Vatikan Aziz Petrus Bazilikası ziyaret Nasıl

Posted on

Vatikan Aziz Petrus Bazilikası ziyaret Nasıl
Katolik inancı ve dünyanın ikinci büyük kilisenin en önemli kiliselerinden biri olan Aziz Petrus Bazilikası Vatikan ve Roma tümünde görmek için üst manzaraları biridir. Etkileyici kubbe Roma’nın silüetinin odak noktası ve onun süslü iç sayesinde, Aziz Petrus Göze hoş, hiç şüphesiz vardır. Çoğu için, Roma’ya bir ziyaret vurgulamak olduğunu ve iyi bir nedenle.

Hem bazilika dış ve iç bastırmak için tasarlanmıştır ve bu sayede başarılı bulundu. masif, oval şekilli Piazza San Pietro (Aziz Peter Meydanı), yükselen tavan ve her fırsatta girift detaylı mermer, taş, mozaik ve altın yaldızlı süsleme ile, engin bazilikasına anıtsal giriş olarak hizmet vermektedir.

kilise dini nedenlerle yanı sıra tarihsel, sanatsal ve mimari önemi ilgilenenler için çizilmiş olanlar da dahil olmak üzere milyonlarca ziyaretçiyi her yıl çizer. Ayrıca John Paul II ve Saint Peter, Hıristiyanlığın ilk Papa’yı ve Katolik Kilisesi’nin kurucusu dahil olmak üzere birçok eski papa dinlenme yeridir.

Papa bu zamanlarda Bazilikası’ndaki özel kitleleri gerçekleştirir olarak Hacılar da, bu tür Noel ve Paskalya gibi dini tatillerde sırasında Aziz Peter akın ediyor. o atrium girişlerinde yukarıda merkez pencerenin balkonundan, seçilir zaman o Noel ve Paskalya bereket yanı sıra ilk nimet verir.

Roma’daki Aziz Peter

Hıristiyan teoloji Peter İsa’nın 12 Havariler biri oldu ve çarmıhta ölümünden sonra İsa’nın öğretilerini teşvik etmeye devam Celile bir balıkçı olduğunu varsayar. Peter, Havari Paul ile birlikte Roma’ya yolculuk ve Mesih’in takipçileri bir cemaat oluşturuyorsun. onun öğretileri için Baskıdan korkan Peter iddia o şehir dışına giderken olduğu gibi sadece İsa’nın bir vizyon karşılaşmaya, Roma kaçtı.

Bu Roma’ya geri dönüp onun kaçınılmaz şehit yüz ikna ettim. Peter ve Paul Hem bazen 64 AD Büyük Roma Fire sonra ancak 68 MS intihar tarafından Nero’nun kendi ölümünden önce, Roma İmparatoru Nero emriyle infaz edildi. Aziz Peter iddiaya göre kendi isteğiyle, baş aşağı çarmıha gerildi.

Peter Nero Circus, Tiber Nehri batı tarafında turnuvalar ve oyunlar için bir yerinde şehit oldu. O Hıristiyan şehitlerin kullanılan bir mezarlıkta, yakın gömüldü. Sadık Saint Peter yakın defnedilecek için aranan Mezarının yakında etrafında inşa diğer Hıristiyan mezarları ile, saygıdan kaynaklanan bir site haline geldi. Katolikler için Roma’da bir Havari olarak Peter rolü ve onun öğretileri ve şehitlik ona Roma’nın birinci Bishop ya da ilk Katolik Papa ünvanını kazandı.

Aziz Petrus Bazilikası Geçmişi

4 yüzyılda, İmparator Konstantin, Roma’nın ilk Hıristiyan imparator, Saint Peter gömüldüğü sitesinde bir bazilika inşaatını denetledi. Şimdi Old Saint Peter Bazilikası’nın olarak anılacaktır, bu kilise Peter kendisinden 1400’lerden ait Papalar üzerine, hemen hemen her Papa’nın defin yeri 1000’den fazla yıldır durdu ve oldu.

