Skip to main content

Tren, otobüs ve Car tarafından Oxford’a Londra

Tren, otobüs ve Car tarafından Oxford'a Londra

Londra’dan Oxford’a alma, sadece 60 mil uzakta, kolay ve atabileceğiniz çeşitli rotalar var. Bu büyüleyici şehir dünyanın en eski İngilizce dil üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Kolejlerinin çoğu kendi tarihi binaların kamu veya teklif turları açıktır. Oxford dünyanın en eski kamu müzelerinden birine sahip – Ashmolean , Çim Tavern gibi atmosferik çok pub, bir dönüştürülen Victorian Cezaevinde otel ve daha Harry Potter bağlantıları bir değnek dalga bile fazla. Sermayeden oraya nasıl öğrenmek için bu kaynakları kullanın.

Bu büyük bir günlük gezi veya kısa mola yapar.

Oxford’a Nasıl Gidilir

Trenle

Trenler için ayrılmak Oxford İstasyonu’ndan gelen her 5 ila 10 dakika Paddington istasyonuna . Yolculuk yaklaşık bir saat sürer. 2019 yılında standart gidiş-dönüş, off-peak biletler yaklaşık £ 25, ama çok ucuz ne zaman gidiş-dönüş ücretleri mevcuttur satın çok önceden, iki, tek yönlü bilet.

UK Seyahat İpucu en ucuz tren bileti olanlar belirlenmiş “Advance” dir. En demiryolu şirketleri ilk gelenin gelip temelinde avans fiyatlar sunmaktadırlar olarak ne kadar önceden yolculuğa bağlıdır. Peşin biletler genellikle tek yönlü veya “tek” bilet satılmaktadır. Eğer önceden bilet satın olsun ya da olmasın iki tek bilet yerine bir gidiş-dönüş bileti almak için sık sık daha ucuz olduğu gibi, her zaman gidiş dönüş ya da “dönüş” fiyat “tek” bilet fiyatını karşılaştırın. Eğer seyahat edebilirsiniz zaman hakkında biraz esnek Ve eğer, kontrol etmeyi unutmayın En ucuz Ücret Bulucu Ulusal Tren Sorular web sitesinde özelliği.

Otobüsle

Oxford Tüp otobüsle Oxford almak için çok popüler bir yoldur. Şirket otobüsleri günde 24 saat çalışır. Onlar gün boyu, Londra Victoria otogarına her on ila 15 dakika bırakın ve sık sık gece boyunca sapmalar planladınız. Gezi bir saat ve 40 dakika sürer. Oxford Tüp Londra’da Oxford’da birden duraklardan -up puan almak vardır. Ücreti £ 15 öyle ya aynı gün gidiş-dönüş için £ 18 mal olur. Mevcut çoklu gezisi fırsatlar, hem de öğrenci, üst düzey ve çocuk ücretleri vardır.

National Express Oxford Otogarı’na çalıştırmak koç gezileri Londra Victoria otogarına  neredeyse gece gündüz. Otobüsler yoğun saatlerde 15 dakikada bırakın. Yolculuk bir saat ve 40 dakika sürer. Belirli rezervasyonu geziler için gidiş-dönüş bileti £ 19,00 mal oldu. Satın alma £ 21,50 mal olması sonrasında üç aya kadar kullanılabilir Aç dönüş biletleri. Biletler çevrimiçi rezervasyon yapılabilir.

UK Seyahat İpucu Her zaman sizin seyahat programı karşılayan mevcut bir yolculuk olmadığını görmek için Megabus araştırmaya değer. Süper indirim hizmeti kadar az £ 5 için her yolu bu güzergah üzerinde otobüs gezileri sunmaktadır. Ama Düzenli olarak planlanan hizmetle olarak zamanlama konusunda olduğu kadar seçim olmayabilir.

Arabayla

Oxford M4, M25, M40 ve A yollar aracılığıyla 62 mil kuzeybatısında Londra olduğunu. Bir saat ve sürücü için bir buçuk alır ve otoyolları kullanan bir banliyö güzergahı olarak, çok ilginç sürücü değil. Eğer araba ile oraya gitmek yoksa, Cotswolds, büyük bir turne alanının ortasında ve Blenheim Sarayı kısa bir sürücü içinde olacaktır. akılda İngiltere’de benzin denen benzin, tutun, (bir litre biraz daha) litre tarafından satılan ve fiyatı genellikle $ ‘dan fazla 1.50 bir litre mesafesindedir.

You may also like