Uurige välja enne reisileminekut: reisija juhend UK Valuuta

Posted on

Uurige välja enne reisileminekut: reisija juhend UK Valuuta
Enne kui saabuvad Ühendkuningriik, see on hea mõte end kurssi viia kohaliku valuuta. Ametlik valuuta Inglismaa, Wales, Šotimaa ja Põhja-Iirimaa on naelsterling (£), sageli lühendatult GBP. Valuuta UK jääb muutumatuks Euroopa referendumi 2017. Kui te plaanite reisi ümber Iirimaa, aga sa pead olema teadlik, et Iirimaa kasutab Euro (€), mitte naela.

Naeltes

Üks Briti naela (£) koosneb 100 penni (p). Nimiväärtusega on järgmised: 1p, 2p, 5p, 10p, 20p, 50p, £ 1 ja 2 £. Märkused on saadaval £ 5, £ 10, £ 20 ja £ 50 nimiväärtuste, igaüks oma eraldiseisev värvi. Kõik Briti valuuta on pilt kuninganna pea ühel küljel. Teisel pool tavaliselt näitab märkimisväärne ajalooline tegelane, vaatamisväärsus või riigi sümbol .

Briti slang on palju erinevaid nimesid erinevate elementide valuutas. Sa peaaegu alati kuulda penni nimetatakse “piss”, samas £ 5 ja £ 10 märgib nimetatakse sageli fivers ja tenners. Paljudes valdkondades Suurbritannias, et £ 1 mündi nimetatakse “quid”. Arvatakse, et see termin algselt tulenes Ladina fraas quid pro quo , tähistatakse ühe vahetuse asi veel.

Õiguslik Valuuta UK

Kuigi Šotimaa ja Põhja-Iirimaa nii kasutamise naelsterlingi oma rahatähed on erinevad nendest, mis on välja antud Inglismaal ja Walesis. Äravahetamiseni, Šotimaa ja Iirimaa rahatähed mida ei suuda ametlik seadusliku maksevahendina Inglismaal ja Walesis, kuid võib seaduslikult kasutada mistahes Briti riigis. Enamik poepidajad aktsepteerib neid ilma kaebuse, kuid nad ei ole kohustatud seda tegema. Peamine põhjus neil keelduda oma Scottish või Iiri märgib on, kui nad ei ole kindel, kuidas kontrollida nende autentsust.

Kui teil on mingeid probleeme, kõige pangad vahetavad Šoti või Iiri märgib inglise ones tasuta. Standard inglise rahatähed on peaaegu alati aktsepteeritud kogu Ühendkuningriigis.

Paljud külastajad teha seda viga, mõtlesin, et euro on laialdaselt tunnustatud kui alternatiivse valuuta Ühendkuningriigis. Kuigi kauplused mõned suured rongijaamades või lennujaamade ei nõustu eurot, enamik teisi kohti ei ole. Erandiks on ikooniks kaubamajad nagu Harrods, Selfridges ja Marks & Spencer, kes aktsepteerib eurot, kuid vahetusraha tagasi anda naelsterling. Lõpuks, mõned suuremad kauplused Põhja-Iirimaa võib aktsepteerida euro kontsessiooni külastajat alates lõunast, kuid need ei ole õiguslikult kohustatud seda tegema.

Vahetades Valuuta UK

Teil on mitu erinevat võimalust, kui tegemist vahetada valuuta Ühendkuningriigis. Private rahavahetusbürood kuuluvate ettevõtete nagu Travelexin  võib leida kõrge tänavatel kõige linnades ja suuremates rongijaamades, parvlaevaterminalid ja lennujaamades. Enim kaubamaja Marks & Spencer on ka büroo de change laud paljudes oma riigis müügikohtades. Alternatiivselt saab vahetada raha kõige pangakontorid ja postkontorid.

See on hea mõte vaadata ringi, kui vahetuskursid ja teenustasud võib suuresti erineda ühest kohast teise. Lihtsaim viis teada saada, milline variant on parim viis küsida, kui palju kroone saate oma raha eest ju maksude mahaarvamist. Kui olete suundusime maapiirkonnas, see on ka hea mõte vahetada raha oma esimeses piiriületuspunktis. Mida suurem on linn, seda rohkem võimalusi sul ja parem määr sa oled tõenäoliselt saada.

Kasutades oma kaardi kell sularahaautomaatide ja müügikohtade

Alternatiivina on võimalik kasutada ka tavalise pangakaardi juhtida kohalikus valuutas ATM (sageli nimetatakse cashpoint UK). Iga rahvusvahelise kaardi kiip ja PIN tuleb aktsepteerida kõige sularahaautomaadid – kuigi need Visa, Mastercard, Maestro, Cirrus või plussmärk on oma ohutum valik. Maksud on peaaegu alati tekkinud mitte-UK kontod, kuigi need on tavaliselt minimaalne ja sageli odavam kui komisjoni küsitud rahavahetusbürood.

Kaasaskantav cashpoints paikneb lähikauplused bensiinijaamad ja väikeste supermarketid tavaliselt tasu rohkem kui sularahaautomaadid asuvad pangakontoris. Teie pank tõenäoliselt ka tasu eest välismaal väljavõtmine ja point-of-sale (POS) makseid. See on hea mõte vaadata, millised need tasud on enne reisile minekut, nii et saate planeerida oma tagasivõtustrateegiast vastavalt.

Kuigi Visa ja Mastercard kaardid on laialdaselt aktsepteeritud kõikjal, see on meeles pidada, et American Express ja Diners Club kaardid ei ole nii aktsepteerima POS maksed (eriti väljaspool London). Kui teil on üks neid kaarte, siis peaks tegema alternatiivse makseviisi samuti. Kontaktivaba kaardimaksete on muutumas üha populaarsemaks Ühendkuningriigis. Võite kasutada kontaktivaba Visa, Mastercard ja American Express kaardid maksma Londoni ühistransporti ning POS maksed £ 30 paljudes poodides ja restoranides.