Top Sedem dôvodov k návšteve Singapuru

Posted on

Prečo by ste mali dať Singapur na cestách must-pozri zoznam

Top Sedem dôvodov k návšteve Singapuru

Singapore často dostane veľa pozornosti v tlači z dôvodov úplne nesúvisiacich s jej skutočným kúzlu. Iste, je to bohatá krajina, ktorej liberálny daňová politika prilákať milionári, ktorí chcú usadiť (ahoj, Eduardo Saverin), ale nemusíte byť daňový účtovnú vidieť skutočnú hodnotu návštevy Singapuru.

Singapore skrýva prekvapivo obrovské množstvo atrakcií: zelenými parkami, svetových zoologických záhrad, luxusných hotelov, historických stavieb a lahodne lacné jedlá, to všetko v rozlohy nie je o moc väčšie ako El Paso, Texas.

S nie malou ťažkostí, sme scvrkla dôvody pre návštevu Singapuru až sedem odrážok. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o tejto malej ostrovné mesto, ktoré si myslia, že veľký.

Dôvod # 7 – Pozrite sa na staré a nové kolízie

Singapur je vzťah s jeho minulosťou, k postieľke z Facebooku, sa scvrkáva na “je to zložité.” Mnoho historických budov v obchodnom centre už dlho zničené robiť cestu pre lesklé výškové budovy.

Ale modernita nie vždy mal svoj vlastný spôsob: etnické enklávy, ako je čínska štvrť ponechať mnoho shophouses 19. storočia a chrámy a mnoho ďalších príznakov Singapure minulosti pretrvávať po celom ostrove.

Väčšina z najstarších budov Singapure nájsť nový život prostredníctvom nových spôsobov využitia: bývalý britský armádny veliteľstvo, napríklad, bola transformovaná do útulnej, ale moderný Hotel Fort Canning. Ďalšie miesta, podarilo vydržať cez maximá v dejinách a pády – Raffles hotel, otvorený v roku 1887, pokračuje slúžiť patróny v rovnakom Long bare, ktorý kedysi slúžil Somerset Maugham a Charlieho Chaplina.

Všetky stávky sú preč, aj keď, keď idete do Marina Bay : táto časť Singapure je v súčasnej dobe prechádza radikálnu transformáciu do “záhradného mesta”. Jeho silueta bola transformovaná pridaním štruktúr, ako je Esplanade , záhradách pri zálive Marina Bay Sands a do Singapore Flyer . Ak chcete vidieť Singapore rúti strmhlav do budúcnosti, musíte navštíviť Marina Bay PostHASTE.

Dôvod # 6 – preskúmať ostrov je Parks & Wildlife

Vzhľadom k týčiace, ikonický panorámy z Marina Bay a občianskym okrese, je ťažké si predstaviť, Singapur skutočne žije až do jeho “záhradné mesto” ašpirácií. Ponechajte zastavanej plochy za sebou, aj keď, a nájdete sieť parkov, ktorý sa klenie nad ostrov, čím sa zeleným krytom, ktorý tvorí asi 46 percent krajiny.

National Parks Board (nparks.gov.sg ) riadi Singapure rozľahlé parky sieť, ktorá zahŕňa rodiny s deťmi parky ako Kent Ridge Park (hore na snímke) a prímorských promenád, ako je Park východného pobrežia .

Plány sú v plnom prúde pre “zelené matricou” z parku konektorov , ktoré sa spájajú v singapurských parkov a prírodných rezervácií po celom ostrove – za pár rokov, môžete prejsť od západu k východu po celom ostrove bez šliapnutia von z parku!

Apropos krajiny, umiestneného uprostred jednej zo svetovo najviac intenzívnych hotspotov v oblasti biodiverzity, Singapur má tiež mnoho zoologických záhrad stojí za návštevu: o (takmer) cageless Zoo Singapur, na nočné safari noci a “Ázia je najväčší vtáčí park” sa Jurong Bird Park ( birdpark.com.sg ).

Dôvodom # 5 – Shop Till You Drop

Udržujte svoje kreditné karty pod zámkom pri návšteve Singapuru, pretože budete v pokušení ísť na nákupy vyčíňanie. Nákupné scéna v Singapure je šikovne navrhnutá tak, aby efektívne časť, ktorú od svojej peniaze: nákupné centrá v Orchard a radnice sú väčšinou spojené podzemnými chodbami k MRT a k sebe, kreditné karty sú prijímané všade (aj keď v hotovosti je stále kráľom – prečítať o peniazoch v Singapure ), a každoročné Veľkej Singapur predaj prudko znižuje ceny na úroveň, zvýhodnené ostrov-široký!

Turisti, ktorí lietajú von letisko Changi možno tiež využiť nákupných politík nezdanených Singapuru – 7% tovar a služby zdaní (GST) uložené na nákupy v Singapure môže byť vrátená pred odchádzajúce letu, vďaka ultra-účinným elektronického turistického vrátenie schéma (ETRS) na mieste.

Kam ísť nakupovanie, závisí na tom, čo budete potrebovať a kde si pobyt; Pre viac informácií, pozrite sa na náš prehľad najteplejších nákupných centier v Singapure .

Dôvodom # 4 – Lie v luxuse

Stabilne, Singapur sa stal obľúbeným ihriskom pre svet je bohatý. Ako najväčší firmy na svete aj naďalej investovať v Singapure, takže niektoré z najlepších svetových luxusných značiek.

Tieto hotely pozdĺž Orchard Road , dedičstvo okresu a Marina Bay majú viac hviezd než Ari Emanuela telefónneho zoznamu. Rastúca reštaurácia scéna sa vyvíja od pouličné koreňov krajiny akceptovať Michelin-class extravaganciu. Nové nákupné strediská Singapur ako v Shoppes v Marina Bay Sands jastrab luxusného tovaru, ako je Louis Vuitton, Prada a Bulgari. A kúpeľné nadšenci môžu stratiť sa v ostrovnej mnohých exkluzívnych kúpeľných a denných kúpeľov.

Spomínaný Marina Bay Sands tiež hostí jeden zo Singapuru dvoch kasín – hracích stolov poskytujú ďalší zábavný spôsob, ako sa rozlúčiť s niečí hotovosti!

Dôvodom # 3 – Je to Ultimate Asian Travel Hub (a Medzipristátia Experience)

Singapur je centrálne umiestnenie v juhovýchodnej Ázii je ideálny vzduch, zem a more zastávkou pre návštevníkov, ktorí chcú cestovať inde v regióne robí.

Krajina je hlavnou leteckou húb, Changi Airport , je ľahko dosiahnuteľná lety z Los Angeles (Tablety), San Francisco (Tablety) a New York (porovnanie cien). Odtiaľ sa návštevníci môžu lietať prakticky kdekoľvek v juhovýchodnej Ázii, pretože hlavnými dopravcovia v regióne a cenovo dostupné letecké servisný pravidelné lety z Changi.

Zvyšok Ázie môže byť tiež dosiahnuté po súši i po mori zo Singapuru. Autobusovej dopravy pravidelne odchádzajú Kuala Lumpur v susednej Malajzii. Singapur je spojený po železnici do Malajzie a tým ku zvyšku Ázie – železničná stanica Woodlands je Eastern a Oriental Express ‘juhovýchodnej Ázie terminus. (Viac na svojich oficiálnych internetových stránkach – www.orient-express.com ).

Singapur Cruise Center ( singaporecruise.com.sg ) poskytuje služby trajektovej prepravy na Batam, Bintan a Karimun, spolu s radom medzinárodných plavebných spoločností. Nová Marina Bay Cruise Center ( mbccs.com.sg ) sa špecializuje na prevádzkovateľovi výletných; väčšina z najväčších mien v výletné podnikaní teraz používať väčšie Marina Bay port pre ich Singapore zastaví.

Má dlhé medzipristátia? Singapur je malá veľkosť a komplexný dopravný systém z neho robí jeden z najlepších miest k vydržať dlhé čakanie na: stačí chytiť karty EZ-Link od stanice metra v suteréne domu a hlavou Changi Airport sa o off preskúmať ostrov vo svojom voľnom čase.

Dôvodom # 2 – Pozri rôznych kultúr vedľa seba

Pre taký malý ostrov, Singapur je preplnený-a-blok s radom ázijských kultúr, všetci žijú side-by-side, z ktorých každý má etnické enklávy a festival v Singapure jeho vlastné. Oficiálne, Singapur vláda uznáva, čínske, Malajský a Tamil (indický) a kultúr tvoria národa: v každej etnickej enklávy, jednotlivé Singaporeans nájsť spôsob, ako k jedlu, uctievanie a žiť v plnom rozsahu svojho kultúrneho dedičstva.