15. yüzyılın tarafından terkedilmişlik korkunç durumda, bazilika birkaç farklı papalardan altında değişiklikler bir dizi yapıldı. 1513 için 1503 arasında hüküm süren Papa Julius II, yenileme gözetim aldı, o Hıristiyanlığın bütün en büyük kilise oluşturmayı amaçladık. O tahrip orijinal 4 yüzyıl kilise vardı ve onun yerine iddialı, muhteşem yeni bazilika yapımını emretti.

Bramante Saint Peter’in ana kubbe için ilk plan yaptım. Panteon’un kubbe esinlenerek birlikte, bir merkezi kubbe destek (eşit uzunlukta 4 kolları ile) Yunan çapraz çağrısında. Julius II 1513 yılında öldükten sonra, sanatçı Raphael tasarımın yetkili kılındı. Latince haç formu, onun planları nefe (tapanlar toplamak parçası) genişletilmiş ve bunun her iki tarafında küçük şapel eklenmiştir.

Raphael 1520 yılında öldü ve Roma çeşitli anlaşmazlıklar ve İtalyan yarımadası bazilika ilerlemeyi durdu. Son olarak, 1547 yılında, Papa Paul III Michelangelo yüklü, zaten projeyi tamamlamak için, bir ana mimarı ve sanatçı düşündü. Onun tasarım Bramante orijinal Yunan haç planı kullanılan ve dünyanın en büyük ve Rönesans mimarisinin en büyük başarılarından biri olmaya devam masif kubbe içerir.

Michelangelo onun projesi sadece kısmen tamamlanmış, 1564 yılında öldü. Daha sonraki mimarlar kubbeyi tamamlamak için onun tasarımlarını onurlandırdı. uzatılmış nefli, cephe ve revak (tonozlu giriş) “Yeni Saint Peter’in” den bugün-edildi 1626 yılında tamamlanmasını -the bazilikası, daha fazla Papa Paul V. İnşaat yönetiminde Carlo Maderno katkıları vardı onun başından sonra 120 yıl.

Aziz Petrus Roma’da En Önemli Kilise mi? 

Saint Peter birçok düşünce Katolikliğin anne kilise olsa da, bu ayrım aslında bu nedenle Roma Katolikleri için en kutsal kilise Aziz John Lateran (Laterano’daki Basilica di San Giovanni), Roma (Pope) Piskoposu katedral aittir ve . Oysa nedeniyle tarih, emanetler, Vatikan ve onun büyüklüğü Papalık ikamet yakınlık, Aziz Petrus turist ve sadık sürüleri çeken kilise. Aziz Petrus ve Aziz John Lateran ek olarak, Roma’da diğer 2 Papalık Kiliseler Walls Dış Santa Maria Maggiore ve Saint Paul Bazilikası yer alır.

Aziz Petrus bir Ziyaretinin Özeti

Her mezar ve anıt incelemek için her yazıt (eğer Latince okuyabilir varsayarak) okumak ve haftalar değilse, günler alacak Saint Peter’in her paha reliquary hayranım. Eğer saat sadece bir çift var ise bu olayları arayın ziyaret ayıracak:

