Ühistranspordi Pariisis: Mastering Metro, Bus & RER süsteemi

Posted on

Ühistranspordi Pariisis: Mastering Metro, Bus & RER süsteemi

Üks maailma parimaid (ja kõige vihaleajav) Ühistransport Systems

Paris boasts üks maailma kõige turvalisem ja kõige tõhusam ühistranspordi süsteeme. Rongid tavaliselt saabuvad õigeaegselt; bussid on hästi sisustatud ja puhtad, ning tööle ja tagasi Express ( “RER”) rongid teenust linna tähtsamaid peatub rekordajaga. Mis ei armastada?

Esiteks varjuküljed

Noh, neile, kes on juba olnud rõõm ratsutamine Pariisi metroo või bussiga sõites linna valgus, sa tead, et seal on palju potentsiaalselt raevustama ja jõuetuks reisijaid. Sest üks asi, Parisians hoiduda autod nii palju, et rongid ja bussid on enamasti overcrowded– ja Pariisi on maailma top turismisihtkoht ei aita küsimustes.

Teiselt poolt, kõige Paris metrooliini puudub õhu conditioning– positiivne ökoloogilisest seisukohast, kuid olge need suvel Steambaths (ja pahur reisija). Virisema vaid veidi enam, Paris ühistranspordi ka teadupärast puudub kus juurdepääsu puuetega külastajatele on mures. Gymrats on rõõmu lõputu tunnelid ja trepid, mis madu läbi Pariisi metroo, kuid pärast päevas külastavad linna puudumine liftid või eskalaatorite mõnes jaamas võib olla tõeline peavalu.

Nüüd Tasa:

Hea uudis? Pariisi linnavalitsus võtab ühistranspordi väga tõsiselt ning igal aastal suure tüki eelarve on reserveeritud parandada liikluse ja reisijate tingimused Pariisis rongid, bussid ja trammid. Lähiaastatel, võite oodata Paris ühistranspordi muutuda tõhusamaks, ligipääsetav ja mugav. Palju uusi jaamu on ka lisatud, mistõttu on lihtsam kui kunagi varem ümber.

Kui oled natuke daunted metroo, ärge kartke, see juhend annab teile kõik ja nipid, mida vajate, et aidata kasutada Paris ühistranspordi kergust. Klikivad rohkem.

Näpunäiteid Ratsutamine Metro, bussi- ja trammipeatusest süsteemi Lihtne

Pariisi metroo süsteem on suhteliselt lihtne aru saama, kui sa tuled relvastatud õiged andmed. Siin on mõned nõuanded, mis aitavad teil navigeerida Paris ühistranspordi nagu kohalikud (ja vältida tarbetut frustratsiooni ja klaustrofoobia).

 • Saada korralik metroo kaart . Need on saadaval tasuta igal metroo infoboks ja saab alla laadida ka Internetis . Pole kasutamiseks silkavaid ümber maa-alune üritab leida oma teed. Kaart teeb trikki.
 • Mõttetu kes kaarte ümber? Mõned suured vaba apps on nüüd saadaval oma nutitelefoni, iPhone’i või tablett. Olen kasutanud erinevaid neid ja nad kõik töötavad hästi, kuid ma eriti soovitada RATP transpordifirma enda app, mis on allalaaditav nutitelefoni Play poest. Kui teil on selline seade, ma soovitan saada relvastatud hea app enne reisi.
 • Vältida ratsutamine metroo või RER (väljendada rongide) tipptund (8: 00-10: 00:00; 5: 00-8: 12:00). Nendel aegadel, valida kõndida või bussiga. Üks sõna hoiatus, kuigi: mõned bussiliinid ka soostunud neid tundi.
 • Metrooliinidele 1, 2, 4, 11, 12 ja 13 on üldiselt kõige ülerahvastatud read , eriti tipptund. Bussiliinid 38, 28, 68 ja 62 on kõige cramped– kuid neil on ka teenindada paljusid linna olulisemate valdkondade.
 • Metrooliini 6 ja 2 perspektiivis maapealset palju Muide, mõnikord pakkudes muljetavaldavat vaadet linnale . Line 6 pakub suurepäraseid vaateid Eiffeli torni lähedal Bir-Hakeimi jaama. Alates rida 2, vähem silmatorkav silmas Sacre Coeur näha.
 • Õpi sõitma RER kui mõttekas . Paljud külastajad Paris kunagi julgen võtta Pariisi viie suurema kiirusega rongides, RER read A, B, C, D ja E, mis võib saada soovitud sihtkohta kiiremini, sest nad peatuvad palju vähem peatusi kui Metro. Esmane sõlmpunkt siseneva ja väljuva RER rongide on Châtelet-Les Halles jaama. Teised peamised sõlmpunktid hulka Gare du Nord, St. Michel / Notre Dame ja Gare de Lyon.The RER, mis juhivad erinevad (avalik) firma kui Paris Metro, võib olla natuke keeruline alguses, kuid aeg sai on üldiselt seda väärt. See võtab umbes 20 minutit, et saada Denfert-Rochereau Lõuna Paris Gare du Nord Põhja. Sama liini metroo oleks sageli lisada vähemalt kümme minutit.
 • Kaaluda osta Paris Visite Pass.  Nagu ma üksikasjalikult minu täielikku teejuht pass, see võib olla väärt oma aega, et osta see eriline pilet, mis võimaldab teil sõita vabalt metroo, RER ja bussid ja võimaldab ka sisenemise paljud populaarsed Paris vaatamisväärsused. Kui te plaanite lööb mitmete oluliste muuseumid ja monumendid oma reisi, siis tasub kaaluda.

