Vatikán Travel Guide – Čo vidieť a robiť vo Vatikáne

Posted on

Vatikán Travel Guide - Čo vidieť a robiť vo Vatikáne
Vatikán, tiež volal Holy See, je malá suverénny nezávislý štát. Vatikán je len 0,44 štvorcových. Km. a má populáciu menej ako 1000. Vatikán získal nezávislosť z Talianska na 11. februára, 1929. Viac ako päť miliónov ľudí navštívi Vatikán každý rok.

Svätá stolica je sídlom katolíckeho náboženstva a domov pápežom od roku 1378. Pápež býva v pápežských bytoch vo Vatikáne, a kostol pápeža, Bazilika sv, je vo Vatikáne.

Vatikán Umiestnenie

Vatikán je obklopený Ríme. Návštevníci vstupujú Vatikán cez Svätopeterskom námestí. Najlepší spôsob, ako ísť na Vatikán od historickej časti Ríma je cez Ponte St Angelo mosta. Cez most, jeden príde na Castel St Angelo, hneď vedľa Vatikánu. Castel St Angelo má spojovacie priechod do Vatikánu kedysi používaný úteku pápeža.

Kde sa pobyt v blízkosti Vatikán

Ak plánujete stráviť toľko času návštevou atrakcií v Vatikánu, to by mohlo byť vhodné, aby ostali v hoteli alebo ubytovanie s raňajkami v blízkosti Vatikánu.

Vatikánske múzeá

Vatikánske múzeá je najväčší múzejný komplex na svete s viac ako 1400 miestností. Vatikánske múzeá Komplex obsahuje múzeum, galéria s 3000 rokov umenie, Sixtínska kaplnka a časti pápežského paláca. Tam je ohromujúce množstvo techniky, vrátane miestnosti prác Raphael. Pinacoteca Vaticana je pravdepodobne rímsky najlepšie obrazáreň s mnohými renesančných diel. Jedným z najpôsobivejších hál je Hall of Maps, s nástennými maľbami starými mapami pápežských krajín.

Návšteve vatikánskych múzeí

Na vatikánskych múzeí, môžete si vybrať zo štyroch rôznych trás všetky končiacich v Sixtínskej kaplnke. Vzhľadom k rozľahlosti múzea, je to múdre, aby sa vatikánskych múzeí prehliadku. Návštevníci sa Komentovaná prehliadka rezervácie, alebo ktorí si vstupenky v predstihu vstúpiť bez čakania vo fronte. Múzea sú uzavreté v nedeľu a sviatky, s výnimkou poslednej nedele v mesiaci, keď sú zadarmo. Tu je Vatikánske múzeá Visiting a Ticket-line informácií. Vyberte Taliansko tiež predáva Preskočiť vstupenky Linka vatikánskych múzeí , ktoré si môžete kúpiť online v amerických dolároch.

Sixtínska kaplnka

Sixtínska kaplnka bola postavená v rokoch 1473-1481 ako obaja súkromné ​​kaplnke pápeža a miesto pre zvolenie nového pápeža od kardinálov. Michelangelo namaľoval slávny stropné fresky, s centrálnymi scény zobrazujúce tvorbu a príbeh o Noemovi a zdobia oltárne stenu. Biblické výjavy na stenách boli vytvorené pomocou niekoľkých známych umelcov, vrátane Perugino a Botticelli. Pozri Sixtínska kaplnka Visiting informácie, umenia a histórie.

Námestie svätého Petra a bazilika

Bazilika svätého Petra, postavený na mieste kostola pokrývajúce Petra hrob, je jedným z najväčších kostolov vo svete. Vchod do kostola je zadarmo, ale návštevníci musia byť riadne oblečení, bez holých kolená alebo ramená. Bazilika svätého Petra je otvorená denne, 7 am-7 hodín (až osemnásť hodín október-marec). Masy, v taliančine, sa konajú po celý deň v nedeľu.

Bazilika svätého Petra sedí na Svätopeterské námestie, ktoré je najvyšším náboženským a turistické destinácie. Mnoho významných umeleckých diel, vrátane Michelangelova známeho Pieta , sú v kostole. Môžete tiež navštíviť pápežove hroby.

