V obrazoch: To najlepšie z múzea Louvre v Paríži

Posted on

 V obrazoch: To najlepšie z múzea Louvre v Paríži

Jedným z najväčších problémov, ľudia majú tendenciu sa stretnúť pri návšteve olbřímí a ohromne bohatý Musée du Louvre v Paríži? Tam je jednoducho príliš veľa k videniu. Vaša myseľ nemôže vziať to všetko, takže sme urobili niektoré z tvrdej práce pre vás, výberom niektoré z pokladov v kolekcii a dáva vám možnosť zoznámiť sa s nimi pred Vašu návštevu. Prezrite si našu galériu pre inšpiráciu, a pamätajte, že akonáhle sa tam mali by ste sa snažiť robiť a vidieť všetko!

Na snímke tu:

Tento pohľad na dramatické, zametanie námestie, na ktorom Louvru v priečelí stojí vykazuje silnú vzájomné porovnávanie medzi klasickou a modernej architektúry. Existujúce renesančný zámok, dokončený v 17. storočí Ľudovíta XV, slúžil ako sídlo francúzskej kráľovskej rodiny až do Ľudovíta XVI postavený Versailles.

Sklenená pyramída, ktoré teraz slúži ako vstup na Louvre navrhol čínsky architekt Ieoh Ming Pei a otvorený v roku 1989. Je / 72 ft štruktúra skla 22 meter skladá zo 800 samostatných kusov skla, zostavených cez hliníkové konštrukcie s hmotnosťou 95 ton.

Bližší pohľad na sklenenú pyramídu

Tento detail sklenené pyramídy v Louvri ukazuje zložité prekrývanie jednotlivých trojuholníkov skla nad ťažkou hliníkovou konštrukciou. Pyramída môže mať mnoho odporcov, ale nemôžete poprieť, že rámy bývalý palác zo 17. storočia v prekvapujúcim spôsobom.

Da Vinciho La Gioconda (Mona Lisa)

Na začiatku 15. storočia, taliansky maliar Leonardo da Vinci revolúciu v umení portrétovanie a pomáhal uvádzač v talianskej renesancie s “La Gioconda”, prácu oveľa lepšie známy dnes ako “Mona Lisa”, a teraz jeden z Louvre je najviac vyhľadávaný držanie. Nespočet turistov prichádza do obrovského múzeu jednoducho pokochať na to.

Avšak, maľba, ktorá je vlastne celkom malá a chránené za ťažkého skla, môže byť ťažké sa dostať blízko k z dôvodu veľkej davy. Pokúsiť dostať k Louvru na všedný deň alebo skoro ráno na lepšiu šancu na získanie blízky pohľad na dámu s tajomným polovičnou úsmev.

Venus de Milo (Aphrodite)

V roku 1820, socha z gréckej bohyne Afrodity bol vyhĺbený na ostrove Milo v Grécku. Datovať sa k asi 100 pred naším letopočtom a viac obyčajne známy ako Venuša de Milo (v odkaze na rímske mená pre bohyňu lásky), socha je teraz starostlivo zachované v múzeu Louvre v Paríži, kde sa milióny návštevníkov hrnú do vidieť jej harmonický formy.

Okrídlené víťazstvo Samothrace (Staroveké Grécko)

Datovať sa k asi 190 – 220 pnl, Okrídlené víťazstvo Samothrace ukazuje žena figure– podľa gréckej bohyne víťazstva (Nike) – stojaci na základni pripomínajúce loď. Masívne sochárstvo, zobrazené trvale v Louvri v Paríži, stojí viac ako 18 stôp vysoký. Je vyrobený z ťažkého bloku Parian mramoru a bol vyhĺbený v roku 1863. Je zaujímavé, že hlava sa nikdy nenašlo.

Liberty viesť ľudí Eugene Delacroix

Jedným z hlavných diel francúzskeho romantizmu v maliarstve je Eugene Delacroix La Liberté Guidant le Peuple (Liberty Leading People), ktorá bola namaľovaná počas francúzskej revolúcie v roku 1830 ako politický plagát. Sídli v Louvru v Paríži, to je následne označovaný ako prvé hlavné politické umelecké diela modernej éry. Delacroix, ktorý bol sám súčasťou vojenskej úsilia, vykreslil seba v ľavom hornom rohu (ľahko identifikovateľné ako muž s cylindrom).

Apollo Gallery: novo zrekonštruovaný poklad v Louvri

Potom, čo prechádza zásadnú rekonštrukciu, prepychové Apollo Gallery znovu otvorený v Louvri v roku 2004. So oddal Kráľa Slnka (Louis XVI), galérie rysov bohato maľovanými stropmi a poklady, vrátane francúzskych korunovačných klenotov. Rovnako ako galéria Zrkadlá na zámku vo Versailles, Apollo Gallery trvalo roky dokončiť a je dielom viac ako 20 umelcov, vrátane Eugene Delacroix a Charles Le Brun.

The Room v Louvri Hammurabi Code

Hammurabi kód je rad tabletkách datovať do 12. storočia pred naším letopočtom a vpísaných s právnymi predpismi stanovenými v rámci vlády babylonského kráľa Chamurabiho. Prológ kódov, napísaný na hlinenú tabuľku, sídli v Louvri a ponúka fascinujúci pohľad do každodenného života v starovekej babylonskej ríši. Toto krídlo Louvru je všeobecne pozoruhodný jeho impozantný zbierku starých umeleckých diel a artefaktov z Blízkeho východu.