Udalosti a festivaly v januári v Rím, Taliansko

Posted on

Udalosti a festivaly v januári v Rím, Taliansko

Ak plánujete cestu do Ríma v januári, budete návštevu mesta, pretože ide do trochu post-vianočné pokoja. Napriek tomu existuje niekoľko významných festivalov a podujatí k účasti vo večnom meste v januári, a zistíte, menej davy, lacnejšie izby hotela a uvoľnená atmosféra – inde ako na Silvestra, samozrejme!

Teploty môžu byť docela chladno v Ríme v januári, keď sneh je vzácna udalosť. Buď pripravený balenie a obliekanie vo vrstvách, a uistite sa, že prinesie teplý kabát, šál, čiapku a rukavice.

Zažiť tieto udalosti, a tiež sa zúčastňuje niektorých ďalších aktivít, ktoré sú ideálne v tomto ročnom období. Ak chcete získať mrazivé počasie opravu vo večnom meste, vedúce k dočasnému, vonkajšie klzisko na Auditorium Parco della Musica, severne od centra mesta v okolí Flaminio. Niekedy je klzisko otvorené v Castel Sant’Angelo, ale je ťažké potvrdiť z roka na rok. Ak máte to šťastie nájsť klzisko otvorí, keď putovať okolo na chrbte alebo ďalej od Vatikánu, pútko na niektorých korčule a predviesť svoje schopnosti!

A použiť tento čas roka vyskúšať niektoré múzeí. V post-vianočné pokoj, ktorý spadá nad Rímom v januári, možno zistíte, že máte niektoré z najlepších mestských múzeí prakticky len pre seba – alebo aspoň s oveľa menším počtom návštevníkov ako v iných častiach roka. Pri nepriazni počasia vonku je zima alebo bezútešný, je to ideálna príležitosť, aby svoj čas (a zostať v teple) v interiéri, obdivovať niektoré z majstrovských umeleckých múzeí v Ríme.

Nový rok (Capodanno)

Novoročné deň (1.) je národný sviatok v Taliansku. Väčšina obchodov, múzeá, reštaurácie a ďalšie služby bude uzavretá tak, že Rimania môžu zotaviť zo svojho divokého silvestrovské slávnosti a relaxovať s blízkymi. Dokonca u väčšiny pamiatok uzavretý, stále môžete vychutnať prechádzky po meste a robiť nejaké prehliadky bez davov. Vo večerných hodinách, spýtajte sa svojho hotela recepcia, ktoré vám pomôžu nájsť otvorenú reštauráciu.

Epiphany (La Festa dell’Epifania)

Národný sviatok, slávnosť Zjavenia Pána slávi krst Ježiša Krista, pripadá na 6. januára a je oficiálne Večer trojkráľový Vianoc. Vo Vatikáne, procesie obsahujúce stovky ľudí oblečených v stredovekých kostýmoch prechádzky pozdĺž širokej avenue vedúce do Vatikánu. Účastníci procesií nesú symbolické dary pre pápeža, ktorý potom vykonáva rannej omši v Bazilike svätého Petra po sprievode. Mnoho kostolov vykonávame obývacia betlehemy pre Epiphany, a pretože je to menej ako dva týždne po Vianociach, mnoho presepe (Výjavy zrodenia) sú stále na displeji rovnako.

La Befana tiež pripadá na 6. januára a je obzvlášť významný deň pre talianske deti, ako sa oslavuje príchod La Befana, dobrá čarodejnica. Ak si chcete kúpiť Befana bábiku, zamierte do Piazza Navona vianočný trh, kde uvidíte mnoho z nich na displeji.

Deň svätého Antonína (Festa di San Antonio Abate)

Sviatok svätého Antonína Abbott oslavuje patróna mäsiarov, domácich zvierat, Basketmakers a hrobárov. V Ríme, tento sviatok sa slávi 17. januára pri kostole Sant’Antonio Abate na Esquiline Hill.

Tam je tiež veľmi populárny každoročné “Požehnanie beštií” obradu, ktorý sprevádza tento deň sa koná v neďalekom námestí Piazza Pio XII. Stabilné pod holým nebom je zostavený talianskej asociácie chovateľov hospodárskych zvierat (AIA) v námestia, priamo pred Svätopeterskom námestí vo Vatikáne.

Každoročne je tu výstava hospodárskych zvierat, vrátane kráv, oviec, kôz a kurčiat, ktorá je prístupná verejnosti. Po príchode zvierat, oficiálna katolícka hmota sa vykonáva pre poľnohospodárov, ich rodiny a všetkých milovníkov zvierat zo strany arcikňaz svätého Petra. Po omši sa arcikňaz vykonáva požehnanie všetkých zvierat. Okolo poludnia, uvidíte reťazec kone vzpínajúceho sa ulicou. Tento jedinečný sviatok je skvelý spôsob, ako pre turistov vidieť vnútorný pohľad na to, ako miestni obyvatelia oslavuje menej frekventovaných udalostí.

Sales (Saldo)

Obchody v Ríme a zvyšku Talianska pojať obrovské predaja, alebo  Saldo dvakrát ročne, počínajúc januárom a koncom júla. To je šanca nabrať obrovské rokuje, najmä na módu a doplnky (a Ohhh na  topánky! ). Výhodné lovci nájdu viac cenovo dostupné obchody lemujúce všetky Via del Corso, stredne až vyššia-end obchodov na Via Cola di Rienzo v blízkosti Vatikánu, a super-high-end značkových obchodov v okolí Via Veneto a Španielskych schodov. Zatiaľ bez ohľadu na to, ako elegantné obchod, všetci visí von “saldo” podpísať v januári, a môžete nájsť skvelé ceny aj obchodníci sa uvoľnilo miesto pre jarné vydanie.