Kust osta Paris Metro, RER, Bus, ja trammitee Piletid?

Piletid ja passid saab osta igal metroo, RER või trammi peatus ja pardale minnes bussid. Nad on saadaval ka Paris Turismiinfokeskused ümber linna, ja võib mõnikord leida ajalehekioskites või TABACS (tubakas müüjad).

Midagi meeles pidada: ostes pileti automaatse turustaja Metro või rongijaamast vaid deebetkaardid ja mündid on heaks kiidetud mõned stations– kui teil on ainult arveid peate ostma pileteid müüja juures “vente “(Sales) laud. Samamoodi, kui mahajätmise Paris bussid, peate täpse muutusi. Pidage meeles, et metroo pilet tavaliselt ei võimalda ülekandeid bussist peate maksma ülekande paludes bussijuht. Teata juht kohteestasi pardale nii, et ta saab tasu õige hind. Kui te kavatsete kasutada bussi sageli osta “märkmiku” (pakett) ette alates metroojaama.

Sa peaksid olema teadlikud, et on metroojaamad messistendi märgitud “Teave”, müüakse pileteid ainult läbi iseteeninduse masinad; personali akna taga on olemas ainult vastata küsimustele ja anda informatsiooni sõiduplaanide, marsruutide jne automatiseeritud piletimüügiautomaatidel on erastamine täielikult asendada traditsioonilise süsteemi lähema paari aasta jooksul. Kasulik vihje: saate muuta kasutajaliidese keel iseteenindusega pilet masinad inglise keeles. See peaks lihtsustama leida pileti / s te vajate, vaatamata masinad “maine on natuke vähem kui kasutajasõbralik.

Paris Metro Piletid ja söödud – Millist Kui Sa seda osta?

Sõltuvalt pikkusest oma viibimise, kui palju saate kasutada ühistransporti, ja kas te kavatsete ühepäevareisi kohtades nagu Chateau de Versailles või Disneyland Paris, peate valima ühe metroo piletid või üks paljudest läbib . Allpool on hooletussejäetud oma valikuid.

Tähtis: Mitte kunagi osta pileteid müüjad tänaval või Uusehitise umbes sissepääsu jaama; need piletid võivad olla võltsitud ning võib minna teile maksma hiljem trahvide ja / või täiendavat aega ja raha kulutada.

Standard “T +” Metro Piletid

Hea: Üks metroo, RER, bussi või trammi sõitma jooksul Paris (tsoonid 1-2 puhul), sealhulgas ülekandeid. Sa võid kanda alates Metro RER, kuid peate kasutama teist pileti vahetada Metro / RER ja bussid või trammid. Kui RER, peate oma pileti väljumiseks jaama. Hoidke oma pileti kätte.

Pange tähele, et erilist piletid on vajalikud bussid ja rongid sõidavad ja Pariisi lennujaamade.
Vaata Paris Airport Ground Transport rohkem üksikasju.

Ostu kui:  Te kuulute mõnda aega ja kasutada ühistransporti säästlikult. Sa ei kavatse võtta päevaseid reise.

Praegune Standard Metro Piletihinnad (Võib muutuda igal ajal):

 • 1 pilet: € 1.90
 • 10 piletit (täishind): € 14.70
 • 10 piletit (alandatud hinnaga lastele vanuses alla 10): € 7.45

Pariisi Visite Pass

 • Hea: Unlimited reisi Pariisis (Metro, RER, bussi, trammi- ja piirkondlike SNCF rongid) ja suurem Pariisi piirkonnas, 1-5 päeva. Samuti annab eripakkumisi valige muuseumid, vaatamisväärsused ja restoranid. Vali, kas: Kui soovid reisida ulatuslikult ümber Pariisi piirkonnas. Valige tsoon 1-5 kaardi näha Versailles või Disneyland Paris ja 1-8 suuremat katvust.

Igapäevane ja iganädalane Vastab:

Hea:  Unlimited reisi ja selle ümbruses Paris, miinus rüüsidega

 • Ühel päeval pass ( “Mobilis”): € 7.50 kuni € 17,80 sõltuvalt tsoone peate reisida läbi
 • Iganädalane pass: Umbes € 20- € 45 eurot, sõltuvalt tsoone
 • Hea: Sarnaselt Paris Visite liigu, miinus eripakkumisi.

Kuidas orienteeritud koos Metro: Lines, Routes ja tunde

Metrooliinid Explained

Pariisi metroo on kokku 16 read identifitseeritavad arvu, värvi ja lõpp-liini nime.

Näiteks rida 4 on magenta , praegu on 27 jaama ja seda nimetatakse “Porte de Clignancourt / Mairie de Montrouge”, sest see kestab Mairie de Montrouge jaama lõuna pool linna Porte de Clignancourt põhja.

Seega, siis tuleb alati kõigepealt välja selgitama, millises suunas sa pead minema võrreldes liini näitajaid. Kui teil on Châtelet ja vaja saada Odeon, mida soovite vaadata kaardil ja vaata, et Odeon asub lõuna Châtelet, poole Porte d’Orléans.

See on oluline, sest kui te võtate metroo ühes suunas, see on võimatu muuta suunas väljumata tavalist ja läbimas uuesti. See muutub kulukas viga, kui sul on ühe piletid, mitte nädala või kuu pass. Lisaks teatud read (eelkõige read 7 ja 13) kahvel mitmes eri suundades võtmepunktides, nii et veenduge, et kontrollida oma sihtkohta hoolikalt enne saada üks neist rongid, tagama, et rong sa mahajätmise läheb teie peatus.

tööaeg

Normaalsetes korda, metroo töötab Esmasp-Neljap ja Päikese 05:30-01:15 ja Reede-SAT. 05:30-02:15 Sama hilja teenuste käivitada ka õhtul enne riigipüha.

Kindlustamaks, et teil püüda viimane rong, siis tuleb üldjuhul eesmärgiks jõuda jaamas u. 30 minutit enne sulgemist kui lõpliku rongide kalduda erinevatel aegadel sõltuvalt jaama.

Major Metrooliinid

 • Rida 1 (La Défense / Château de Vincennes): Peatuste Louvre, Champs-Elysées, Châtelet, Bastille.
 • Rida 2 (Porte Dauphine / Nation): peatused kuuluvad Anvers (Sacre Coeur), Gare du Nord, Champs-Elysées, Père-Lachaise’i
 • Rida 3 (Pont de Levallois – Becon / Gallieni): Peatuste kuuluvad St. Lazare’i, République’i, Père-Lachaise’i
 • Line 4 (Porte de Clignancourt / Mairie de Montrouge): peatused kuuluvad Châtelet, St. Michel, Montparnasse.
 • Line 5 (Bobigny – Pablo Picasso / Place d’Italie): peatused kuuluvad Gare d’Austerlitz, Bastille, Place d’Italie
 • Line 6 (Charles de Gaulle-Etoile / Nation): peatused kuuluvad Eiffeli torn, Montparnasse, Champs-Élysées.
 • Line 7 (La Courneuve – 8 Mai 1945 / Mairie d’Ivry ja Villejuif – Louis Aragon): peatused kuuluvad Place d’Italie, Louvre Opera. Veenduge, et kontrollida oma sihtkohta mööda Lõuna teljel, kuna see liin kahvlid maha kaks.
 • Line 8 (Balard / Creteil): Central peatust sh Invalides, Opera Bastille
 • Line 9 (Pont de Sèvres / Mairie de Montreuil): peatused kuuluvad Republique ja Grands Magasins
 • Line 10 (Gare d’Austerlitz / Boulogne-Pont de Saint-Cloud): peatused kuuluvad Sorbonne’i ja Gare d’Austerlitz rongijaama.
 • Line 11 (Châtelet / Mairie des Lilas): peatused kuuluvad Châtelet ja Republique.
 • Line 12 (Aubervillers-Front Populaire / Mairie d’Issy): peatused kuuluvad Abbesses (Montmartre), Grands Magasins, Montparnasse
 • Liin 13 (Saint-Denis – Université / Asnières-Gennevilliers-Les Courtilles / Châtillon-Montrouge 🙂 Peatuste hulka Invalides’i, St. Lazare’i. Veenduge, et kontrollida oma sihtkohta hoolikalt, sest need rongid toidulauale välja mitmes suunas.
 • Line 14 (Saint-Lazare / Olympiades): peatused kuuluvad Châtelet, Gare de Lyon, Bibliothèque Nationale ja Saint-Lazare rongijaama.

