Unikanie godzinach szczytu na stacji metra w Londynie

Posted on

 Unikanie godzinach szczytu na stacji metra w Londynie
Podobnie jak w przypadku transportu publicznego w większości dużych miast, istnieje maksymalne czasy przejazdu na rurze w Londynie, że naprawdę powinien starać się unikać w czasie podróży. Te czasy, kiedy sieć tranzytowa masywna znana jako rury jest przy jego maksymalnej pojemności, a podróżni są często zmuszeni do wciskają się w ostatnim dostępnym miejscu na ciasnym pociągu. Tak naprawdę, to nie może być zalecane.

Dla większości z sieci rurek, rano „godzinach szczytu” odbywa się głównie między godziną 7:30 a 9:30 rano i wieczorem szczyt odbywa się między 4:40 a 6:30 po południu, jednak różne linie na rurze doświadczyć wyższego poziomu ruchu w różnych porach dnia:

  • Linie, które podróżują przez popularnych turystycznych i rozrywkowych, jak Piccadilly, Północnej oraz Środkowej Lines-pobyt zajęty przez całe popołudnie.
  • Linia Piccadilly pozostaje zajęta aż o 8 wieczorem jak ludzie udać się do West End dla restauracji, klubów i teatrów i ma inną godzinę mini-szczytu, kiedy teatry bliskich po około 11 pm
  • Jeśli nie lubisz zatłoczonych pociągów, zwłaszcza unikać normalnych godzinach szczytu na liniach, które podróżują przez głównych dzielnic handlowych Knightsbridge i Oxford Street-Piccadilly i linii Środkowej. Przez większość dni, sklepy zamknąć mniej więcej w tym samym czasie, gdy ludzie opuszczają swoje biura. Dodawany na zgniatanie opakowania laded kupujących do normalnego obciążenia 9 do 5’ers mogą być nie do zniesienia.

Ruchliwych linii i stacji londyńskiego

Transport w Londynie jest bojaźliwy o uszkodzi numery linii użytkowników tranzytu przez linię, ale publikuje przewodnik stacja-by-stacji do Rush Hour i podróży szczyt razy dla sieci rurowej, a także można wyszukać swoją stronę internetową dla poszczególnych stacji do sprawdzić, czy jesteś zajęty kiedy planują opuścić swój hotel na dzień.

Dodatkowo Miasto Metric , ramię magazynu The New Statesman  miał go na jakiejś pożerające liczby na podstawie najnowszych danych z raportu (2012). W swoich badaniach, okazało się, że Victoria Line to najbardziej ruchliwych w Londynie, ale jest zarezerwowana głównie dla ludzi, którzy dojeżdżają do centrum Londynu do pracy. W rzeczywistości, z wyjątkiem trzech przystanków w środku linii-Victoria, Green Park i Oxford Circus-nie ma prawie nigdzie interesujące dla użytkowników, którzy nie są również obsługiwane przez inne linie.

W końcu, to sprowadza się do osobistych preferencji i percepcji. Zadać Londoner i oni na pewno powiedzieć, że ich linia jest najbardziej zatłoczone w godzinach szczytu.

Dokonywanie Godzina szczytu Travel Łatwiejszy

Jeśli masz do podróży na stacji metra w ciągu godziny szczytu, i prędzej czy później, większość odwiedzających Londyn nie-istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić Ci życie.

Kup kartę Oyster
Po pierwsze, kupić kartę Oyster, który jest używany dla wszystkich form transportu publicznego w Londynie i okolicach, w tym Underground, Overground, a niektóre usługi kolejowe, autobusy (które już nie wziąć gotówkę) i Thames łodzi podmiejskim. Można zakupić kartę Oyster z automat biletowy w Londynie i ładować go z gotówką lub kartą kredytową w tej samej maszynie.

Karta kosztuje £ 5, które mogą być zwrócone w automacie biletowym, wraz z wszelkimi funduszami nadal dostępnych na karcie, gdy opuszczają Londynie. Poza tym pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy, po prostu będąc w stanie dopasować się bez stałego w automacie biletowym (lub kasie coraz rzadsze) kolejki w godzinach szczytu oszczędza dużo czasu.

Dla zwiększenia łatwości na swojej drodze, doładować swoją kartę z kredytem, ​​gdy zdarzy ci się być w pobliżu stacji, nawet jeśli nie planujesz podróż wtedy. Przy długich czasach, nie ma kolejek przy automatach biletowych.

