Transport publiczny w Paryżu: Opanowanie system metra, autobus i RER

Posted on

Transport publiczny w Paryżu: Opanowanie system metra, autobus i RER

Jednym z najlepszych na świecie (i najbardziej irytujące) Public Systemów Transportowych

Paryż szczyci się jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej wydajnych systemów transportu publicznego na świecie. Pociągi zazwyczaj dotrzeć na czas; autobusy są dobrze wyposażone i czyste, a express podmiejskich ( „RER”) trenuje serwisowych najważniejsze przystanki miasta w rekordowym czasie. Czego tu nie kochać?

Po pierwsze, Wady

Cóż, dla tych z Was, którzy mieli już przyjemność jazdy paryskiego metra lub biorąc autobus w mieście światła, wiesz, że istnieje mnóstwo potencjalnie rozwścieczyć i denerwować wypoczynek. Z jednej strony, Paryżanie unikają samochody tak bardzo, że pociągi i autobusy są nie częściej niż overcrowded– i Paryż jest top turystycznym na świecie nie pomoże spraw.

Po drugie, większość linii Paris Metro brakuje powietrza conditioning– pozytywne z punktu widzenia ekologicznego, ale uważaj na tych zamoczenia letnich (i zrzędliwy podróżnych). Aby narzekać tylko nieco dłużej, Paryż transportu publicznego jest również notorycznie brakuje, gdzie dostęp do użytkowników niepełnosprawnych jest zaniepokojony. Gymrats będą cieszyć się niekończących się korytarzy i schodów, które węża przez podziemne Paryżu, ale po całym dniu zwiedzania miasta, brak windy i schody ruchome w niektórych stacjach może być prawdziwy ból głowy.

Teraz Plusy:

Dobre wieści? Miasto Paryż rząd bierze transportu publicznego bardzo poważnie, a co roku duży kawałek budżetu jest zarezerwowana dla poprawy warunków ruchu pociągów i pasażerów w Paryżu, autobusów i tramwajów. W najbliższych latach można spodziewać Paryż transportu publicznego, aby stać się bardziej skuteczne, dostępne i wygodne. Wiele nowych stacji są również dodawane, dzięki czemu łatwiej niż kiedykolwiek, aby ominąć.

Jeśli jesteś trochę obawiają metrze, nie obawiać: ten przewodnik dostarczy Ci wszystkich porad i wskazówek, które pomogą wykorzystać Paris transportu publicznego z łatwością. Kliknij po więcej.

Wskazówki do jazdy metrem, autobusem i tramwajowych system z łatwością

System metra Paryż jest stosunkowo łatwo dostać się zawiesić, jeśli się uzbrojony w odpowiednie informacje. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci poruszać Paryż transportu publicznego jak miejscowy (i uniknąć niepotrzebnych frustracji i klaustrofobii).

