Üst 30 Şeyler Paris, Fransa Yapılacak

Posted on

Paris’e ilk ziyaret olarak zor ve büyüleyici olarak disorienting olabilir. Nereden başlayacağınızı bilmek çoğu zaman zor: Eğer gezi ilk günlerinde öncelik ve başkentte keşfetmek gerekenleri? büyüleyici küçük parke taşlı sokakları ve eski geçitleri aşağı çekilmiş olsun, ya da rehber kitap önerilen kent müze ve anıtlar sonsuz listesine göre bunalmış hissetmek Sadece çok kolay.

Şehrin en, tabii ki, görülmeye ve keşfetmeye değer. Ama  özellikle  Fransız başkentine ilk kez ziyaretçi iseniz, size geldiğinde odaklanmak istiyorum olasılıkla alacağımız birkaç turistik vardır.

Daha fazla uzatmadan, burada kendi kitle popülerlik, tarihi öneme ve katıksız “vay” faktörü için saydı şehrin 22 en unutulmaz yerler ve konumlar için alır vardır. Ve evet, bunu tahmin: Bunlardan biri yukarıda betimlenen, yüce Notre-Dame Katedrali.

1. Ziyaret Louvre Müzesi ve Eski Saray

İçte ve dışta Louvre öğrenmek için, yarım bir ömür gerekebilir. Yine de, bir yerlerden başlamak zorundadır. Önceden 20. yüzyıl resim, heykel ve dekoratif objelerin dünyanın en kapsamlı ve en çeşitli toplama sitesi, Louvre küresel turistik drawcard olan. Unutmadan  Mona Lisa  ve  Venus de Milo , Vermeer, Caravaggio, Rembrandt, ve sayısız başkalarının eserlerinde güneşlenmek için, daha az kalabalık kanatları ziyaret ettiğinizden emin olun. Asırlık saray kendisi günümüze Ortaçağ’daki kapsayan zengin bir tarihe bir kanıtıdır.

2. Notre Dame Katedrali, Gotik Marvel görün

Paris’e Hiçbir ilk gezi 12. yüzyıla kadar dayanan, gotik mimarinin bu hayret ziyaret etmeden tamamlandı. Avrupa’nın en eşsiz ve güzel katedralleri biri olan Notre Dame Katedral’in etkileyici kuleleri, kulesiyle, vitray ve heykel nefesinizi garanti edilir.

ilk elden bir kez ortaçağ Paris kalp atışı oldu nokta Tanık ve bu tamamlamak için ağır iş 100 yıl devraldı. kambur Paris’i görmek için Kuzey kule Tırmanma Quasimodo en bakış da önemlidir. Notre Dame Paris’in en gözde mekanlardan biridir Yakında neden anlayacaksınız.

3. Eyfel Kulesi başına git

Daha başka dönüm noktası yerine, Eyfel Kulesi zarif ve çağdaş temsil gelmiştir Paris-ama bu nedenle her zaman değildi. o açıldı ve neredeyse tahrip edilip yakıldığı Gustave Eiffel tarafından 1889 Dünya Sergisi için yapıldı demir kulesi, Parisliler ile çılgınca sevilmeyen oldu.

O zamandan bu yana 220 milyondan fazla ziyaretçi çekti ve onsuz şimdi Paris’i hayal etmek zor olurdu. kule, festival ışık ile Paris gece gökyüzünde kron ve bir fırtına her saat kadar parlatıyor. Ayrıca son zamanlarda sıkıca bazılarının zevk ve diğerlerinin vertigo için, güneş panelleri ve cam katlı gözlem platformları retrofitted, yirmi birinci yüzyıla girmiştir. Klişe? Evet belki. Ama gerekli.

Musée d’Orsay de 4. Bakınız Nefes kesici Empresyonist Sanat

Orsay için Louvre köprüden yürümek ve klasik ve modern sanat arasındaki gerçek ve mecazi köprü tanık. Konut empresyonist ve post-empresyonist resim dünyanın en önemli koleksiyonu, Musee d’Orsay’ın Aydınlık, ferah odalarda Monet’nin nilüferler için Degas’nın ruhani dansçılar modern harikasından üç katlı, Gaugin en yemyeşil ormanlarda tüm yol boyunca size çırpın. Van Gogh, Delacroix, Manet, ve diğerleri tarafından önemli eserler de sizi bekliyor.

Sorbonne ve Latin Quarter etrafında 5. Yürüyüşü

Sorbonne Üniversitesi yüksek öğrenim yüzyıllardır gelişti Latin Quarter, tarihi ruhtur. ilahiyat öğrencileri küçük bir grup için 1257 yılında kurulan Sorbonne Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biridir. Bu filozoflar René Descartes, Jean-Paul Sartre ve Simone de Beauvoir gibi sayısız büyük düşünürleri ev sahipliği yapmıştır. Arkasında Quartier Latin dolambaçlı küçük sokakları keşfetmek önce kolej önünde kafe terasta bir içkinin tadını çıkarın.

Arc de Triomphe ve Champs-Elysees 6. Marvel

sırf askeri güç ve zafer Geçirin: İmparator Napoléon I tarafından yaptırılan 164 metrelik Arc de Triomphe bunu yapmak yapıldığı tam olarak ne yapar. liderler kendi onuruna anıt dikilmiş ve onların egoları için ölçekli zaman bir çağda inşa edilmiştir. Arch güzel heykeller ve kabartmalar Napolyon’un general ve asker anmak. başlaması veya eşit görkemli Avenue des Champs-Elysées aşağı yürüyüşe sonuçlanması Arc de Triomphe ziyaret edin. Sen yardım ancak kendinizi büyük hissedemiyorum.

7. Ziyaret Centre Pompidou ve Beaubourg Mahalle

Parisliler Centre Georges Pompidou şehrin kültürel darbe olarak görüyoruz. sevgiyle halk tarafından Beaubourg lakaplı mahallede bulunan bu modern sanat müzesi ve kültür merkezi, başkan Georges Pompidou onurlandırmak için 1977 yılında açıldı.

kemikleri ve kan damarlarını uyandıran Merkezi’nin imza iskelet tasarımı, ya sevilen ya-Betweens-hayır reviled olduğunu. tuhaf tasarım çay bardağı değilse, Ulusal Modern Sanat Müzesi’nde daimi koleksiyon bir zorunluluktur ve Modigliani, Matisse tarafından eser yer alıyor. Kentin çatı Gösterim amacıyla da vardır.

8. Sacre Coeur ve Montmartre keşfedin

Onun hatasız beyaz kubbe ile bazı şehir, Montmartre Tepeciğin veya Paris’in en yüksek noktasında Sacre Coeursits taçlandıran bir beze karşılaştırmak o  tepeye . 1909 yılında kutsandı Bu bazilikası, onun cafcaflı altın mozaik iç ve net bir günde Paris manzaralarının bekleyebileceği onun dramatik teras, en iyi bilinir.

Bir metro bilet ile füniküler alın ve Montmartre’ın sarma, köy benzeri sokaklarını keşfetmek önce Sacre Coeur adlı durmaya. Ve Montmartre’ın zorlu tepeleri ve merdiven çıkma tüm enerji sarf sonra, böyle efsanevi Moulin Rouge veya ultra teklifsiz Au Lapin Agile olarak geleneksel Paris kabaresinden bir akşam harcama düşünün.

9. Seine Nehri Tekne Tur Atın

Paris’in en güzel sitelerden bazılarını size Seine nehri aşağı kayması gibi geçmiş kayar görünce unutulmaz ve önemli bir deneyim. Böyle Bateaux-Mouches ve Bateaux Parisiens olarak şirketler yaklaşık 10 Euro için Seine yıl boyunca bir saatlik turlar sunuyoruz. Notre Dame veya Eyfel Kulesi yakınında üstlerinde. Su üzerinde ışığın parıldayan oynasın geceleri gidin ve soğuk olabilir Seine dışından sıcak-rüzgar elbise. Ayrıca ışık şehrin yarı gizli tarafını görmek sağlayacak Paris’in kanallar ve su yolları, bazı turlar alabilir.

Père Lachaise Mezarlığı sayesinde 10. Gezintiye

Paris, dünyanın en şiirsel mezarlıkların çoğu kendi duvarları içinde sayar, ancak Père-Lachaise hepsini geride bırakıyor. Sayısız ünlü rakamlar burada gömülü olan: En popüler olmanın  Kapılar  kimin mezarı hayranları tarafından sabit nöbet tutulur solisti Jim Morrison,. Fransız oyun yazarı Molière, Oscar Wilde, Edith Piaf ve Richard Wright birkaç kişi de. Güneşli bir günde, Mezarlığı’nın zirvesine tırmanma ve aşağı cömertçe tasarlanmış crypts üzerinde seyir şaşırtıcı neşeli olabilir.

