Skip to main content

Urodziny Króla w Tajlandii: Ważne informacje O święto

Urodziny Króla w Tajlandii: Ważne informacje O święto
Obchodzony corocznie w dniu 28 lipca, król Urodziny w Tajlandii to coroczne święto patriotyczne. Fajerwerki i akty dobry uczynek tej okazji.

Król Bhumibol Adulyadej Tajlandii był najdłużej panującym monarchą na świecie i najdłużej panująca głowy państwa przed śmiercią w dniu 13 października 2016. Został umiłowany przez wielu w Tajlandii. Jego urodziny, 5 grudnia, jest nadal obchodzone jako Dzień Ojca w Tajlandii.

Król Maha Maha Vajiralongkorn udało ojca jako Króla Tajlandii w dniu 1 grudnia 2016 roku Króla Tajlandii urodziny święta został następnie zmieniony na 28 lipca.

Spośród wszystkich dużych festiwalach w Tajlandii , król Urodziny tradycyjnie ważne dla mieszkańców Tajlandii. Widząc zwolenników łzami pieszczotliwe na ceremonii nie jest niczym niezwykłym. Czasami wizerunki króla na ekranach telewizyjnych spowodowałoby ludzie umieścić swoje głowy na chodniku.

Jak król Tajlandii urodziny obchodzi

Wielu zwolenników decydują się nosić żółty – kolor skojarzony z poniedziałku, dnia tygodnia się urodziłeś zarówno Król i król Bhumibol Maha Maha Vajiralongkorn.

Wczesnym rankiem, jałmużna zostaną podane do mnichów; świątynie będą szczególnie zajęty. Ulice są zablokowane off; muzyka i występy kulturalne odbywają się na scenach w miastach oraz specjalne rynki pop-up. Pirotechniczne pokazy odbywają się w Bangkoku. Niektórzy ludzie decydują się trzymać świece na cześć króla. Czasami białe flagi są machnął z pieśni „Niech żyje król!”

Aż do jego ostatnich lat, król Bhumibol stałaby rzadki wygląd i przejść przez Bangkoku w konwoju. Z zdrowia pogarsza się z biegiem lat, król Bhumibol spędził większość swego czasu w letnim pałacu w Hua Hin. Ludzie zbierają się poza pałacem wieczorem trzymać świece i cześć króla. Turyści są zaproszeni do udziału i tak długo jak są one szacunkiem. Oczywiście, to nie jest czas, aby być hałaśliwy lub żartować.

Jeśli Obchody urodzin Króla w dniu 28 lipca dzieje się weekend, w następny poniedziałek jest zwykle traktowane jako święto państwowe z wieloma osobami podanymi czasu wolnego od pracy.

Stary termin Króla Tajlandii urodziny jest nadal uważane Dzień Ojca. Dzieci w całej Tajlandii będzie honorować swoich ojców w dniu 5 grudnia.

Król Tajlandii Bhumibol

Bhumibol Adulyadej, ostatni król Tajlandii, był najdłużej panującym monarchą na świecie, jak również najdłużej głowa państwa, aż do swojej śmierci w dniu 13 października 2016 roku król Bhumibol urodził się w 1927 roku i objął tron w wiek 18 lat w dniu 9 czerwca 1946. rządził od ponad 70 lat.

Przez lata Forbes wymienione Thai monarchii jako najbogatszy na świecie. Całej jego długiego panowania, król Bhumibol zrobił wiele, aby poprawić codzienne życie dla Tajów. Nawet odbyła kilka patentów w zakresie ochrony środowiska, w tym te do obróbki ścieków i siew chmury, aby deszcz!

Zgodnie z tradycją dla królów dynastii Chakri, Bhumibol Adulyadej jest również znany jako Rama IX. Rama był wcieleniem boga Wisznu w hinduskiej wiary.

Stosowane tylko w oficjalnych dokumentach, pełny tytuł króla Bhumibol Adulyadej jest „Phra Bat Somdet Phra Maha Paraminthra Bhumibol Adulyadej Mahitalathibet Ramathibodi Chakkrinaruebodin Sayamminthrathirat Borommanatthabophit” – łyk!

Nieznany do wielu ludzi, Król Bhumibol faktycznie urodził się w Cambridge, Massachusetts, podczas gdy jego ojciec studiował na Harvardzie. Król jest często przedstawiany trzyma aparat i lubił fotografii czarno-białej. Grał na saksofonie, pisał książki, czy obrazy, złożone patenty, i cieszył się w ogrodzie.

Król Bhumibol został następcą tronu Maha Vajiralongkorn, jego jedynego syna.

Rozważania na podróż króla urodziny

Wiele ulic może być zablokowany w Bangkoku, dzięki czemu transport większym wyzwaniem. Banki, urzędy i niektóre przedsiębiorstwa będą zamknięte. Ponieważ wakacje to posępny okazja i bardzo szczególny dla mieszkańców Tajlandii, goście powinni być cicho i czci podczas ceremonii. Stać i milczeć, kiedy hymn Tajlandia rozgrywany jest każdego dnia o godzinie 8 rano a 6 po południu

Wielki Pałac, jeden z najlepszych atrakcji w Bangkoku, mogą być zamknięte w dniu 28 lipca na króla urodziny i 5 grudnia na Dzień Ojca. Można zadzwonić +66 2 623 5500 wew. 3100 w celu potwierdzenia.

Alkohol nie można kupić legalnie na króla urodziny wakacje.

Tajlandii Lese majesté U.

Disrespecting Króla Tajlandii lub rodziny królewskiej jest poważne przestępstwo w Tajlandii; to oficjalnie nielegalne i surowo egzekwowane.

Osób zostało aresztowanych za mówienie negatywnie o rodzinie królewskiej. Nawet żartów lub krytykowanie rodziny królewskiej w social media jest nielegalne. Skazanych otrzymali bardzo długie wyroki więzienia za to – turyści nie są zwolnione.

Ponieważ wszystkie Thai waluty znajduje się portret króla, wchodząc lub uszkodzenia pieniędzy jest poważnym przestępstwem – nie rób tego!

You may also like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *