Skip to main content

Twój Przewodnik: Wprowadzenie do Bali, Indonezja

Twój Przewodnik: Wprowadzenie do Bali, Indonezja

Bali znajduje się w południowo-wschodniej Azji – ale czasami to indonezyjska wyspa czuje się jak w innym świecie w ogóle. Możesz być bused prosto z lotniska do ultranowoczesnego ośrodka w Kuta … następnie przejechać szerokie połacie pól ryżowych odwiedzić galerie sztuki w Ubud, albo dojść na klif zawrotne wyżyny Pura Luhur Uluwatu.

W kraju muzułmańskim-większość, Bali jest kulturowo Hindus, z tradycji i uroczystości obchodzone nigdzie indziej w regionie. Hodowlę najlepiej docenione poprzez sztukę i żywności, które miejscowi miłością dzielić się z ich użytkowników; ale ta kultura siedzi w niespokojny rozejm z wkracza nowoczesność w formie kurortów, pól golfowych i centra wyrastają wszędzie.

Po prostu, nie ma „po prostu umieścić”. Bali wymyka wyjaśnień, jego kontrasty konkurują ze sobą o uwagę odwiedzającego. Bali jest jedynym zachowanym fragmentem niegdyś potężnego imperium hinduskiego; ale handel turystyczny grozi podciągnięcia tego samego bogatą kulturę to obchodzi. plaże Bali i inne ziemne są w ostrej konkurencji z stały rozwój dzieje się na całej wyspie.

Co robić w Bali, Indonezja

Bali od dawna znany ze swoich plaż i kultury, ale rosnąca infrastruktura turystyczna oznacza, że ​​nowe możliwości dla zabawy i rozrywki otwierają szerokie.

Plaże na Bali są nadal jego głównym remis. Prawdopodobnie najlepsza plaża znajduje się w Nusa Dua, z szerokimi połacie miękkim piaszczystym brzegu. Te barwne warunki do surfowania w Bali również przyciągają surferów z całego świata.

Balijski taniec i muzyka odgrywa znaczącą rolę w społeczności lokalnej (Pura Luhur Uluwatu Kecak i taniec ognia show jest dobry przykład), a turyści są zachęcani, aby zobaczyć balijski kult w wielu świątyń rozsianych po całej wyspie.

Ale to tylko powierzchownie. Pełniejszy zaniedbany można przeczytać tutaj: Atrakcje w Bali

Regiony Bali

Odkrywania atrakcji Bali może być dezorientujące doświadczenie po raz pierwszy gościem. Minutę można być w środku zgiełku Kuta i Denpasar, kolejny można się spotkać delfiny na Lovina Beach. Galerie sztuki w Ubud mogą ustąpić muzyki techno w Seminyak.

Południe Bali , gdzie większość działań na wyspie, gdzie odbywa się infrastruktura turystyczna jest najbardziej rozwinięta: biały piasek plaże Kuta i raucuous klubów nocnych, miejskich atrakcji, Denpasar, a Nusa Dua nakazał spokój, między innymi. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz Wstęp do Południowej Bali.

Centralny Bali jest znany jako kolebka sztuki Bali. Rzemieślnicy wyspy, oparte głównie w mieście Ubud, wytwarzają zarówno tradycyjne i nowoczesne grafiki dla rosnącego rynku międzynarodowym. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz Wstęp do Centralnego Bali.

East Bali jest zdominowana przez Gunung Agung ( „Holy Mountain”), a głównym tematem Bali religii i kultury. Pura Besakih Świątynia znajduje się na jego podnóża. Wzdłuż morza, ciemne piaski wulkaniczne oferują doskonałe możliwości nurkowania, opalanie i nurkowanie.

Na północ od tego regionu, miejscowości Kintamani za otaczają Góra Batur i jego krater jeziora – wizyta w świeżej żywności, turystyka i niezrównany widok.

Północna Bali – skupione wokół starej holenderskiej stolicy Singaraja, North Bali oferuje przyjrzeć malowniczej historii Bali. Obszar ten jest znacznie mniej zatłoczone niż końcu południowej Bali, i oferuje kilka czarujących zakłóceń własnych. Można pływać na spotkanie delfinów na Lovina Beach, lub korzystają z architektury kolonialnej w Singaraja.

Zachód Bali – najbardziej wysuniętej na zachód części Bali to pierwsza część wyspy widziane przez pasażerów promowych wysiąść na Gilimanluk; Poza tym, nie ma nic za dużo turysta zobaczyć tutaj. Niektóre atrakcje na uboczu nie istnieją – grób skazane kochanka Jayaprana można znaleźć tutaj, a także przyrodę Bali Barat National Park.

Wakacje w Bali

Jeśli jesteś jak większość osób odwiedzających Bali, zobaczysz go pierwszy z samolotu, dotykając w dół na lotniska Denpasar (IATA: DPS). Denpasar jest osiągalny z niemal każdym głównym węzłem w regionie, Australia włączone.

Z USA – loty długodystansowe od lądu Zjednoczonych do Bali są dostępne, odchodząc od Los Angeles, San Francisco i Nowym Jorku.

Z Hongkongu – Cathay Pacific, China Airlines, Garuda Indonesia, Japan Airlines, Korean Air Lines, Malaysia Airlines, Singapore Airlines i latać z Hong Kong International Airport (IATA: HKG) do Denpasar.

Z Singapuru – Garuda Indonesia, Malaysia Airlines, Singapore Airlines i latać od międzynarodowego lotniska Changi w Singapurze (IATA: SIN) do Denpasar.

Wychodzące odwiedzających międzynarodowych podlegają opodatkowaniu lotnisku 150,000 indonezyjska, płatne tylko w lokalnej walucie. Dla odwiedzających pozostawiając na rejsach krajowych, kosztuje krajowy podatek odejście Rp30,000.

Poruszanie Bali

Wiele ośrodków oferuje bezpłatny transfer z Denpasar, ale na smukłej przypadkiem, że nie można dostać jeden (lub nie chcesz jeden), można łatwo jeździć taksówką z lotniska do hotelu lub gdzie indziej na wyspie. Mierzona taksówki można znaleźć w południowej części Bali, zwłaszcza na obszarach turystycznych, Tuban Kuta i Denpasar. Więcej na Bali taksówki tutaj: Jak jeździć Taxi w Bali, Indonezja.

Jeśli chcesz iść dalej, można wynająć samochód (z lub bez kierowcy) lub motocykl – ale jeśli zdecydujesz się pojechać siebie, uważają, że Bali jest niezwykle trudne miejsce do jazdy. Przeczytać na wszystkich opcji transportu tutaj: Komunikacja miejska w Bali – wprowadzenie.

Hotels and Resorts w Bali

Bali oferuje niesamowitą gamę opcji zakwaterowania – od bezcen schroniskach dla tysięcy dolarów-pobyt willi. Ogólnie rzecz biorąc, budżet podróżnych tendencję do pobytu w lub wokół Kuta, Good mid-range i opcje rodziny można było w Tuban, a najdroższe ośrodki plażowe są głównie w Nusa Dua. Można znaleźć więcej miejsca noclegowe w Bali Bali tej listy wybiera hotelowych.

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *