Top Vietas varēsiet nirt Sabah, Borneo

Posted on

Sipadan, Mabul, Layang-Layang … daži no labākajiem niršanas pasaulē ir atrodams bagāto ūdeņos tikai pie krasta Sabah ar Malaizijas Borneo. No mēslu niršanai un makro dzīvi uz āmurzivis un vaļu haizivis, Sabah ir nirējam sapnis! Šeit ir daži no labākajām vietām, lai pārbaudītu out.

Tunku Abdul Rahman Park

Tikai īsu 20 minūšu motorlaivas brauciena attālumā no Kota Kinabalu , salām, kas veido Tunku Abdul Rahman Marine Park ir lieliska vieta, kur sākt niršanu Sabah. Pieci mazās salas ir ietverti ar koraļļu rifi atrodas seklā ūdenī. Maigas straumes padarīt Tunku Abdul Rahman Park ir lieliska vieta iesācēju nirēji redzēt plašu dzīvi.

Reti atradumiem Tunku Abdul Rahman Park ietver Harlequin spoku pipefish un mandarīnu zivis. Knābjainajam bruņurupuči regulāri dara ārieni un pat vaļu haizivis nākt barību planktona vēsajā mēnešos no novembra līdz februārim.

Sipadan

Sipadan sala, jo centrā Indo-Klusā okeāna baseinā, nenoliedzami ir pasaules slavens ar savu zemūdens ekosistēmu. Vairāk nekā 3000 zivju sugas un koraļļu ir atrodami ap Sipadan nopelnot reputāciju kā ar labāko niršanas Sabah – ja ne pasaulē! Malā no apdullināšanas dažādiem jūras dzīvi, Sipidan ir uzņēmēja ar “bruņurupuču kapa” – ar zemūdens alu sistēma piepildīts ar skeletiem jūras bruņurupuču.

Divers vairs nedrīkst palikt Sipadan, jums ir palikt tuvumā Semporna vai Mabul Island. Cenšoties saglabāšanai koraļļus, tikai 120 niršanas atļaujas tiek izsniegtas dienā. Veikt pasākumus, lai jūsu niršanas apkārt Sipadan savlaicīgi!

Layang-Layang

Pie 186 jūdzes no rietumu krastu Sabah, tiny atols par Layang-Layang ir viena no vislabāk saglabātajām niršanas vietām pasaulē. Sienas, kas piliens, lai vairāk nekā 2000 metru dziļumā make Layang-Layang pelaģiskā paradīze! Āmurzivis, pelēks haizivis, leopards haizivis, Silvertip, un pat kuļmašīnas var bieži satikt.

Layang-Layang faktiski strīda teritorijas; neliels Malaizijas jūras kara bāze – ārpus robežas tūristiem – nodrošina to, ka ūdens ir drošas un nepiesārņotu.

Layang-Layang ir pieejama tikai caur lidojumā no Kota Kinabalu; niršana ir organizēta caur Layang-Layang Island Resort – vienīgo izmitināšanu salā – starp mēnešos martā un oktobrī.

Mabul Island

Pasaules klases mēsli niršanas un tuvums Sipadan ir veikuši Mabul par vienu no populārākajiem niršanas galamērķiem Āzijā. Atšķirībā Sipadan, atļaujas nav nepieciešamas un ir vairāki izmitināšanas iespējas uz salas.

Mabul ir apstrīdami viens no bagātākajiem niršanas vietām pasaulē un tiek uzskatīts par labāko vietu zemūdens makro fotografēšanai. Rifu nosēdās uz malas kontinentālo šelfu un vidēji no 25 līdz 30 metrus dziļš. Kopā ar bagātīgu makro dzīvi, galvkāji piemēram, sēpijas, octopi un kalmāri tiek uzskatīta par gandrīz katru nirt.

Mabul Island tiek sasniegts, izmantojot vārti Semporna uz dienvidaustrumu galu Sabah.

Labuan Island

Beznodokļu sala Labuan atrodas tikai 71 jūdzes no Kota Kinabalu, un ir populārs apstāšanās ceļotājiem, kas šķērso starp Sarawak, Bruneja, un Sabah. Galvenais zemūdens izloze Labuan salas ir daudz kuģu vraku tuvumā.

Gan iesācēji un pieredzējuši vraka, var iekļūt četras galvenās vrakiem atrasti dziļumā starp 30 un 35 metriem. USS Salute un Nīderlandes SS De Klerk tika nogremdēta Otrā pasaules kara laikā. Divi citi civilie vraki padarīt Labuan vraks niršanas centrs Malaizija.

Labuan Sala ir viegli pieejama ar prāmi no Kota Kinabalu vai Bandarseribegavana Bruneja. Ir daudzas interesantas lietas darīt uz Labuan virs ūdens, kā arī!

Lankayan Island

Tiny Lankayan sala ar tās balto smilšu pludmales atrodas 90 minūšu brauciena attālumā ar laivu ziemeļrietumos Sandakan East Sabah. Lankayan ir neapdzīvotos; tikai viens Dive Resort – Lankayan Island Dive Resort – piedāvājumi iespēja izpētīt šo aizsargāto jūras parku.

Viens vraks, lielisks makro dzīve apgalvoja, ka labāk nekā konstatēts Mabul un lielāku jūras dzīvē, piemēram, humphead parrotfish un leoparda haizivis padarīt Lankayan sala cienīgs novirzīšanu. Iespēja redzēt jawfish, dragonets un lidojošiem gurnards ir pievilcīgi ūdenslīdējiem, kas ir gandrīz viss pārējais jau savos kuģa žurnālos!

Pulau Tiga

Trīs salas veido Pulau Tiga tikai uz dienvidrietumiem no Kota Kinabalu Sabah. Salas veidoja izvirdums vulkāniem, kas uzstāja dubļaina nogulsnes virs jūras līmeņa. Pulau Tiga ir relatīvi neskartas tūrismu; tikai viens kūrorts – Pulau Tiga Resort – ir darbojas uz paradīzes salu.

Rifi ap Pulau Tiga ir sekla, ļaujot niršanas ar vidēji 20 m redzamību. Kailžaungliemeži, bambusa haizivis, un atkarīgās jūras čūskas ir izplatīta tirkīza ūdenī.

Pulau Tiga prasījums fame bija kopas pirmo Survivor realitātes šova; tomēr sala paliek pilnīgi neattīstīts.

Mataking Island

Mataking Island tiek sasniegts 40 minūšu brauciens ar laivu no Semporna uz dienvidaustrumu galu Sabah. Advanced nirējiem un zemūdens fotogrāfiem atradīs Mataking lielisku alternatīvu Sipadan. Makro dzīve ir bagātīgs un sienas nomešanu vairāk nekā 100 metriem izdarīt daudz haizivis un interesantu jūras dzīvi.

Omāri, milzu gliemežus, stari, un batfish parasti plankumainais seklā ūdenī ap Mataking Island. The spa, kūrorts, un pulverveida smilšu sniedz relaksāciju virs ūdens starp niršanas.