 • Nave. Bazilika girdikten sonra orta nef, tapanların kitle sırasında otururlar katedralin uzun, ana parçanın boyutları hayretler olacak. Bu fazla 600 feet uzunluğunda (yaklaşık 2 futbol sahası uzunluğu) ve hemen hemen 90 feet genişliğinde ve zengin her yüzeyde süslenmiş var.
 • Pieta. Eğer Bazilika girerken Michelangelo’nun en tanınmış heykel gibi David Rivaling ölü İsa’nın bedenini tutan Meryem bu dokunaklı betimlemesi, sağdaki ilk şapel bulunmaktadır. O sadece 24 yaşında iken sanatçı çalışmalarını oyulmuş.
 • Saint Peter Bronz heykeli. Transeptli için doğru iskele veya masif destek yakınında, 1200’lü için bugüne kadar düşünce Saint Peter bronz heykeli duruyor. Sağ ayak ovmak ya da geçerken bile öpmek tapan yüzyıllar tarafından parlak ve pürüzsüz yıpranmış edilmiştir.
 • Baldacchino. Masif gölgelik, heykeltraş ve mimar Gian Lorenzo Bernini eseri, Pantheon alınan bronzdan yapılmış. Sadece Papa kütlesini söylemek izin verilir Bazilika’nın ana sunağı kapsar. Sunak Saint Peter mezarının üzerine inşa edilmiş ve bazilika sembolik ve manevi kalbidir edilir.
 • Kubbe. 16 pencere ile kuşatılmış ve o tamamlanan görmedin 6’dan fazla boyunda harfler, Michelangelo’nun kubbe ile yazılı, onun fener veya kubbe onun yerden yaklaşık 400 fit boyunda.
 • Alexander VII Anıtı.  Aziz Petrus birçok muhteşem papalık mezarların, Papa Alexander VII için Bernini’nin anıt belki de en musallat olduğunu. Ölüm bir iskelet figürü yeşim taşından oyulmuş bir battaniye altında çıkarken büyük bir dindar Papa dua eder. O zaman geçtiğini papa (ve seyirciler) için bir hatırlatma olarak, bir kum saati tutar.
 • Sacristy ve Hazine Müzesi. Çaprazlama, papalık vestments (giysi), mücevherler ve reliquaries dahil Vatikan’ın birçok hazinelerden bazılarının görüntülemek sacristy ve Hazine Müzesi’ni ziyaret edin. Yetişkinler için 5 euro ve çocukların 12 ve altında 3 euro.
 • Vatican Grottoes. Eğer Bazilika çıkmak üzere, Vatikan Grottoes ve kubbe (kubbe) işaretleri takip edin. Yeraltı Grottoes John Paul II dahil papalardan onlarca, mezarlarını içerirler. Ayrıntılı bir yaldızlı sunak Saint Peter mezarı olarak kabul edilir ne üzerinde inşa edilmiştir. Ana sunak ve Baldacchino bu noktada yukarıda doğrudan bulunmaktadır. Grottoes giriş ücretsizdir.
 • Kubbe Tırmanma.  Enerjik hissettiğiniz varsa, 551 adım tırmanmaya (ya da sadece 320 Asansörü de kısmen yol alırsak) kubbe veya Aziz Petrus Bazilikası’nın kubbesine üstüne, Roma muhteşem manzarası ile ödüllendirilmek. Eğer tüm yolu tırmanmaya eğer asansör veya 8 euro alacak eğer 10 euro.

Aziz Petrus Bazilikası Ziyaret Bilgileri

oluyor papalık kitleler veya diğer özel etkinlikler bulunmamaktadır bile, bazilika hemen hemen her zaman kalabalık. kalabalıklar olmadan ziyaret için en uygun zaman 7’den 9’da için, sabahın erken saatlerinde genellikle.

 • Bilgi: bazilika 7 am açılır ve yaz aylarında 7 de, kışın 06:30 de kapanır. Gitmeden önce, bu kontrol etmek iyi bir fikirdir  Aziz Petrus Bazilikası web sitesini  güncel saat ve diğer bilgiler için.
 • Yer:  Piazza San Pietro (Aziz Peter Meydanı). Toplu taşıma araçları ile ulaşmak için, Ottaviano “San Pietro” durağına Metropolitana Hattı A’dan bir tane.
 • Kabul:  ücretleri sacristy ve hazine müze ve kubbe tırmanış için (yukarıya bakınız) ile O Bazilikası ve grottoes girmek ücretsizdir. Kubbe-Eylül 6 pm Nisan 7:30 saatleri arasında açıktır ve Mart 5:00 pm Ekim. Sacristy ve hazine müze Mart-Ekim-Eylül ve 05:15 pm 6:15 pm Nisan 9 dan açıktır.
 • Kıyafet:  Uygun kıyafetleri giymiş olmayan ziyaretçiler bazilika girmesine izin verilmeyecektir. Aziz Petrus ziyaret ettiklerinde giyen şort, kısa etek veya kolsuz gömlek kaçının ve / veya bir şal ya da diğer örtbas getir. Bu kurallar tüm ziyaretçiler, erkek veya kadın için gidin.

Civarında Aziz Petrus Bazilikası görün ne

Ziyaretçiler genellikle aynı gün, Sistine Şapeli dahil, Saint Peter Bazilikası ve Vatikan Müzeleri ziyaret edin. Sant’Angelo, tarihin çeşitli zamanlarda bir türbe, bir kale, bir hapishane ve şimdi bir müze olarak da Vatikan’a yakındır.