 • Dostać przyzwoity metra mapę . Są one dostępne bezpłatnie z każdego metra stoisku informacyjnym, a można również pobrać online . Nie ma sensu biegają wokół podziemnego próbuje znaleźć swoją drogę. Mapa rade.
 • Niechęć prowadzenia mapy wokół? Niektóre wielkie darmowe aplikacje są obecnie dostępne na smartfonie, iPhone lub tabletu. Używałem wiele z nich i wszystkie one działają dobrze, ale szczególnie polecam firmy transportowej RATP własną aplikację do pobrania na smartfony Sklepie Play. Jeśli masz takie urządzenie, gorąco polecam się uzbrojony w dobrej aplikacji przed wyjazdem.
 • Unikaj jazdy metrem lub RER (pociągi ekspresowe) w godzinach szczytu (8: 00-10: 00 rano; 5: 00-8: 00 pm). W tych czasach, zdecydować się pieszo lub autobusem. Jedno słowo ostrzeżenia, chociaż: niektóre linie autobusowe są również zalana w tych godzinach.
 • Metra linie 1, 2, 4, 11, 12 i 13 są na ogół najbardziej zatłoczonych linii , zwłaszcza w godzinach szczytu. Linie autobusowe 38, 28, 68 i 62 są jednymi z najbardziej cramped– ale również obsługę wielu najbardziej centralnych obszarach miasta.
 • Metro linii 6 i 2 bieg nadziemne dużo drogi, czasami oferuje imponujące widoki na miasto . Line 6 oferuje spektakularne widoki na Wieżę Eiffla w pobliżu stacji Bir-Hakeim. Od linii 2, mniej uderzający widok na Sacre Coeur widać.
 • Nauczyć się jeździć RER, kiedy ma to sens . Wielu odwiedzających Paryż nigdy nie odważył się wziąć Paryża pięć wyższych prędkości pociągów podmiejskich, linie RER A, B, C, D i E, które mogą dostać się do miejsca docelowego znacznie szybciej, ponieważ zatrzymują się na znacznie mniej przystanków niż metro. Głównym węzłem wychodzących i przychodzących pociągów RER jest stacja Châtelet-Les Halles. Inne główne koncentratory zawierać Gare du Nord, St Michel / Notre Dame i Gare de Lyon.The RER, który jest prowadzony przez inną spółkę (publicznego) niż metro w Paryżu, może być nieco skomplikowane na początku, ale po raz zdobyte jest na ogół warto. To trwa około 20 minut, aby dostać się z Denfert-Rochereau w South Paris Gare du Nord na północy. Ta sama trasa metrem często dodać co najmniej dziesięć minut.
 • Rozważyć zakup Paris Visite Pass.  Jak szczegółowo w moim kompletnego przewodnika do przełęczy, może warto poświęcić chwilę, aby kupić ten specjalny bilet, który pozwala swobodnie jeździć na metro, RER i autobusów, a także umożliwia wstęp do wielu popularnych atrakcji Paryża. Jeśli planujesz na uderzanie kilka muzeów i zabytków na wycieczkę, warto wziąć pod uwagę.

Gdzie kupić Paris metro, RER, autobusem, a bilety tramwajowe?

Bilety i karnety można kupić na każdej stacji metra, RER lub tramwajowego, a kiedy na pokład autobusy. Dostępny w Paryż Centra informacyjne wokół miasta są również, a czasami można znaleźć w kioskach lub tabacs (sprzedawców wyrobów tytoniowych).

Coś pamiętać: przy zakupie biletów z automatycznego dystrybutora na stacji metra lub RER tylko karty debetowe i monety są akceptowane w niektórych stations– jeśli masz tylko rachunki może trzeba kupić bilety od sprzedawcy w „Vente “(Sales) biurko. Podobnie, gdy na pokład autobusy Paryż, trzeba dokładnie zmiany. Pamiętaj, że Twój bilet metra zwykle nie pozwala na transfery do autobusu; trzeba zapłacić za transfer prosząc kierowcę autobusu. Powiedz kierowcy swój cel po planszy tak, on lub ona może pobierać poprawny przejazd. Jeśli planują Państwo skorzystać z autobusu często kupić „karnet” (pakietów) z góry od stacji metra.

Należy również pamiętać, że na stacji metra z budki z napisem „Informacja”, bilety są sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem urządzeń samoobsługowych; Pracownicy za oknem są nie tylko odpowiadać na pytania i udziela informacji na temat harmonogramów, tras itp automaty biletowe automaty Zautomatyzowane są trafi do całkowicie zastąpić tradycyjny system w ciągu najbliższych kilku lat. Pomocne wskazówki: można zmienić język interfejsu automatów biletowych samoobsługowych na angielski. To powinno ułatwić znalezienie bilet / s trzeba, mimo reputacji maszyn za to, że nieco mniej niż łatwy w obsłudze.

Bilety na metro w Paryżu i przechodzi – Jakiej warto go kupić?

W zależności od długości pobytu, ile będziesz korzystać z transportu publicznego, a także czy planujesz wycieczki do miejsc takich jak Wersalu lub Disneyland Paris, trzeba wybierać między pojedynczymi biletów metra lub jeden z kilku przejściach , Poniżej znajduje się zbiegać z dostępnych opcji.

Ważne: Nigdy nie kupić bilety od sprzedawców na ulicy lub unoszące się wokół wejścia do stacji; Te bilety mogą być podrabiane i może kosztować później grzywny i / lub dodatkowego czasu i pieniędzy.

Standard “+ T” Metro bilety

Biorąc pod uwagę: One metro, RER, autobusem lub przejażdżkę tramwajową w Paryżu (strefy 1-2), w tym tylko transferów. Można przenieść z metrem do RER, ale trzeba użyć drugiego bilet do przeniesienia pomiędzy metra / RER i autobusów czy tramwajów. W RER, musisz opuścić swój bilet do stacji. Zawsze zachować swój bilet w kasie.

Należy pamiętać, że bilety specjalne są wymagane dla autobusów i pociągów podróżujących do iz lotnisk w Paryżu.
Zobacz Paris Airport Parter transportowych dla więcej szczegółów.

Zakupu, jeżeli:  Zostajesz na krótki czas i będą korzystać z transportu publicznego oszczędnie. Nie planuję wziąć wycieczki.

Obecny standard Metro Ceny biletów (może ulec zmianie w dowolnym czasie):

 • 1 bilet: € 1.90
 • 10 biletów (pełna cena): € 14,70
 • 10 biletów (cena obniżona dla dzieci poniżej 10 roku życia): € 7,45

Paris Visite Przełęcz

 • Biorąc pod uwagę: nieograniczone przejazdy w Paryżu (metro, RER, autobusów, tramwajów i pociągów regionalnych SNCF) i aglomeracji paryskiej, na 1-5 dni. Zapewnia również oferty w wybranych muzeów, atrakcji i restauracji. Wybierz, jeśli: Chcesz podróżować obszernie całego regionu paryskiego. Wybierz kartę strefa 1-5 zobaczyć Wersal lub Disneyland Paris i 1-8 dla większego zasięgu.

Dzienne i tygodniowe Podania:

Biorąc pod uwagę:  nieograniczone przejazdy w okolicach Paryża, minus falbanki

 • Jeden dzień przebieg ( „Mobilis”): € 7,50 do € 17.80, w zależności od liczby stref trzeba podróżować po
 • Tygodniowa: około 20- € € 45 euro, w zależności od liczby stref
 • Biorąc pod uwagę: Podobny do przełęczy Paris Visite minus ofertach specjalnych.

Pierwsze Oriented z Metro: linie, trasy i godziny

Linie metra Poradnik

Paris metro ma w sumie 16 linii do zidentyfikowania przez liczby, koloru i wycofanych z linii nazwisk.

Na przykład, linia 4 jest magenta , obecnie posiada 27 stacji, a nazywa się „Porte de Clignancourt / Mairie de Montrouge”, ponieważ biegnie od stacji Mairie de Montrouge na południe od miasta do Porte de Clignancourt na północy.

W związku z powyższym, należy zawsze najpierw zorientować się, w jakim kierunku trzeba iść w stosunku do punktów końcowych linii. Jeśli jesteś w Chatelet i trzeba dostać się do Odeon, można spojrzeć na mapę i zobaczyć, że Odeon znajduje się na południe od Chatelet, w kierunku Porte d’Orléans.

Jest to ważne, ponieważ po metrem w jednym kierunku, to niemożliwe, aby zmienić kierunkach bez wychodzenia z kołowrotu i przeżywa ponownie. Staje się to kosztowny błąd, jeśli masz bilety jednorazowe, zamiast przepustki tygodniowych lub miesięcznych. Ponadto niektóre linie (zwłaszcza linie 7 i 13) widelec w kilku różnych kierunkach w kluczowych punktach, więc upewnij się, aby sprawdzić swój cel, zanim się na jednym z tych pociągów ostrożnie, upewniając się, że jesteś na pokład pociąg jedzie do przystanku.

godziny

Podczas normalnych czasach operacyjnych, Metro kursuje pon-czw. i Sun. od 5:30 rano do 1:15 rano, a pt-sob. od 5:30 rano do 2:15 rano Te same późne usługi uruchamiane również w nocy przed święto państwowe.

