Top Čo robiť v Pattaya, Thajsko

Posted on

Top 14 Čo robiť v Pattaya, Thajsko

Pattaya, plážový mesto asi 90 minút južne od Bangkoku, je známy zo všetkých zlých dôvodov. To platí nielen medzi zahraničnými návštevníkmi, ale medzi samotnými Thajčanov. Samotné slovo môžu ľudia krčí nahlas – prečo by niekto prišiel do Pattaya, miesto, ktoré robí Las Vegas vyzerať cnostný. Nižšie nájdete top 14, čo robiť v Pattaya v Thajsku, ktoré by malo objasniť všetky mylné predstavy, ktoré máte o meste.

Navštívte Pattaya Walking Street, alebo nemajú

Nenechajte sa zmiasť tým, neškodný názvom Pattaya Walking Street: Väčšina ľudí sem chodí robiť nič iné ako chodiť. Aj keď je pravda, že by ste mohli teoreticky stačí prejsť tu fotiť, alebo si sadnúť na jednom z barov a mať koktail, to je miesto, kde väčšina z toho, čo Pattaya je notoricky známy pre odohráva. Mať na pozore, ak navštívite Pattaya Walking Street – a nie, že sme vás nevarovali!

Dýchacie trubice v kryštalickej vodách Ko Lan

Hoci Pattaya sa nachádza na pobreží, to nie je domov pre niektoré z najlepších pláží v Thajsku – nie na pevnine, prinajmenšom. Avšak, môžete si vziať ľahké výlety loďou z Pattaya Pier, ktorý vás vezme na ostrovoch zarážajúce krásu. Najpopulárnejšie z nich je Ko Lan, ktorého meno znamená “Coral Island” v thajčine. Ako už názov napovedá, Ko Lan je rajom pre snorkelers.

Iné ostrovy v rámci jednodňový výlet vzdialenosti Pattaya je Ko Phai a Ko Sak.

Marvel na umenie v raji

Krásne pláže sú prvý spôsob Pattaya babiek jej povesť – art je na druhom mieste. A nie len tak hocijaký umenia, a to buď. Verní svoje meno, Art in Paradise múzeu je k dispozícii mnoho rajských scény zobrazujúce tropických zvierat, týčiaci sa palmy a vodu skoro rovnako krásna, ako keby bolo šumivé pred vami. Ale to nie je len pekná tvár. Art v raji ponúka trojrozmerné umenia, ktorý je vysoko interaktívne a umožňuje, aby sa stal súčasťou výstavy. Netreba dodávať, že ak hľadáte pre najlepšie Instagram miest v Pattaya vám táto má byť v blízkosti hornej časti zoznamu. Vstupné stojí okolo 500 bahtov pre cudzincov, 160 bahtov za Thajčanov a vstup je zdarma pre deti do 2.

Nakupovať v Pattaya Plávajúce trh

Keď si myslíte, plávajúce trhy v Thajsku, zvyčajne si predstaviť boated kanály na sever a na západ od Bangkoku, ako je Amphawa a Damnoen Saduak v provincii Samut Songkhram. Avšak, ak nechcete dostať šancu navštíviť akékoľvek plávajúci trh blízkosti Bangkok, nezabudnite navštíviť jeden v Pattaya. Nachádza sa v meste Bang Lamung cca 20 minút od centra taxíkom, sa pokojnú prechádzku Pattaya plávajúci trh a možno aj kúpiť nejaké produkty.

Kochať sa na Nong ňuch Botanical Garden

Chcete zažiť niektoré z Pattaya oblasť je svieži prírody, ale necíti v Beachy náladu, a nechce jesť Pad Thai, ktorý bol varené na dlhé-chvost lodí? Zamieriť asi 30 minút západne od Pattaya taxíkom, Nong ňuch Botanical Garden. Podčiarknu rastlín pôvodom z Thajska, vrátane impozantné škálu orchideí, to odborne upravená záhrada by nemala byť na mieste v Európe alebo v Spojených štátoch. No, s výnimkou zdobených budhistických sôch, ktoré sú rozosiate svoju krajinu a “duch domov”, kde duchovia z predchádzajúcich stavieb umiestnené.

Preskočiť Hlavné pláže Jomtien v Jomtien pre

Niektorí ľudia narazí na vyššie spomínané ulice Pattaya Walking po tom, čo sledoval západ slnka z hlavnej mestskej pláže. Jeden spôsob, ako zabrániť tomu, aby mis-krok, pri všetkej úcte k hlavnej pláži, je dostať dávku vitamínu mori pri pláži Jomtien. Nachádza sa južne od hlavného pásu a domov pre stále rastúci radom luxusných byty, hotely výškových a upscale reštaurácií, Jomtien je ideálnym miestom na salónika deň preč.

Beat tepla v Ramayana Water Park

Na druhú stranu, nemusíte nutne potrebujú udrieť na pláž poraziť teplo. Pattaya, po tom všetkom, je doma k Ázii najväčší vodný park: Ramayana, ktorý sa nachádza asi 30 minút južne od centra mesta. Predstavovať vlnobitím, umelá riečka a desiatky tobogány, táto voda divov je voľne tematicky mytológii Ramayana sám, staroveký indický eposu, ktorý zahŕňa centrálnu princípy hinduizmu, predchodca thajským národným budhistického náboženstva. (A ten, ktorý je stále zastúpená po celom Thajsku, vrátane svätyne Erawan v Bangkoku).