Vatikán Doprava a TIC

Vatikán TIC sa nachádza na ľavej strane námestí svätého Petra a má dobré informácie a malú predajňu máp, sprievodcov, suveníry a šperky. Turistické informácie je otvorená od pondelka do soboty, 8:30 am- 6:30 hod.

Najbližšia zastávka metra ku vchodu do múzea je Cipro-Musei Vaticani v blízkosti Piazza Santa Maria delle Grazie, kde je tiež garáž. Bus 49 sa zastaví pri vchode, a tram 19 tiež zastaví v okolí. Rad autobusov ísť v blízkosti Vatikánu (pozri odkazy nižšie).

Švajčiarska garda

Švajčiarska garda si strážia Vatikán od 1506. V súčasnej dobe stále obliekajú do tradičných švajčiarskej gardy kostýmu. Guard regrutuje musí byť rímskokatolíckej štátnych príslušníkov Švajčiarska, medzi 19 a 30 rokov, slobodný, vysoké školy absolventov veku a najmenej 174 cm vysoký. Museli tiež dokončil švajčiarskej vojenskej služby.

Castel Sant Angelo

Castel Sant Angelo, na rieky Tiber, bola postavená ako hrobka pre cisára Hadriána v druhom storočí. V stredoveku, to bolo používané ako pevnosť, až sa stal pápežskej rezidencie v 14. storočí. Bol postavený v priebehu rímskych múrov a má podzemné priechod do Vatikánu. Môžete navštíviť Castel Sant Angelo, a v lete, koncerty a špeciálne programy sú tam držané. Je to tiež pešia zóna, takže je to dobré miesto pre prechádzky a užívať si na rieku. Pozri Castel Sant Angelo sprievodca návštevníka

Zvláštne návštevy a Užitočné odkazy

  • Pápež : Pápež má stredu všeobecná publika so Svätým otcom v 10:30, ale musíte mať lístok (ktorý je zdarma) dostaviť. Pozrite sa, ako požiadať o vstupenky na pápežskú publikum, alebo si môžete rezervovať vstupenky na pápežskej audiencii za manipulačné poplatky a prepravu z Vášho hotela prostredníctvom vybraných Taliansku. V nedeľu napoludnie sa pápež zvyčajne prináša požehnanie zo svojho okna pre ľudí zhromaždili na námestí svätého Petra. Pápež tiež vládne zvláštne služby a hmotnosťou, z ktorých niektorí tiež vyžadujú lístok.
  • Vatikánske záhrady : 23 ha krásnej záhrady s malým vily a stredovekého opevnenia oddeliť Vatikán od Ríma na severnej a západnej strane. Prehliadky záhrady sú k dispozícii v utorok, štvrtok a piatok od vyslania žiadosti o visiteguidate.musei@scv.vg
  • Podzemie Vatikán : Môžete navštíviť hrob svätého Petra a vatikánskych výkopy na prehliadku návštevy jedinej výhrady.
  • Svätého Petra Dome : St. Petrova veľkolepý dome možno navštíviť za poplatok, 08:00, 5: 45 pm (16:45, október-marec). Vchod je z pravej strany baziliky verande.
  • Prehliadky so sprievodcom : Aj keď nie som veľký fanúšik prehliadky, bol som veľmi šťastný, že jeden vo Vatikáne. Vatikánske múzeá sú veľké a preplnené, takže má niekto znalý ma riadiť a povedz mi zaujímavé informácie o múzeu a jeho displeja, Sixtínskej kaplnky a baziliky svätého Petra bol veľmi užitočný a tiež moja návšteva ešte príjemnejšie. Vzal som si prehliadku s Miles & Miles. Vyberte Talianska ponúka Raphael a Michelangelo Tour , ktorá zahŕňa múzeá, Sixtínska kaplnka a Raphael izby pápeža Júlia II. Najlepší spôsob, ako vidieť múzeí a Sixtínskej kaplnky bez obrovských davov je vziať pred alebo po hodinách prehliadka so sprievodcom .