Aby upewnić się złapać ostatni pociąg, należy dążyć do osiągnięcia ogólnie na stacji ok. 30 minut przed zamknięciem, jako ostateczne pociągi odjeżdżają w różnym czasie, w zależności od stacji.

Główne linie metra

 • Linia 1 (La Défense / Château de Vincennes): Zatrzymuje Luwr, Pola Elizejskie, Chatelet, Bastylii.
 • Linia 2 (Porte Dauphine / Nation): Zatrzymuje to Anvers (Sacre Coeur), Gare du Nord, Pola Elizejskie, Père-Lachaise
 • Linia 3 (Pont de Levallois – Bécon / Gallieni): Zatrzymuje m.in. St. Lazare, République Pere-Lachaise
 • Linia 4 (Porte de Clignancourt / Mairie de Montrouge): Zatrzymuje to Chatelet, St. Michel, Montparnasse.
 • Linia 5 (Bobigny – Pablo Picasso / Place d’Italie): Zatrzymuje to Gare d’Austerlitz, Bastylii, Place d’Italie
 • Linia 6 (Charles de Gaulle-Etoile / Nation): Zatrzymuje m.in. Wieża Eiffla, Montparnasse, Champs-Élysées.
 • Linia 7 (La Courneuve – 8 Mai 1945 / Mairie d’Ivry i Villejuif – Louis Aragon): Zatrzymuje m.in. Place d’Italie, Luwr, Opera. Upewnij się, aby sprawdzić swój cel wzdłuż osi południowej, jak ta linia widelców się na dwie części.
 • Linia 8 (Balard / Créteil): stacje centralne obejmują Invalides, opera, Bastille
 • Linia 9 (Pont de Sèvres / Mairie de Montreuil) Zatrzymuje to Republique i Grands MAGASINS
 • Linia 10 (Gare d’Austerlitz / Boulogne-Pont de Saint-Cloud): Zatrzymuje to Sorbony i dworca Gare d’Austerlitz.
 • Linia 11 (Châtelet / Mairie des Lilas): Zatrzymuje to Chatelet i Republique.
 • Linia 12 (Aubervillers-Front Populaire / Mairie d’Issy): Zatrzymuje to Abbesses (Montmartre), Grands Magasins, Montparnasse
 • Linia 13 (Saint-Denis – Université / Asnieres-Gennevilliers-Les Courtilles / Châtillon-Montrouge 🙂 Zatrzymuje to Invalides, Saint Lazare. Upewnij się, aby sprawdzić swój cel dokładnie jak te pociągi widelec się w kilku kierunkach.
 • Linia 14 (Saint-Lazare / Olympiades): Zatrzymuje to Chatelet, Gare de Lyon, Bibliotheque Nationale i dworca kolejowego Saint-Lazare.

Podłączanie do RER (pociągi podmiejskie)

Wielu turystów znaleźć RER podmiejskim pociągu systemu Paryża, który jest technicznie oddzielone od metra, ale łączy w kilku punktach, mylące. Jeśli trzeba użyć it– i na ogół jest konieczne tylko w przypadku podróży do iz lotnisk w Paryżu lub biorąc wycieczki (takich jak do Disneylandu lub Versailles Palace), upewnij się najpierw zorientować się, jak działają te pociągi w tandemie z metra, przechodząc do następnej strony.

Paris RER: linie, trasy i godziny

RER, podmiejskich System pociąg Paryża, składa się z pięciu pociągów ekspresowych, które podróżują w obrębie Paryża i aglomeracji (w przeciwieństwie do metra, który zatrzymuje się tuż poza granicami miasta).

