Travel Guide: Úvod do južnej Bali

Posted on

Travel Guide: Úvod do južnej Bali

South Bali je miesto, kde väčšina z akcie na ostrove koná: biele piesočné pláže Kuta a drsný nočný život, mestských atrakcií v meste Denpasar je a Nusa Dua nariadil pokoj, okrem iného.

Potom, čo sa dotýka nadol na letisko Ngurah Rai blízkosti Kuta, široký sortiment reštaurácií a ubytovacie zariadenia sú len taxíkom alebo bemo jazdy. Môžete stráviť celý svoj pobyt na juhu Bali, a nie pocit, že ste vynechal niečo (odporúčame odolať pokušeniu, aby zostali, aj keď).

Kuta

Kuta je, kde Bali cestovný ruch začína a končí – rast odvetvia cestovného ruchu zmenila tento kedysi ospalé dedine do husto úľa reštaurácií, stredísk, a nočných klubov. Predtým panenská surfovanie pláž je teraz lemovaná turistických zariadeniach a rast miest sa klenie dediny Tuban, Legian, Seminyak, Basangkasa a Petitenget.

Kuta, pre všetky jeho nedostatky, je stále skvelým miestom pre turistov, ktorí vie, kde hľadať. Na mieste je doma k najlepšie pláže Bali (hoci jeho dni slávy sú pravdepodobne dávno preč), a na svoju pozíciu hľadí na západ cez úžinu Bali ponúka návštevníkom najlepšie západ slnka na ostrove.

pláž Kuta je skvelé pre surfovanie, menej pre kúpanie (vďaka nebezpečnými prúdy). Tento výbežok zakriveného bielym pieskom sa tiahne po dobu asi 5 kilometrov a naďalej čerpať surferi z celého sveta (a dodávateľov, ktorí im bug). Vzhľadom na počet prevádzok fronting pláž, piesok bol neustále udržiavaný v čistote.

Táto oblasť sa môže pochváliť aj širokú škálu ubytovania, aby sa zmestili vo všetkých cenových reláciách, a ponúka najlepšie nákupy na ostrove. Nájdete tu tiež najviac (a najlepší) jedálenský voľby v rámci susedstve z rozpočtu Warung Indonézii na upscale reštaurácií v Seminyak.

Tuban

Ďalšie bývalá rybárska dedina urobil dobre, Tuban stala hlavným voľbou pre cestovateľov, ktorí hľadajú trochu viac pokoja a pohody. Je to len päť minút od letiska, a preto nie je príliš ďaleko od Kuta a jeho okolia.

Strediská pozdĺž svoje biele piesočné pláže sú obľúbené u cestovateľov prinášať svoje deti na Bali. Návštevníci majú k dispozícii širokú škálu ubytovacích zariadení na výber, od penziónov až 4-hviezdičkové hotely.

Legian

Medzi Legian Beach Hotel na Jalan Melasti a Jayakarta Hotel , Legian Beach ponúka viac uvoľnená späť alternatívu k Kuta hneď vedľa dverí.

Cez Legian blízkosti Kuta, areál ponúka trochu viac pokoja a pohody než jeho hlučný sused na juhu. To preto, že pláž nie je priamo prístupné žiadnym verejne prístupné komunikácie. (Tam je dedina vlastnená cesty oddeľujúce hotely od pláže, ale je uzavretá pre dopravu.) Čo je len dobre, pretože Legian je pomerne jednoduché, aby preskúmala pešo!

Jimbaran

Okrem hosťovanie niektoré z najlepších hotelov Bali, Jimbaran Bay tiež ponúka jedny z najlepších možností morských ostrova. Pláž Jimbaran sa má trh s morskými plodmi vedľa tradičných rybích reštaurácií so širokou ponukou jedál. Nemôžeš si to niektorý čerstvejšie ako v Jimbaran Bay, a akékoľvek lacnejšie, taky!

Nusa Dua

“Nusa Dua” je Bahasa pre “Two Islands” – asi 10 km južne od letiska, Nusa Dua bolo plánované od základu tak, aby hostiť niektoré z najviac upscale hotelov Bali lemujúce dobre pestované súkromnej pláže. Bali Golf and Country Club sa nachádza v Nusa Dua, rovnako ako rozľahlé nákupné centrum Galeria Nusa Dua.

Sanur

Prvý luxusný hotel v meste Bali bol postavený tu v Sanur, a ešte stojí dnes: Grand Bali Beach (teraz Inna Grand Bali Beach Hotel ), dokončený v roku 1966. Je to stále najvyššia budova na míle ďaleko, vďaka zákona prijatého po jeho konštrukcii zákaze budovy vyššia ako úroveň palmy.

Na pláži v Sanur je považovaný za jeden z najlepších na ostrove, ideálne pre širokú škálu aktivít. Táto oblasť tiež hostí celý rad hotelov, reštaurácií a tradičných i moderných umeleckých predajní.

Obec atmosféra má tendenciu priťahovať staršie profilu návštevníka, v porovnaní s mladšími vekovými skupinami zhromažďovať v Kuta, ale Sanur je miestom k životu, ak hľadáte pre dobrú pláž s uvoľnenou atmosférou vás.

Seminyak

Severne od Kuta a Legian, Seminyak je známy pre jeho veľa možností nakupovanie, stravovanie a nočný život. Zastavte sa Jalan Dhyana Pura vidieť najlepšie reštaurácie a bary v tejto oblasti, alebo navštíviť klub 66 tancovať na techno hudby, až vyjde slnko. Možnosti ubytovania sú tenšie tu v porovnaní s Kuta, ale pláž je skvelý žreb pre surfistov vyhnúť tlačenici na Kuta.

Denpasar

Denpasar je hlavné mesto Bali a je domovom rôznych druhov Bali skúsenosti. Miesto je vhodné pre lacné potraviny, výhodnú základné ubytovanie a dostatok obchodov; nie tak dobrý, je mesto je dopravné zápchy a strašný prevádzku.

Mesto nie je príliš turistické-priateľský, takže by ste mali zvážiť pobyt v Kuta a príde Denpasar len na jednodenný výlet

Denpasar stojí za návštevu aj keď len na:

  • Pasar Badung trh: štyri poschodia lacné nakupovanie, začínajúci s ovocím a zeleninou trhu na jeho okraji a ďalší tovar vnútri. (Nenechávajte bez zakúpenia sarong v treťom poschodí.) Môžete tiež skúsiť Kereneng Night Market blízko Jl. Hayam Wuruk alebo nočný trh na Jl. Diponegoro.
  • Bali múzeum : Informácie o pomerne pestrej histórii ostrova tu. Zobrazuje múzeá majú artefakty z praveku až do súčasnosti, rozdelí medzi múzejný komplex štyroch hlavných budov. Poplatky múzeum 3,000rp pre dospelých (plus 1,000rp poistenie) a 1,000rp pre deti.
  • Sanglah Hospital: najlepšie nemocnice v Bali. Dúfajme, že nechcete skončiť svoju návštevu Bali tu, ale ak máte tú smolu, že potrebujú vážnu lekársku starostlivosť, to je miesto, kam ísť. Jalan Kesehaatan, Denpasar; telefón +62 361 244 574, alebo +62 361 244 575.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *