Treni ile Fransa’ya Çevresinde Seyahat Nasıl

Posted on

Treni ile Fransa'ya Çevresinde Seyahat Nasıl

Tren seyahat mantıklı Fransa Batı Avrupa’da büyük ülkesidir. Mutlu, Fransa hızlı ve verimli tren sistemine sahiptir ve Fransız hükümeti yüksek hızlı trenlerde kitlesel (TGV tren veya yatırım yaptı Tren bir Grande Vitesse ) ve yüksek hızlı hatlar (LGV veya üzerinde Ligne bir Grande Vitesse) .

böylece hemen hemen her yerde Fransa’da tren seyahati tarafından erişilebilir daha ana hatları ve küçük çizgilerin adanmış yüksek hızlı hatlar ve binlerce 1700 km (1056 mil) üzerinde bulunmaktadır.

Ayrıca kırsal Fransa’da çok kasabalar da bağlama sırasında Fransız demiryolu ağı tüm önemli şehirleri bağlar. Dikkatli bir planlama ile, sadece tatilinde tren yolculuğu kullanarak sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Genellikle, trenler, zamanında rahat ve nispeten ucuz.

Ancak bazı trenler yalnızca belirli günlerde belirli saatlerde yayınlanmasını, bu yüzden trenle kırsal Fransa’da seyahat ediyorsanız çok dikkatli planlama gerekir.

Fransa’da Çevresinde Paris’ten alınıyor

Birçok başkentlerinin gibi, Paris hiçbir merkez tren hub, ancak ana hat terminallerinin sayısına sahip muzdarip. İşte ana istasyonlardan servis ana yerlerinden bazılarıdır.

 • Gare du Nord: Kuzeydoğu Fransa, Londra (Eurostar), Brüksel, Amsterdam (Thalys), Lille, Valenciennes, Calais
 • Gare de l’Est: Nancy, Metz, Reims, Strasbourg, Almanya, Lüksemburg
 • Gare de Lyon: Lyon, Dijon, Besançon, Cenevre, Mulhouse, Zürih, Clermont-Ferrand, Marsilya, Nice, Nimes, Montpellier, Perpignan; İtalya ve İspanya’da doğu
 • Gare d’Austerlitz: Turlar, Poitiers, Limoges, Bordo, Toulouse, Biarritz, batı İspanya
 • Gare Montparnasse: Tüm batı TGVs, Brittany, Brest, Rennes, Nantes
 • Gare St. Lazare: Caen, Cherbourg’dan Rouen, Le Havre

Fransa’da Trains Türleri

trenlerin her türlü etkileyici TGV tren ve diğer yüksek hızlı trenler daha küçük dal hatlarına, Fransa’da çalıştırın.

hala eski arabaları yapan bazı çizgiler varken, trenlerin en geç konforlu, modern ve WiFi gibi yüksek teknoloji eklemeler var. Birçok kenarlar boyunca büyük resmi pencere var; Başkaları size aracılığıyla güç veriyor Fransız kırsal harika bir görünüm verir bir üst güverte.

Fransa’da trenlerin ana tipi vardır:

 • TGV Tren ağı ( Tren bir Grande Vitesse ) Fransa ve Avrupa’daki büyük şehirler için çalışır.
 • Intercites trenler Amiens, Orleans, Bordeaux, Caen, Lyon, Reims, Troyes, Toulouse ve Paris gibi kentleri arasındaki orta mesafeli yollarda birçok kapsar. Onlar Nantes, Bordeaux, ve Lyons-Nantes-Tours gibi Fransız şehirlerini bağlar.
 • TER Fransa’da 21 bölgesel ağlar üzerinden kasaba ve köylerde kaçan Fransız bölgesel hizmettir.
 • Römorklü uyuyan hizmet Fransa’nın güneyindeki sizin ve araba alarak aşağı Paris Bercy İstasyonu’ndan çalışır.

Uluslararası Tren Hizmetleri

TGV tren teknolojisi Avrupa’daki diğer ulusal demiryolu taşıyıcılar tarafından kullanılır

 • TGV LYRIA İsviçre’ye Fransa ile trenler
 • Eurostar İngiltere’de, Lille, Paris ve Brüksel arasında çalışır
 • Thalys Belçika, Hollanda ve Almanya’ya koşmak trenler

Nasıl ve Bilet Nereden Alınır

Birçok ülke gibi, bilet fiyatlarının büyük ölçüde değişmektedir.

Erken rezervasyon yaptırabilirsiniz Eğer iyi pazarlık alacak, ama iyi belirli bir zaman sopa gerekebilir. Bunu kitap ve treni kaçırırsanız, geri almak olmayabilir.

Bilet fiyatları normal yerel hat üzerinde daha TGV veya ekspres trenin üzerinde hiçbir yüksektir. Ve TGV trenleri ve tren az popüler kez, erken rezervasyonlarda iyi fiyatlarla sunan, düşük maliyetli havayolları ile rekabet etmek. İnternet rezervasyon her zaman iyi bir fikirdir.

Bütün Fransız tren biletleri de çevrimiçi sipariş edilebilir ve daha sonra havayolları yapmak tam olarak, bir e-bilet olarak bilgisayarınıza bunları yazdırabilirsiniz.

ABD’den gelen ziyaretçiler ile çevrimiçi satın alabilirsiniz Raylı Avrupa ve İngiltere’den ziyaretçi çevrimiçi satın alabilirsiniz  Voyages SNCF (eski Raylı Avrupa UK).

Gar İpuçları

 • Erken gelmesi tren gider hangi platform öğrenmek için. Paris tren istasyonları oldukça kafa karıştırıcı olabilir.
 • İyi Orada olmayabilir ikramlar trende; önceden kontrol ve gerekiyorsa istasyonunda kendi aperatifler / hafif öğle satın alın.
 • Sen zorunda kalacak bilet doğrulamak . Sarı makineleri (arayın ‘compostage de kütükler’ Eğer platforma ulaşmak genellikle hemen önce). Yuvaya biletleri yerleştirin ve geri almak. Bilet müfettişleri trende bilet kontrol edecek ve onu valide değilse muhtemelen seni bulacaktır.