Jak metro, linie RER są oznaczone literami i end-of-line nazw . Jednak RER jest bardziej skomplikowana niż metro, ponieważ każda linia włamuje się do różnych kierunkach, w pewnym momencie, dzięki czemu łatwo się zgubić (i odpady funduszy i czasu), jeśli wskoczyć na niewłaściwym pociągu. Aby uniknąć niespodzianek, sprawdzić kierunek dokładnie przed wejściem na pokład, i korzystać z tras pociągów znajdujących się w stacji RER pomóc oswoić. W razie wątpliwości należy zwrócić się o pomoc. Jeśli masz smartfona lub tabletu, należy rozważyć zainstalowanie aplikacji Paris Metro / RER. Wiele z nich jest bezpłatne, a są bardzo poręczne mieć więc można poruszać się co nawet miejscowi często uważają za system mylące.

Kolejny trudny sensu jeżdżenie RER trafia prosto cenowej . RER obejmuje 8 stref w regionie paryskim, a jeśli podróżować dalej niż biletu lub przekazać pozwala, możesz zostać ukarany grzywną. Upewnij się, że bilet metra lub karnet obejmuje stref potrzebne do miejsca przeznaczenia, a następnie dwukrotnie sprawdzić strefę miejsca docelowego za pomocą środka biletu, jeżeli zajdzie taka potrzeba przed wejściem na pokład.

Pamiętaj, że musisz oszczędzać swój bilet, aby wyjść większość stacji RER.

RER Godziny

Godziny RER różnić, ale średnio pociągi kursują od 5:15 rano do północy lub 12:30 Dla tras i godzin, należy zapoznać się strona trasa-Finder RATP.

Podział linii RER

 • Linia A: koncentratory Paryż są Chatelet-les-Halles i Gare de Lyon. Linia ta biegnie na zachód do La Défense i St Germain en Laye; wschód do Marne la Vallée (Disneyland Paris)
 • Linia B: Piasty na Gare du Nord, Chatelet i St. Michel. Linia ta biegnie na północ do lotniska Charles de Gaulle i Orly na południe od lotniska (przez pociągiem Orlyval).
 • Linia C: Piasty w St Michel i Wieży Eiffla. Idzie do Wersalu południowym i usług również Northwest przedmieścia Paryża.
 • Linia D: Piasty w Chatelet, Gare du Nord i Gare de Lyon. Usługi na północ i południe przedmieścia.
 • Linia E: Hub na Gare du Nord. Ta linia usług przedmieścia Wschodzie.

Paryż Autobusy – linie, trasy i godziny

Podczas wizyty w Paryżu, próbując dowiedzieć się, jak korzystać z autobusów, aby poruszać się po mieście może wydawać się wyzwaniem. Jednak autobus może być zarówno bardziej malownicze i mniej klaustrofobiczna niż metrem lub RER. Poświęcenie czasu na zapoznanie się z czystych i przyjemnych autobusów miejskich może opłacać. W sumie 59 linii operacyjnego, można uzyskać prawie wszędzie metro zabierze pan: a często do szerszej gamy odbiorców.

Podróż Porada: Jeśli jesteś niepełnosprawnej lub starszej samotnie, może znaleźć autobusem znacznie łatwiejsze: w większości są teraz wyposażone w pochylnie, w przeciwieństwie do stacji metra, które jest nadal zdecydowanie niewystarczająca, gdzie dostęp jest zaniepokojony.

Linie i przystanki

Przystanki autobusowe znajdują się w całym mieście i nie częściej niż są koncentratory dla kilku różnych liniach. Ostatnio większość przystanków autobusowych zostały wyposażone w elektroniczne systemy informacyjne, które mówią, kiedy należy spodziewać się następny autobus. Mapy i autobusowych sąsiedzkie są wyświetlane również na większości stacji, a także w Paryżu Biura informacji turystycznej.

