Skip to main content

Vai krāna ūdens droši dzērieni Londonā un Lielbritānijā?

Vai krāna ūdens droši dzērieni Londonā un Lielbritānijā?

Daudzi pirmo reizi ceļotājiem uz Lielbritāniju vēlas zināt, vai krāna ūdens ir droši dzert; galu galā, tur ir nekas, piemēram, kuņģa bug likt downer jūsu brīvdienas. Īsā atbilde ir jā, viss maģistrāles krāna ūdeni Lielbritānijā un Īrijā ir droša. Tas nāk kā atvieglojums tiem, kas ceļo uz budžetu, jo ūdens pudelēs ir jāmaksā piemaksa, jo īpaši Londonā. Aizpildīšana savu ūdens pudeli no krāna ir viegls veids, kā samazināt izmaksas.

Fakti un skaitļi

Britu krāna ūdens ir ne tikai droši, bet tas ir arī ierindota kā daži no tīrākajiem pasaulē (jā, apsteidzot ASV!). In 1897, pilsēta Maidstone Kent bija pirmā pasaulē, kas visu savu ūdens sistēma, kas apstrādāta ar hloru kā profilaktisks pasākums pret ūdenstransporta epidēmijām, piemēram, vēdertīfu, holēru un dizentēriju. Šodien  94% no britu pilsoņu  ziņo, ka viņi ir apmierināti ar savu galveno ūdens apgādes un neredzamās garšas testos, daudzi cilvēki nespēj pateikt atšķirību starp krāna ūdeni un ūdeni pudelēs.

Faktiski, angļu laikraksts Telegraph publicēja rakstu , kas 2013. gadā, norādot, ka minerālūdens var nebūt tik droša, kā krāna ūdens, jo tas nav pakļauts paša stingru testēšanu. Katru gadu miljoniem testi tiek veikti, lai nodrošinātu to, ka Lielbritānijas krāna ūdens ievēro informēti par zinātniskiem pētījumiem, no Pasaules Veselības organizācijas standartiem. 2014. gadā, rezultāti uzrādīja 99,96% atbilstības līmeni Anglijā, par 99,98% atbilstības līmeni Skotijā un 99,86% atbilstības līmeni Ziemeļīrijā.

Kur Vai ūdens Nāciet No?

68% no Apvienotās Karalistes krāna ūdens nāk no virszemes ūdens avotiem, tostarp rezervuāru, ezeriem un upēm. Pārējais nāk no pazemes avotiem un nesējslāņos. Vai jūs dzeramo virszemes ūdeņu vai gruntsūdeņu lielā mērā atkarīgs kuras teritorijā AK jūs plānojat apmeklēt. Parasti krāna ūdeni rietumu Īrijā un dienvidaustrumu Anglijas (ieskaitot Londonu) nāk no pazemes avotiem, savukārt krāna ūdens Midlendas, ziemeļu Anglijā, lielākā daļa no Velsas, Skotijas un Kornvolas nāk no virszemes ūdens avotiem.

Pazemes ūdeņi ir dabiski piekrauta ar vairāk minerālvielām nekā virszemes ūdens, piešķirot tai “grūti” garšu, kas var aizņemt kādu laiku, lai daži apmeklētāji, lai pierastu pie. Salīdzinājumam, mīkstāka ūdens parasti atrodas tālāk uz ziemeļiem ir bieži cildināts par tā tīra garša , kuru kādu atribūtu Lielbritānijas notoriously piemircis klimatu. Bieži lietus nemitīgi papildināts valstī ir ezeri un ūdenskrātuves, lai ūdens nekad nav atļauts nemainīgs.

State-of-the-Art filtrēšanas procesā

Filtrācijas process nedaudz atšķiras gruntsūdeņos un virszemes ūdeņos, ar vairākām papildu pasākumus, kas vajadzīgi, lai tā sakarā ar to, ka tas ir dabiski pakļauti lielākam vides piesārņotājiem. Pēc attīrīšanas iekārtu, virszemes ūdens parasti tur vairākas dienas atklātā uzglabāšanas rezervuāra, lai cietās piesārņotāji var nokārtot, lai apakšā. Sunlight arī palīdz noārdīt organiskos materiālus un baktērijas. Galu galā, tas tiek filtrēts caur metāla grili, lai noņemtu peldošus objektus, piemēram, lapām.

Pēc tam process ir vienāds abu ūdens veidiem. Ķīmiskais antikoagulanta tiek pievienots, lai ļautu Silt daļiņas nosprostot kopā, padarot tos vieglāk noņemt, izmantojot filtrāciju. Tālāk, ūdens ir gāzēts, lai novērstu nevēlamu gāzes (piemēram, oglekļa dioksīdu un ūdeņraža sulfīda), pirms laiž caur aktīvo ogli granulās (VLP) kuģi. Šī ierīce satur porainu oglekļa daļiņas, kas absorbē organiskos savienojumus no ūdens, lai uzlabotu tā skaidrību. Visbeidzot, ūdens tiek ievadīts ar ozonu, lai nojauktu pesticīdu, tad apstrādātas ar hloru, lai iznīcinātu visus atlikušos baktērijas.

To var veikt jebkur no pāris stundām līdz vairākām dienām, lai ūdens ceļot no auga uz krāna. Ja tas ir garš brauciens priekšā tā ūdens tiek apstrādāts ar amonjaku, kas reaģē ar hloru, lai izveidotu ilgāku ilgstošu dezinfekcijas līdzekli.

Lietas, kas jāatceras

Kaut arī visi krāna ūdens ir droši dzert Lielbritānijā, ir daži punkti, kas jāņem, pirms jūs aizpildīt savu glāzi. Dzeramā ūdens inspekcija (DWI)  iesaka, ka tas ir labākais, lai izvairītos no dzeršanas no karstā krāna, jo karstā krāni parasti ir saistīts ar uzglabāšanas tvertnes vai sildītāju, nevis tieši uz elektrotīkla un ūdens var nebūt tik svaiga. Retos gadījumos, aukstā ūdens krāni var būt saistīts ar privāto ūdens avotu vai lietus tvertni. Parasti, viesnīcas un sabiedriskās vietās atzīmēs šos krānus ar “nav dzeramā ūdens” zīmi, lai jūs zināt, aizpildīt savu ūdens pudeli citur.

Reizēm, ūdens parādās duļķains, kad tā pirmo reizi nāk no krāna. Tas rada lieko gaisu, un ūdens drīz skaidrs, ja atstāj uz minūti vai divas. Ja jūs dodas uz Londonu vai citas dienvidu pilsētas (piemēram, Oksfordas vai vanna), jūs varat atrast, ka garša cietā ūdenī nav jūsu patikas. Tā vietā, lai forking dārga minerālūdens, apsveriet iespēju pievienot piparmētru, gurķi vai citronu mainīt garšu. Līdzīgi, atdzesējot jūsu krāna ūdens dzēš nelielu pēcgaršu no hlora, kas dažreiz paliek pāri no ārstēšanas procesā.

You may also like