Ühendamine RER (rongides)

Paljud turistid leida RER, Pariisi linnalähirongide süsteemi, mis on tehniliselt eraldi metroo kuid ühendab mitmes punktis, segane. Kui teil on vaja kasutada see– ja see üldjuhul ainult vaja reisimisel ja Pariisi lennujaamade või võttes päevaseid reise (nagu Disneyland Paris või Versailles Palace), veenduge, et esimese aimu, kuidas need rongid töötavad paralleelselt metroo liikudes järgmisele lehele.

Pariisi RER: Lines, Routes ja tunde

RER, Pariisi linnalähirongide süsteemi, koosneb viiest Express rongid, et reisida Pariisi ja suurem piirkonna (vastupidiselt metroo, mis peatub just väljaspool linna piire).

Nagu metroo, RER read on tuvastatavad tähtede ja lõpp-liini nime . Kuid RER on keerulisem kui metroo, sest iga reavahetused eri suundades teatud hetkel, mistõttu on lihtne ära eksida (ja jäätmete vahendite ja kellaaeg), kui te hop vale rongi. Et vältida üllatusi, kontrollige oma suunas hoolikalt enne pardalemineku ja kasutada rongi marsruudid asub RER jaamad, mis aitavad teil orienteeritud. Kahtluse korral küsi abi. Kui teil on nutitelefon või tahvelarvuti, installida Pariisi Metro / RER app. Paljud on tasuta ja on väga mugav olla, nii et saate navigeerida, mida isegi kohalikud leiavad sageli olla segane süsteem.

Teine keeruline mõtet ratsutamine RER muutub piletihinnad sirge . RER hõlmab 8 tsoonide Pariisi piirkonnas, ja kui sa reisida kaugemale kui pilet või pass võimaldab, siis võib trahvida. Veenduge, et teie metroo pilet või pass hõlmab alasid, mida vajate sihtkoha ja kontrollige oma sihtpunkti tsooni pilet agent vajadusel enne maha.

Pea meeles, et sa pead säilitada oma pileti, et väljuda kõige RER jaamad.

RER tunde

RER tundi varieeruda, kuid keskmiselt rongid alates 05:15 keskööni või 00:30 Sest marsruute ja kellaaegu, konsulteerida RATP marsruuti-leidja lehel.

Jaotus RER Lines

 • Line A: Paris jaoturid on Châtelet-Les-Halles ja Gare de Lyon. See kulgeb lääne La Défense ja St. Germain en Laye; ida Marne la Vallée (Disneyland Paris)
 • Line B: hubid Gare du Nord, Châtelet ja St. Michel. See kulgeb põhjast Charles de Gaulle lennujaama lõuna Orly Airport (läbi Orlyval rong).
 • Line C: hubid St. Michel ja Eiffeli torn. Läheb Versailles edelasse ja ka teenused loodes Paris äärelinnas.
 • Line D: hubid kell Châtelet, Gare du Nord ja Gare de Lyon. Teenused põhja ja lõuna äärelinnas.
 • Line E: Hub Gare du Nord. See teenused ida äärelinnas.

Paris Bussid – Lines, Routes ja tunde

Kui külastate Paris, püüdes aru saada, kuidas kasutada bussid saada umbes linna võib tunduda väljakutse. Ometi bussi võib olla nii rohkem Scenic ja vähem klaustrofoobiline kui metroo või RER. Võttes aega, et tutvuda linna puhas ja meeldiv bussid saavad maksta ära. Kokku 59 rida tegutsevad, saad peaaegu kõikjal metroo võtab sina– ja sageli laiemat sihtkohtadesse.