Użyj bezstykowych płatności
Jeśli masz kredyt bezstykową lub debetowej, można go używać w taki sam sposób jak karta Oyster i zaoszczędzić czas w ten sposób. Taryfy dla płatności zbliżeniowych są takie same jak dla Oyster Card dla mieszkańców Wielkiej Brytanii, ale jeśli są wizyty w Londynie z zagranicy, należy zachować ostrożność. Możesz zaoszczędzić czas, ale będziesz musiał zapłacić opłaty walutowych na karcie ustawy z powrotem do domu, więc ta opcja jest bardzo przydatna tylko dla gości z innych części Zjednoczonego Królestwa.

Bądź przygotowany na opóźnienia i Aware ogłoszeń
opóźnień podróżować z prac inżynieryjnych, awarie sygnałowych i okazjonalnych, eufemistycznego „osoba na linii” Anonse może stworzyć mini godzinach szczytu, że zapchać rurę. Wszystkie stacje metra dodawać znaki codziennie w tym zawiadomień-About zaliczek zamknięć stacji, prac inżynieryjnych i innych problemów. Przestań czytać je tak można zaplanować alternatywne trasy z wyprzedzeniem, jeśli to konieczne (na stacji londyńskiego metra prawie zawsze jest trasa alternatywna).

Idź na końcach peronów
stosunkowo łatwy sposób, aby zminimalizować ekspozycję na godzinach szczytu tłok jest iść na krańce platformach podczas oczekiwania na następny pociąg. Większość ludzi gromadzą się wokół środkowej części peronów stacji, gdzie schody ruchome Disgorge lub ich pasażerów. Jeśli idziesz na obu końcach peronu znajdziesz wózki są zwykle mniej pełne. Czy to oznacza, że nawet jeśli brakuje pociąg lub dwa. W godzinach szczytu, zawsze znajdzie się inny wzdłuż w ciągu zaledwie kilku minut.

Transport publiczny Alternatywy

Jeśli nie chcesz zmierzyć tłumy godzinach szczytu w ogóle i trzeba podróżować w tym czasie dnia, istnieje kilka alternatyw.

The London Bus
londyńskie czerwone autobusy zatłoczone w godzinach szczytu, zbyt, ale różnica jest taka, że są one prawnie ograniczone w liczbie pasażerów stojących mogą podjąć. Kierowca, który śledzi z liczb, po prostu nie pozwoli już więcej pasażerów na pokładzie, gdy autobus jest przepełniony.

To może oznaczać, że w centrum Londynu trzeba będzie oglądać jeden lub dwa autobusy mijają bez zatrzymywania, ale oznacza to również, że nie zostanie zgnieciony się przeciwko obcym podczas dojeżdżać raz jesteś na pokładzie autobusu. Dodatkowo autobusy podróżować w specjalnych pasów, dzięki czemu są mniej dotknięte godzinach szczytu korków i często mogą dostać się tam szybciej niż taksówkę.

Commuter promem
Londyn ma obecnie usługi riverbus wzdłuż Tamizy, które są bardzo przyjemny sposób podróżowania i że można zapłacić z karty Oyster. Jak autobusy, łodzie są prawnie ograniczone w liczbie pasażerów mogą nieść.

Istnieje pirsy do wsiadania w kluczowych miejscach na całej długości rzeką Westminster Pier, niedaleko Parlamentu; blisko London Eye na Southbank; przez Tate Gallery i tak dalej. Sprawdzić swoje przystanki, aby sprawdzić, czy jeden z nich może być w odległości krótkiego spaceru od gdzie chcesz iść.

Wynajem i jeździć na rowerze
Londyn był drugim miastem na świecie, po Paryżu, aby mieć wynajem rowerów publicznych program. W tej chwili to się nazywa Santander rowery-dla banku, który je, ale poręczyciele nie zdziw się, jeśli miejscowi nadal im Rowery Rowery Boris Barclay lub zadzwonić.

Będziesz potrzebował karty kredytowej, aby korzystać z ekranu dotykowego na stacji dokującej cykl. Nie ma potrzeby, aby zarezerwować z wyprzedzeniem, ale w ruchliwych porach może trzeba odwiedzić więcej niż jedną stację dokującą do znalezienia na rowerze. Po zakończeniu pracy z cyklu, wystarczy odesłać go do stacji dokującej, a karta kredytowa zostanie obciążona na kwotę raz użyłeś go-co może być już za £ 2.

Czy należy pamiętać jednak, że te rowery zostały zaprojektowane, aby być wytrzymały i mało atrakcyjne dla złodziei, dlatego są one cięższe niż zwykłego roweru i znacznie trudniejsze do pedału. Jednak dobrą wiadomością jest to, że system bezpiecznych autostrad rowerowa rozwija się każdego dnia, dzięki czemu jeszcze łatwiej poruszać się w cyklu.