Uudised kell Pasar Seni – Kuala Lumpur, Malaisia ​​Keskturg

Posted on

1888. kui Hiina Kapitan Yap Ah Loy esimese tähistatud off koha, kus Malaisia ‘s Keskturg seisab täna plaan oli ehitada “märg turul” (turg liha ja muud talutoodang), et rahuldada tina kaevurite kes kord asustatud Kuala Lumpur .

Täna, Kapitan Yap võib vaevalt tunda turu hoone seisab kohapeal täna, kuid kindlasti mitte hoone sisu.

Tänapäeva Keskturg majade sõidurada peale rajal kioskites müüa tõeline Aladdin koobas turistidele sobiv kaup: antiik, kitschy pop, kosmeetika, kunsti, traditsioonilise kangad, käekotid ja riided, teiste hulgas.

Arvestades viimase Kesk Chinatown asukoha reisijaid Kuala Lumpur ei ole vabandus, et laseks Keskturg Törsäilemään. (Site: centralmarket.com.my ; asukohast Keskturg Google Maps ).

Ostutänavad tulvil Kultuur

Koht on alati kutsutud Keskturg, kuid selle malai nimi on uuemate – “Pasar Seni” tähendab “Käsitöö Market” ja hoone keskendudes kunsti ja käsitööd pärineb ainult 1980, kui ta vältida lammutamise rebranding ise nagu haven kunstiliselt-kaldu.

Täna, Keskturg on 70.000 ruutjalga shopping ruumi rivistama ümber teemaline Lorong või sõidurajad, mis peegeldavad aspektid Malaisia ​​kultuuri.

Esimesel korrusel, Kesk promenaad oksad lääne arvesse Lorong India , Lorong Melayu, Lorong Cina , Lorong Kolonial ja Lorong Kelapa .

Kolm esimest rada on oma nime saanud Malaisia kolm peamist rahvuste – India, malai ja hiina vahel – ja kõige kauplustes igale rajale müüa tooteid ja teenuseid eelkõige määratud rahvus. Lorong India , näiteks pakkumised sari, henna, India ehteid ja rikkalikult käsitöö imporditud nii kaugele kui Kashmir.

Lorong Kelapa spetsialiseerunud kauplustes traditsiooniline malai suupisted, alates keropok et kueh.

Kahel korrusel Shopping Keskturg

Paralleelselt rada ida pool hoone jaguneb Jonker Street ja Rumah Melayu . Mõlemad rajad on vooderdatud kopeerivad traditsiooniliste Malaisia majad ja kauplused Hawking batik kaupade ja Malaisia antiikesemed.

On poolkorrusel itta koridori on batik kaubamaja müügi Malaisia käsitöö saadud, et traditsiooniline mustriline riie, samas kui lääne koridori jaguneb riided kauplustes ja restoranides.

Toidu kohus täis Malaisia, Indoneesia ja Hiina järeleandmisi leiate siit, vahele Tai restoran ja traditsiooniline Straits Coffeeshop. (Loe Top Must-Proovi Malaisia Street Foods .)

Kasturi Walk Street uudised Kogemus

Pikkus Jalan Hang Kasturi ida pool Keskturg hoone ümber kaetud väljas kaubanduskeskus 2012. kaubatänav on vooderdatud viiskümmend pluss kioskid müüvad odavaid Pikkurihkama, rõivad ja traditsiooniliste suupisteid.

Läbipaistev katuse õhuliini pakub peavarju vihma samas lastes valgust läbi; katuse lõpeb lõuna poolses otsas Petaling Street hiiglane replica malai tuulelohe.

Toetav heli liikluse lähedal, tänavamuusikuga sõidavad oma kaubanduse Jalan Kasturi kui ostjaid mill umbes. Rohkem regulaarselt plaaniväline meelelahutus juhtub juures sündmused etapis lähikonnas; Malaisia tantsu ja võitluskunstide näitab on lavastatud öösel kell Keskturu juures 09:00.

Annexe Gallery Fine Arts Kogemus

Lisa põhja peahoone, mida kasutatakse, et hoida kino nüüd võõrustab seeria kunstigaleriid, sealhulgas suur Annexe Galerii. Lisas sisustus on samuti täis tulemuste ruumid ja kunsti kauplused. Lisas kasutatakse ka kohana erialaselt seotud loengud, ühe-mehe saateid ja kunstinäitusi.

Kui teil on aega, saate tellida portree ennast üks kauplused sees galerii või Art Lane , promenaadile vahel peahoone ja lisa.

Samuti saate leida muuseum Etniline Arts lisa piires, mini-muuseum etnilise kunsti kõikjalt Kagu-Aasias ja Hiinas. ( Vaata oma Facebooki lehel .)

