Valge tempel Chiang Rai, Tai

Posted on

Valge tempel Chiang Rai, Tai
Ametlikult tuntud Wat Rong Khun, Valge tempel Chiang Rai on meelitavad turiste põhja Chiang Mai 1997. aastast üks-of-a-tüüpi näide eepiline teos loodud ekstsentriline kohaliku kunstniku, Ajarn Chalermchai Kositpipat. Ta projekteeritud ja ehitatud Valge tempel koos oma vahenditest.

Kuigi puhas valge templi tugevalt kujutab teemad ja sümboolikast theravaada budismi, kunstnik ei võta ennast liiga tõsiselt. Hr Kositpipat kohtleb külastajaid kunsti Täpötäysi viited koomiksi kangelased, ulme-filme ja muid kaasaegseid teemasid.

Jah, Wat Rong Khun on väga palju turismimagnetiks. Ärge võrrelda seda iidsed templid mujalt Tais. Selle asemel, arvan Valge tempel nagu uimastamise näide kunsti ja arhitektuuri ehitatud kohaliku kunstniku juhtida rohkem külastajaid oma kodulinna.

Umbes White Temple (Wat Rong Khun)

Valge värv valiti Wat Rong Khun sest kunstnik arvas, et kuld – tavaline värv valitud teiste templid Tai – “oli sobiv inimestele, kes himustades paha.” WC hoone tegelikult on kulla värvi.

The Bridge Tsükli taassünni viib Gate of Heaven; kaks äge hooldajatega kaitsta viisil. Väljasirutatud käed järve neetud hinged jõuda ülespoole esindavad maiste soovide nagu ahnus, iha, alkohol, suitsetamine ja muud kiusatused. Vaata hoolikalt väikesed detailid nagu mida käed võib hoides. Inimesed peavad silla, mööda kiusatusest, siseneda taevasse.

Valge tempel oli kahjustatud maavärinat 2014. Kositpipat tegelikult väitis, et ta läheb lammutada kogu struktuuri – tema elutöö – ohutuse tagamiseks. Pärast tihedat kontrolli, templi peeti taas turvaliseks külastajatele. Restaureerimine jätkus aastaid, ja populaarsus Chiang Rai kuulsaim vaatamisväärsus kasvas.

Peahoone, mida tuntakse ubosot , ei ole piisavalt suur, et mahutada rahvahulgad, et tule vaata. Aga see ei ole tavaline tempel ubosot: seinamaalinguid sees kujutatakse tähemärki alates Harry Potter ja Hello Kitty Michael Jackson ja Neo alates Matrix filme!

Aastakümneid Kositpipat väitis ta ei taha raha olla teguriks projekti. Anti-ahnus sõnum võib näha töid ümber põhjustel. Ta isegi seatud piirangud rahasumma, organisatsioonid võiksid annetada! Sisseastumismaks 50 bahti (vähem kui $ 2) väliskülalised Lõpuks lisati 2016. aastal hoolduskulude katmiseks.

Juhised White Temple Chiang Rai

Esiteks, saada ennast Chiang Mai Chiang Rai.

Valge tempel on veidi üle kuue miili (umbes 13 kilomeetri) lõuna linn ristumiskohas Highway 1 ja Highway 1208.

Laziest võimalus saada valge tempel on liituda linnaekskursiooni (saadaval enamikes külalistemajad ja hotellid), mis sisaldab White Temple, Black House ja muud vaatamisväärsusi. Vastasel korral saab rentida roller ja sõita ise; lihtsalt saada superhighway ja pea lõuna – sa ei jäta briljantselt hõõguv valge Temple oma õigust. Liiklus maanteel 1 vahel Chiang Mai ja Chiang Rai võib olla kiire ja intensiivne. Hoia vasakule küljele ja sõita ettevaatlikult!

Teine lihtne võimalus jõuda White Temple on võtta lõuna liinibussiga bussijaamast linna. Teata juht, et soovite lõpetada maha Wat Rong Khun. Et saada tagasi, peate kas palgata tuk-tuk või lipu alla põhjapoolsele bussi.

Külas Wat Rong Khun Chiang Rai

  • Tundi: Valge tempel on avatud iga päev 8:00-17:00 kuni 5:30 nädalavahetustel.
  • Sissepääs: 50 bahti väliskülalised; tasuta Tai kodanikele.
  • Kleit Kood: Kuigi Pentsik kujundusest sisaldab Batman, Kung Fu Panda ja teised tegelased Hollywood, Valge tempel peetakse siiani usuliste kohas. Õlad ja põlved peaksid olema kaetud; sarongs saab laenutada. Särgid religioossete või solvava teemasid ei tohiks kanda.

Temple põhjused

Valge tempel asub ühendi ilus struktuurid – isegi kuldne hoones tualetid on keerukalt kaunistatud! Sa kindlasti ei pea muretsema, kasutades määrdunud kükitama tualetid nagu tihtipeale muid vaatamisväärsusi.

Soovikaev asub templi ala koos paljude teiste pagoodi ja kunstilise struktuure. Lihtne-to-miss hoone taga White Temple majad religioosse kunsti Kositpipat. Hall of säilmed on huvitav ka. Jah, seal on mitmeid kingitustepood, müües kunsti ja suveniirid hoida sissepääs kulud madalal.

Ole valvel peidetud teemad ja tegelased seas neetud, kellel oli keelatud taevasse kaks hooldajatega. Näete ühest küljest halb suhtumine, et Wolverine poolt välismaalaste rahu märke, relvad ja palju muud varjatud leiud.

Kunstnikust

Valge tempel Chiang Rai on suurteos on kuulus kunstnik, Chalermchai Kositpipat sama geniaalne meeles taga Black House ja värvikas kellatorn kesklinnas Chiang Rai. Ta on ehitatud Valge tempel abiga üle 60 järgijate isiklik kulu üle US $ 1,2 miljonit dollarit. Kositpipat on uskumatult pühendunud oma tööle ja kui toodetakse rohkem kui 200 maalid aastas, et aidata rahastada projekti. Ühes intervjuus märkis ta, et ta hakkab iga päev kell 2 meditatsiooni.

Chiang Rai kuulus kellatorn valmis jooksul kolm aastat, ja nagu kõik Kositpipat töö, seda tehti nii omal kulul välja armastust Chiang Rai. Light näitab on kell 19:00, 08:00 ja 09:00 öösel.

Kositpipat tema ekstsentriline töö ulatub ilus tükki religioosse kunsti, et Pentsik, kitši tüki tugev sõnumeid. Üks kujutab George W. Bush ja Osama Bin Ladeni ratsutamine tuumarakettide läbi ruumi kokku. Isegi hilja King Bhumibol Adulyadej oli üks Kositpipat klientide!

Pärast White Temple

Loogiline jätk külastate White Temple on juhtida 12,5 miili (20 km) põhja Highway 1, et näha selle vaste: Musta House, mida tuntakse kohalikult Baan Dam.

Kuigi Valge tempel on taevas, Musta House – sageli valesti nimetatakse “Black Temple” – põrgut. Musta House on raskem leida. Drive North Highway 1, ning otsida väike turnoff vasakul küljel. Jälgi või küsida Baan Dam.

Visiidi White Temple võib kombineerida ka matkata uimastamist, 70 meetri kõrgune Khun Kon juga rahvuspargis. Võtke vasaku peale 1208 väljudes Valge tempel, siis teine ​​vasakule teele 1211, kui lõpeb tee. Jälgi, et langeb. Peatuma oma tee tagasi linna kell Singha Park kiire foto hiiglane kuldne lõvi.