Travel Vihje: Kui sa oled puudega või eakate reisija, võite leida bussiga palju lihtsam: enamik on nüüd varustatud kaldteed, erinevalt metroo mis on ikka armetult kus kättesaadavus on mures.

Liinid ja peatused

Bussipeatused on leitud kogu linna ja sagedamini kui mitte on jaoturid mitme erineva read. Hiljuti enamik bussipeatused olid varustatud elektrooniliste infosüsteemide et öelda, kui eeldada, et järgmine buss. Ümbruskonna kaardid ja bussiliinid kuvatakse ka enamikus jaamades, samuti Pariisis reisibüroodes.

Paris bussid on märgitud kahekordse numbrid ja nimi rea lõppu märgitud ees. Võite kasutada T + metro pileteid või nädal ja kuu läbib sõita bussiga, aga kui olete juba kasutatud ühe pileti metroo, ei saa te üle bussi. Võite siiski üle kahe bussi lisakuludeta teile teha 90 minuti jooksul pardale esimene. Küsi juht tempel ( “valider”) oma pileti, kui pardale esimese bussiga.

Kasutades Bussid Tour City?

Teatud bussiliinid on eriti maalilised ja võib olla odav alternatiiv Paris bussireisid.

 • Line 38 jookseb põhjast lõunasse läbi kesklinna ja pakub meeldejääva vaated Ladina kvartal, Seine’i jõe või Notre Dame’i katedraal.
 • Line 68 pakub Vantage Musee d’Orsay, Saint-Germain des Pres, Seine’i, Louvre ja Opéra Garnier.
 • Line 28 pakub kaunid vaated Ecole Militaire, Assemblée Nationale, Seine’i jõe Grand Palais ja Champs-Elysées.
 • Line 96 tuuled läbi kauni laigud paremal kaldal, sealhulgas Hotel de Ville, keskaegse Marais naabruses, ja trendikas Bastille.

buss tunde

Tundi oluliselt varieeruda, kuid suurematel liinidel kestab umbes 05:30 kuni südaööni. Öö bussid sõidavad kogu öö (vt allpool).

Sest marsruute ja kellaaegu , konsulteerida RATP marsruuti-leidja lehekülg

Bussiliinid ja Routes

Interaktiivne Paris Bus Kaart

Paris öö Bussid (Noctilien)

Öökullid rõõmustas 2006. aastal, kui Pariisi pidulikult uue ööbuss süsteemi kogu linna ja äärelinnas, muutes pidutsemisele hilja palju vähem valu. Bussid väljuvad kõige laigud ümber linna vahedega 15-30 minutit.
Leia nightbus marsruuti

Pariisi trammitee – Lines, Routes ja tunde

21. sajandi Revival

Paris oli trammi 19. sajandil, mis hiljem lahti ja asendatakse metrooga. Aga turse linna elanikkonna ja vajadus ühendada Pariisis selle eeslinnades on viinud taaselustamist trammitee linna valgust. Ainult üks rida, T3 tramm, töötab jooksul Paris linnapiirist, katvus on veel piiratud puudutab peamiselt lõuna Pariisis, kuid trammi kasvab lähiaastatel.

Võite sõita trammi kasutades regulaarselt metroo piletid ja passid.
(Vt “Pariisi metroo piletid ja söödud” lehel rohkem infot)

Sest marsruudid Pariisi trammi-, konsulteerida RATP marsruuti-leidja lehekülg .

T3 trammiliini

T3 trammiliini on peatused Pariisi 13. 14. ja 15. ringkonnad ja ühendab kagu äärelinnas.
Trammi- peatub järgmise peajaam (mõned metroo ühendused 🙂

 • Porte Pietiäinen (ühendub M rida 12)
 • Porte d’Ivry (ühendub M Line 7)
 • Porte de Choisy (ühendub M Line 7)
 • Porte d’Italie (ühendub M Line 7)
 • Poterne des Peupliers
 • Stade Charlety
 • Cité Université (ühendab RER B line)
 • Montsouris (Parc Montsouris stop)
 • Porte d’Orleans (ühendub M Line 4)
 • Jean Moulin
 • Didot
 • Porte de Vanves (ühendub M Line 13)
 • Brancion
 • Georges Brassens
 • Porte de Versailles (Pariis messikeskus); ühendab M Line 12
 • Desnouettes
 • Balard (ühendub M Line 8)
 • Pont de Garigliano (ühendub RER C line)