Musée Rodin 11. Admire heykeller

Tamamen yenilenmiş ve 18. yüzyıldan kalma bir konakta Kasım ayında ziyaretçilere 2015 Set yeniden açıldı Musée Rodin, romantik bir ortamda büyük bir heykeltıraşın stüdyo turuna, müze “Düşünür dahil Rodin tarafından 6.000 ‘den fazla eser, ev ve  “ öpücük “.  Fransız heykeltıraş Camille Claudel, başka usta kalıcı koleksiyonunda 15 heykeller de vardır.

heykeller gördükten sonra ekranda çizimler ve döküm kalıpları geniş koleksiyonunu hayranlıkla biraz zaman harcamak emin olun. Yemyeşil arasında gül bahçesi, kafe ve çeşme ev sahipliği yapıyor. Rodin dan daha fazla ikonik heykeller “Orpheus” ve “Calais Burjuvaları” için bronz çalışmaları dahil bahçeleri, zarafet.

Vakıf Louis Vuitton’un 12. Bkz Birinci Sınıf Çağdaş Sanat

Frank Gehry tarafından tasarlanan bu çarpıcı yeni vakıf dünya çapında çağdaş sanat gösterileri ve son yıllarda Paris keşfetmek için en benzersiz eklemeler birini sunmaktadır. Bernard Arnault, LVMH başkanı ve CEO’su ait toplama evler çalışır. Sen Danimarkalı sanatçı Olafur Eliasson tarafından etkileşimli yerleştirmeler için dev Gerhard Richter resimlerinde her şeyi göreceksiniz. Daha sonra, bir piknik veya Bois de Boulogne olarak bilinen yayılan park ve ahşap bir yürüyüş var.

Rue du Faubourg Saint-Honoré üzerinde 13. Dükkanı (veya Pencere-Shop)

Eğer bir Paris gibi alışveriş yapmak istiyorsanız yüksek silindir-veya en azından kafaya Rue du Faubourg Saint-Honoré ve çevresindeki bölge taklit. 1. ve 8. Katılma arrondissements (ilçeler) , cadde (Goyard, Hermès’in, Gucci ve Prada, yanı sıra çağdaş, açgözlü evleri ve tasarımcıları gibi eski okul Couture etiketlerinden kesme işareti değişen moda ve lüks içinde büyük isimlerinden ile kaplı Haziran Ashida). Ayrıca ısmarlama parfüm, üst seviye takı, enfes hamur işleri ve hatta eski dünyayı, ince bagaj bulabilirsiniz. O Fransız başkentindeki en iyi alışveriş merkezlerine bizim kılavuzda ele alınan şaşırmamak gerek.

14. Marché aux Puces de Clignancourt / St Ouen’de bir Vintage Hazine Bul

Bu yayılan Parisli bit pazarında boğulmuş almak kolaydır. Sonuçta, 150 yaşındaki Puces – anlamıyla, “Pire” – Dünyanın en büyük arasındadır. Ama odak ve azim bir parça, ne olursa olsun antik gümüş çatal ya da vintage Chanel Couture av konum eğer, tezgahları labirent içinde bir hazine bulabilirsiniz. Pazar 18 idari bölgesinde Aziz Ouen banliyösü karşılayan kuzey Paris, kenarında yer almaktadır.

En kolay yolu oraya?  “Porte de Clignancourt” Metro Hattı 4 çek ve pazara işaretleri takip edin. Ayrıca Porte de St Ouen istasyonuna (ve banliyö haline germek “Puces” tarafına) hattını 13 alabilir.

Marais sayesinde 15. Wander

, Gezinti gezi, alışveriş, tatma ve tek sabah veya öğleden sonra tüm insanlar izlemek için daha iyi bir Fransız mahalle varsa, onu bulamadı. 3. ve 4. arrondissements yayılan Marais, Paris, zengin bir tarihe sahiptir: Bu (şehrin tarihi Yahudi Mahallesi evim Pletzl ) ve aynı zamanda şehrin hareketli LGBT topluluğunun kalp atışı olarak hizmet vermektedir.