Mida osta Keskturg

Mis sa välja oste Kuala Lumpur ‘s Keskturg sõltub teie eelarvest. (Loe lähemalt: Raha Malaisia .) Mis paarisaja taala saate ära tulema tagatud autentsed antiik Afganistanist; veidi vähem saab osta sa autentne pärlitega või ilus batik kleit.

Siin on lühike nimekiri punkte saab puhuda oma raha kohta jooksul Keskturg piiridesse jäävatel aladel.

Batik. Indoneesia võis leiutas batik, kuid Malaisia on teinud oma spin selle mustriline riie, kohalike käsitööliste eelistab kasutada templi plokid või harjad asemel pihuarvuti vaha pliiats tuntakse kinnikiilumine teha Floristika eelistavad kliendid. Poed müüvad batik on kogu Keskturg kuid enamasti keskendunud Ida koridor poolkorrusel.

Laser lõigatud skulptuur. Knick-nõks poe Arch ( www.archcollection.com.my ) spetsialiseerunud laserlõikuse portreed Aasia vaatamisväärsused ja maastikud, puust nikerdatud spooni ja kihiline luua 3D-efekti. Sa võid osta need kunstiteosed kujul raamitud pildid, pliiatsihoidlid, isegi telefoni juhtudel.

Suurema valiku leiate peamine Arch poe juures  Kuala Lumpur City Gallery .

Antiik. Kui soovite osta antiik muretsemata autentsuse küsimusi, siis Kota Pinang korrusel annab kauba: antiikesemed laos tulevad kõik vormid Hiina porcelains pärsia vaibad malai anklets et nikerdatud Kambodža.

Pärlid. Ida Malaisia Ühendriigid Sabah ja Sarawak saarel Borneo toota trahvi pärlid eri suurustes ja värvides. Borneo Pärlid ( www.borneopearl.com ) spetsialiseerunud käsitsi kokkupanek need pärlid eheteks tükki; paljud kujundused peegeldavad traditsioonilisi mustreid tüüpiline põlisrahvaste kes asustada Ida-Malaisia.

Tina. Malaisia teinud oma varanduse tina kaevandamise ja kuigi riigi tina reserve praegu toimumas järsk langus, siis tina tööstuse tempoka. Maailma suurim tina käsitöö ettevõtte, Royal Selangor ( www.royalselangor.com ), asub Malaisia ja selle filiaal kauplus Keskturg ei vilgas äri.

Muud kauplused Keskturg müüa tina käsitöö ka madalama hinnaga (ja vastava madalama kvaliteediga).

Spa tooted. Spaa tarvikud poe Tanamera ( www.tanamera.com.my ) müüb spetsiaalselt formuleeritud vanni ja kosmeetikatooted oma korrusel pood.

Seebid, vedelikud, pesemis- on valmistatud kohalikku päritolu koostisosi, kasutades traditsioonilisi malai retseptid.

Keraamika. Hea kvaliteediga käsitööna keraamikat saab osta Tenmoku ( www.tenmokupottery.com.my ), Malaisia savinõud bränd varisemine Keskturg esimesel korrusel. Keraamika pärineb Tenmoku on kuivatis tehase lähedal Batu koopad ; disainilahendused “inspireeritud looduslikest vormid”, tõlgitud vaasid, taldrikud, kausid ja muud keraamikatooted.

Kuidas saada kuni Keskturg

Keskturg võib leida Jalan Tun Tan Cheng Lock, mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel teine ​​populaarne kaubatänav Chinatown, Petaling Street.

Tänu Keskturg asukohta, saada siin on üsna lihtne, kasutades KL ühistranspordisüsteemi – võite tulla rongiga või bussiga. Rongiga saab võtta Kelana Jaya LRT Line ja pardalt lahkumine Pasar Seni Station; Keskturg on lühike kolme-minutilise jalutuskäigu põhja jaamast.

Võite sõita Kuala Lumpuri Tasuta Go KL City Bus, mis lõpeb jalamil eelmainitud Pasar Seni Station.

Kui soovite jääda lähedal, nullides sellega vajadust pendeldama Chinatown ja Keskturg, vaadake meie nimekirja Top Hostels Kuala Lumpur .

Mis sa välja oste  Kuala Lumpur ‘s Keskturg sõltub teie eelarvest. (Loe lähemalt: Raha Malaisia.) Mis paarisaja taala saate ära tulema tagatud autentsed antiik Afganistanist; veidi vähem saab osta sa autentne pärlitega või ilus batik kleit. Eelarve ostjad sirvida odavam batiks, käsitöö ja mänguasjad ja ikka midagi alla $ 10.

Keskturg, Kuala Lumpur Kontakt

Jalan Hang Kasturi, Kuala Lumpur, Malaysia ( asukoht Google Maps )
Telefon: +60 3 2031 0399
E-post:  info@centralmarket.com.my
Site:  centralmarket.com.my
töötunnid: 10:00-10:00