Top 9 święta we Włoszech

Posted on

 Top 9 święta we Włoszech
Większość z tych najlepszych festiwali są bezpłatne, ale niektóre wydarzenia wymagają kupowania biletów. Wiele włoskich festiwale są oparte na wydarzeniach historycznych i mogą obejmować procesje z ludzi ubranych w strój z epoki, konkursy między dzielnicami miasta, flaga miotaczy, żywności i fajerwerków. Lato jest wysokość sezonu festiwalowego – jak podróżować we Włoszech, poszukaj plakatów reklamujących się festa lub Sagra.

Carnevale – Włochy karnawał święta

Wenecja jest jednym z najważniejszych festiwali Karnawał w świecie, ale Carnevale jest obchodzony w wielu włoskich miastach. Viareggio, na wybrzeżu Toskanii, znany jest ze swoich wyszukanych pływaków i parady odbywają się na kilku weekendów. Carnevale wydarzenia często występuje przed faktyczną datą Carnival, też. Carnevale zwykle przypada w lutym.

Il Palio di Siena – wyścig koni na Rynku Głównym

Palio Siena jest jednym z najbardziej znanych włoskich konkursów Palio. Palio w Sienie jest wyścig koń uruchomiony w nietypowym kształcie wachlarza placu Il Campo. Sieny 17 Contrade, lub okolic, konkurować, aby wygrać Palio. Wyścig koni odbywa się w lipcu i sierpniu, zarówno z innych wydarzeń mających miejsce przed wyścigach.

L’Ardia di San Costantino – Ancient Horse Race

L’Ardia Di San Costantino jest jednym z największych festiwali w Sardynii. Odbywają się w lipcu, to ekscytujące wyścigi konne upamiętnia zwycięstwo Konstantyna w Mulvian Bridge w 312. To naprawdę więcej niż wyścig i ma ciekawą duchową skręt. Oprócz oglądania wyścigów, duża tablica stoisk spożywczych sprawia, że ​​jest to wielkie święto dla jedzenia.

Festa della Madonna Bruna – Procesja i Fireworks’

Madonna Bruna festiwalu, 2 lipca w Matera, jest jednym z najbardziej interesujących procesjach jakie kiedykolwiek widziałem. Procesja ma zakończenie niespodzianka, a późno w nocy przed wyjazdem do jaskini hotelu, jest spektakularny pokaz sztucznych ogni nad Sassi Matera. Jest to naprawdę piękny widok.

La Quintana – Medieval Jousting

Ascoli Piceno posiada średniowieczny turniej potyczki, La Quintana na pierwszą niedzielę sierpnia. Punktem kulminacyjnym festiwalu jest procesja przed turniejem z ludzi ubranych w średniowiecznych strojach. Po turnieju, jest procesja obchodzi zwycięzcy i uroczystości, które trwają do późnych godzin nocnych. Ascoli Piceno w regionie Marche w środkowych Włoszech.

Letnie Festiwale muzyczne

Idąc do festiwalu muzycznego lub koncertu na świeżym powietrzu w okresie letnim może być punktem podróży do Włoch. Znajdziesz wiele plenerowe koncerty na placach i miejscach publicznych na terenie całych Włoch.

Regaty Republik Morskich starożytna

Regaty Republik Starożytna Morskiej to historyczny wyścig łodzi w łodziach zwanych gozzi, każdy wiosłował przez zespół ośmiu wioślarzy z jednego z czterech republik morskich: Amalfi, Genua, Piza i Wenecja. Przed regat, jest barwna procesja z uczestników z każdej republiki ubrany w tradycyjny strój średniowiecza. Lokalizacja festiwal obraca rocznie.

San Biagio Festival – Festiwal południowych Włoszech Świętych Dzień

San Biagio dzień nie może być jednym z największych festiwali we Włoszech, ale jest obchodzony kilka miejsc we Włoszech. To daje wyobrażenie o tym, co to typowy festiwal wygląda w południowych Włoszech. Avetrana znajduje się na półwyspie Salento w Apulii, pięty buta Włoch.

Disfida – łucznictwo i Medieval Procesja w Fivizzano

Disfida jest konkurs łucznictwa wśród dzielnicach Fivizzano w Lunigiana północnej Toskanii, która odbyła się w lipcu. Chociaż nie jest to top festiwal, jest to typowy festiwal ze średniowiecznym pochodzie, miotacze flaga i fajerwerków.

Łucznictwo Konkursy odbywają się w innych miastach, jak również. Jednym z najbardziej znanych jest w Montalcino, Toskania.