Hep-hareketli içinde, aynı zamanda çarpıcı bulacaksınız  hôtel  PARTICULIERS  (eski okul konakları), çok sayıda ortaçağ siteleri ve simge üst uç ve tasarımcı butikleri bir bolluk ve Musée Picasso gibi kentin en iyi müzeleri, çoğu.

16. Relax & Lüksemburg Bahçeleri de dolaşın

Fransız başkentinin hakkında çok az şey biliyoruz bile, süslü, bakımlı çimenler ve havuzları ardı teraslarda çim sandalye rahatlatıcı Parislilerin zihinsel imaja sahip olabilir. Bu Lüksemburg Bahçeleri, bir zamanlar Kraliçe Marie da Medici stomping gerekçesiyle bir İtalyan ve Fransız tarzı sığınak ziyaret ederek kendiniz oynayabilir ikonik görüntüdür.

Bir piknik ile dinlenmek için favori bir yer olsa da, Rönesans dönemi resmi bahçeler Sénat arkalarında yelkenli yarış joggers ve yürüyüşe ve çocuklar arasında popülerdir. bizim sık bazı tarih boyunca Fransa’nın farklı Queens ve diğer kraliyet kadınların görkemli heykel görüntüleri içerir: Ayrıca heykellerin koleksiyona hayran emin olun.

17. Picasso’nun İşin Büyük Halk Koleksiyonu gör

Yaklaşık beş yıldır kapattıktan sonra, Paris’te Musée Picasso , 2014 yılı sonunda kapalı taze pahalı yenileme yeniden açıldı. Şimdi, bu dünya çapında bir müze eşsiz İspanyol sanatçının eserlerinin 50.000’den fazla feet kare ve evler binlerce yayılmaktadır. Ana bina, Marais (# 15 bakınız) 17. yüzyıl konağı, efsanevi Diego Giacometti tarafından tasarlanan mobilyalar bulunmaktadır.

Konut şaheserleri yanı sıra Picasso’nun çalışmalarında az bilinen dönemlerden eserler, müze aynı zamanda Giacometti’yle olarak sanatçıların eserlerini sergileyen geçici sergiler sunar. Bir 20. yüzyıl sanat tarihi ilgilenen herkes için görülmesi gereken bu.

18. Bazı Ünlü Parisli Ice Cream yiyin

Ile Saint-Louis gizlenen ünlü de dondurma yaklaşık 100 tatlar bulacaksınız Berthillon . Mevsime bağlı olarak, yabani çilek gelen şeftali, fındık, fıstık ve beyaz çikolata için her şeyi deneyebilirsiniz. Mağazanın pastoral Notre-Dame de mutlaka ziyaret Katedrali-yapar karşısında Seine içinde küçük bir adada ayar-sokuldu. Eğer koni keyfini ederken, 17. yüzyıldan kalma bir konakta ile kaplı sokaklar, gezinti yapabilirsiniz.

Deyrolle de 19. Tatmin Doğal İlginç

Eski ve garip biraz Aradığınız? Deyrolle özellikle taxidermied hayvanlar (hiçbiri olsa da, hayvan hakları ile ilgili olanlar için potansiyel güven verici nokta son vardır) konusunda uzmanlaşmış (1831 yılından beri açık) eski bir Paris butik.

7 bölgesinde bulunan, Nadire bu gerçek kabine gerçek boyutlu kaplanlar, ayılar, kuşlar ve daha fazlası, hem de hayal edebileceğiniz her türlü kelebek, böcek veya böcek dolu sayısız çekmeceleri evler. butiğin sunduğu konuların birçoğu botanik, Entomoloji ve zooloji çalışmada kullanılmıştır. Eğer taxidermy işleyebilir, bu, kesinlikle Paris– en tuhaf dükkan ve görülmeye biridir.

Fransız Gıda Pazarı 20. Mağaza

Fransızlar çok ciddiye yiyeceklerini alıp birini ziyaret etmek daha o ilk elden tecrübe için daha iyi bir yolu yoktur şehrin birçok açık hava yiyecek pazarlarında . Bu piyasalar, hafta boyunca birkaç kez düzenlenen ve neredeyse her mahallede bir tane var olan. Bir otelde kalıyorum bile, taze meyve, peynir, şarküteri ve diğer atıştırmalıklar-mükemmel Seine boyunca piknik ayırdığınız için üzerinde yukarı stok olabilir.

Ayrıca şehirdeki halk arasında Marché d’Aligre, favori çiftçinin pazara bizim ağız sulandıran kılavuzuna bakın.

21. Eski Dünya Fransız Mağazası İçinde Get Lost

Her şey mutfağı ve gastronomi ustaları olmasının yanı sıra, Parisliler uzman alışveriş de vardır. Bu onların sprawling, zarif mağazalar ile kanıtlanır.

Bunlar çok katlı behemoths – donanım ve ev gereçleri için haute couture için şaraptan stok herşeyi – “Belle Epoque” olarak bilinen zarif turn-of-the-yirminci yüzyılın döneminde inşa birçok. BHV, Le Marais, içinde: Bizim favorileri arasında Galeries Lafayette ve Le Bon Marché , ilk kez modern bir mağazada.

Latin Quarter etrafında 22. Amble

Hiçbir şey oldukça Latin Mahallesi, şehrin en katlı ve sevilen bölgelerinden birinde dolaşırken bir gün gibi Paris’i diyor. Bir kahve içmek Sorbonne Üniversitesi meydanına yere gitmeden önce, sevgili İngiliz kitapçı Shakespeare and Company’de kitapları tarayarak başlayın. Ardından, Musée Cluny de ortaçağ hazineleri kontrol Place de la Contrescarpe için Pantheon arkasında dar küçük sokaklarında nadir kitaplar ve Jardin du Luxembourg yakınlarındaki antikalar ve rüzgar göz atın.

Ya da sadece dolaşmak ve herhangi kendi buluşları sayısını yapmak: Binaların tepelerini isabet sabah ışık; Piyasa merkezli Rue Le veya Yeri Monge taze ekmek, hamur işleri ve meyve tatma sevinci … olasılıklar neredeyse sonsuzdur.

23. Canal St Martin & Its Kalça mağazalar, restoranlar keşfedin

çağdaş Paris’i anlamak isteyen herkes yukarı ve Canal St Martin, şehrin en canlı ve yenilikçi bölgelerinden birinde gezen biraz zaman harcamak gerekir. Tekneler kanala aşağı float izlemek (ve karmaşık kilit sistemleri gelmez) için zarif, metalik yeşil köprülerinden biri merkezine yürümek.

Bölgenin sayısız, tamamen kalça yeni restoranlardan birinde eklektik mutfağının bir kadeh şarap ve bir şarap barda birkaç küçük tabaklar veya nosh keyfini çıkarın. stil ve tasarım son ayrıntılar için butik ve sanat kitapçılar tarayın. Hatta water– bir favori yerel eğlence tarafından piknik hakkına sahip olabilir.

24. Bu Küçük Müzesi’nde Monet en güzel İşin Bazı gör

Paris’e Birçok ziyaretçi tamamen sanatın empresyonist usta Claude Monet’nin en nefes kesici eserlerinden biri barındırmaktadır Tuileries bahçelerinin batı ucunda küçük bir koleksiyon bakmaktadır. Ama onlar olmamalıdır.

Orangerie Müzesi ziyaret edin ve süpürme, şiirsel güzelliği tanık Nymphéas , renk, ışık ve sulu manzara Monet’nin ayırt edici dünyasına atılmak duvar resimleri bir dizi. Onun Nilüferler serisi umut ve uzlaşma jesti olarak birinci Dünya Savaşı sona ermesinin ardından boyalı dünya barışı sembolü vardır.

Cézanne, Renoir, Picasso, Sisley, Matisse ve Modigliani gibilerin olağanüstü eserlerle Paul Guillaume koleksiyonu – Monet’nin karıştırma başyapıtı ek olarak, Orangerie müze de Jean Walter barındırır. Eğer Orsay ve Centre Pompidou koleksiyonları gördüm sonra bir öğleden sonra burada sanatsal inspiration– ve eğitim bir doz sunar.

25. Versay’a bir Day Trip atın

Versay ve dünyaca ünlü saray ve bahçeler onu Paris’ten önemli ve kolay günübirlik yapma şehir dışında hızlı bir saatlik yolculuk vardır.

Bu 17. yüzyıl saray da “Güneş Kral” olarak bilinen Louis XIV üstünlüğü altında zengin bir saraya açmadan önce bir av köşkü olarak mütevazi bir başlangıç ​​yaptı. Bugün, geniş biçimsel bahçeler arasında gezinme ve Aynalı inanılmaz Hall ziyaret olasılıkla unutmayacağım bir deneyimdir. Ayrıca, Marie Antoinette mahkeme hayatın baskılarından emekli ve hatta mütevazi bir çoban veya sütçü olması zamanlarda davrandı Petit Trianon ve Kraliçe’nin Hamlet dahil sessiz, daha az bilinen binalar ve bahçeler, biraz zaman ayırmak emin olun.

Catacombs içine 26. Yeraltı git

Bu iyice Paris Catacombs görmek kadar yeraltına inme ürpertici bir deneyim zevk için Halloween olmak zorunda değildir. Orada tünellerin mil onlarca sokak seviyesinin altında yol kazdık, ancak bu sadece küçük bir kısmı (yasal olarak) ziyaret edilebilir.

Burada, bir bilet satın alma ve uzun spiral merdiven inen sonra, ölüm garip bir dünyaya daldı olacak. insan kemiği ve kafatası Milyonlarca düzgünce 18. ve 19. yüzyıllarda kalabalık mezarlıklarda aktarıldı pathways– ruhlar yanında (meraklı, çok Fransız moda) dizilir. Diğerleri arkeolojik ve sosyal bir merak olarak bundan keyif alacaktır Bazıları, bu cazibe kesinlikle ürpertici bulacaksınız. Her iki şekilde de birkaç saat değer.

27. Bazı Lezzetli Fransız Bread & Pastries yiyin

Fransız başkentine bir gezi, bir kaç sıcak içine ıslanma pastaneler ve davet etmeden eksik kalacağını pastaneler onların cazip kreasyonlar tatmak için (pastaneler). Tüm tereyağı kruvasan ve Dan pain au chocolat huysuzdan için, pul pul ve yumuşaklık arasında ideal bir denge övünme, kusursuz pişmiş baget, kremsi limon mini tartlar ve kabarık eclairs, orada keşfetmek için bütün bir gurme dünya var.

Yine de gözdağı edilmemelidir. Çarpıcı iken, bu ürünler bölümü ve Paris’te günlük hayatın parsel bulunmaktadır.

28. Ziyaret eski Paris operahouse ve Orada bir Ballet’i görün

Confusingly yeterince Palais Garnier Operası aslında opera performansları yeni Opera Bastille işidir bu days– barındırmaz. Ama şimdi eve Fransız Ulusal Balesi için bu tarihi site, içte ve dışta, ziyaret etmek için olağanüstü bir yerdir.

Onun görkemli, zarif tasarım uzakta aynı derecede muhteşem Avenue de l’Opéra– aşağı değer ikonik manzara arayan seyredebilirsiniz. İçeride, Fransız ressam Marc Chagall bir hareketli tavan resimle taç giriş ve ana tiyatroda muhteşem merdiven, sadece yüce.

29. Bois de Boulogne Fresh Air Enjoy

Bazen stresten ve şehir gürültüsünden uzak biraz nefes oda sırada bulunuyor. takdirde kadar bir tam gün gezi için konum ama Bois de Boulogne– ve eski bir ormandan heykel muazzam ağaçlık parka biraz üzerinde yeşil ve temiz hava, baş sakıncası olmaz zaman.

Muazzam yeşil çimenler, ağaçlıklı yürüyüş yolları, ördek ve yaban kuşlar yaşadığı göletler, açık hava tiyatrosu, kukla çocuklar için gösterir ve hatta eski moda bir horceracing parça (Hipodrom) burada bekliyor. yürüyüş ayakkabıları koymak piknik, Paketi, bir kamera getirmek ve onun çok kenarında city– sağ uzakta bir günün keyfini çıkarın.

Yerel Wine Bar’da Fransızca gibi 30. Tost

Tahmin edebileceğiniz gibi, Paris mükemmel şarap barları dikkate değer sayıda sahiptir. Ayrıca kokulu, kremsi Fransız peynirleri veya tuzlu şarküteri tabağı içine sokmak olabilir bu gevşek barlardan birinde basit bir bardak ya da iki keyfini gidin. En iyi listemize yapılmış olanların bazıları da gurme tanımına uyan küçük tabaklar konusunda uzmanım.

Hasat sezonu için ışık ve taze Beaujolais Nouveau tatmak veya Burgonya ya Bordeaux’nun daha karmaşık, “zorlu” kırmızılar ve beyazlar çalışıyor olsun, bu barlarda herkes için bir şeyler var. Sonuçta, Fransa’da, şarap çoğu kişi keyfini şey affair– Züppe değildir.