Paryż autobusy oznaczone są numerami dwuosobowych i nazwy końcu linii oznaczonej na froncie. Można użyć T + metro bilety lub karnety tygodniowe i miesięczne jeździć autobusem, ale jeśli już używany pojedynczy bilet w metrze, nie można przenieść do autobusu. Można jednak przenieść między dwoma autobusami bez dodatkowych kosztów świadczenia to zrobić w ciągu 90 minut na pokład pierwszego. Poprosić kierowcę do stemplowania ( „Valider”) swój bilet, gdy pokład pierwszy autobus.

Korzystanie Autobusy na zwiedzanie miasta?

Niektóre linie autobusowe są szczególnie malownicze i może być tanią alternatywą dla wycieczek autobusowych paryskich.

 • Linia 38 biegnie z północy na południe przez centrum miasta i zapewnia niezapomniane widoki Dzielnicy Łacińskiej, Sekwany, czy katedry Notre Dame.
 • Linia 68 oferuje widokowym Muzeum d’Orsay, Saint-Germain-des-Pres, Sekwany, Luwru i Opery Garnier.
 • Linia 28 oferuje piękne widoki na Ecole Militaire, Zgromadzenia Narodowego, Sekwany, Grand Palais i Pól Elizejskich.
 • Linia 96 biegnie przez piękne plamy na prawym brzegu, w tym Hotel de Ville, średniowiecznej dzielnicy Marais i modnej Bastille.

Godziny autobusowych

Godziny różnią się znacznie, ale główne linie biegną od około 5:30 rano do północy. Autobusy nocne prowadzony przez całą noc (patrz niżej).

Na trasach i godzinach , skonsultować się z RATP stronę trasa-Finder

Znaki końca linii i tras autobusowych

Interaktywna Mapa Paris Bus

Paryż autobusy nocne (noctilien)

Nocne radował się w 2006 roku, kiedy Paryż zainaugurował nowy system noc autobusem po całym mieście i na przedmieściach, dzięki czemu zabawa późno znacznie mniej uciążliwe. Autobusy odjeżdżają z większości miejsc w całym mieście, w odstępach 15-30 minut.
Znajdź trasę nightbus

Paris Tramwaj – linie, trasy i godziny

21st Century-Revival

Paryż miał tramwajowej w 19 wieku, który został następnie zdemontowane i zastąpione metra. Ale obrzęk ludność miasta i potrzeba połączenia Paryż z jego przedmieść doprowadził do ożywienia linii tramwajowej w mieście światła. Tylko z jednej linii, tramwaj T3 działa w granicach miasta Paryż, pokrycie jest nadal ograniczona i dotyczy głównie południe Paryż, ale oczekuje się, że tramwaj ma wzrosnąć w nadchodzących latach.

Można jeździć tramwajem stosując regularne bilety na metro i przełęcze.
(Patrz „bilety Paris Metro” i przechodzi na stronę + więcej informacji)

Dla trasy tramwajowej na Paryż, skonsultować się z RATP stronę trasa-Finder .

Tramwaj linii T3

Linia tramwajowa T3 ma przystanki w Paryżu 13, 14, i 15 arrondissements i łączy się z południowo-wschodnich przedmieściach.
Tramwaj zatrzymuje się na następujących głównych stacjach (z niektórych połączeń metra 🙂

 • Porte de la Chapelle (M łączy się linią 12)
 • Porte d’Ivry (łączy się z M linia 7)
 • Porte de Choisy (łączy się z M linia 7)
 • Porte d’Italie (łączy się z M linia 7)
 • Poterne des Peupliers
 • Stade Charlety
 • Cité Université (podłącza się do linii RER B)
 • Montsouris (Parc Montsouris stop)
 • Porte d’Orleans (łączy się z M linia 4)
 • Jean Moulin
 • Didot
 • Porte de Vanves (łączy się z M linia 13)
 • Brancion
 • Georges Brassens
 • Porte de Versailles (Paris Convention Center); podłącza się do linii 12 M
 • Desnouettes
 • Balard (linia łączy się z M 8)
 • Pont de Garigliano (łączy RER linii C)