późna.

Zmarły król Bhumibol Adulyadej, najdłużej panujący głowa państwa do tej pory służył jako mnich w Wat Bowon Niwet Wihan; jego prochy zostały zapisane tam. Wiele innych książąt i królów serwowane świątynię i położył się tam odpocząć.

 • Lokalizacja: Na Bowon Niwet Road, tuż na północ od ronda na końcu Soi Rambuttri
 • Co warto wiedzieć: Musisz się ubrać odpowiednio do odwiedzenia artystycznie ozdobiona krematorium królewskiej.