Objaviť Thajska vinárskej scéne

Ako je to v mnohých barov v Thajsku, kvalita alkoholu podávaná v Pattaya môžu výrazne líšiť. Jeden spôsob, ako získať čisté, lahodné rozruch je navštíviť Silverlake vinice , vinárstvo, ktoré je len krátka jazda taxíkom od centra Pattaya. Okrem príležitosti na pitie lahodné biele víno vyrobené priamo tu v Thajsku (robia červené taky, ale to bude príliš horúca, aby si to), môžete si vziať na prehliadku vinárstvo areálu, kde sa vínna réva, ktoré sa zdajú viac hodiť Európy a Kalifornia existovať uprostred Thajska rozhodne tropické krajiny.

Vstúpiť do Svätyne pravdy

Zložitý, 300-noha vysoký teakového dreva štruktúru, ktorá predstavila mýtický, impresionistický víziu ľudskej histórie výrazne ovplyvnený bu budhizmu je Svätyňa pravdy je naozaj architektonické majstrovské dielo. Sa nachádza severne od hlavnej pláže Pattaya neďaleko umenia v raji, svätyne pravdy je skvelý spôsob, ako tráviť popoludnie, alebo cvičiť svoje fotografické schopnosti.

Idú do neba v Sukhawadee dome

Pattaya Walking Street je mesto je najznámejší zdroj diskusie, ale to nie je jediný. Baan Sukhawadee, ktorého meno doslovne prekladá k “House of Heaven”, je prospešné príkladom tohto fenoménu, aj keď mnoho ľudí verí, že je nechutné.

Postavený v roku 2000 súkromným architekta, toto miesto je ďaleko od starej, a pravdepodobne chýba architektonické integrity (alebo väzby na históriu), ktoré nájdete na vyššie uvedené Svätyňa pravdy. Na druhú stranu, mnoho turistov (najmä tie čínske, sú v poslednej dobe) nájde svoje over-the-top farby a dizajn darí zaujímavé, ako zistíte, ak budete hľadať sociálne médiá pre obrázky tu prijatá. Jediným spôsobom, ako zistiť, ako sa budete cítiť, samozrejme, je naplánovať si vlastný návštevu tu.

Objavte doslovný Podmorský svet

Chcú zistiť, Pattaya vás celý svet podmorský život, ale nemajú svoj potápačský licenciu alebo nezaujíma šnorchel? Jeden z najlepších akvárií Thajska, Podvodné svet viac než život až do svojej meno. S desiatkami druhov rýb a morských cicavcov, vrátane veľrýb a delfínov, Podvodné svet umožňuje získať zblízka a osobnú s farebnými, drahých krajiny, ktorá je umiestnená len kúsok od pobrežia mesta Pattaya. To je veľká Pattaya miesto pre rodiny s deťmi a milovníkov vodných živočíchov.

Pozri Staroveké Siam v Replica Form

Chcete vidieť najvýznamnejšie pamiatky všetky Thajsku, ale sú na časovej tiesni? Pattaya má protijed na to! Známy ako Mini Siam , táto replika parku tesne mimo centrum mesta je domovom miniatúrny model najznámejších thajských zaujímavostí, od Bangkoku Grand Palace na Doi Suthep chrám v Chiang Mai. Trochu záhadne, nájdete repliky non-thajskej vecí tu, vrátane talianskej Šikmá veža v Pise. Všimnite si, že väčšina z replík na Mini Siam sú zamurované off, čo znamená, že sa žiaľ nebudú môcť odfotiť seba rysujúcej sa nad Phuket Big Buddha ako Godzilla.

Take v nezaplatenie Panorama

Technicky známy ako Pratumnak (hoci väčšina miestni obyvatelia jednoducho hovoriť “View Point”) kopec práve na juh od hlavnej pláže Pattaya je najlepšie miesto, aby si pohľad vtáčej perspektívy na mesto, a to najmä pri západe slnka, a to aj po zotmení. Je to tiež miesto pre slávnostné Thajčanov, pretože to je doma k pomníku padlých thajského námorníctva vojakov. (Coastal Pattaya, nie je divu, že sa často hrá dôležitú úlohu pre námorníckej kontingentov Thajsku armádu.)

Preskúmať zvyšok juhovýchodnej Thajsku

Pattaya je často víkendový výlet pre obyvateľov (a návštevníkov) Bangkok, ale to môže byť oveľa viac. V skutočnosti, môžete ľahko argumentovať, že Pattaya je vstupnou bránou do juhovýchodnej Thajsku, ktoré je jedným z najviac podceňovaný regiónov krajiny.

Najbližší cieľ, aby Pattaya je ostrov Koh Samet, ktorý sa nachádza len kúsok od pobrežia mesta Rayong v provincii rovnakého mena, asi hodinu od Pattaya autobusom. Cestuje ďalej po pobreží sa dostanete do provincie Trat a Koh Chang súostrovie, ktorý zahŕňa ostrovy Koh Mak, Koh Wai, Koh Kood a samozrejme Koh Chang (Elephant Island) sám.