Skip to main content

Tüm Neden Gelato Hakkında ve Sizin İtalyan tatile Deneyin olmalı

 Tüm Neden Gelato Hakkında ve Sizin İtalyan tatile Deneyin olmalı

Bir g elateria  (telaffuz  jöle a-tert-EE-a ) satan bir İtalyan dükkanı dondurması ya da (gelati telaffuz için jöle-A- veya  -jöle A-ti ). Eğer gelato yemekten zevk hiç olmasa, senin üzerine koydu güzergah-it sadece İtalya ise mutlaka deneyin lezzetli bir ısmarlıyorum.

Dondurma vs Gelato

Gelato bazen ABD’de “İtalyan dondurma” olarak adlandırılır, ama bu tanım gerçekten doğru değil. İtalyanlar çok fazla tereyağı İtalyan gelato kaydetti edildiği taze, lezzetli tadı ile müdahale keşfetti olarak Gelato, buzlu süt yakındır.

Aslında, İtalyan çağırmak için ABD’de düpedüz yanlış olur Gelato  dondurma az% 10 tereyağı ve tipik İtalyan gelato tereyağı bakımından düşüktür ile donmuş bir ürün olarak FDA tarafından tanımlandığı gibi, dondurma.

Bir gelateria genellikle süslü gelato concoctions, basit bir koni (satacak kahretsin ) veya bir fincan ( COPPA ). Müşteri çoğunlukla resimlerle, etiketli istedikleri tatlar, seçer. Çoğu zaman en ucuz seçenek için 2 kaşık toz (iki farklı tatlar) alacak.

“Yazan bir gelateria arayın gelato in casa fatto ” ya ev iyi otantik dondurması için, gelato yaptı. Parlak renkli görüntüler yerleri kaçının ve bunun yerine gerçek bir şey daha yakın renkler için arayın. Anlamanın en kolay lezzet parlak yeşil ama daha soluk, neredeyse kahverengimsi bir renk olmamalı fıstık olduğunu. Meyve tatlar gerçek meyve, parlak değil bir şey gibi görünmelidir (okuyun: yapay) renklendirilmiş.

Ayrıca, sanatsal düzenlenmiş büyük Gömülü yığınları büyük olasılıkla fabrika üretilen ürünlerdir.

Sen bulabilirsiniz gelaterie  böyle yoğurt veya soya sütü gelato olarak seçenekler sunar. Eğer süt içermeyen ise, aramaya granita veya sorbetto,  onları süt yok meyve aromalı buzlar.

Sadece Gelato daha fazla

Genellikle, bu tür dışarı alabilir dondurma kek veya tatlılar gibi hatta en temel gelateria, birkaç başka şeyler bulabilirsiniz.

Gelateria bir hale diğer fonksiyonları ile birleştirilebilir bar-gelateria , bir gelateria-Pasticceria o hepsi aynı altında kahve, likör, atıştırmalıklar, hamur işi ve gelato hizmet edecek bir bar da ise veya tüm 3. hatta bir arada çatı. Adı kelime Pasticceria içeriyorsa, o da gelato yanında taze hamur işleri sunacak. Daha büyük şehirlerde, sık sadece gelato satan bir gelateria bulacaksınız, ama küçük kasabalarda, genellikle diğer işlevleri ile birleştirir.

İtalya’da boyunca Gelato örnekleme

Eğer Floransa’ya gidiyoruz, kitap Pizza ve Gelato Class veya Gelato ve Vino Tadımlarına aracılığıyla Seç İtalya’da bir gelateria bir iç görünüm için ve gelato nasıl yapılır. Gıda turları genellikle içeriden bilgi önerilen gelateria bir durak içerir. Roma’da denemek Eating İtalya Gıda Tours ile veya gıda turlar Roma Foodie .