Systém “enkláva” má korene v politike Singapore zakladateľ Sir Stamford Raffles ‘prideľovania okres ku každému etnického pôvodu v Singapure. Dnešné Chinatown , napríklad, bolo pridelené v roku 1828 na imigrantských Číňanov denné tomboly. Špina a korupcia starej čínskej štvrti už dlho zmetená s tým, že súčasné úzke uličky, čo bol “Disneyland,” s krikľavými farbami a džentrifikácia. Medzi shophouses, ktoré predtým prístrešie nevestincov a ópiových domov, napríklad, boli prevedené do múzeí, kancelárií a hotelov. Navštívte počas čínskeho Nového roka v Singapure vidieť čínskej štvrti miestna atmosféra sa obrátil až jedenásť!

Štvrte bývalej Malay šľachtou Singapure sa stali, že jadro dnešný Singapore Kampong Glam: bývalého sultánovho paláca bola teraz premenil v Stredisko malajského dedičstva, kultúrne prehliadky pre malajskej života, minulosti i súčasnosti. V jeho blízkosti je mešita Zlatý Sultan a bazáre na Bussorah Street a arabskou ulici poskytujú dostatok príležitostí pre turistov vidieť miestnu Malajci modliť a obchod.

Počas ramadánu a Aidilfitri, Kampong Glam stáva miesto pre masívne Pasar malam (noci na trhu), ktorý sa postará o malajzijských moslimov a non-moslimské návštevníkov.

Na Malej India môžete vidieť – a cítiť – ako miestna Tamil Indian komunita žije: koreniny a vôňa tejto oblasti je prenikajú oblasť, poskytuje zaujímavý senzorický kulisu, ako si prezrieť. Získať nejaké nákupy vykonané na Tekke trh, Little India Arcade, Campbell Lane, alebo na 24 hodín Mustafa nákupného centra.

Malá India je tiež miestom, kde môžete mať úplne autentické indické jedlo v trvalých favoritov ako Mutha je Curry. Najlepší čas na návštevu Malá India sa zhoduje s indickými vysokými sviatkami Thaipusam a Deepavali .

Dôvodom # 1 – Pig out na Singapuru je pulzujúce kultúry jedla

Singapore môže byť prosperujúce krajín, ale jesť sa tu odohráva prevažne na vidieku je mnoho pouličné centier – pod holým nebom, ktoré predávajú foodcourts malajčina, čínske, thajské, indické, peranakanské a “západné” jedlá, rýchle a lacné. Singapur Hawker centier slúžiť ako úžasné, lahodné intenzívnym kurzu o miestnej kultúre – koniec koncov, Singapore (podobne ako v Singapure potravín ) odvodzuje svoju identitu od dlhých stáročí obchodu a zlúčenie mnohých kultúrach podané obchodníkmi a ich zamestnanci, ktorí prišli a zostal.

Dnes kultúry voliča Singapure všetky súperia o vašu pozornosť, keď sa vkročiť do Hawker centra: budete mať na biryani od indického potravinárskeho stánku? Nasi lemak z malajského stánku? Alebo by ste chceli niektoré char Kway Teow z rezance stať? Možnosti sú nekonečné … a prekvapivo lacné! (Očakávať, že strávi asi 2-4 $ za výdatné jedlo na Hawker centra v Singapure.)

Tieto voľby potravín budú ešte pestrejší prázdnin: čínsky novoročné oslavy v Singapure podnietiť vznik špeciálnych čínskych potravín, ako Yusheng , zatiaľ čo Ramadan a následná Hari Raya (Eid al-Fitr) festival prichádza s šírením Pasar Malam ( nočné trhy) slúžiace nekonečné množstvo ramadánu potravín. Potom je tu Singapore Festival výživu ( singaporefoodfestival.com.sg ), niekoľko týždňov nič iné ako potraviny z celej planéte brať do centra pozornosti po celom ostrove!

Ak je potravinársky mad bol skutočný psychický stav, potom zváži Singapur ostrovom celého azyl.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *