Skip to main content

Üst Tay Bira Markaları – Tayland’da 3 En Popüler Beers

Üst Tay Bira Markaları - Tayland'da 3 En Popüler Beers
Singha, Leo ve Chang: Tayland’da Bira gerçekten üç üst Tay bira markalarının aşağı kaynar.

Her üç bira şimdi Tayland evine çağırır halk, seyahat ve Batı gurbetçilerin oluşan bir çoğunlukla sadık takipçiler tadını çıkarın.

Tayland’da Rekabet şiddetli – genellikle büyük bira markalarından biri teşvik eden bir tişörtle birisini noktaya kadar bakmak zorunda değilsiniz. Tayland’da Bira içenlere ne gibi gibi ve onlar nüansları savunarak tadını çıkarın. Leo ve Singha farkında değilsiniz Birçok aynı şirket tarafından üretilmektedir.

Bira aslen Avrupalı ​​ziyaretçiler tarafından Tayland’a tanıtıldı, ancak 1933 yılından bu yana, Taylandlılar kendi bira edilmiştir. En çok bar ve restoranlarda ithal bira bulabilirsiniz rağmen, yerel biralar bazı baharatlı erişte eşliğinde ağrıyı kontrol büyük bir iş yapmak.

Craft bira ancak sıkı yasalar ve Homebrewing için ciddi cezalar endüstrisini ayak bağı oluyor, Tayland ele almaya çalışıyor. 2016 yılında yasalar bile zor yapılmıştır. rejim değişikliği beri Tayland alkol konusundaki yasaları sıkma edilmiştir.

İpucu: Tayland’da bira buz (bir bardak sunulduğunda şaşırmayın nam keng ). Özellikle Güneydoğu Asya sıcağında, göründüğü kadar kötü değil. Yerel içme görgü büyük şişeler paylaşmaktır; Onlar soğuk uzun kalmaz.

Singha

Telaffuz: “sing” ( h ve bir sessiz)
Tayland ilk – ve pek iyi, iddia ediyorum – bira yüzde 5 ABV de ham temiz-ve-soluk lager olduğunu.

Singha ayrıca birçok yabancı ülkelere ihraç beri en Tayland dışında bilinen Tay bira olduğunu. adil görünüyor, Boon Rawd Brewery 1933 yılından beri Singha üretmektedir.

Adı “Singha” türetilmiştir Singh , “aslan” ve (Singapur “Aslan Şehir” olarak bilinen, aynı zamanda neden) Hindu folklor güçlü hayvan için Sanskritçe kelime.

Singha genellikle biraz daha pahalı Tayland diğer üst bira markalarından fazla. daha Leo ya Chang tercih bütçeli gezginler tarafından kaçınılması oluyor Belki de bu yüzden.

Boon Rawd Brewery (Tayland en eski) Bangkok merkezli, ama bira tüm ülke genelinde bira bir saçılma de üretilir. Bira fabrikasının Kamu turları, ancak, özel, grup reklamı değildir ve kurumsal turlar tarafından ayarlanabilir şirkete başvurmayı .

Aslan burcu

Telaffuz: “Leo”

Leo, yüzde 5 ABV bir lager, Tayland’ın en popüler “bütçe” bira biridir – bu aşağı kolayca gider ve Chang değildir çünkü çoğunlukla.

Bir zamanlar, Chang sürekli korkunç vermek için kötü bir üne sahipti “Changovers.” Gezginler daha kaliteli ama hala ucuz kabul edildi Leo döndü. SINGHA gibi, o da Boon Rawd Brewery tarafından yapılan ama biraz daha az mal oldu. Evet, adı mitolojik, aslan benzeri canavar başka bağlı duyuru olduğunu.

Leo Tayland pazarın büyük paya sahip fakat Chang müdavimleri göre, lezzet yoksun çekicilik Chang. Yere Chang ve Singha arasında orta yarışmacı diyelim.

Fiyatlar ülke çapında değişebilir ama Leo genellikle sadece SINGHA biraz Chang daha ama daha az maliyeti.

Bira Chang

Telaffuz: yerine “ch-ah-ng” “ch-ae-ng”
Bira Chang ( chang “fil” için Tay kelime) yanı SINGHA olarak Batı’da bilinen olmayabilir, ancak Tayland’da gayet popüler. Chang özellikle zaman sosyalleşme harcamak bütçe seyahat tarafından sevilen: genellikle sunulan üst Tay bira markalarının en ucuz yoldur.

Birçok 1995. Leo ya SINGHA üzerinde kalın bir tat tercih beri Chang yenileme güneş kurak yolcuları yardımcı olmuştur. 2015 yılına kadar lager Tayland’da bira seçeneğiyle güçlü olduğu: ABV daha sert vurarak yüzde 6,4 oldu. Yeni Chang Klasik yüzde 5,2 oranında Abv sahiptir.

o ödüller bir dizi kazandı rağmen, Chang kalite kontrol ün ile mücadele etti. Söylentiler Chang’ın ABV şişeler arasındaki tutarsız ve daha yüksek yüzde 10’dan ulaşabileceğini vahşi koştu. Tayland genelinde Backpackers kesinlikle kişinin kafasına bir fil ayakta gibi hissettim korkunç “changover” korkuyordu. Aksine overindulgence yerine, bira tarifi genellikle suçlu olarak kabul edildi.

Çang Çung Işık Chang Taslak, Chang İhracat dahil olmak üzere birçok varyantları bırakmadan, Abv ve formülü değişti. 2015 yılında, tüm markalar Chang Classic çatısı altında toplandı.

Chang tarafından üretim olan Tay İçecek (ThaiBev) Tayland’daki en büyük içecek şirketi. Onlar da Sangsom ve Mekhong, Tayland en popüler romlar olun.

ThaiBev 2003 yılında kurulmuş ve Bangkok merkezli, ancak bira çoğunu Ayutthaya hemen kuzeyinde Bangkok eski başkenti yapılır.

Archa (at) bira da ThaiBev firması tarafından üretilen, ancak aynı zamanda yolculara bilinmemektedir. Archa tat ve yüzde 5 ABV tercih eden bazı expat çevrelerde popüler noktada.

You may also like